Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

shimpy(CZ)

Stylovost se u tohoto filmu nedá popřít. Co se týče závodů samotných, tak ty mě opravdu bavily. Kamera je hned další věc co mě zaujala. Ten styl. Nevídaný. Proč ale dávám tak slabé hodnocení je jen proto, že se ve filmu "pro celou rodinu" až moc mluví. A tím myslím fakt hodně. Převažuje mluvení nad akcí, a to není dobré pro rodinný film. Však to bylo vidět na malých dětech, které byly v sále, a pobaveně pobíhaly po shodech. Tyhle pasáže nudily i mě. Škoda. Wachowští se mohli předvést mnohem, ale mnohem lépe. ()

jasiska

Film Speed Racer má perfektnú audiovizuálnu stránku. Navyše nemáte čas sa nudiť, pretože je plný akčných pretekov. Čo už je ale horšie sú scény, ktoré nie sú z pretekov. Tak blbé dialógy - to sa až tak často nevidí. Navyše sme v kine sedeli šiesti a hádali sme sa, či mal Rex plastiku alebo nie. Ja som tvrdila, že ju určite nemal, to by predsa autori neurobili, veď to by bol posledný klinec do rakvy tohto filmu. A tu ho máš...:-) Ale celkový dojem je pozitívny a tak dávam 4 slabšie hviezdičky. ()

Crackonosc

Tak já vám nevim. Mohl bych Speed Racera zkritizovat až do úplnýho bahna, ale tak nějak to nejde. Pravda je, že první polovina filmu by zasloužila minimálně o 20minut prostříhat a celek mohl být klidně kratší i o půl hodiny, závodní sekvence jsou častěji nepřehledný než stylový, dětinskost příběhu degraduje někdy i malé děti na totální magory a opičák by zasloužil zavřít zpátky do klece, z který ho sebrali, ale to všechno se až zázračným způsobem daří schovat za zpracování a za svěle gradovanou poslední část, kde je sice předem jasné, jak všechno dopadne, přesto jsem u ní skoro nemohl dýchat. ()

Ještěřák

Já nevim. Nevim, nevim, nevim, nevim, nevim. Überbarevný SPEED RACER možná disponuje zajímavým hereckým obsazením (ač některé herce s překopanými účesy atd. zprvu asi moc nepoznáte), ale podle mě teda neredefinuje nic. Vzato kolem a kolem, osciluje kvalita filmu mezi ***** (všechny závody) a * (všechny dialogy - au au au, to nám to dneska kurevsky tahá za ucho - čestnou výjimkou budiž nesympatický Michael Caine-like konspirativní boss konsorcia). Plus nějaké drobné navrch za pokus o věrohodné reálie na pozadí skrznaskrz nevěrohodného filmu, kterej rozhodně nelze brát vážně. Weeeeeird. ()

Cassandra

No, já tu tedy nějaké zvláštní novum nevidím, závody vypadají jako docela levná počítačová hra, naštěstí mají aspoň grády. Orientace na děti měla být buď dotaženější, nebo vůbec žádná (mě tedy brácha se šimpanzem dost štval, adapatace neadaptace). Díky tomu, že jsem se až tak nenudila (krátké záběry, nápaditá režie) dám tři, ale komerčnímu neúspěchu se nedivím. ()

MadChick

Po vizuelní stánce perfektní film, který mě však neskutečně nudil a šíleným způsobem mi zde vadilo duo Paulie Litt-šimpanz, navíc Emile Hirch také není zrovna mým oblíbeným hercem.... Resumé: pro mě pouze za velice originální vizuál 35% ()

FARGO

Po shlédnutí v HD se nedá jinak než dát plný počet. Filmová revoluce, stejně nepochopená jako všechny dokonalé filmy. Stylizace třetího věku s montáží budoucnosti. GO!!!! ()

Standito

Umelá a prečačkaná sračka. To bude ono. No keď pozerám na hodnotenie našich "znalcov", buran som tu ja a pre "vizionársku" vizuálnu stránku nemám pochopenie. ()

