Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

GodComplex

Vizualne nadherna cicovina. Bohuzel s o neco vetsim durazem na tu druhou cast vety. Ze to bude blbost bylo v podstate predem jasne, nicmene ocekaval jsem sice stupidni, ale minimalne alespon dynamickou a ultra zabavnou jizdu. Zabavnosti Speed Racer nakonec prilis nenabidne a zustane tak opravdu jen u toho uzasne barevneho vizualna, coz je malo. 4/10 ()

aluna

Mix mezi Karlíkem a továrnou na čokoládu, Spy kids a Velkou cenou. Ultrahypersuperbarevná chujovina, kterou bych, co se děje týče, mohla převyprávět ještě před shlédnutím, jenže kdyby to neskončilo tak, jak se dalo čekat, nechybělo by mi to tam? Chybělo. Já to brala jako schválně klišoidní rodinnou oddychovku (nic víc, nic míň), kde mně neskutečně lezl na nervy ten malej spratek a jeho šimpanz....děti z něj ale musely bejt unesený, to zase jó. Je to chujovost, ale celkem zábavná, takže, kdo máte rádi barvičky, usaďte se a vítejte ve světě, kde je možný všechno. ()

filmsim

Nejbarevnější film co jsem viděl. Efekty jsou opravdu nadčasové a snímek vypadá i nyní opravdu výborně, až tak, že mě mrzí, že jsem na něj před lety nešel do kina. Škoda přílišné dětskosti a předvídatelného jednoduchého příběhu. 7/10 ()

Freemind

Mimo. Snaha byla, ale výsledek je zcela neorganický a žvýkačkový - a to zdaleka ne tím milým, Burtonovským stylem. Obávám se, že za deset, patnáct let může být tento film připomínán ve filmových výběrech kuriozit jako nejpitoresknější mrhání obrovskými produkčními penězi. Ty dvě promrhané hodiny mi už ale stejně nikdo nevrátí. ()

zipper111

Nechci se tu opičit po 99% komentářů, ale ono doopravdy nejde napsat nic jiného, než jen...stylizace bombová, jasně, vše vypadá kresleně a už vůbec ne reálně, ale přece jenom je to krasné barevné a blýskající, a hrozně moc rychlé, tak se to všem líbí-mě nevyjímaje. Jinak příběh je prostinký, a co mi vyloženě vadilo byli trapně vtipy s malým buřtem a opicí. Film je určen spíš převážně dětem, ale co je moc... Také výkony všech herců byly skvělé, Christinu jsem ještě nikde neviděl tak pěknou jako tady. Celý film letí neuvěřitelnou rychlostí, ani nestačíte sledovat čas a už je konec, jdete z kina a máte pocit...sakra, byl to hroznej šrumot, ale o čem to vlastně bylo? V podstatě o ničem, jen o těch efektech. Dávám 4 hvězdy, protože vizuálně jde (jak už je tu mnohokrát psáno) nejspíš o menší revoluci a film mě ničím (kromě už zmíněného buřta s opicí) neznechutil a naopak docela příjemně překvapil. ()

J3dla

Nádhrené, skoro jako by byl člověk na LSD...:) tenhle film si opravdu nezkoušejte pouštět v nějakém camu na svým 17" lcd. Tenhle film je dělaný pro velká plátna. Cool závody, cool souboj a taková pohodová rodinná podívaná, kterým se za normálních okolností vyhejbám jako čert kříži. ()

Makky

Očakával som samoúčelnú efektnú blbosť bez príbehu, ktorá ma nebude nudiť. Našťastie výsledok bol o niečo lepší. Z hľadiska vizuálnej stránky mi vadila len miestami veľká "umelosť" a neprirodzenosť. Herci ma prekvapili, najmä Matthew Fox a John Goodman. Na nich bola radosť pozerať. Celkovo som sa nenudil a zabavil. Dobré 3 hviezdy ()

sonnak

Stylová pecka, která přesně ví, co a jak chce a taky se jí to dokonale daří. I ten harant a opice byli naprosto skvělí. Z ohlasů jsem očekával hroznou tragédii a ona se z toho vyklubala velice příjemná podívaná. Wachowští jsou divní, ale točit vážně umí. Ukočírovat tuhle podívanou asi nebyla žádná sranda, ale jim se to povedlo báječně. ()

BloodyVamp

Takhle vtažen do obrazu jsem nebyl od třetího Bourna. Bratrům Wachovským se povedlo něco neuvěřitelného. Pomocí nejmodernějších technologií natočili revoluční snímek, který zase posouvá film jako takový o pár sáhů dál (pomocí nejrůznějších prolínaček jednotlivých záběrů, až přepáleně barevných kamerových filtrů a dynamického střihu). Kapitolou samou pro sebe je triková stránka filmu- ještě jsem neviděl tak dokonalé skloubení 2D a 3D prostředí s živými herci. Režie Wachovských je super, nedělá jim problém během závodu vyprávět flashbacky a navíc je veškerá akce přehledná. Herecké výkony jsou slušné, ovšem nejzajímavější postavou je tajemný Matthew Fox, který hraje skvěle snad všude. Hudba Michaela Giacchina ještě podtrhuje výsledný dojem nahoru. Je adrenalinová a strhující, rozhodně stojí za to sehnat si soundtrack. Bohužel film se nevyvaroval drobným vadám na kráse- a to především tempo v první polovině (do začátku závodu Casa Cristo), které bohužel drhne. Další výtkou je snaha být za každou cenu cool a místy přepálená stylizace, který krapet pokazí výsledný dojem. Mám na mysli všechny ruční souboje. Dále je na škoda infantilní dvojka bratra Speeda a šimpanze, kteří slouží coby úlitba dětskému publiku. Díkybohu mnoho prostoru nemají. Ano, děj je naivní a snadno předvídatelný, tohle ovšem ke komiksu patří. Zápletka mi sedla. Vizuálně nejnabitější a nejvíce strhující pecka, co jsem měl tu čest vidět. Kdybych měl 10 let, byl bych bez sebe. Takto se mi splnil po Transformers další dětský sen. Jen tak dál ! 90%. ()

