AlfaNumerO

Ne Průša, ale Aja je úchyl. Tak krásně nechutný, až to snad nemůže být pravda. Srdíčko každého narušence zaples(k)á. Aby to nebylo přísný po celou dobu, občas zaplave ukousnutej peníz či se prohryže piraně hlavou nevinné blondýny. Tak to má být. 74%. Víc takových gore hororokomedií. ()

Karamanlis

Ajova modernými technológiami a väčšou dávkou brutality vylepšená Piranha má pre súčasnú hororovú scénu v globále podobný význam ako mal vo svojej dobe Danteho originál - je to zábavná béčková jednohubka, ktorá diváka nesklame, no na druhej strane asi nemá šancu výraznejšie sa zapísať do jeho hororového povedomia (málokto očakával niečo iné). Na rozdiel od pôvodnej Piraňe, ktorá to v roku 1978 v konkurencii peciek ako boli Carpenterov Halloween, Romerov Dawn of the Dead, Invasion of the Body Snatchers či publikom očakávané pokračovanie kultových Čeľustí určite nemala ľahké, remake má vzhľadom k slabšej hororovej nádielke, ktorú priniesol rok 2010 priechodnejšiu cestu... Alexandre Aja však má určite na viac, než je Piraňa 3D... ()

claudel

Dlouhý, předlouhý rozjezd, který se rovnou spustí do divokého zabíjení a rychlého závěru. Čekal jsem asi víc, ale přesto jsem neodcházel z kina příliš zklamaný. ()

Havenohome

Na tomto filme najlepšie vidno ako laici aj rádobyodborná verejnosť nechápu, čo je to dobre napísaný scenár. Množstvo komentárov sa hemží výrokmi o "hlúpom scenári" alebo inak naznačujú jeho plochosť či úbohosť. Bohužiaľ musím ich sklamať a hovorím, že scenáru a celému filmu Piraňa 3D nie je čo vytknúť. So scenárom je to ako so skokmi do vody. Nejde o to, aby bol vždy skok za každú cenu čo najviac komplikovaný, ale ide o to, aby interpret zvolený a vopred avizovaný skok predviedol v čo najlepšom prevedení. Majstrovstvo teda nevzniká v snahe o originalitu za každú cenu, ale v umnom, presnom a funkčnom zvládnutí jednotlivých prvkov. Ploché je teda skôr hodnotenie všetkých, ktorí sa snažia povýšenecky a bez argumentov kopnúť do tohto "tuctového hollywoodskeho výplachu", neuvedomujúc si, že Piraňa 3D nie je len výborná žánrová hra (celý úvod je žmurknutie na Spielbergove Čeluste, ale srandičky si robí napríklad aj z Votrelca, nehovoriac o cameách žánrových ikôn), ale zároveň aj podvratný, ideologicky subverzívny film, ktorý sa síce reklamuje ako biják pre nenáročných teenagerov, tí však nakoniec namiesto neškodného bububu a štipky romantiky dostanú skôr slastné gore (útok piraní na springbreakerov dosahuje príjemný orgastický level), a zdravé morálne ponaučenie a varovanie, aby netočili porno, inak im môže nejaký prehistorický tvor zmlsnúť pohlavný úd :D:D...........................Aby som sa vrátil ešte k tomu "hlúpemu" scenáru. Film pekne dodržuje kauzalitu, proporčne vyvážene strieda jednotlivé motívy a vedie divácku pozornosť dobre vymyslenými a zároveň vtipnými mostíkmi (napríklad strih dievčaťa s vlasmi zachytenými vo vrtuli motorového člna na obraz lode, ktorá uviazla v chaluhách), a zaujímavo variuje známe žánrové schémy.....................Najväčšia slasť ale plynie z tých kôz. Kozy sú tu zbavené akéhokoľvek sexistického náhľadu. Zo začiatku sú síce exponované ako atrakcia pre nadržaných chlapov, ale postupne sa ich hodnota devalvuje, po chvíli začnú všetky tie pestované poupátka pôsobiť veľmi vtipne a vy z neodkladnou túžbou čakáte, kedy sa do nich zahryzne piraní zub :D:D Preto snáď moja jediná výtka smeruje k scéne s ženou na padáku, kde sa vyslovene žiadalo, aby po vynorení z vody vytiahla na bradavke nejakú tu šťučku. ()

