Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiální text distributora)

ARI50

každá mládež je zkažená a když už se vrháme do takového filmu musíme solit jinak to bude klasický příběh který moc nenabídne, šikana se musí proměnit v krvelačnou odplatu, a když k ní nedojde a skončí špatně tak musí být příběh pojat více dramaticky. ()

Dharter

Zase jsem byl ukecán, abych viděl něco, na čem se teď něco, co já neumím dekódovat, vidí. _ _ _ Ono se běžně ví, jak se baví uživatelé Líbka. Snímek vůbec neplní tu funkci, jakou bych od takového filmu očekával. Vůbec nic jsem si nesžil s žádnou postavou tohoto filmu. Tento paskvil je pouze plný nezajímavých postav. _ _ _ Psycholožka vypadá, jako sekretářka (i se tak chová), a ředitelka vypadá, jako její poddaná (a úspěšně slouží; ne však psycholožce, ale sionistickým strukturám). _ _ _ Film vůbec nezaujme dějem, jako konkurenční Ben X. Scénárista si vypomáhá názory, že vše je neomezitelně žalovatelné. _ _ _ Kaspar a Joosep tedy místo toho, aby „kamarády“ napráskali, tak si nechávají líbit státní terorismus od sionistických struktur. Chtěl bych vidět, jak by někdo v Evropě šel v roce 2002 napráskat sionisty za 11. září -- kde tedy je ta neomezitelná svoboda volby a žalovatelnosti? (: _ _ _ Ve filmu tedy jenom sledujeme, jak estonská fašistická vláda (tedy úřednická), rozšiřuje do světa, že dnešní generace je neasociova(tel)ná ke zbytku společnosti/ovčanstva. Fašistických sluhů a rukojmích vládnoucí šémitsko-chámitské pokrevní linie běhá po světě značné množství. A to i s brokovnicí (viz film) a legálně. -- Pokud tedy je v Estonsku problém se šikanou, pak ať to tedy fašističtí úředníci z Bruselu, vymyslí tak, jako pro Kanadu. V seznamu zemí, kde jsou nejpřísnější podmínky na pořízení/držení zbraně, je Kanada na prvním místě. Následuje ČR a Slovensko. -- Ve Spojených státech, Spojeném Království, a určitě i Estonsku, si však automatickou zbraň sežene kdejaký ňínan od Čaroděje ze země CIA/GCHQ/Mo§§adu. Nově i snadno přes technologie VPN/TOR/I2P, které provozuje Čaroděj ze země CIA/GCHQ/Mo§§adu. _ _ _ Na závěr dodám, že tvrzení „film byl inspirován skutečnými událostmi“, ještě neznamená, že to bylo „natočeno podle skutečných událostí“. U prvního tvrzení si totiž scénárista mohl půl děje vymyslet, a to je značný rozdíl. ❌ ()

JASON_X odpad!

Tenhle film mě znechutil a naštval, ale z úplně jiných důvodů, než zamýšlel. Namísto toho, aby na mě nějak emocionálně zapůsobila v něm zobrazená šikana, hnula mi žlučí jeho primitivní manipulace s divákem, jeho přehnané zobrazování nespravedlnosti, jeho vyumělkovanost, prvoplánová dojímavost, šablonovité postavy, laciná citová přepjatost a tak dále... Spoustu citlivých jedinců, kteří nějakou šikanu zažili na vlastní kůži, pak takovéhle povrchní citové porno musí znovu zbytečně traumatizovat. Copak vážně někdo věří tomu, že by se celá jedna třída skládala ze šikanujících dementů, včetně třídního premianta a navíc včetně všech holek, které by se tomu smály a považovaly by to za zábavu?? Že by ředitelka školy, všichni učitelé, rodiče i prarodiče byli tak slepí a tupí?? (A že by charakterního a rozumného Kaspara přitahovala hloupá stádní husa Thea?) Tak nevím, buď jsem měl štěstí, že jsem chodil do normálních tříd, a nebo tady někdo občas naivně sedá na lep nerealistické scénáristické fikci. ()

matestlust

Po celou dobu filmu mi běhal mráz po zádech.Film je natočen podle skutečné události a tak reálně,že se člověk vážně musí chytat za hlavu. ()

mm13

Nie je väčšie zviera ako ublížený dospievajúci jedinec. Nechápavo krútime hlavami nad pomaly každomesačnými správami o tragédiách na školách, sme paralizovaní a bezradní, akoby šlo o psychologický fenomén. Lenže to nie je o psychológii; každá jedná generácia si medzi 12 a 16 rokom prežije tie najintenzívnejšie prežívané drámy. Je na čase sa pýtať správnym smerom, pretože keď vytiahneme spomienky, zistíme, že prežitky sa nemenia... menia sa len prejavy. (A keď oprášime vedomosti, objavíme, že Pán múch nie je len alegória.) ()

Kamca_

Vynikající film, námět, herci i hudba. Hodně mě to vzalo. Musela jsem na to myslet ještě tak 2 týdny po shlédnutí. Fakt super! ()

Richie666

"Jeden je vždycky v neprávu, ale se dvěma už začíná pravda. Jeden nemůže sám sebe dokázat, ale dva už nelze vyvrátit." [Fridrich Nietzsche] ()

