Saltová

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi
USA, 2010, 96 min (Director's Cut: 104 min)

Evelyn Saltová je špičková agentka CIA, kterou obdivuje i její nadřízený Ted Winter. Když se před dvěma lety ocitla v severokorejském vězení, kde byla podrobena mučení a výslechům, a posléze vyměněna, o její propuštění se zasloužil německý přírodovědec, arachnolog Mike Krause, který se stal později jejím manželem… Evelyn a Mike chystají rodinnou oslavu, když agentku požádá její nadřízený Ted, aby vyslechla zadrženého přeběhlého ruského špiona. Ten se představí jako Orlov a vypráví jí příběh údajně mrtvé ruské dívenky Čenkovové, která nezemřela, ale dostala se do rukou agenta majícího za cíl zničení Ameriky. Ten dívku spolu s dalšími „bojovníky“ vycvičil jako perfektní agentku. Ta se má v současné době vyskytovat v Americe, kde je jejím úkolem zabít ruského prezidenta Matvějeva, který přijel na pohřeb amerického viceprezidenta, který byl jeho přítelem. Orlov tvrdí, že agentka vystupuje pod jménem – Evelyn Saltová… Ted Winter a agent Peabody strnou: Ted tomu nemůže uvěřit, ale Peabody je rozhodnější. Zatímco Orlov se poté, co zabije dva strážné, kteří ho doprovázejí, dostává na svobodu, Evelyn je zadržena. I jí se ale daří uniknout a nastává divoká honička. Evelyn se marně snaží dovolat svému manželovi: na jeho mobilu je stále jen záznamník. Doma pobere pár věcí a pokračuje v útěku. Na dálnici přeskakuje ze střechy jednoho kamionu na druhý a je lehce zraněna. Když se zbaví pronásledovatelů, odjíždí do New Yorku, kde se v kostele svatého Bartoloměje vše chystá k pohřebnímu obřadu. Na místě jsou i agenti Winter a Peabody. Evelyn se podzemím z metra dostává do chodeb pod chrámovou lodí. Střelbou a výbušninami způsobí paniku a ruský prezident se propadá pod zem otvorem, který vytvořil padající lustr. Tam po něm Evelyn střelí. Prezident zůstává ležet na zemi a později zdánlivě umírá… To už ale agenti tajné služby Evelyn pronásledují. Ta má v jednu chvíli na mušce Peabodyho, ale nevystřelí. Je zadržena a v autě převážena do vězení. Zaútočí ale na muže, kteří ji doprovázejí, a po divoké honičce způsobí hromadnou nehodu. Opět se jí daří uniknout… Setkává se s Orlovem, který ji vítá – byl to on, kdo ji jako dívenku vycvičil na ruskou agentku – a seznamuje s plánem získat kontrolu nad americkými atomovými zbraněmi. Před očima Saltové zastřelí jejího manžela a předá jí pokyny pro další akci. Saltová se ale nečekaně obrátí proti němu a dalším vycvičeným „bojovníkům“ a pobije je… Dál ale hraje svou roli, podle pokynů se setkává s mužem jménem Shnaider, se kterým kdysi prošla výcvikem, a ona sama sehraje roli majora NATO Vlčka. Tak společně proniknou do prostor Bílého domu. Saltová má zabít amerického prezidenta. Ještě dříve ale rozpoutá útok Shnaider a je zabit. Saltová opět utíká, zdá se ale, že Ted Winter ji pod maskováním za majora poznal. Je dost dobře možné, že právě začíná „Den X“, kdy má dojít k frontálnímu útoku na Ameriku... (TV Prima)

vanderbart

kam se hrabe nějaký Bond! agentka Salt svládá všechny své těžko uvěřitelné akční čísla bez různorodých hračiček.. no co si budeme povídat.. slabší akčňák. ale ne úplně špatně se na to dívalo. zkrátka průměr ()

kenkaku

Akce - moc povedené, zápletka - ohraná i když snaha o inovace by tu byla, Angelina Jolie jako nadsamyce-mlátička - haha :). Ne vážně nejsem sexista (Gině Carano jsem tu mlátičku ve Zkratu věřil) , ale Angelina nebyla šťastná volba. Celkově tedy výsledek je tak nějak ještě na průměr a pokud neočekáváte zázrak, budete se prostě normálně bavit. ()

