Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

m@rz

Středověký Van Helsing. Začátek měl povedený rozjezd, ale pak brzda. Plno zbytečných zpomalených záběrů. Nic moc nepřítel. Jediná dobrá příšerka na konci. Která byla ale těžce nemotorná a celkově nějak nebojovala :( Hodně zamrzí. ()

Falconica

Zničený, zatracený, prokletý, vyvržený společností kráčí pevným krokem vstříc osudu, který sám nezná a nechápe. Prochází životní zkouškou, jež mu dá pochopit, kde je správná míra mezi jeho chtivým a krutým starým já a odříkavým novým já. Poznává rozdíl mezi vraždou a hrdinským bojem. Jeho cestu vyznačuje alej mrtvol. Některé zanechává sám, jiné jeho nepřátelé. Nyní však již ví, kteří nepřátelé jsou ti správní. Příběh zrodu hrdiny skrze bláto a krev. (Tenhle typ hrdinů prostě naprosto a totálně miluju...) ()

FilmFan24

Našlapaný a náležitě drsný úvod, který představí Solomona dává tušit tušeně netušené...Hlavní hrdina je ve svém nitru náležitě rozervaný a bohužel, když dojde na situaci, kdy jej s rodinou osadníků směřující do Nového světa přepadnou přisluhovači temných sil a on v nejnapínavějším okamžiku řeší strašně dlouho, zda zabít či nezabít, je to celé zbytečně v pekle...Jinak v žánru fantasy "Solomon Kane" natočený z převážné části v našich luzích a hájích vůbec není špatný. Vizáž Jamese Purefoye se k postavě hodí stejně jako obsazení dalších herců, kde našince potěší poměrně velký part Marka Vašuta v roli jednoho ze zlotřilců. ()

JohnMiller

Tvorca knižnej predlohy, Spisovateľ Robert E. Howard, patrí medzi mojich najobľúbenejších spisovateľov. A predsa som od neho nečítal ešte žiadny príbeh s námetom Solomona Kanea. Myslím si že pozrieť tento film bola s mojej strany chyba. Poznám Howardov rukopis a štýl písania a tak si viem plus. mínus predstaviť ako to si v knižke bolo. Tento nudný flák ma však vôbec nepresvedčil. Pre mňa žiadne výrazné či silné heroické postavy. Odpudivý modrý filter mi tiež nepridal k väčšiemu záujmu. V podstate rutina dosť podobná ako Van Helsing, na rozdiel však vo Van Helsingovi boli vac-menej zaujímavejšie monštrá. Hoci ma u filmov bavia iné hodnoty ako počet zabitých upírov ono ma v podstate nič iné na tom nezaujalo. Celkové sklamanie. ()

Skip

Na tomhle filmu je snad to jediné dobré atmosféra. Ta se podařila navodit perfektně. Všechno ostatní už jen pajdá a kulhá, klopýtá k podivnému finále, které je docela směšné. A přitom by to bylo docela fajn, kdyby... Kdyby co? No kdyby se vykašlali na blbosti s čaroději apod. Jenže to by ten film asi netočili. No jo, no. ()

corona

Na úvod by som tu chcela poopraviť mylný údaj, vyskytujúci sa takme v každom komentári, SK nie je stredoveká fantasy, na začiatku 17. storočia veselo a dávno plynul novovek (aj keď zoberieme každý z 5-6 historických mýlnikov ukončujúcich stredovek), so všetkými jeho prevratnými zmenami. Dlho som váhala medzi 3 a 4, možno mi tam chýbal lepšie zobrazený prerod zo zlého Solomona na dobrého Solomona, za jednoznančé klady filmu považujem body 1,2,4 a 5 v komentári užívateľa verbal. Ak bude natočená dvojka, určite si ju pozriem. ()

Dubro

Ach Solomon, Solomon, nieže si len špinavý, zarastený a strapatý, ale navyše ten tvoj príbeh je nudnejší ako telefónny zoznam Bratislavy IV. Ďakuj kamere a hudobnému doprovodu, že som ťa pretrpel. Tretia cenová. ()