Katullka

To jsou ty látky, kde pomalu nemusíte ani hnout prstem a lidi to zbožňují. Mě to taky pohltilo. Velkou část filmu jsem žadonila, ať už to dostane ty otáčky. Dostalo to poměrně později. šikana je svět, kde jsou neomezené možnosti a úžasná filmařská látka. Bohužel tvůrci do toho nedali tolik, aby to naprosto vyrazilo dech v celé délce. Spíše mě bylo blivno, než abych si tento film užila. Opravdu konec se dal čekati. Kvůli takové nožičce ze dřeva dávám méně...upřímně je to mezi 2-3. /// Tak a dala jsem si to po druhé, protože ty překlady jsou prostě matoucí. Vidět to po druhé a člověk si uvědomí, jaká je to mocná obhajoba vrahů. Diskuze to ještě podpořila. Takže zbraně vzhůru. Zastřel svého násilníka. No jo, a to, že násilí plodí násilí, do toho Estonska nedošlo. Ke všemu absolutně špatně s látkou, kterou považuje za skutečnou. Ne. Už nikdy. /// 39. LFŠ UH 2013 ()

Handle

Rozmýšlel jsem se mezi 3* a 4*, ale nakonec tedy "pouze" za tři. Zkažená mládež je bezesporu kvalitně zahrané drama. Tématem je zajímavé a nějaké emoce určitě vyvolá, ovšem kdybych ho např. srovnal s podobným filmem "Zlo mezi námi", tak byl slabší po všech stránkách. Zas tak silný film to pro mě nebyl, ale HLAVNĚ byl podle mě strašně hnaný do extrémů. Celkový dojem byl prostě rozpačitý a jsem toho názoru, že to není zas tak vyjímečný snímek, jak se tu povídá. Ale škoda, kdyby ubral trochu "rádoby uvěřitelnosti" a přidal opravdovou uvěřitelnost, bylo by to vážně dobré. A po filmařské stránce je to opravdu - neurazí, nenadchne... Ale jo, myslím, že ty 3* jsou akorát... :) ()

HateBreeder

Jeden z nejsilnějších filmů, které jsem v poslední době viděl. Není ničím originální či překvapivý, už od první chvíle jsem věděl jakým směrem se film bude vyvíjet a jak skončí. Ano, dá se říct, že jsem předvídal vše. Ale i přesto mě tento estonský dramatický zázrak uzemnil. ()

6thSun

SPOILERY! Tenhle film musel být z podstaty demagogický. A taky je. Po celou dobu snímku jsme silně tlačeni na stranu šikanovaných, abysme na konci museli zpytovat svý svědomí, když se kluci rozhodnou vystřílet půl školy, protože v rámci filmových pravidel jim teď MUSÍME fandit, zároveň ale víme, že se to opravdu stalo (a stává), a že naše sympatie asi nejsou zrovna na místě...vždyť to je přece STRAŠNÝ zabíjet!!! Celý je to navíc zpracovaný zoufale neoriginálně s pomocí řady klišoidních pomůcek, přesto (nebo proto) je tady tenhle snímek mezi těma nejlepšíma... Podle mě jste jen skočili na lep režisérovi, kterej tohle téma trestuhodně zneužil. ()

BoPo

Od samotného začiatku fungovania inštitúcie s názvom Škola, existovala aj "zábava" menom Šikana. Bola, je a vždy tu aj bude. V tomto filme sa podarilo celkom dosť reálne zachytiť tú mentalitu a chovanie, ktoré stoja za vznikom šikanovania. Obeť musí logicky vyčnievať z kolektívu, či už výzorom, názormi, sociálnym postavení atď. A tým že sa naňho kolektív zameria, jeho vyčlenenie sa len zväčší. A už nie je cesty späť. Nikdy a pre nikoho. Tu máte možnosť sledovať extrémny prípad akcie a reakcie. ()

bouncer

Jeden obrosvký působivý mrazivý zážitek! Ač bylo už na začátku jasné, jak film skončí, tak působí velice silně a autenticky. Z Estonska k nám dorazila opravdu krutá sonda o šikaně a masakrech na školách. Z tohoto filmu se člověk jen tak nevzpamatuje a musí se zamyslet. Slovy mého kamaráda: "Jsem v šoku." ()

Hwaelos

Ještě teď se mi třepou ruce na klávesnici, jak děsivé to představení bylo. Dokonalá studie, kam až může zajít to, co většina z nás viděla na nějakém stupni školství na vlastní oči. Tlak homogenity skupiny může (a často se to také stává) přerůst až v naprostý rozvrat hodnotového žebříčku individua. Protože, upřímně řečeno, nejděsivější položkou příběhu nebyli šikanující vůdci, ale souhlasící stádo okolo. Mrazí mě v zádech, když si uvědomím, že tohle každodenní zvířecí zlo je nedílnou součástí současné západní civilizace. Omlouvám se, ale v tomto případě musí být můj komentář zcela nefilmový, protože jsem Klass během sledování ani jako film nevnímal. V průběhu sledování jsem si říkal, že by tohle měli pouštět ve školách povinně jako nastavení zrcadla. Když jsem ale viděl, jak snímek skončil a srovnal si v hlavě stav uvažování dospívajících, nejsem si jistý, jestli by si z toho filmu cílové publikum odneslo to správné... ()

Martinibaby

Ne že bych to nečekala, ale i tak mě film neskutečně zasáhl (no pun intended). Bohužel až moc důvěryhodné zpracování příběhů, které se z větší či menší části stále dějou. A lidi budou pořád radši zavírat oči, než aby sami sebe náhodou pošpinili. ()

argenson

Těší mě, že moje první setkání s estonskou kinematografií mi zprostředkovalo takto nadstandardní zážitek. "Mám jít dovnitř nebo ven?" - "Jdi ven." - "Díky." Notěprdel! ()