Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

godspeed

nejdříve za 4 hvězdy, ale s odstupem několika týdnů 3 a víc ani ťuk. celý film působí jako jízda v lunaparku nebo návštěva cirkusu. plno světel, barev, muziky hluku a lákadel, ale nakonec když to skončí si říkáte, konečně. jednou to úplně stačilo. ()

adekcz

Zábava pro celou rodinu. Trikové orgie a jednoduchý příběh fungují na celé čáře. Ve filmu je trochu odevšeho pospojované velmi efektním způsobem. Genialita Wachovských se projevila tou spoustou nápadů a jednotlivostí, kterými byl film doslova prošpikován... ()

šimák

(inu ani se mi to tady vsechno nechtelo cist.) jo- dejove je speed ptakovina to beze sporu, ALE ta obrazova onanie - stiracky - agresivni litani ze zaberu na zaber - prapodivne prebarvenej svet a pouziti hromady neslucitelnych vizualnich triku .... jednoduse vyvonena akce, co bude vonet jeste hodne dlouho .) ()

Dantte..

Krásný audiovizuální zážitek bratří Wachowskich by mohl být méně pixelový (hlavně na konci už to bylo fakt dost nepřehledné) některé pasáže byly dost hluché a nudné a v některých fázích to už hodně přípomýnalo rodinnou komedii s tím přiblblým komikem, na jehož jmeno si momentálně nemůžu vzpomenout. 70% ()

Martini98

Bratři Wachowsští jsou prostě machři v totmto povolání, akce jim jde sama od sebe skvěle, k tomu přidali ještě dostatek emocí, zajímavého příběhu a nezapoměli ani na trochu humoru v podání zajímavé dvojice! Parádní zážitek! ()

Ogrb

Tak tohle si nechám líbit! Maximálně nářezová pecka, která v mých očích zadupala Matrix do země. A to nemám nakoukaný anime, stačilo v kině trochu vypnout, přenýst se přes pár infantilností a nechat vse unášet stylizací a kulervoucí akcí. Závody člověku řádně zvednou adrenalin, všechno je šíleně rychlý a barevný a přesto člověk pořád ví, co se na plátně děje. O hercích nemluvě, k tomu Matthew Fox z mých milovaných Ztracených, no prostě super! A ta opice! 10/10 ()

fridge

Doteď nevím, jestli je ten film pro děti nebo pro dospělé. Brutálně rychlé závodní scény totiž okatě pro děti nejsou (i když reálnou fyziku v tom nehledejte), zatímco "dějová linie" evidentně ano. Postavy jsou zhruba stejně věrohodné jako Teletubbies a závodní auta vypadají jak z reklamy na nanuky. Nebylo to zlé, bylo to naleštěné, ale jako konvenčnímu fandovi rychlých strojů mi to přišlo nechutně infantilní a bez jiskry (to asi kvůli absenci spalovacího motoru). ()

Uhura

Speed, posedlý závoděním, jeho starostliví rodiče, jeho starší bratr závodník jako jeho vzor, jeho mladší bratr a jeho opičák jako vtipná složka příběhu. Tak co na tom tak baví? To, co je na Speed Racerovi tak přitažlivé, je jeho vizuální stránka. Scéna za scénou je maximálně stylizovaná, veškeré fyzikální zákony se popírají, a divák si připadá jako v nějaké infantilní, ale velmi chytlavé videohře. Skvělé prolínání scén se tu používá poprvé (vlastně mě zarazilo, že už někoho něco takového nenapadlo). A z ostrých barev vás skoro pálí oči. Při sledování Speed Racera jsem prožívala jakousi nostalgii a nemohla jsem za boha přijít na to, odkud pocházela. ()

DjMetal

Toto neni nic pre mna. Vydrzal som sa na to pozerat presne 22min. 44sec. a este pomedzi prestavky. Nic v zlom, ale co to je za kktinu?? Ale vazne. ved urobili tak dobre Matrix a toto?? Mozno by sa to pacilo mojemu 10 rocnemu bratrancovi. Mne nie. Je to strasne prefarbene a neskutocne rychle. A velmi velmi trapne. Kravinaaa. Jediny pocit som mal, ze som videl cudne (nefarebne) okolity svet ked som to vypol, ale o to tam asi islo. A vazne nechapem ako sa to moze niekomu pacit. Tie prelinania minulost-pritomnost.Och joj. Jednu * som dal preto lebo Wachowski-jovsky nepatria do kosa. Iba preto.Nikdy viac. ()

