Rex Mundi

Zábavné, napínavé, zamotané, vtipné, drsné... čo viac si človek môže želať pri britskej čiernohumornej kriminálke? A najlepšou pikoškou je, že je to vynikajúca fikcia na základe skutočných udalostí - odporúčam nájsť si na internete nejaké infošky a zistíte, čo všeličo tu scenáristi krásne vystihli, domysleli a skombinovali tak, že vlastne vytvorili vysokú pravdepodobnosť, že ak aj nie všetko, tak dosť toho mohlo naozaj byť ako vo filme ;-) Vylúpenie banky - dnes už pre scenár tak trápne obyčajné, ak v ňom nejde aspoň o kasína a x-ciferné sumy - je tu okorenené supertajným pozadím aj záujmami viacerých dotknutých strán, či už ide o MI-5, podsvetie, ctených členov parlamentu alebo radikálneho čierneho rasistu - pričom ani jedna sa nestará, kam až zájde pri získavaní extrémne kompromitujúcich materiálov od drobných zlodejíčkov, čo si odhryzli priveľké sústo... A len jediná strana má relatívne slušného zástupcu, ktorý sa pri vyjednávaní so zlodejmi chce zachovať aspoň poctivo - ale ktorá to je??? ()

JANARYBA

Takovýchto filmů není nikdy dost.....řekla bych, že je to dokonce jeden z nejlepších o vyloupení banky. Ke konci jsem se už nějak nechytala, kdo je kdo a proč jim to nakonec přeci jen prošlo, ale na tom vůbec nezáleží. Zábavný film, ještě se mi v poslední době líbilo moc a taky podle skutečnosti filmhttp://www.csfd.cz/film/226670-flawless/. ()

Spooner

Jason Statham si napravuje reputaci po dementním War a představuje se ve stylovém heist filmu. A že je to vážně fajn. Atmosféra 70. let je vynikající a ta kamera mi přišla jako by vypadla z těch let. Člověk se nenudí ani na chvilku, první hodinka slušně odsejpá a pak se ještě víc šlápne na plyn a je to ještě lepší. Všechno tu prostě sedí jak má. Jason je drsňák (a nakonec si i zakope) a Saffron Burrows mile překvapila. Možná jenom ta linie s tím černochem v Africe tam byla trochu navíc, ale zase chápu že se to muselo držet skutečných událostí. Prostě prima filmík, kterej pobaví a nebude mi dělat problém si ho pustit znova. ()

petero

Príjemná oldschoolovka na jedno pozretie. Statham po dlhom čase v uveriteľnom príbehu skúseného remeselníka Donaldsona opäť dokazuje že charizmy má na rozdávanie i v skutočnom príbehu, ktorý síce nie je ničím výnimočný ale spoľahlivo pobaví hlavne keď sa príde na to čo sa týmto amatérom podarilo dokázať :-D. Takéto skutočné príbehy by sa proste mali točiť častejšie. ()

gogo76

Určite jeden z tých lepších Stathamových filmov, v ktorom musí viac hrať ako lámať kosti. R. Donaldson je predsa len ostrieľanejší režisér ako väčšina na akých Statham počas kariéry natrafí, takže na výsledku je to vidieť. K najlepším momentom patrí kopanie tunela do banky a aby to nabudúce išlo hladšie, tak do vysielačky netreba veľmi kecať...70%. ()

Xmilden

Bank Job, česky Čistá práce. Jooo, ty překlady nám někdy jdou. Tohle je ovšem jediná chyba, kterou shledávám v tomto skvělém thrilleru. Film má místy náležitě hustou atmosféru a co se týče poslední půlhodiny tak mě naprosto vyvedl z omylu, že by šlo tematycky o filmovou podobu Podfu(c)ku. Jason Statham si tímto snímkem u mě opět náležitě vylepšil renomé. Film má švih a spád. Rozhodně si nenechte nikdo ujít. ()

