Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

Gonzi

4* za tu odvahu, za to surové pojetí, za pořádného drsoně v hlavní roli, za celkem vítězný souboj s rozpočtem, za luxusní hudbu. Tohle je fakt luxusní film, jehož největší slabinou je prostě menší výprava a celkový nedostatek financí, který místy sráží dojem. ()

TheBalrog

Strašně mi to připomínalo Van Helsinga, ale jen v horším provedení :( podle traileru jsem si říkal, že by to nemuselo být zas tak špatné, hold chybama se člověk učí. Nakonec se z toho vyklubal průměrný fantasy-horor. Ano mělo to i své světlé stránky to neříkám, třeba hudba možná z části i kamera tod asi tak vše. ()

Hafran

Scénářem silně obyčejná fantasy, zpracováním nadprůměrná. Rozpočet není tak vysoký jak mohl být, ale byl chytře investován do slušné kamery a krásných lokací raději než do 3d efektů. Pro mě mrazivý film s vynikající atmosférou a několika možná příliš patetickými, ale silnými scénami. ()

P@3ck

No tento film bol pre mňa sklamaním, čakal som,že to bude viac ako Van Helsing. Tri štvrtiny filmu bolo podľa môjho úplne o ničom, až na pár zaujímavých záberov, ktoré ale ani zďaleka nestačili aby ma tento film nejak zaujal. Solomun sa hral na dobrého chlapca a to ma celkom ubíjalo, chýbalo napätie. 3 ★ ()

Doudis19

Čas od času sympaticky nekorektní, čas od času hororově temné, ale po většinu času nezáživné a čitelné, béčkové fantasy. ()

Jackxx

Silně mi to připomínalo nedávný film Hon na čarodejnice s Cageem, až na to, že u tohodle jsem se nudil snad ještě víc. Možná i ty dvě hvězdy jsou moc. ()

Vecko99

Nadprůměrný akční film, který člověka nedostane příběhem, ale pohltí správně temnou atmosférou, které vévodí Purefoy, který se mi ze začátku úplně nezdál, ale zvládnul to na jedničku. ()

Estrellita

Slušná béčková pohádka s mizerným dabingem a nádhernou Badeltovou hudbou. Velkým plusem tohohle filmu ale je, že si nebere servítky. Nenapíná, prostě jede. A proto mě bavil. 60% ()

filmmovier

Výtečná (a výživná) fantasy, luxusní atmosféra, výborní herci a Anglie 16. století. Jen jedna z těchto věcí často stačí pro dobrý film, ale tady je to všechno dohromady a velmi povedené. Podobných fantasy je zoufale málo, klidně bych jich uvítal víc, obzvlášť, když by byly tak dobré, jako skvělý Solomon Kane, což je skutečně výborná postava. Pro filmy přesně tohohle typu mám nehoráznou slabost a jsem rád, když se povedou. A zrovna u Solomona bych si klidně nechal líbit celou filmovou sérii, protože ten film je fakt výbornej a to nejen kvůli naprosto geniálnímu receptu, který jsem vám popsal hned v úvodní větě mého komentáře. Je to správně drsné, fantasticky temné a atmosféra navíc stále houstne, čím víc se film blíží finále, které je už opravdu temné brutálně a kromě fantasy bitky se přehoupne do solidního hororu. James Purefoy je drsňák na výbornou a do té role perfektně sedí. Navíc uvidíme nejeden hrad a klášter, takže další sympatická přidaná hodnota. Objektivní kritik to asi bude hodnotit ještě o stupen hůř, ale to já naštěstí nejsem a v tomhle případě už vůbec ne, takže za mě 75% protože já tohle fakt žral! ()

VaHo

Po letech jsem se na to podíval znovu a zjistil jsem, že to hnusné, ošklivé a James Purefroy je v té roli naprosto skvělý. To, že nikdy nevznikla dvojka je zločin. ()

