Xmilden

Piranha se jednoznačně pasovala na horor roku 2010 (tento fakt není ovšem překvapivý, protože těch povedených hororů je v letošním roce jako šafránu). Alexander Aja oprášil brutalitu a nemilosrdnost a nechal v jezeře na pospas kozy, pincky a bobry jako návnadu. Filmu nemám absolutně co vytknout, snad jen že 3D jsem protrpěl, už by se nad touhle novinkou měl někdo zamyslet, bochnout do stolu a říct dost! Dabing mě překvapivě nerušil. Zpátky k filmu, ten obsahuje menu jaké by měl mít pořádný horor: napětí, teenagery, kozy, ultimátní zabijáky (mimochodem pekelně provedené a hladové), starého vědce, hrdinského policistu a nějaký ten mladý pár co musí nakonec přežít, k tomu přihodit ještě nějaké komické figurky (skvělý Jerry O'Connell) a je prostřeno na večeři. Z kina jsem odcházel dost ušlápnutý, s poničenou psychikou, Aja se krve rozhodně neštítí a jak tady již jeden kolega poznamenal, oproti jiným režisérům dokáže ponechat oči otevřené i tam kde již druzí odcházejí. Aja prostě dokáže jít až na samou hranici. A tak se divák dočká spousty ohříbaných končetin. ()

darkrobyk

Komedie opravdu povedená - nejen chováním postav, ale i neustálými pubertálně vtipnými proslovy. ,,Ještě jeden krok, hoši, a celý týden budete močit blesky!" ,,Pěkná trubka." ,,Pěkný dudy..." ,,Zvládneš to?" ,,To si pište, netancuju u tyče pro nic za nic!" Ale děvenka to stejně nezvládla. Trochu otravné byly kecy typu - To tu všichni umřeme? Nikdo nebude umírat, jasný! Vyzněly hodně parodicky. Jinak si člověk našel různé odkazy - nejlepší byla ručička! Hezky jsem sebou trhnul a vzpomněl si na Carrie. Být to na mně, nechám sežrat všechny hlavní postavy, hlavně protivný rozmachaný parchanty - pardon, děti. Osud postav je divákovi vcelku lhostejný, k srdci žádná nepřiroste. Roztomilé byly nahaté akvabely. A pak melouny ve vzduchu, ve vodě, pod vodou, jako by se filmem mihl duch Russe Mayera. A divný barvy. Že by pocta barvotiskovým filmům 50.let? Masakr ve vodě šťavnatý stejně jako holky. Milý film. ()

Ampi

,,Ajo zlobíš", sice to tento rok spíše říkam nejmladší neteři, ale asi by se to hodilo i Alexandru Aju. Hory mají oči se mi libilo, ale Piraňa 3D se podoba smouže na diamantů. Nadruhou stranu potěšilo obsazení Dreyfuss, Christopher Lloyd jako trochu šilený vědec, Jerry O´Connell, plno hezkých žen jako třeba Kelly Broke, dokonce jsem nepoznal svoji relativně oblíbenou herečku Dinu Meyer. Jen kdyby nebylo tolik i na letní horor u vody tolik nahoty a klasických hororových chyb nesmyslů. Někdy jen sůdy krve a naplno bublajicí kyslíkové bomby pod vodou nestačí. Přemyšle jsem dokonce o dvou hvězdách, nakonec zůstalo slabých tří. ()