ARI50

Seru na nějaké 3D pro mě je důležitá zábava masakru rybiček a slušných herců a trocha přehnanosti mi nevadí, protože to bylo rychle a solidní. ()

kajda.l

Už dlouho mi nebylo při sledování nějakého filmu, tak trapně za tvůrce, jako při piraních. Opravdu nevím, kde nastala chyba, mám rád béčka dokonce i zvířecí béčka, mám rád obnažené kozy i pičky (o kterých to bylo víc, než-li o piraních:D), mám rád gore akci. Jenže, to je nejspíš ten základní kámen úrazu, protože Piraňa se o tohle vše jen snaží a to neúspěšně a navíc směšně.. no možná to byl Ajův záměr, že si film utahuje sám ze sebe a ve skutečnosti je spíš (ne)vtipný, než hororový (nenašel jsem zde, ani kousek atmosféry..ano, já blázen jí očekával). Ovšem tohle všechno bych dokázal odpustit, kdyby to Aja natočil s kouskem režisérské invence a ne, aby vykrádal hned několik předešlích zvířecích hororů (za všechny jmenuju původní Piraně (ještě bych toleroval), ale také např. Čelisti či Krvavou lagunu). Tenhle rádoby cool "nářez" stojí tak možná za ukousnutýho, vyfluslýho šulina a v piraním souboji z roku 2010 se vítězem stává Megapiraňa od borců z Asylumu. Gratuluju. (Tak a takhle jsem začal svůj filmový rok 2011..chjo) ()

mm13

Nič, čo nebolo v trailery, som nečakal a tak ma aspoň ten koniec potešil. Ďakujem všetkým, ktorí na to so mnou nechceli do kina. Ničomu by to nepomohlo, len by som sa nasral koľko pív som si namiesto vstupného mohol dať ...a ešte sa musel dotyčnému ospravedlňovať. ()

Beastmaster4

I když se tak netváří, jde o béčkový horor jak s...ě :-D. Všechno začne pěknejma kroutícíma se prdelkama, ukázkou kvalitního ženského poprsí a pak přijde krvavá lázeň. Všechny tyhle zmutovaný zvířata, ať jde o ryby, krokodýly, paryby aj. už tu byly. O tomhle kousku si ale troufám říct, že jde o kvalitního představitele žánru, který se nemá za co stydět. Ohlodané kosti a různé morbidní způsoby sežrání jsou tu provedeny s úchylnou reálností. Jenom ta krev mohla mít jinou barvu a některé triky mohly být lepší. U mne film splnil to, co jsem od něj očekával. ()