upson

Tuctové ale povedené hlavně díky šikovnému Phillipu Noyceovi a dobře poslouchatelnému Lamesi Newtonu Howardovi. Skript nepřináší nic co by člověka překvapilo ale zároveň nic co by Vás urazilo :-) 65% ()

herr_carter

Tady hodnotím opravdu pouze první polovinu filmu, která vycházela na krásné 4 hvězdy....druhá polovina vycházela na krásných 0 ks, a i přes to, že jsem nikdy nebyl na škole Einstein, vychází mi z toho logicky 1,5 hvězdy....zvláštní....každopádně jak Angelinu, tak Lieva celkem můžu, tady by místo nich mohli být i (ne)cvičené opice a výsledek by dopadl naprosto stejně. Fakt škoda, téma filmu a potenciál to mělo asi slušný, nicméně se to jaksi nepovedlo převést na filmové plátno. Od cca 60 minuty už jsem se modlil, ať to skončí....jakkoliv...............moje hodnocení = 4 z 10. ()

NICOX

Na tenhle film sem se hodně těšila, ale když se začaly objevovat první hodnocení, byla sem docela zklamaná. A lehký zklamání přišlo i po zhlédnutí. Víceméně sem asi čekala druhej Wanted, jenže to se nějak nepovedlo. Salt je brutálně překombinovanej akčňák, že vás to až začne štvát. A na to, že je to fakt docela jízda a pořád se tam něco děje mě to nechávalo celkem chladnou. Což je dost divný. Když hodně přihmouřim obě oči tak dám 3*. 55 % ()

iXtr3m3

Nebolo to zlé. Prvá veta, ktorá ma napadne, keď si spomeniem na posledný Laryn snímok. Dobrá atmosféra, dobrá kamera a strih, dobrý príbeh, dobré celkové spracovanie. Dobrý je za tri, takže tri hviezdičky. Škoda len toho premárneného potenciálu. Pri tomto filme mi najviac vadila asi príliš krátka stopáž, ktorá nedala poriadne možnosť uviesť diváka do deja, takže by som vrelo privítal DC kľudne aj o pol hodiny dlhší. No a čo ma už fakt nasrdilo, tak to je premrhaný talent môjho obľúbeného záporáka Liev-a Schreibera. Dať mu viac priestoru, mohlo to vyzerať inak. Pravda, potom by sa človek možno viac priklonil k fandeniu jemu a nie hlavnej hrdinke, ale ten chlap má jednoducho talent... :-) ()

Spike23

Tolik zvratů v jednom filmu jsem už hodně dlouhou dobu neviděl a hlavně zde byly některé až moc nečekané. Je to sice celkem dost přitažené za vlasy, ale komu to vadí, když Salt je od začátku do konce pořádně zábavná a nepřestávající akční jízda, kde pod vlivem napětí nevíte co očekávat a vždy se tu objeví nějaké překvapení. Když je film překombinovaný zvraty, až z toho začíná pořádně ubírat na smyslu, tak musí být opravdu pořádně zábavný a Salt to splnila na výbornou. Angelina je prostě skvělá :). ()

jondoe

Po slabom hodnoteni na csfd.cz a negativnych komentarov som od filmu Salt vela necakal. Po dvadciatich minutach pozerania som si bol isty, ze sledujem najlepsi akcny thriller z politickou zapletkou od cias slavneho Bourna. V poslednej tretine vsak uz bolo tych zvratou aj na mna privela. Aj napriek tomu je to vsak vyborny akcny film a keby bol scenarista trosku prizemnejsi mohla vzniknut dalsia skvela trilogia, ktora by mohla konkurovat perfetnemu Bournovi. Scenarista sa vsak vysantil az moc. Angelina bola v tomto skvela a uloha jej paradne sadla uz iba vdaka tomu, ze je jedna z mala hereciek, ktorym dokazem uverit podobne postavy. Rezisersky je to tiez dobra praca a ja hodnotim cistymi piatimi hviezdickami, lebo ma uz veru davno nebavil film ako prave tento. A dufam ze natocia aj pokracovanie. ()

Pollock

Jasně, že to bylo dost přehnaný, ale rozhodně jsem se od začátku do konce nenudil. Výborná akční střílečka, která má skvělý spád. Řekl bych že přehnanými akčními scénami jde ruku v ruce s Bollywoodem, že by se karta otočila a amíci začali kopírovat bolly :-) ()