UhLee

(6/10). Až nečekaně povedené Béčko. Bylo to něco podobného jako Sedmý syn, nebo Poslední lovec čarodějnic. Tento vůbec neudělal ostudu. Sice se tento snímek točil okolo tématu, které je omíláno pořád dokola. Ale mi se osobně se tento boj s ďáblíkem líbil. O to víc mě těší, že se na tomto snímku podíleli i čeští tvůrci. Nelepší na snímku byly kostýmy. Ty byly opravdu skvělé a tímto smekám před kostyméry. ()

Motinski

Podobne ladené ako Van Helsing, tiež skôr na jedno pozretie, jednoduché a príjemné v rámci popcorn zábavy. Taký sympatický priemer bez niečoho vynimočného ale vďaka Bohu za to, lebo som videl aj horšie monster filmy z druhej ligy. ()

KanjiVital

Film, který byl natočený podle předlohy Robert E. Howarda, autora dnes už kultovního Barbara Conana. Zajímavý příběh mě zaujal a hluchých-nudných míst tu bylo minimum. Je to film, ve kterém hlavní hrdina-zabiják (antihrdina?!) hledá cestu vykoupení z rukou ďábla, kterému jeho duše propadla. Co bych mohl vytknout je jen pár detailů, které mi brání v plném hodnocení. Jedním z nich je opětovně špatné přibití člověka na kříž (kůl má místo v zápěstí v dlaních, což by ho ztěží udrželo, aneb na těch kostelních malbách pěkně kecaj :-) Dále mi vadila nemluvnost bratra Solomona při jejich vzájemném souboji a i vzhled bestie mě zrovna moc nenadchnul. Na to že měla být satanův posluhovač vypadala spíše jako kříženec Godzilly a Transformera. Vůbec závěr je točený velmi narychlo a prodloužení o nějakých 15 minut by tomuto temnému snímku jen pomohlo. Tak to vypadá jako by tvůrce tlačil čas, a tak si s nějakou gradací hlavu nelámal. Marek Vašut opět nezklamal. Zahrál padoucha, tak jak se patří a ještě k tomu stihl zemřít z ruk hlavního hrdiny. Takže svůj mezinárodní herecký standart splnil, opona se zavírá, potlesk ... dodatek:“It's a cool!!!“ :-) ()

Mrkvič

Solomon Kane jakoby z oka vypadl bráškovi Conanovi. Bohužel ale ztrácí snad úplně ve všem. Hlavně titulní hrdina je o několik tříd horší. Ale na to, že je to celkem nízkorozpočtový film plný stokrát viděného, nemá vyloženě slabou stránku. Po sečtení všech těch lehkých nadprůměrů od hudby, přes atmosféru až k výpravě, dostaneme dost drsné fantasy, které tu dost dlouho nebylo. Rozhodně víc takových a ne pastelkové a retardované výlety do zmutovaných zemí. ()

DaUr

Temné. Drsné. Velmi levné. Povedené. Ale pořád jen historická fantasy, která v poslední době jako žánr viditelnou šanci na opravdový úspěch nemá. ()

st.verka

Škoda, tomuhle filmu k dokonalosti něco chybělo. Nějak mi to moc připomínalo Van Helsinga a tak mi hlavní hrdina připadal trochu bez jiskry. Zkrátka víc by mi tam seděl Hugh Jackman, to jeho charisma jsem tam postrádala. Proč tam sakra muselo pořád pršet? Ponurá atmosféra nešla vytvořit jinak? Zase jedno téma, ze kterého šlo vytvořit víc. ()

ivan_drago

17. století, meče a tak... lehce nadprůměrná rubačka ze středověku s jednoduchým příběhem. Oddechovka, která se snese vidět. Herecké výkony se sestávají z toho drsně tvářit, popřípadě, ženské, pištět. Závěrečný souboj jsem čekal efektnější. ()

Jizni Tlapa

Výjimečná cesta osamělého bojovníka, ztvárněná nezapomenutelným Purefoyem, sekající hlavy za doprovodu smyčců K.Badelta, skvěle podpořena monumentální výpravou a zajímavě přicmrndávající M.Vašut v roli vedlejší, dávají Solomonovi punc originality! Skvělých 70%! ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)