Lee Adama sa vydáva na svoju prvú misiu ako veliteľ hviezdnej lode Pegasus. (SkyShowtime)

Ernie_13

No...pre tych co nevideli prve 3 serie serialu nech to nema vyznam pozerat, lebo jednak to asi nepochopia a jednak sa unudia. Pre tych co sleduju poporiadku cely serial je to "must see" zalezitost z 2 dovodov. Prvym je zaujmavy pohlad na Pegasus a do duse casti posadky, no ale druhym je dolezita informacia alebo vestba (?), ktora tam padne ohladom Kary Thrace, ktora Vam rozhodne nastartuje myslienky ohladom toho ako bude pokracovat serial v 4. serii. Inak film celkovo hodnotim ako klasicku dlhsiu epizodu, ktora vsak nie je vobec taka napinava ako tie v serialy a co ma mrzi je ze tu nesedelo zopar veci!?! Podla toho co sme videli v prvych 3 seriach, by ani jeden z Adamovcov nevydal rozkaz, ktory by znamenal smrt Kary Thrace, co vo filme dost divne vyznelo a taktiez by Apollo nikdy v serialy len tak bezhlavo nenechal cast posadky len za to ze sa prerusilo spojenie...toto vo filme ozaj nesedelo s povahami postav ako nam ich ponukli v seriali. ()

Detak

Protože jsem neviděl seriál, který předcházel, ani seriál, který byl někde uprostřed, a ani seriál, který na to asi nevazoval, tak mi to v podstatě nic neřeklo. Celkově to působilo dobře, i to bylo zajímavé, jen mi přišlo, že uprostřed filmu někdo kus vystříhnul, tj. konec jsem tak úplně nepobral. ()

Merwin

Bohužel jsem tento doplňující filmek viděl dříve než samotný seriál, takže mi napoprvé říkal zhruba táááááááákovéhle prd. Ale poshlédnutí seriálu jsem byl nucen uznat, že je to velmi obohaující doplňění základní linie. ()

Weissik

Na to, jak moc mám Battlestar Galacticu rád, mě tohle úplně zklamalo. Děj, který by vydal na jeden běžný díl nastavený do víc než hodiny a půl, s nesympatickou hlavní hrdinkou... Docela hezký nápad, popsat cylonskou invazi i z pohledu posádky Pegasu, ale proč jej natahovat na délku celovečeráku? ()

DooFooS

Přišlo mi to, jako pěkně dlouhá reklama na seriál. Není tu sice k vidění nic nového, či převratného, ale pauzu mezi sériemi to zaplnilo efektně a příjemně zkrátilo i čekání. ()

Gromnir23

Hmm takový Němý Bobeš á la Battlestar.... Bobeš je lepší! :) A tohle lehce zbytečný přídavek, i když mě jako fanouška potěší přídavek jakýkoli, kdybych nebyl fanoušek je hodnocení ještě sníženo. ()

Trinculo

Kdysi mi kdosi řekl, že pro něj admirálka Cainová představuje "ztělesnění zla" kvůli metodě boje, kterou zvolila. Že to je to zlo a to se pozná podle počtu mrtvých. Metody admirálky Cainové nejsou příliš líbivé, je opravdu jako břitva. Vychází z toho, že všechno co bylo, zmizelo na věky a nyní neexistuje žádná naděje na obrat. Vesmírné lodě lidí, nejsou více než kovové rakve čekající ve věčné noci, až příjde poslední hodina. dříve nebo později. Jelikož sebevražda ve chvíli, kdy člověk je dávno mrtvý, nemá žádný smysl, je možné najít smysl života aspoň v tom vyrazit do boje. Vyhrocená konfrontace s Adamou a pomsta Cylonské milenky jsou jen důsledky setkání s těmi, kteří nesdílejí ono bytí jako břitva, ale na druhou stranu se v zarputilosti svého boje nijak neliší. Jen volí na první pohled pošetilejší cesty. ()

alex011

Mierne sklamanie. Za zmienku stojí nadherné vykreslenie krutosti dvoch postáv a vrátenie sa do dôb prvej cylonskej vojny. Inak mi to prišlo ako režisérsky nedotiahnuté. Ale za moju obľúbenú srdcofku menom Galactica hodnotím na 4* . ()

Erico

Bez zkouknuteho BSG naprostý nesmysl koukat, pro fanouška super dokreslení 2hé řady, hlavně co se týče rozhodnutí Cainové, potěšila též vložka první cylonské války, škoda že toho o ní není více. Na druhou stranu krom doplnění mytologie cylonů a příběhu Pegasu nic extra... Co od toho ale víc chtít :) ()

Jardys88

Seriál jsem neviděl a ostatní filmy také ne ale přiznávám, že se mi to vcelku i líbilo. Zajímavý příběh, zajímavé osudy, pár dobrých bitev a dávka pořádné vojenské oddanosti a slepé poslušnosti... ()

tomas.malo

Pre neznalcov BSG, len obyčajné priemerné sci-fi. Pre fanúšikov BSG, povinný film. Film, v ktorom máme šancu pozorovať útok Cylonov z pohľadu posádky lode Battlestar Pegasus, ktorá rovnako ako Galactica mala možnosť prežiť tento útok. Fanúšikovia sa dozvedia niečo aj o zrode tzv. Hybridov, a až v 4.sérii Battlestar Galactica, si nejeden z vás spomenie na slova Hybrida z Razoru "Kara Thrace will lead the human race to its end. They must not follow her". 4* ()

WilWallace

Tento film mě naprosto zklamal, sestříhané momenty ze seriálu, nepřipadlo mi že bych se dověděl něco navíc. Prostě pro diváky seriálu nic nového a pro nediváky zase nepochopitelné, pro mě úplně zbytečný film. Dávám dvě hvězdičky jenom proto že jsem fanoušek a film mi připoměl co vše se v minulosti v seriálu událo. ()

DVCAM

Skvělý film pro fanoušky. K hodnocení Brandona: Tvůj názor respektuju, ale pro mě je Star Trek sterilizací sci-fi žánru. ()

BaseDallas

Dej sa neodohráva v "Adamovom tieni", postavy si razia svoj vlastný príbeh. Razor sa nesie v ženskej presilovke a je to veľmi príjemné. Pre Michelle Forbes bola rola admirálky ako stvorená, Stephanie Jacobsen nezaostávala, film má dobré tempo, a tak celkovo spokojnosť. Pre tých, čo nesledujú seriál, nemá zmysel skúšať pochopiť dej. ()

D||X

Nádherný doplněk do skládačky, nesoucí se v mírně nadprůměrném duchu a zakončující svou hodinu a půl dlouhou cestu tísnivou hutnou atmosférou. 4* ()