nicneznam

Speed racer zase posunul hranice filmového zážitku. Bratři Wachowští ukázali, že ještě mají co nabídnout a zároveň plně využili potenciál barevného filmu a barevné televize. Kdybych napsal názor po prvním zhlédnutí, moc chvály by se v něm nenašlo. Mé hodnocení bylo slabých 30%. Film jsem si s odstupem času pustil podruhé a teď jsem rád, že jsem se tehdy udržel a žádný názor neodeslal. Až teď jsem si film z nějakého neznámého důvodu dokázal vychutnat v každém detailu a dokonce bych si snad i přál, aby bylo natočeno nějaké pokračování a mohl jsem si ten barevný adrenalinový svět vychutnat třeba i v kině. Takto stylizovaný a do jisté míry revoluční film je skutečně jedinečný a je to jedna z hlavních věcí, na které film staví, ale já proti tomu nic nemám. Podle mě to tady funguje maximálně. Neonově svítící tratě a po nich dunivě se prohánějící naleštěná auta, pro která neplatí zákony fyziky a my si tak můžem vychutnat zase něco nového. Jak už mnozí ví, Wachowští zde často kombinujou v jednom záběru několik dějových složek a klasické postupy nechávají být, čímž diváka můžou zahltit a dezorientovat. Takový film si pak při sledování vyžaduje buď velkou pozornost, nebo právě opakované zhlédnutí, kterým nic nezkazíte. Ve filmu se místy skáče v čase podobně jako skáčou samotná auta a někdy se časově odlišná událost přilepí k té právě probíhající a my pak máme například možnost sledovat emotivní zakonční závodu, ve kterém Speed racer nechává "vyhrát" svého staršího bratra. Když jsem u Rexe, jeho osud by si zasloužil skutečně silné pokračování a tento film si zaslouží silnou pozornost. 70% je můj celkový dojem. Co se týče akce, která je myslím jednou z hlavních domén těchto sourozenců, mohli to ještě více roztočit, ale i tak jsem spokojen. ()

Zajija

Speed Racer určitě dojde ke svému uznání u menších členů rodiny. Mě se moc nelíbil. Příběh je sice celkem dobře vymyšlený i efekty a celý okolní svět je slušný, jenže jak se říká, mě do noty tento film nekápl. I přesto, že mě příliš nezaujal uznávám dobrý námět. Pěkný rodinný film :-). U mě za *** . ()

KdG

Dvou hodinová reklama na "hot wheels". Tak tohle mě vůbec nebralo, děj trapný a neoriginální. Zpracování bylo přebarvené natolik, že vyvolává doměnku o používání LSD autory filmu. ()

boo-boo

Z vizuálnej aj zvukovej stránky neuveriteľne originálne pojatý film (a že sa s tým vizuálom niekto sakra pohral), ktorý si s tempom alebo náslenosťou rozprávania príliš starostí nerobí. Proste keď už ste do Mach 5 nasadli, s rýchlosťou snáď problém nemáte. ()

RajCZitko

I když jsem od tohoto filmu čekal díky jeho vizáži absolutní propadák a nějakou hovadinu, tak mě docela mile překvapil příběhem. Námět příběhu nebyl až tak k zahození. A když vypnete mozek tak to taky není tak zlé, jak se zdá na první pohled. Co dle mě ale film zařazuje do absolutního podprůměru je opravdu to vizuální zpracování, amaterský scénář a tak dál bych mohl vyjmenovávat všechno co se mi na tom nelíbilo. Nicméně to nebylo úplně k zahození, i když uznávám, že si to určo sám nikdy už nepustím. ()

hero_bk odpad!

Vizuální Karlík a továrna na auta porušující jakékoli fyzikální zákony, zjevně inspirované ubohými americkými oválovými závody NASCAR. Pořád jsem čekal, jestli se dočkám něčeho lepšího než barev z tripu a opice v pyžamu, ale když se objevil náklaďák z reklamy na Coca-colu, který kličkuje po horských serpentinách aniž by se uvnitř pohla hladina v akvárku s piraňama, dokud nezačal někdo (asi Speed, nevím neorientoval jsem se) střílet z autokulometu, vzdal jsem to. Co jsem taky čekal,když na databázi, kde jméno dělá víc, než kvalita filmu, je film od režisérů Matrixu na modrých číslech... ()

departed

Omalovánky v pohybu. Jak chytlavé a vizuálně roztomilé. Ani se nechce věřit, že je to od režisérů, jenž stojí za Matrix trilogií. Pocta nejen Grand Prix závodům, ale rozhodně i - a je to jasné už od pohledu - asijské animované kinematografii. Wachowští na ní musí maximálně ujíždět, jinak si to neumím vysvětlit. ()

PRobin

A mě se to líbilo. V sekci "rodinný" film se jedná o kousek, kdy i všechen ten dialogový kýč, kterému se tu prostě nevyhnete, nezní tak hrozně. Neskutečná barevnost k celému tomu universu sedí a akční scény - byť občas nepřehledné - jsou superrychlé. Max speed :) ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)