Hrabka

Tak to byl teda odvaz. Kdo by to byl čekal, takový cool horůrek s fajnovou hudbou a zabijáky, které nic nezastaví. Pár scén je divných a nelogických, to se dalo čekat, ale zábava to je skvělá. To si radši pustím tenhle 88 minutový film našlápnutý krví, akcí a pařícími lidmi, než nějaké nudné, uspávací veledílo. Neviděl jsem to ve 3D, ale věřím, že to musela být paráda. Jedna scéna s částí těla "Jerryho O'Connella" musela být v kině vážně zajímavá. :-D 70% UPDATE 2021: Já měl asi tenkrát zatmění ne? 50% ()

kinej

Ne, že bych nepochopil záměr režiséra, ale přesto považuji Praňu 3D za takovou ptákovinu, až to bolí. Nevidět film ve 3D, tak bych možná asni nevydržel do konce. Alexander Aja, mě trošku zklamal, protože jeho remake Hory mají oči, je snad jediný podařený remake hororové klasiky. Zde ale neměl moc možností, jak uplatnit své schopnosti. Na druhou stranu, absence napětí a dramatických scén ené je maskována víceméně úspěšně několika podařenými fóry. ()

juta

Tak podvodní natáčení a nejen to bylo zvládnuté na jedničku, stejně tak výběr herců. Piraně vypadaly drsňácky, ale jejich animace byla trochu zvláštní. Párty na vodě jako stvořená pro masakr. Jo, když někdo neposlouchá pokynů strážníků, tak se pak nemá divit tomu, že mu chybí nohy. Lepší průměr. ()

Shakers

Kua, to je neskutočný masaker čo spravil Alexandre Aja na plátne.Film je klasika - jazero, sprostý teenagery, bezmocný fízli a pirane, ale Aja to podal tak neskutočne verry funny spôsobom, až je vám jedno čo sa tam všetko deje.Niekedy mi to pripadá, že všade kde sa objaví Eli Roth tak to musím byť masaker ako jeho smrť v tomto filme (dokonca to schytala aj pronohviezda Gianna Micheals:). 60% - 3* ()

lamps

Tak tohle byla vážně jízda, jak se patří. Aja mě opět doslova sestřelil návalem neskutečné brutality a nehorázné béčkovosti, která je ale v tomto případě tak zábavná a delikátní, že mi srdce doslova plesalo radostí. Po úvodní scéně s Dreyfussem jsem čekal nějakou digitální příšernost, jenže zbytek filmu mě dokonale uspokojil nejen z pohledu fanouška béčkových remaků, ale hlavně jako zástupce mužské části publika, který nějakou tu nahotinku mile rád toleruje. K tomu navíc nevídaně pestré herecké obsazení od vědátora Christophera Lloyda, šerifa Rhamese až po tisíce spoře oděných studentek a pornohvězdu Giannu Michaels, kterou jsem sice neidentifikoval, ale kdo by měl také poznat každou kozu a bobra, co se namane. A samozřejmě krvelačné prehistorické piraně, které masakrují všechy části těla, na které dosáhnou. Po atmosféře sice nejsou ani stopy a postavy nepatří zrovna k těm, kvůli kterým by si divák zuřivě mačkal palce na rukou, ale tuna bizarního nadhledu a stovky litrů krve vše bohatě vynahradí a nuda je to poslední slovo, na které obklopeni sáčky na blití pomyslíte. Klidně více takových filmů, kina to potřebují jako sůl.. 70% ()

sheen

Konečně, po filmu Jezero jsem se dočkal dalšího masakrálního filmu s něčím lidožravým ve vodě xD na úrovni. Kdyby ten film přisel na začátku letní sezóny, když byly koupaliště v plném proudu, tak by to byla ještě větší prdel. Piraňha je hodně drsná, ty útoky...a posléze ti lidé pokousaní, některé záběry jsou dobře hard. Kdo má rád porno a kozaté holky, tak si příjde na své. Ve filmu si zahraje pár pornohereček např. Ashlynn Brooke a Gianna Michaels xD ()

Pilda17

Remake Piraní z roku 1978 a v celku i zajímavý. Poprvé vidím, že remake je lepší než původní film. S brutálními scénami se nešetřilo a děj nebyl vůbec špatný. Možná by mohl být daleko lepší závěr, který mě moc nezaujal.. 7/10 = 72% ()

Disk

Alexandre Aja se zbláznil a natočil nejbrutálnější a zároveň nejzábavnější film letošního roku. Spousta krve, spousta ženské nahoty a jeden ukousnutý penis. Ten film nejde nemilovat. ()