blackrain

Bratři Wachowští nás svou přítomností oblažují už docela dlouho. Vždycky se vytasí s nějakou peckou, kterou nás dokonale ohromí. Takže není potřeba nějak zvlášť tohle bratrské dou představovat. Můžu jen podotknout, že jim to šlape jako dobře promazaná mašina. Teď si pro nás přichystali velmi barevný film, který pojednává o rodině závodníku. Pro které je závodění život. Ten film je tak barevný, že vám z té neuvěřitelně barevné škály budou až oči přecházet. ()

kaylin

Tenhle film je prostě pecka. Ten příběh je dobrý, ale pokud máte trochu vztah k japonské manze a anime, tak pro vás bude skvělý. Jsou to vizuální orgie, které jsou neskutečně akční a přitom je to pořád vhodné pro rodinu. Mohou za to hlavně výborné postavy, které jsou jasně seriálové, ale přitom fungují i v uzavřeném filmu. Sourozenci Wachowští si dopřáli dostatek prostoru a využili ho naplno. ()

anniehall

Tak bratři Wachowští mě už podruhé dostali. Poprvé to bylo ve dvojce Matrixu u rozhovoru Nea s architektem. Moje nejoblíbenější část celé Matrix trilogie a zároveň jakésí filosofické kompendium. Teď na mě šli ale úplně jinak. Naprosto neočekávaně. Myslím, že neznám moc lidí, kteří by měli takovou averzi na závody všeho druhu a zvláště pak automobilové, jako mám já. Proto jsem se jejich poslednímu filmu vyhýbal jako čert kříži. Až oslavné recenze v jinak velmi kritickém Cinepuru mě přesvědčili, abych jej vzal na milost. Vzalo mi to dech. Seděl jsem v sedačce jako přikovaný. Děj svištěl jako Speed Racerovo auto na pozadí pseudoanimované mizanscény hned v několika rovinách. Nenechal vydechnout, útočil skoro na všechny smysly. Připomínky, že už od začátku víme, jak film skončí, a jakpak že to je se Speedovým bratrem se ve shluku barev, rychlosti a adrenalinu stávaly měně podstatnými. Podstatnou byla filmařská práce a forma, která je dovedena téměř k dokonalosti. Nevadil mě ani rodinný charakter filmu. Bratři si jej vetkli do zadání, které tímto do puntíku splnili. Bavil mě i rozjívený prepubescent a jeho opice. Ale co bych se fakt nenadál, že na závěr filmu budu málem dojetím zamačkávat slzu. To teda fakt ne. Tak díky moc... ()

IllIlIlIIl

Pseudoumělecké dílo, které se staví do role vizionářského filmu, jenž je unášen nekonvenčním filmařským proudem. Překombinovanost veškeré barevnosti, netradiční posloupnost a neautentická rychlost filmových záběrů, spatlaný příběh zaobalen do nekonformního vizuálního rozhraní... Místy z filmu čišela mírná potenciálnost snímku a chvályhodné jsou i některé úsměvné scény s nejchlupatějším členem rodiny Speedů - s opičákem... ()

italka63

Barvy, barvy, rychlost, sunutí obrazu, střih a zase rychlost. Ono tohle téma ani jinak natočit nešlo. Druhá hodina nabere v ději obrátky a poslední, nejdůležitější závod může začít. V nedaleké , blíže neurčené budoucnosti jedna rodinka, motoristická, která ztratila při závodech svého nejstaršího syna, fandí tomu prostřednímu, který jede o všechno. Doslova. Postavit se bohatým společnostem, které jezdecký um degradují pomocí peněz ve svůj prospěch. Pak je tu ještě brácha automechanik, malý neposlušný bráška se svým šimpanzem, krásná přítelkyně....a Sanada, kterého jsem si moc neužila. A pocit, že závod projíždíte v posledním kole Maria na duhové dráze...jen poněkud drsnější. Vizuální smršť za tři hvězdy. ()

scroochy

Vizuální stránka, neotřelé režijní nápady, kvalitní efekty a skvělá hudba tomuhle filmu nejdou upřít a finále je geniální. Ale to nic nemění na tom, že je to nebetyčná kravina. ()

MATADOR

Nudné a barevné asi jako pokémonské omalovánky. Natočit něco na pomezí závodní "podívané" a rodinného dobrodružství jde jen těžko dát dohromady (zvláště s profláknutou opicí). A tak tu máme zplácaninu, která prostě jede dvě hodiny - prostě jenom jede. Zlámejte mu nohy a nechte ho jít zpátky. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)