TERRORDROME

Podľa všetkých informácií som so myslel že to bude monštruózna gigasračka o dementoch vo farebných autíčkach a jednom hnusnom opičiakovi, ale ako to začalo tak to bola proste parádna jazda! Samozrejme, je to strašne blbé, plné hovadných kecov a poučení ako zo seriálu Krok za Krokom, navyše tie digitálne efekty sú často priam neznesiteľne umelohmotný patvar ( takmer až na hranici lacných telvíznych digianimákov ) aj keď človek vie že je to zámer. Ako som však zistil, nič z toho nevadí. Začal som to pozerať s tým, že to potom príšerne zdrbem ale čím ďalej tým som bol nadšenejší. Všetky tie vizuálne fóriky ( a že ich je ) z toho robia nefalšovanú plastelínovú grotesku, za čo Wachowských chválim. Pri terénnej rallye sa to parádne rozfofruje a brutálne štylizované efekty pôsobia podstatne lepšie než v mestských závodoch. Vikingovia uplatený kufrom kožušín útočia na hrdinov pomocou katapultu vrhajúcom včelie hniezdo, súboj s ninjom ( Goodman ako tatko sumo! ) je sranda ako sviňa a finále je takpovediac surrealisticko-orgastické. Celé je to proste jedna parádne jebnutá zábava a dokonca aj ten blbý šimpanz je super. Skoro sa za to až hanbím ale ono ma to nakoniec úplne dostalo, čo môžem robiť? ()

bloodcountes

Bože to byla jízda!!! Neskutečná vymazlená hříčka až mozek přechází ! Dostala jsem se k tomuhle Wachovských stylizovanému skvostu poměrně pozdě, ale přece a jsem oslněna, unešena a okouzlena. Kašlu na to, že tam byl navíc bratr a opice, dalo se nad tím přivřít oko, i když to fakt byl děs běs:))) Myslím, že dalších slov netřeba:) ()

orkadimenza

Bratři sestry Wachovští museli zpotřebovat nejmíň tucet houbiček, protože takovouhle debilní racing ujeťárnu by s menší dávkou nevymysleli. Kýčovité barvy? Podivuhodné efekty? Jméno pro člověka Speed Racer? Šimpanz v rodině? Debilní souboje stájí? No argumentů, proč je tenhle film pěkná blbost, je spoustu, jen mě doráží, že se W+W pyšní stylem dělat své filmy inovativní a neočekávané, ale přesto se nevyhnou tradičním klišovitým hláškám jako "Tohle je ta nejhorší chyba tvého života", "Nemám na vybranou" nebo "Zlom vaz". Tahle sci-fi blbost, která nemá ani ve svém žánru sci-fi, není dobrá ani pro děti, natož pro celou rodinu. U nás to bylo vypnuto po první reklamě, takže jsem dokoukával sám...ztratil jsem hodinu a půl svého drahocenného času. Od odpadu už zachraňují jen Hirsch s Goodmanem. ()

Zombi

Hodně přebarvenej, hodně rychlej a hodně ulítlej film, ovšem, přistoupíte-li na jeho hru, i dost zábavnej audiovizuální nářez. ()

kapibara

Neuvěřitelný kousek z dílny bratrů Wachowských. Barvité komiksově laděné líčení automobilových závodů není jen pro dětského diváka. Především ten,kdo si potrpí na stylové, výtvarně propracované a nápadité filmy si příjde na své. Věřím,že lidem,kteří od bratrů W. čekají něco víc temně Matrixového nebude tenhle film zrovna moc vonět. Opravdu zajímavá postava byla Racer X, kterého si zahrál Matthew Fox. Radikálnost tohoto filmu spočívá v jeho hrdé příslušnosti ke všemu, co by drtivá většina dnešních kritiků audiovizuálního umění přešla jako prvoplánové, přízemní a nehodné pozornosti. To co, Wachowští předvádí především na poli skladby,vyprávění a užití speciálních efektů, lze označit za obrovský skok pro kinematografii. Stejně,jako se umí Tarantino dlouze a zapáleně rozhovořit o brakové kinematografii 60. a 70. let, uměli by se Wachowští rozplývat při hovoru o populární vizuální kultuře, prehistorii kinematografie a principech mangy a anime. Podstatné je však to, že Wachowští místo obyčejného citování dokáží ke svým modlám přistoupit zcela nově a invenčně. ()

willis odpad!

I rodinný film může mít nějakou přidanou hodnotu. V tomhle případě pokud je vám víc než 10 let a neztratili jste zbytek soudnosti, nemůžete hodnotit víc než průměrně. Lehce zapometulný, vizuálně předimenzovaný. Bublina, která bude za několik měsíců zapomenuta. Překrásné barvy :) ()

petrfox

Wachovští nejsou normální!!! Díky "komukoliv" za to! Skvěle jsem se bavil a jsem naprosto uchvácen vizuálním pojetím této pestrobarevné podívané... Příběh je sice předem jasný a předvídatelný včetně "tajemného" Racera X, ale každý kdo má v sobě alespoň kus závodnického srdce, musí Speedovi držet palce až do konce... Jsem zvědavý, s čím dalším bratři přijdou, ale jsem si jistý, že to bude opět něco originálního... ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)