Huntelaar

Já nakonec skončím na třech a to především (jak i poznamenal jeden chytrý pán) je tam od jedné chvíle strašně cítit, jak jim někdo sebral pokladničku. Ač patriot, kterýmu dělá radost, když sem jezdí točit cizí produkce, mě ale na druhou stranu strašně ruší, když od prvního exteriéru čuju českou kotlinu, což mi po pěti minutách potvrdí Vašut v epizodce (a to mi pak bohužel bere jednu hvězdu z výslednýho hodnocení). Jinak přímo k filmu. 3/4 filmu luxus. Sníh, déšť, bahínko a Purefoy válí co to dá a člověk by si i přál další díl, ale v závěr dojížděj na drobný, kdy hrad vypadá jak nějaká menší tvrz, spíš chudýho poddanýho, a souboj s hlavní nemesis jako fanmade sketč s youtube. Takže taková klasika posledních let....skončilo to někde na půli cesty. ()

Parlay

***„Jak je to možné? Proč je zlu dána moc, zatímco my máme na obranu… pouhou víru?“*** Solomon Kane. Kapitán anglických vojsk prolévající ve jménu Boha krev pohanských kacířů a dalších nepřátel anglického impéria, načež si pro jeho hříšnou duši přijde samotný Ďábel. Podaří se mu sice uniknout, avšak je si vědom, že zachránit se může pouze mírumilovným životem. Brzy je postaven před těžké rozhodnutí: má se pro záchranu lidských životů opět vrátit na krvavou cestu násilí? James Purefoy zvládl svoji roli na výbornou a vytvořil tak jednoho z nejpřesvědčivějších reků akčního žánru poslední doby. Na snímku je sice viditelný jeho skromnější rozpočet, avšak i přesto se tvůrcům daří navodit realitu krutého naturalistického středověku (ačkoli je příběh situován do přelomu století 16./17., středověk přeci ve skutečnosti neskončil jedním datem r. 1492, jednalo se o delší přechodovou fázi). Myslím si, že snímek skýtající natolik silné téma a zajímavého hlavního hrdinu by si oněch „melounků“ v rozpočtu zasloužil mnohem více. ()

kinderman

Vzhledem k tomu, že se natáčelo u nás, mi nikdo nevymluví, že se v tom dešti a blátě místo "charismatického" J.Purefoye nepotácel "muž v říji" Jarda Plesl. Domácí četba: Solomon Kane: Ďáblův hrad (ComicsCentrum, 2010) ()

Sheldra

Co Peklo schvátí, to už nenavrátí - ale než to schvátí, dá mu to občas pěnkě zabrat. Naštěstí, protože jinak bychom asi měli prd a ne Solomona Kanea alias chlápka, co si s Van Helsingem vytře zadek a od kterého dokonce i ty hlášky znějí originálně a hustě. Skvělej Badelt, skvělý příšerky, skvělej Purefoy, ne až tak skvělej závěr, jak by takovejhle film zasloužil, ale odpouštím, 3x skvěle mi stačí. ()

fmash

Na pořádný puritánův příběh jsem se hodně těšil, protože to je Howardova postava sice méně známá, ale přesto má díky zaměření na hororové příběhy, tajemno a osamělé putování velký potenciál. Jenže. Výsledný film se sice točí v českých úvozech a listnaté lesy jsou správně nasáklé deštěm a mlhou, kostýmy jsou povedené a Purefoy se nestylisuje do moderně fešáckého hrdiny pro náctileté, ale stejně je to slabota. Kaneovy přerody ze zabijáka ve světce a zpět považuji za nezvládnuté (a nebo měli tvůrci Howardův svět vynechat a vymyslet si něco svého), dějová a soubojová stránka osciluje mezi Pánem šelem a nějakou modernou (digitální příšeru už dnes asi umí udělat kdekdo — tyhle trikové záběry byly paradoxně skoro nejlepší, akorát že se zbytkem filmu prostě neladily), skvělou práci kostymérů a maskérů kazila podivná prázdnota či jak to nazvat většiny scén... nebo to možná bylo podle mého nepovedeným střihem... Popsat to sice dobře neumím, ale řeknu to takhle — být to jiný žánr a kdybych zrovna všelijaké ty pány šelem kdysi nežral, byla by to ode mne slabá dvojka.                Dodatek: Málem bych zapomněl — už dlouho mě u filmu tak nerušila hudba, jako tady. ()