FlyBoy

Och, ten zanedbaný "look" rokov sedemdesiatich. Kabátové-plátené šatstvo, to je pastva pre moje oči. Dobové tóny jak by smet a keď sa ešte z garáže ohlási tlupa malých zlodejíčkov so záujmom "zjesť veľkú rybu", tak moje receptory začínajú pozorne bystriť istú lákavú zlomyseľnosť. Na prvý šup nerozvážna (ba aj detinská) banková lúpež s faktografickým priškrtením, po homologácii utvrdenie, že ide o šmrncovný "retro heist", ktorý úraduje podľa svojho predurčeného zákonníka a nemá potrebu byť 100% preukázateľný (dokázateľný). Aj keď otlačok pravdivosti zaváži, "Bank Job" má iné sugestívne finty s ktorými na seba upriamuje naše pohľady. Okrem sexi Saffron je to už vyššie vyzdvihnutá štýlovosť tamojšieho obdobia, ďalej skĺbenie s politickým podtextom (kompromitujúce momentky princeznej Margaret a černošské indivíduum Micheal X) a potom situačný spád, ktorý sa vezie z kopca a neráči brzdiť. Zosúladiť prvú (lepšiu-svižnejšiu) časť s druhou (slabšou-ťahavejšou) a jasal by som omnoho viac. No ale keď mi ešte docvaklo, že Jason je (snáď aspoň na chvíľu) opäť tam kde sídli jeho domáca základňa (na ulici, šíriac kolektívne podfuky alebo nevratnú úžeru na úkor štátnych inštitúcii), tak si napokon táto jednohubka u mňa vyboxovala nezahanbujúcu známku. ()

sepp

Opravdu asi nejlepší Stathamův snímek. Na začátku je to tedy kapku moc "barvité" (více lepých a nahých ženštin během prvních 10 minut filmu najdete jen v pornu), ale pak se to ustálí a výsledný dojem je překvapivě nadprůměrný. ()

lesumir

Based on a true story, aneb bizardnosti se dají zažít nejen ve filmu. Nedoceněný režisér Roger Donaldson natočil svižnou a skvělou kriminální podívanou; zasaženou do Velké Británie v 70. letech. Kdy se skupina zlodějíčků-amatérů rozhodla vykrást banku a následky nedomýšlela ani v těch nejhorších snech. Herecký výborně zvládnuté, Jason Statham hravě zapadá mezi ostatní, kteří taky dostali svůj prostor a hot Saffron Burrows dává filmu určité uklidnění a místy odstraňuje nálepku drsného filmu, sledovat její ladné křivky není k zahození :)) Stylisticky není filmu co vytknout, Londýn je vystižen přesně v době zvonáčů, marihuany, undergroundu a pejzů. ()

cheyene

Další z filmů, při kterém fandíte lidem, co dělají nekalou práci, ovšem v tomto - na pravdě založeném - příběhu bylo jedině dobře, že se šláplo korupci a jiným nečistotám na kuří oko. Snímek se nese v solidním tempu, které není sice strhující, ale nenudí, ba co víc, dokonale diváka baví, jelikož se neustále něco děje a ke konci nabírá film na napínavosti. Herci jsou tu sympatičtí a celkově tak jde o velmi příjemnou podívanou okořeněnou faktem, že takto nějak se to doopravdy stalo. ()

nunka

Pochvaly hodná čistá prácička inšpirovaná skutočnými udalosťami. Na pohľad oldschool, zápletka divácky funguje, tempo od začiatku pekne z ostra, od polky prúdi ešte intenzívnejšie, herecky obstojne zvládnuté. Ľúbostná aférka drsňáka Terryho a zvodnej Martine zbytočné klišé a celé by sa to bez toho hravo zaobišlo. ()