Deimos

3D KINO/// Celkem 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +dobrý nápad s jejich vznikem (prostě žádný věděcký experiment), hodně masa, mladého masa (pro rybičky vydatná strava), moderní hudba i vizuál (ve 3D si na ně můžu šáhnout) -přeci jen by si rybičky zasloužili sežrat ještě o něco profláklejší herce (role pro Paris Hilton?), na kinofilm dějově jednoduché (u rybiček je to ale typické) a celkem krátké/// Tak tohle byl silný zážitek i pro mě. Tedy já patřím mezi ty, kterým trocha té krve nevadí, ale tady se v ní dá koupat. Není nouze o ohlodaná těla, vnitřnosti, všemožně odtržené údy (Jerry O'Connell by mohl vyprávět), nahé zadky a kozy, nadupanou hudbu, stádo lidí toužící po tom smočit se ve vodě a to toho pár rybiček které žerou za dva. Čekali jsme na to dlouho a nakonec jsme se dočkali. Už to prostě chtělo uvést znovu do kin a rovnou ve 3D. Dávno je tomu, kdy kina ovládli původní filmy, které dnes působí zastarale. Tohle je moderní převedení původního filmu a nic víc nelze od filmu očekávat. Komu stačí takováto jednohubka, rád hodí rybičkám návnadu./// Celkem 76%/// ()

Ruut

UPDATE 2018: kozyyyyyyyyyyyyyy! ------- Naprosto megacool nářez, který svou zábavností daleko předčí jiné letošní řezničiny jako Predators či Machete. V tomto filmu je víc porna než v pornu amerických Spring Breaků ... a to je tato složka filmu tou míň zajímavou. Potěší také mnoho cameo roliček = stylová smrt Gianny Michaels, Richard Dreyfuss (ano ten, co to nandal v Čelistích žralokovi) to celé neodolatelně otevře. 3D má větší smysl než Avatar a jako třešnička na dortě bude první prostorový ******** ***** (no prostě něco, co nechcete 3D vidět). Krom toho je třetí rozměr hodně solidní a většinu filmu pomáhá k lepšímu zážitku. ... Prostě Alex Aja zase naplno boduje. Víc z téhle látky o masožravých rybičkách vyždímat nešlo. 90% ------- P.S. samozřejmě je to hloupoučké, postavy jsou jednorozměrné a jede se podle šablon pro zvířecí horory. ()

Chlupis

Může být snímek, ve kterém vystupuje Chrostopher Lloyd jako šílený vědec a Eli Rothovi rozdrtí hlavu člun, vůbec špatný? ()

HAL

Už dlouho jsem u žádného filmu neřval smíchy tak moc jako u Piraní 3D... snad leda s vyjímkou podobně úchylných půlnoček na Letní Filmové Škole. Doufám že Alexandre Aja se tímto definitivně vykašlal na vážné horory a bude točit už jen podobné gore-komedie, protože humoristické a superbrutální masakrování nadržených teenagerů mu jde vážně skvěle od ruky. A Christopher Lloyd je geniální, i když už mu táhne na 80. 8/10 ()

misterz

Výborný eco horor úlet a šialená gore jazda k tomu. Troška pomalší rozjazd, ale keď konečne zúbkaté rybičky dostanú hlad a nájdu si lákavý zdroj potravy, tak sa kolotoč rôznych nechutností s prímesou veľkej dávky humoru už nezastaví (scénka s odhryznutým penisom...). K celkovému dobrému dojmu treba ešte prirátať pekné baby a pár dráždivejších záberov, hlavne v spojitosti s fotením na lodi. Preto aj napriek minimálnemu napätiu celkom spokojnosť. 70/100 ()

