Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

major.warren

Parádní, akcí a otázkami nabitá jízda, která nedá ani na vteřinu vydechnout. Více než rovnocenným spoluhráčem/protivníkem "na útěku" je zde civilnímu Fordovi Tommy Lee Jones v roli asi nejkomplexněji vytvořeného filmového policisty, co znám. Zatímco první půle se svou dynamikou a napětím blíží klasické akční podívané ala Rambo, v druhé části se po vzoru hollywoodské žánrové tradice lovná zvěř mění v lovce a akční drama v detektivku plnou nevyřešených otazníků. Strhující aspekt Uprchlíka tvoří zejména impozantní zacházení s kontinuálním střihem a pravidelné střídání dvou paralelních dějů z pohledu Richarda a Samuela, jež se však postupně více a více sbližují, aby v závěru vyústily v přesvědčivý a skutečně nezapomenutelný climax. ()

Skip

Vynikající film se skvělým Harrisonem Fordem a Tommy Lee Jonesem. Doktor Richard Kimble se chopil jediné a poslední šance dokázat svou nevinu a udělal to nezapomenutelným způsobem. Stejně tak nezapomenutelně mu byl v patách Samuel Gerard. ()

Vědma

Tento film jsem neviděla poprvé a asi ani naposledy. Jeden z nejnapínavějších, i když nijak extrémně originálních thrillerů s dobrými herci. ()

Eldrick

Neskutečně nadhodnocený runaway thriller. Oscar Tommy Lee Jonese vyloženě za zásluhy, ne za výkon v tomhle filmu. ()

Anglie

Vynikající akční krimi. Naprosto zaslouženě legenda ve svém žánru. Skvělé, nezapomenutelné, výborně vystihnutá atmosféra. ()

Sheldra

Děkuju! Konečně thriller, u kterýho se nemusím rozčilovat, proč se všechny postavy chovají jako absolutní idioti. Zběsilé tempo (na záchod to ale stihneš, paascho, jen to musíš pauznout :-), parádní Ford a nezemský Tommy Lee Jones! ()

dyfur

...vynikajúci thriller....zápletka,spád,herecké výkony....všetko výborné i záver nesklamal,nebol "odfláknutý". Tommy Lee Jones zahral tiež výborne,len škoda,že potom už hral mnohé iné úlohy a la Utečenec.... ()

GILLWANDER

Čo vám iné ostáva, keď vás obvinia z vraždy vlastnej ženy a vy ste nevinný a pre tentokrát sa vám podarí ujsť a vy musíte využiť situáciu vo svoj prospech a pravého vinníka stoj čo stojí chytiť?! Film utečenec ukazuje tento problém takmer dokonalým spôsobom, kde si obvinený doktor musí svoju slobodu vykúpiť sám na vlastné triko. Každý je proti nemu a každí ho chce dostať do kresla, ktoré ho už netrpezlivo očakáva. Nedá sa už dôverovať ani priateľom, pre ktorých by ste skôr riskovali všetko. Súboj, kde horlivý no unavený policajt sa snaží dolapiť väzňa, ktorému sa podarilo zázrakom ujsť je dych berúci. Obe postavy stvárnili skvelý herci najmä T.L.J je v niekoľkých momentoch brilantný. Harrison Ford je proste herec na svojom mieste a rolu obvineného doktora zvládol bravúrne. Réžia je skvelá aj ostatné technické prvky filmu. Zaslúžene 5- hviezdičková záležitosť, ktorá sa dá pozerať s odstupom času znova.90% ()

SonG

Po Indiana Jonesovi asi můj nejoblíbenější Ford. Spolu s Lee-Jonesem ztvárnili parádní role, které se jen tak nezapomínají. ,,Hey Domesi, co děláš?" - ,,Přemějšlim".... - ,,Tak mi vymysli koblihu a kafe!" ()

Fíla

Přesně takhle jsem si to představoval. Chytrý chirurg, který uniká policejním úřadům. Napínavé od začátku až do konce. Harrison Ford ve vynikajícím filmu s dobrou režií a scénářem. Ta porce času je skvěle snesitelná, což může být někde i nevýhodou. Dosáhne agent Gerhard svého, nebo snad doktor vyvázne bez újmy? Asi nejlepší role HF po Indim. ()

easaque

nostalgické 4* tento akční thriller jsem viděl několikrát a myslím,že ani po letech neztratil své kouzlo, které si drží díky dobře napsanému scénáři, své atmosféře i hereckému obsazení. Není divu, protože téma, kdy bezúhonný občan musí vložit všechny své síly, aby se postavil vůči nespravedlnosti, vždy dobře funguje v každé době. Proto si mé vyšší hodnocení určitě zaslouží a jestli i své umístění jako stý nejlepší film, tak to už nechám na posouzení každého z Vás. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Po skoro 30 letech mě repríza už skoro zapomenutého příběhu potěšila požitek z inteligentně napsaného thrilleru. Útěk se postupně mění ve dvě pátrací detektivní linie, kdy obě strany - Ford i tým Tommy Lee Jonese se chovají jako stratégové (i přes pár úletů Forda typu chci zmizet v ukradené sanitce/zavzpomínám si na řemeslo v nevhodném momentě). Sám Tommy Lee Jones je tady jako bystrý, stále zarputile soustředěný vyšetřovatel zajímavější postava než Ford, herecky to vytěžil na max a když jsem zjistil, že za roli dostal Oscara, můžu říct jen uspokojivě - jo. Po velkolepé scéně zdemolovaného vlaku a autobusu je skoro úsměvné vidět, kolik životního prostředí, peněz a starostí ušetřil megalomanským režisérům příchod počítačových efektů, nestýská se vám ale občas po pořádné nesmyslné destrukci drahých věcí pro okouzlení diváka? :) ()

lekr

Přelomový a naprosto úžasný akční krimi film. Skvělý námět, dobrá akce v podání svěžího a skvělého Harrisona Forda v roli nevinného muže a Tommy Lee Jonese který v roli ochránce zákona co jde Fordovi po krku je taky úžasný...prostě jeden z nejlepších akčních filmů všech dob!!! ()

Hennes

Perfektní akční, svižný thriller obsahující vše. Jeden z nejlepších co znám. Jak Ford, tak Jones jsou výborní. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)