ancientone

Alexandre Aja svoj talent veľkolepo demonštroval už pri svojom autorskom HAUTE TENSION a razantnom remaku HILLS HAVE EYES, pri Pirani sa tým pádom môže vyskytnúť domnienka, či sa Aja nedostal do pozície veľkej ryby v malom rybníku (nakoľko si berie na paškál primitívne jednoduchú hmotu na spracovanie). ......... Ale kdeže. Aja schytil materiál veľmi prakticky, ohybne, skrátka flexibilne a s preukázaním úprimnej lásky k Spielbergovým JAWS alebo Jacksonovým prvotným gore-úletom. Nenáročný Obsah naprataný do veľmi rozumnej stopáže maximálne zhusťuje na napĺňa technicky umným remeslom, všadeprítomnú prostosť dochucuje dynamickosťou, pôsobivým strihom a živou kamerou obľubujúcou efektné ponory pod vodu, obraz dosahuje vysokú úroveň organickosti. Obsah s dostatkom zdravej sýtosti a skvelej vyváženosti nahrádza originalitu alebo snahu o „niečo viac“. Ide o náhradu vskutku plnohodnotnú. Film rýchlo nadobúda priamočiare rysy skvelej cynickej zábavy bez problémov s konzistentnosťou. Taká spokojná vyvražďovačka. ......... Nečakane šťavnaté splatterové „rošambó“ – bez nadnesenosti. PIRANHA 3D sa môže pýšiť krásnou gradáciou, smeruje priamo a razantne k dychtivo očakávanej transformácii idylického letného teen-gýču do delirických gore-orgií, bez čo i len chvíľkovej straty tempa alebo zbytočných zastávok. Nič viac než precízne predvedený priamy úder overených ingrediencií, v správnej chvíli so správnym apetítom. ......... Správny typ na náruživé letné zabavenie sa, šikovne spracovaný, za horúca naservírovaný, zábavný a riadne exhibicionistický. ()

JASON_X

Roztomilá a zábavná pocta všem béčkovým filmům o všelijakých krvelačných bestiích, natočená evidentně s velkou láskou, nadsázkou a hravostí (a taky pro prachy, o tom žádná). Myslím, že celý štáb si během natáčení užil spoustu švandy, ale to neznamená, že se jedná o nějaký laciný poloamatérák - Piranha 3D je trikově, kameramansky, i jinak hodně slušná podívaná. Zaujme určitě svými vtipnými gore efekty (torso silikonové paraglidistky, dívčina skalpovaná lodním šroubem, dívčina roztržená záchranáři, nádherně až na kost ožižlaný Derrick) a některé scény jsou svou béčkovou výživností opravdu vysokokalorické, jako třeba boj s piraněmi "pumpovacími" brokárnami, lodním motorem (stylová labutí píseň Vinga Rhymese) a pánvičkou. No a úvodní scéna s rybářem, zemskou puklinou a vodním i piraním vírem jako kdyby vypadla z produkce studia Asylum. Zápletka filmu je bezostyšně a bezelstně hloupoučká a jeho erotický náboj může fungovat snad jen na dvanáctileté uhrovaté nerdy. Ale to vše je samozřejmě záměr a já mám takovouhle nadsázku moc rád. A Kelly Brook byla docela pěkná. Silné čtyři. ()

Sprite

J*A*S*M to vystihl! "Piraňa, kozy, kozy, kozy, piraňa, kozy, kozy, piraňa, krev, krev, penis, krev, piraňa, konec." :D ()

Shaqualyck

Úchylácká radost až na kost aneb Silikonové softporno s hejnem masožravých digi-ryb a jedním ukousnutým penisem. Úplně vidím ten brejnšturmink: „Hlavně ať je tam spousta koz a krve a mezitím tam můžou třeba chlastat nějací studenti.“ Nečekal jsem další Shawshank Redemption, ale tohle?! Aja si popletl sebeparodii s nadhledem a postavil celý film takřka výhradně na rádoby šokantních orgiích kečupovitých gore efektů. Někomu to stačí, mně ne. A nic na tom nezmění ani povedené cameo Richarda Dreyfusse, který v boji s krvelačnými vodními živočichy mohl uplatnit jisté zkušenosti... :-) ()

Lacike

20 minut nekompromisnych a zabavnych gore scen v zavere nevyvazi tu neskutocne nudnu hodinu, ktoru som musel kvôli nim absolvovat. Aja znova dokazuje, ze je riadne uchylny a ma gule na to, aby nam to ukazal, ale uz by si konecne mal pred natacanim zohnat aj nejaky scenar. ()