dee-key

Takový trochu zklamání pro mě. Vezmu-li v potaz, že ani knížka mě kdovíjak neuchvátila, není se čemu divit. Čekal jsem krapet vyťukanější příběh i řežbu, i když to v konečným důsledku nebylo tak špatné. Špinavé a surové souboje jsou něco, co se moc ve filmech nevidí. Filmu ubírá kadence přibližně jeden stereotyp na dvě minuty filmu. Na druhou stranu, pár momentů tam bylo vskutku originálních a jsem typ, co se dost vyžívá v kostýmech, které taky nebyly k zahození. Za zkouknutí určitě stojí souboj s tim divným stvořením na začátku. Jinak samozřejmě ideologicky je to úplně mimo. ()

kalap

Nuž Solomon a to jeho chodenie od Šaula do Pavla a späť bolo smrteľné únavné a otravné.Najprv zabiják, ktorý sa nebojí ani diabla a zrazu sek a je tu Solomonko anjelik,milujúci každého , ktorý by ani muche neublížil a znova sek a je tu nový zabijak, ktorý prizabil aj samotného šefa pekla. A najhoršie bolo to neustále omieľanie ó, Bože daj, urob, pomôž, konaj a tak nečudo, že v tej dobe bolo toľko mrtvych, lebo on sa na to už nemohol pozerať a odišiel do kľudnejšej časti vesmíru a tak začali vládnuť katolickí pedofilovia, Boh ich zatrať! ()

DonPedro

Co s tebou Solomone? V hlavě toho moc nemáš. V intru jsi za tvrďáka a když se pak máš vypořádat s půlkou pekla, vlastní rodinou a Markem Vašutem navrch, tak řešíš, jestli jsi řezník nebo pacifista – to není hloubka postavy, to je otrava. S mečem ti to asi moc nejde, když skoro každá scéna, kdy ho máš v ruce, končí střihem po prvním švihu. Co takhle sekera? Mám podezření, že tou jsi film sestříhal – pořád jsem si musel kontrolovat, jestli mi placka nepřeskočila o pár minut dopředu. Vrať se ve stejném čase na stejné místo – ale v lepší formě, tady jsi kromě několika světlých chvilek za patetického nekňubu. ()

Moena

Fantasy, kterou jsem potřeboval. Špinavá a nekompromisní. Purefoye mám rád a vždycky mě potěší když ho zahlédnu v nějakém filmu, ač bych mu přál víc těch hlavních rolí. Jediná věc, kterou filmu nedokážu odpustit, je přílišná náboženská agitace u které film začíná i končí a neobejde se bez ní téměř jediná věta. To je, bohužel, věc, kterou rád nemám a těžce jí odpouštím. Přehršel slov jako god, sin, forgive… mi prostě protáčí panenky. I když musím říct, že Reaper na začátku je naprosto skvěle vytvořená postava a můj největší zážitek z celého filmu. ()

gumli

Heroický fantasy film od Roberta H.Howarda,známeho skôr ako stvoriteľa Barbara Conana.Vynikajúca atmosféra,hodne bojov s mečmi,sneh,dážď,bahno,slnko sa neukáže ani raz.Je to tak na pomedzí horroru a fantasy,hodne temné,žiadne veľké armády,skôr len tlupy.Niekedy pripomína dobrodružný stredoveký akčný film,ale humoru tu nie je ani štipka.A samozrejme nechýba ani mágia a čarodejníctvo.Milovníci fantasy sa majú na čo tešiť.Ale zrovnávať tento film s Pánom prsteňov sa pravdaže nedá.Ale rúbanice s mečmi sú naozaj dobré,a je tu dokonca aj ukrižovanie na kríž.Keďže film sa natáčal pri zlom počasí kde bola stále zatiahnutá šedá obloha a buď pršalo alebo snežilo,tak film je dosť hodne tmavý. ()

Scylla

Silné tři hvězdy. Solomon Kane má plno pěkných nápadů (zvláště bojové techniky jsou vydařené...) a hezky se na to kouká. Pořádná fantasy s neohroženým hrdinou v čele tu dlouho chyběla a atmosféra tohohle filmu nemůže nikoho urazit. (Hráči RPGček budou myslím plesat). Herci jsou fajn a výprava se taky moc povedla. Jen kdyby tu nebylo drobné ALE... které dodává filmu béčkouvou příchuť... je to bohužel drobnost zvaná scénář - slabé dialogy a opravdu odbytý konec, který hodně zamrzel. Přesto je to příjemně oddechový zážitek nasáklý atmosférou špinavého středověku, kde se vesele šíří mor, hemží čarodějnice a chrabří bojovníci trousí drsné hlášky. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)