Shakers

Dobrý príbeh, štýlová lúpež a na záver aj veľké problémy pre hlavných hrdinov. Roger Donaldson dokázal vykúzliť s tohto filmu skvelú atmosféru a v závere ešte aj riadne pritvrdiť. Napätie, či dobre obsadení herci na čele zo sympaťákom Stathamom taktiež nechýba. Pre mňa nečakané prekvapko. 85% - 4* ()

sheen

Začátek jednoduchý, postupem se děj zamotá, tak, že jsem nevěděl čí jsem:) Velmi inteligetní snímek s vybalancovaným hereckým obsazením, bavil jsem se, fakt , že jo. Ač je stopáž trošku delší, bál jsem se toho ale dopadlo to suprově! ()

petaspur

Krásná doba v podstatě nezabezpečených bank je bohužel pryč. Asi budu muset dál pracovat. Docela mě to bavilo, ale dvě věci jsem neskousnul. Zaprvé - idiota na střeše neustále bezdůvodně kecajícího do vysílačky a zadruhé -příběh podle skutečné události. Fakt by mě zajímalo, která postava z téhle zápletky by měla důvod něco zveřejnit. Filmům podle skutečné události dávám asi 10% věrohodnosti. ()

Aky

Návrat ke klasickým filmům o bankovních loupežích, tradičně napsaný, tradičně natočený a vskutku povedený. Zápletky se vrší jedna na druhou, až ke konci je v tom malinko zmatek kdo je za koho a proč to dělá, ale protože je to prý podle skutečného příběhu, tak to tak asi muselo být. ()

Ruut

Od režiséra V zajetí rychlosti jsem čekal mnohem víc. Ano, je to nejlepší stathamovka široko daleko, ale co s tím, když je to i tak zoufale prměrný a zaměnitelný sériový model místo vytuněného sporťáku. 50% ()

HAL

Povedený a chytlavý heist - bez výraznějšího zářezu do divákovy paměti, ale také bez větších vad na kráse a prohřešků proti jeho vkusu. 7/10 ()

ChewieDC

Docela slušně odsýpající jednohubka, která začíná jako legrační heist movie, aby se docela nečekaně přetvořila v drama s mrtvolami. Proč ne? + retro atmosféra je senza. ()

Peytl

Byl jsem podveden a křičím hurá, čekal jsem totiž nějakou rádoby cool veselou trapnost ve stylu Dannyho parťáků, kterou bych tak zaplácal kus odpoledne a zároveň bych měl námět na večerní pošklebování se uctívačům tohohle pseudožánru. A ejhle, dostal jsem velmi slušnou kriminálku kombinovanou s politickým thrillerem, když zmiňuji kombinaci, mám na mysli rozumnou zápletku, ne jak když koupíte vysoce sofistikované kombinačky s vodním scooterem od Horsta Fuchse. Ze začátku mě přesto napadaly různý krávoviny v souvislosti s kopáním tunelu pro prašulky a s tunelem Blanka stavěným z lásky, ovšem pak, když vylezly na světlo boží obrázky Pavlíků Bémovijc a jiných mazlíků v krajkových kalhotkách, které kdejaká kráva bitchovala a zřejmě jim i chcala na pomazané hlavy, pak se snímek už dokonale zlomil a přitvrdil. Statham, kupodivu až na jednu výjimku, nebyl ten klasickej neohroženej superbijec a zkrátka to nebylo nikterak přitažený za vlasy, a že by to šlo překrásně, tolik afra pohromadě jsem dlouho neviděl :). Zkrátka kvalitní žánrovka, která celou stopáž šlape víc a víc na plyn a až na samotný závěr, který je trošku uťáplý, člověk neví jak co a kdo dopadne... Odpouštím :), vše nemusí nutně skončit sekerou v prdeli, aby to neztratilo punc solidní retro drsňárny. Nenapadlo mě, že to napíšu v souvislosti se Stathamem v hlavní roli, ale moc dobrý pokoukání a silné 4 hvězdice. ()

Javert

Výborný film alá má oblíbená 70.léta navozující ve mně vzpomínky na Jacka Cartera. Strhující zápletka na vysoké úrovni se spoustou výtečných herců v hlavních i vedlejších rolích. Až mě mrazí, když vím, že se to doopravdy stalo. Viva la GB! ()