Genero

Před nějakými patnácti lety běžel na MTV pořad The Grind, ve kterém se desítky mladých, krásných a opálených těl vlnily v tanečním rytmu na Zuma Beach v Kalifornii. Pro mě to samozřejmě znamenalo mnoho promasturbovaných hodin s dekou u brady a okem těkajícím na kliku u dveří do mého dětského pokoje. Jaké bylo mé nadšení, když se po zapnutí DVD na obrazovce objevila moje slastná vzpomínka. Ta zvolna přecházela v reminiscenci rybích a parybích spektáklů z let sedmdesátých a osmdesátých, napětí v rozkroku se zvolna stupňovalo a vyvrcholení přišlo se závěrečnými jatky jak od řezníka Krkovičky. Ve filmu je sex, kozy, Kelly Brook, kozy Kelly Brook, ohlodané údy (včetně pohlavních) a další části těla (zde doplň jakýkoliv pojem z anatomického atlasu), tedy vše co má kvalitní biják obsahovat. Tleskám. ()

ScarPoul

Vo svojej podstate vcelku stráviteľná blbosť. Piranha je v mnohom ukážkou neschopnosti vytvoriť skutočne dramatický horor, v ktorom funguje napätie a v ktorom je hrozba v podobe monštier - konkrétne prehistorických Piraní, uveriteľná. Aja nie je podľa môjho názoru zručným režisérom. Jediné čo stojí za to sú podvodné zábery a aj tie nemajú takú pútavosť akoby som si predstavoval. Postavy konajú často krát nelogicky a aj keď to má úžasný summer feeling slúži to len jednému účelu a to samoúčelne pobaviť. Čo je podľa mňa škoda. Náznaky napätia tu sú a mnohé drobné nápady oceňujem - podvodná jaskyňa, natáčanie pornoscén. Lenže finále je tak neuveriteľne odfláknuté a pre mňa nepochopiteľne nelogické, čo kazí inak dobrý rozbeh filmu ukončený krvavým kúpeľom. Je vidno, že jednoduchosť ide ruka v ruke s umelými prsiami a plavkami zarezanými v zadkoch. Nič skutočné tu nie je. Ani Lloyd a ani Dreyfuss, ktorý majú aj na lepšie veci. Jediná naozaj vtipná scéna bola s prerezaným Ashlynn Brooke. Kde sa objaví tam skrátka musí ukázať prso. Čakal som ale naivne od filmu viac. ()

6thSun

Film si utahuje z hloupoučkých hororů 80tých let, není ale snadný určit, kdy je to úmyslné a kdy už se jedná o neschopnost tvůrců vymslet něco zábavnýho. 60% Soundtrack: 100% ()

maseer2

obrovská spokojenost !!! :)) ani 15 minut po skončení se mi pořád nedaří přestat se hloupě usmívat a nezbývá mi než konstatovat, že takhle upřímně jsem se u filmu nepobavil už pěkně dlouho.. naposledy snad u Bitch Slap, ale i ten Piraňa strká hravě do kapsy.. tohle ultrazábavné béčko si totiž prostě na nic nehraje a servíruje nám spoustu napětí, krve, piraní a v neposlední řadě kupu obnažených freakin' hot roštěnek (za obsazení pornoherečky Riley Steele líbám režisérovi nohy:) ... no zkrátka odpouštím tomuhle snímku všechny nesmyslnosti a hlouposti (třeba závěrečná scéna na lodi "bez piraní") a dávám s naprosto klidným svědomím čtyři hvězdy :)) ()

Caszidy

Vcelku vtipná, béčková vyvražďovačka/horor a to tak, že několik vtipných momentů je opravdu povedených. Ostatní atributy? Potoky krve, hrdinské použití lodního motoru jako zbraně Vingem Rhamesem a cameo nahé pornohvězdy Gianny Michaels na padáku. Viděno bez 3D efektů. ()

Tommassi3

"Měla jsem si vzít trombón !!" - "Proboha, ségra, nemůžeš se třeba opalovat jako normální holky ??" - "Až ze mě bude rocková hvězda, ještě si moc rozmyslím, jestli tě budu brát s sebou na turné.." - "Co to na mě zkoušíš ?? Vždyť hraješ na trombón !!" ;) ()