Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

ŠpetaMarek

Svého času jsem byl jeden z 5 lidí, co to hypoval. Po devíti letech s klidem v srdci (a každoroční projekci) mohu tvrdit, že se jedná o mistrovské umělecké dílo. To není film, o kterém lze říct, líbí, nelíbí. I ten největší kritik uzná, že režijně je to prostě geniální. Závěrečná scéna funguje i na popadesáté a je tak za 20/10. Je to v mojí TOP5. ()

simi78

dětský film který byl vytvářen s takovou vášní pro vizuální heroin, jakou vášeň má Nolan pro zapletený časový linie. 50 procent CGI a 50 procent dynamika obrazu. hodně fajne film který možná uplně neví kde sedí- ale v dobrým smyslu. ()

herrbierer

Hrozně rozporuplný film, ze kterého mám hrozně rozporuplné pocity. Nejprve je třeba říci, že se rozhodně nejedná o něco na způsob Simpsonů (tedy humor, který si užijí jak děti, tak dospělí), takže pokud jste přesně tohle od bratrů Wachowských čekali (jako já), budete (jako já) zklamáni. Vůbec zhruba první polovina filmu působí jako jedna z těch hraných disneyovek z devadesátých let - tedy nemastná neslaná zábava pro celou rodinu, kterou si nakonec pořádně neužije ani jeden její člen. Poté se naštěstí hlavní hrdina přes protesty svého otce přihlásí do rallye a následující závod představuje absolutní vrchol filmu. Teprve zde se Wachovským podaří to, o co se celý film snaží, tedy že na plátně se odehrává hrané anime. Celý závod je neuvěřitelně dynamický a zábavný, navíc je tu i skvělá sekvence s ninjy a hlavně souboj rodiny Racerů s mafiány, který skutečně vypadá jako klasická automatová bojovka. Potom však bohužel následuje závěrečná část filmu, která se opět propadá o několk stupínků níž a i když už naštěstí neznamená takovou nudu, jako celá pvní polovina filmu, prostě už to opět není ono. Tomuto filmu jsem vlastně vůbec nechtěl dát tři hvězdy. Rozhodoval jsem se mezi dvěmi a čtyřmi - ano, až tak je rozporuplný. Pak už mě to ale přestalo bavit a jelikož jsem se stále pevně nerozhodl, bude to za tři. ()

koudi

Další parádka od Wachowských. Je vidět, že režírování je jim šitý na míru. Speed racer drží celých 130 minut opravdu velmi rychlé tempo a já si užíval audiovizuální koncert. ()

Blackburn8

Hmm..Tak to bych asi tak mohl napsat??Speed Racer je pohádka pro dospělé, ale ne pro mě.. mám rád počítačové efekty, ale tohle už bylo moc.Ano vizuálně je to fakt až dech beroucí ale mě to nelíbí film na mě působil moc uměle a ještě k tomu takové ty rádoby Matrix bitky to už bylo fakt moc Jednoduše řečeno jsem od Wachowskich čekal trochu víc... 70% ()

amyth

Bratři Wachowski by měli buďto točit reklamy a nebo dělat intra do her. Jejich akční scény jsou fantastické a vypiplané do dokonalosti, ale jakmile najede zbytek filmu tak je to otřesné. Už u pokračování Matrixu bylo jasně vidět, že dělali něco co jim vůbec nejde a co se jim nedaří. Jako odreagovačka to tedy není špatné, ale celkově je to film tak pro 15 let a níže. Opět promarněná šance a film na který se rychle zapomene. PS. a už je to tady, přímo z kin na DVD ()

Mr.Roman

Áno je to celé prehnane štylizované, detinské a naivné, no na druhú stranu rovnako zaujímavé, mistrovsky zrežírované a akčné. Bratia Wachovski sú machri, pretože natočili presne to čo chceli a ako chceli, čo aj keď sa to zdá byť samozrejmosťou len vo veľmi málo prípadoch sa niekomu podarí. Niekto by mohol namietať (a často sa tak aj deje), že keby to bolo trošku vážnejšie a nie tak prehnané (a bez opice, s čím súhlasím aj ja :-o) bolo by to oveľa lepšie, no ja vravím, že určite nie, to by to totiž už nebol Speed racer, ale radový film bez náboja a iskry. No a ten záver filmu.. no proste nádhera ;) ()

Dinsberg

Tohle Wachowští nemysleli vážně. Herecká interaktivita vůbec žádná, většina filmu se natáčela před modrým plátném a zbytek se dodělával počítačem nebo natáčel ve studiích. Výprava veškerá žádná, prostředí působí (a je) uměle jako film samotný. Jediná vtipná scéna je pacifikování ninji v hotelovém pokoji, ale zbytek ... bohužel. Některé komiksy se nedají věrohodně převést do filmové podoby. ()

Pochtli odpad!