2-Xtreme

Piranha je jeden z tých filmov ku ktorým sa ťažko píše zmysluplný komentár. Drvivá väčšina hodnotiacich má rovnaký názor a teda sa v komentároch objavuje to isté. Je obtiažne napísať niečo nové bez toho aby som sa len neopakoval. Ale inak začať nemôžem. Začnem provokačne či uštipačne, alebo si to nazvite ako chcete. Ja to som vedel :) Piranhu som sledoval od jej oznámenia a veril som, že to nemôže dopadnúť zle. Názory boli skeptické a teraz sa každý oháňa len superlatívmi :) Ale už je to tak, Aja natočil najlepší horor roku (čo síce nebolo ťažké, pretože tento rok je slabý) a zároveň natočil jeden za najlepších remakov vôbec (vrátane tých nehororových). Hlavný úspech filmu je v tom, že tak b-éčkový námet aký ma Danteho Piranha (1978) sa nedá pretaviť do vážneho filmu. Tvorcovia využili brakovosť originálu a obohatili o moderné trendy a o to čo dnešnú cieľovú skupinu láka. Kozy, zadky, nahé telá a ďalšie kozy vrtiace sa v rytme takzvaných "hitov" a samozrejme Ajov trademark, brutalita najväčšieho kalibru. Skĺbiť soft porno (aj takto sa to dá v niektorých momentoch nazvať) a spomínanú brutalitu je trefa do čierneho. Každý druhý návštevník kina s tým priblblým poloúsmevom na tvári je nadržaný a v okamžiku sa ich pocity menia na zhnusenie a ešte väčší úsmev na tvári. O filme a brutalite v ňom sa popísalo mnoho a áno, to gore je ukážkové. Gumené ryby sa nekonajú, všetko je v CGI a na moje počudovanie vyzeralo to fajn + tretí rozmer pridáva filmu grády a má väčší význam ako napr. v Resident Evil: Afterlife 3D a je porovnateľný s Avatarom! (slúži nie len ako atrakcia, ale ak priblíženiu diváka k filmu.. ehm, k prsiam :))) Kto od filmu s názvom Piranha čaká niečo viac než povrchné b-éčko bude sklamaný. Toto je vrcholová hororová zábava plná cameo roličiek, porno herečiek, extrémne brutálnych piraní, nahých tiel a gore aké dokáže len jeden človek. Piranha splna všetky atribúty brakového hororu a dokonca má aj čosi viac. Aby som potešil Hellblazera nemôžem zabudnúť dodať, že Alexandre Aja je talent (svojou zručnou réžiou nám to predviedol už v predošlých filmoch) a natočil ďalší kúsok, ktorý sa dostáva na najvyššie priečky žánru. Hold, spolu s P. Laugierom, J. Balagueróom a P. Plazom je Alex Aja najtalentovanejší hororoví režisér :) PS: Je fajn, že Aja nekecal (na rozdiel od kecálka, ktorý je teraz bez hlavy :) ) a ozaj je tam viac krvi než v ktoromkoľvek inom horore. PS 2: Richard Dreyfuss, Christopher Lloyd, Elisabeth Shue, Eli Roth, Ving Rhames, Jessica Szohr, Kelly Brook, Riley Steele a Alex Aja... toto je tohtoročný hororový Expendables ;-) PS3: Aja má vo filme odkaz pre hatterov KLIK :D [Videl v Kine] ()

kingik

Solidní jatka. Mistr hrůzy a blázen v jedné osobě Alexandre Aja dodal hororovým fanouškům prostřednictvím masožravých prehistorických piran početný zástup spoře oděných slečen, nadržených týpků a taky velkou porci krve, ohlodaných a zohavených těl, a to vše ve 3D. Nedržel se vůbec zkrátka a (detailně) servíruje hororovému fanouškovi vše, co si žádá, a navíc servíruje stylově i s nadsázkou. V dějinách hororů s rybí tematikou se jedná rozhodně o největší krvavá jatka, a i když je tu řada známých herců, tak je to stejně jedno, protože většina z nich poslouží jako žrádlo pro rybičky. Kvalitní hororová jízda se slabším rozjezdem a klidně bych si dal pokračování. 80% ()