Bobek15

Akčné, svižné, napínavé, sexi Angelina...ale je tam aj kopec blbín a nereálností, a preto odporúčam 'zamýšlanie sa' radšej nechať doma a užiť si to tempo a tie scény s vypnutým mozgom ;). ()

medlo

Typický príklad filmu kedy trailer navnadí na super akciu, ale film sklame na plnej čiare. Angelina ma vôbec nepresvedčila, scenár bol predvídateľný už od polovice a keď sa teraz snažím spomenúť si aspoň na nejakú kladnú stránku filmu.... No pre mňa tam žiadna nebola. Budem sa čudovať ak toto bude mať pokračovanie. ()

Jane18CZ

Film se snaží být hodně hodně hodně hodně zajímavý, ale kdyby ubrali na tom jednom "hodně" udělali by lépe. Tak se snažili a přetáčeli příběh, že to mělo na konci nulový efekt, stejně všichni už věděli, jak to je.. ()

ryoga

Angelina alá MacGyver (bazooka z hasiaceho prístroja) alá Spiderman (vo výťahu) ale keďže mám Angelinu rád preto dávam také vysoké hodnotenie :-) ()

Wally

Upřímně, nevím co si o tomto filmu mám myslet...to jako bylo vážně? Na začátku Angelinu zmučí, pak utíká před agentama v USA, následně vyvraždí všechny agenty v Rusku, pak se vrátí zpět a vyvraždí všechny i v USA. Nakonec vyskočí z vrtulníku s 'Dostaň ho!' a je konec. Takhle ne a ještě jeden takto stupidní film, Angelino, a končím s Tebou! :-) ()

Seti

Poměrně akční začátek vezoucí se na bourneovské vlně je parádní. Angelina nám leze, běhá a skáče jako o život a udržuje diváka v příjemném napětí. Následné rozkrytí jejího příběhu už sice začíná trochu scénáristicky zasmrádat, ale stále se drží v přijatelných mezích. V závěrečné čtvrtině ovšem pravděpodobně scénáristu postihla mozková obrna, jelikož to, co se začne na plátně odehrávat, si jinak nedokážu vysvětlit. Rusové? Spící agenti ve všech agenturách? Infiltrace Bílého domu? Jaderné rakety? Ale no tak, ranná devadesátá už jsou dávno pryč! Angelina se nám změní v terminátora a se svými čtyřiceti kily začne práskat desítky stokilových hranatých agentů na jednu hromadu a vy se jen usmíváte a nevěřícně kroutíte hlavou. Nejhorší je, že zmiňovaný závěr dokonale pohřbí zpočátku navozený pocit solidního špionážního thrilleru. ()

hefoo

Pri takýchto filmoch ja nerozmýšľam či dáva niečo logiku alebo nie. Veľmi dobré akčné scény, Angeline som všetko uveril, a to mi stačí :-)) ()

Kuny27

hodně silně jsem přemýšel, jestli mám dát dvě, či tři hvězdy, ale když jsem to srovnal s "WANTED" tak jsem si uvědomil, že tento film byl o dost lepší. Opět Bčko, ve kterém Jolie sehrála ruskou agentku. FIlm má spostu chyb a nereálných věcí, ale co se musí ocenit je, že jsou tam aspoň nějaký zvraty. ()

killjezor

Angelina se od dob Tomb Rideru změnila a právě asi mi právě vizáž téhle herečky úplně zkazila celkový zážitek. Tohle a děsné překombinování příběhu, který se ztrácí v jednotvárných akčních scénách, z toho dělá pokoukání bez jakýchkoli zapamatovatelných scén. Prostě nudný akčňák, který nepůsobí moc důvěryhodně. Pokud ale vypnete mozek, kouká se na to dobře. ()

Nassau

Tak todle byl extrémně stupidní film. Rozhodně to není ani akční jednohubka, kterou by si člověk užil a zahodil. Na to je tento film opravdu hodně špatný. V dnešní době, kdy těch jednohubek je už opravdu dostatek, a člověk si může vybírat, je toto sousto opravdu extrémně zbytečné. A to ve všech kontextech. ()

Salt nám to ještě osolí

Salt nám to ještě osolí

08.06.2011

Akční špionážní thriller Salt vlastně nikdo nemá moc rád, natož aby měl nějaké oddané fanoušky. Vlastně je to jeden z těch snadno zapomenutelných „letních“ filmů. Avšak díky Angelině Jolie solidně… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky

28.02.2011

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

Nominacím na Oscary vládne koktavý král