Proboha, co to mělo bejt??? Déle jak půl hodiny jsem na tohle koukat nevydržel. Možná vypnout mozek, zhulit se a nelitovat zbytečně promarněných dvou hodin... ()

JardaBauer

Vizuálně dokonalá pecka od bratrů "Matrixů". Chvíli trvá, než si člověk zvykne na všechny ty barvy, prolínačky a schéma vyprávění. Tvůrci během prvního rychlého závodu nastíni celý příběh a dosavadní život hlavního hrdiny a jeho rodiny pomocí úžasných dalších několika scén. Od této chvíle se film tak neuvěřitelně rozjede a zastaví až se závěrečnými titulky. Po tomto zážitku mi budou všechny ostatní filmy připadat moc obyčejné a černobílé. ()

Asdas

Najštylizovanejší,najfarebnejší,najrýchlejší....Film pre budúce generácie!Wachowski sú jednoducho šialenci!Farbičky útočia! ()

Bigfuckman

Mám rád závody i závodní hry, ale ty spíše patřejí na konzole nebo do PC než do filmu. Nemám moc rád filmy co si kladou za důraz učit či jinak vychovávat diváky a tento film to bohužel dělá, hlavně ke konci. U animovaných filmů to lze přehlédnout, protože jsou určeny hlavně dětem a mnohdy nemají někteří rodiče čas aby vše svým ratolestem vysvětlily a právě od toho tu jsou filmy pro nejmenší. Tento film si myslím ale není hlavně pro nejmenší. No a auta v závodech zde mají své vlastní, jedinečné fyzikální zákony obdobně jako hrdinové z čínských filmů s bojovým uměním. Každopádně se jedná o film průkopnického charakteru díky výborným efektům, kameře i režii. To už, ale bratři Wachowski udělali i u jiného filmu ehm trilogie. Maj na to holt talent. Jen těch barev (já vím anime-serial) by nemuselo bejt tolik a tak světlé. ()

Billy.3

Naštěstí to nebylo zas tak špatné jak jsem si myslel po shlédnutí pár trailerů. Opravdu závody jsou udělané trikově úžasně a při jejich sledování se mi tajil dech, ale to je tak všechno na co se dá v tomto filmu dívat. Zbytek je jen strašně barevná pohádka, která je tak možná pro děti do desíti let. Je velká škoda, že Wachovští se rozhodli točit Speeda Recera touto formou. Ještě ted mě z těch barev bolí oči. Wachovští vy máte přece na víc!!! ()

Burrows

Tímhle se wachovští do mého vkusu netrefili. Závody jsou sice boží - vypiplané, rychlé, svěží, bláznivé, tempo je maximální (umím si je představit spíš jako pc hru než film). Ale zbytek filmu je až na pár maličkostí dost nuda. Ne, že by na tom bylo něco špatného, ale připadá mi, že cílem bylo zapůsobit na ty nejmenší. 2,5 * ()

Adámo

Tenhle film by měli pouštět jako test na epilepsii... Řekl bych, že záchvat se dostaví tak do dvou minut =D ; Na mě je tohle asi až moc šílený, ale proč to nezkusit... Hodnocení přibude časem. | 12/2008 ()

Elegnor

Tohle není film o závodnících a autech, tohle je umělecké dílo, tak barevné a dynamické, že by ho neměli vidět epileptici, ale tak barevné a dynamické, že by ho měli vidět všichni ostatní :) Osobně ho považuju za dokonalou pohádku, splnňuje všechna má pohádková kritéria - jasně vymezené dobro a zlo, dobro vyhraje na celé čáře a zlo se ztratí v záplavě oslepujících barev. Mám jednu jedinou výtku - opravdu nemám rád ve filmu opice. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)