Saltová

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi
USA, 2010, 96 min (Director's Cut: 104 min)

Evelyn Saltová je špičková agentka CIA, kterou obdivuje i její nadřízený Ted Winter. Když se před dvěma lety ocitla v severokorejském vězení, kde byla podrobena mučení a výslechům, a posléze vyměněna, o její propuštění se zasloužil německý přírodovědec, arachnolog Mike Krause, který se stal později jejím manželem… Evelyn a Mike chystají rodinnou oslavu, když agentku požádá její nadřízený Ted, aby vyslechla zadrženého přeběhlého ruského špiona. Ten se představí jako Orlov a vypráví jí příběh údajně mrtvé ruské dívenky Čenkovové, která nezemřela, ale dostala se do rukou agenta majícího za cíl zničení Ameriky. Ten dívku spolu s dalšími „bojovníky“ vycvičil jako perfektní agentku. Ta se má v současné době vyskytovat v Americe, kde je jejím úkolem zabít ruského prezidenta Matvějeva, který přijel na pohřeb amerického viceprezidenta, který byl jeho přítelem. Orlov tvrdí, že agentka vystupuje pod jménem – Evelyn Saltová… Ted Winter a agent Peabody strnou: Ted tomu nemůže uvěřit, ale Peabody je rozhodnější. Zatímco Orlov se poté, co zabije dva strážné, kteří ho doprovázejí, dostává na svobodu, Evelyn je zadržena. I jí se ale daří uniknout a nastává divoká honička. Evelyn se marně snaží dovolat svému manželovi: na jeho mobilu je stále jen záznamník. Doma pobere pár věcí a pokračuje v útěku. Na dálnici přeskakuje ze střechy jednoho kamionu na druhý a je lehce zraněna. Když se zbaví pronásledovatelů, odjíždí do New Yorku, kde se v kostele svatého Bartoloměje vše chystá k pohřebnímu obřadu. Na místě jsou i agenti Winter a Peabody. Evelyn se podzemím z metra dostává do chodeb pod chrámovou lodí. Střelbou a výbušninami způsobí paniku a ruský prezident se propadá pod zem otvorem, který vytvořil padající lustr. Tam po něm Evelyn střelí. Prezident zůstává ležet na zemi a později zdánlivě umírá… To už ale agenti tajné služby Evelyn pronásledují. Ta má v jednu chvíli na mušce Peabodyho, ale nevystřelí. Je zadržena a v autě převážena do vězení. Zaútočí ale na muže, kteří ji doprovázejí, a po divoké honičce způsobí hromadnou nehodu. Opět se jí daří uniknout… Setkává se s Orlovem, který ji vítá – byl to on, kdo ji jako dívenku vycvičil na ruskou agentku – a seznamuje s plánem získat kontrolu nad americkými atomovými zbraněmi. Před očima Saltové zastřelí jejího manžela a předá jí pokyny pro další akci. Saltová se ale nečekaně obrátí proti němu a dalším vycvičeným „bojovníkům“ a pobije je… Dál ale hraje svou roli, podle pokynů se setkává s mužem jménem Shnaider, se kterým kdysi prošla výcvikem, a ona sama sehraje roli majora NATO Vlčka. Tak společně proniknou do prostor Bílého domu. Saltová má zabít amerického prezidenta. Ještě dříve ale rozpoutá útok Shnaider a je zabit. Saltová opět utíká, zdá se ale, že Ted Winter ji pod maskováním za majora poznal. Je dost dobře možné, že právě začíná „Den X“, kdy má dojít k frontálnímu útoku na Ameriku... (TV Prima)

L_A_D_A_S odpad!

COŽE ? BOŽE ! Nejhorší film na kterym jsem kdy byl.. Angelinu Jolie jsem měl docela rád ale tenhle film je opravdovej Disaster Movie.. Nechápu jak to vůbec mohlo vzniknout, horší kiks jsem neviděl.. Jako komedie dávám 4* jako akční thriller a film který je asi myslen vážně je to jasnej odpad.. Ne plasty a staré plínky, ale všechny kopie tohoto filmu měli naložit do kontajneru na loď a poslat do Brazílie, a to co nejdřív. Že já jsem nešel na Let's Dance... ()

Mr.Dogman

Angelina Jolie jako vždy perfektní. Příběh se snaží šokovat, ale už je tolik amerických podobných filmů, že prostě ať se snaží jak se snaží, ani jednou jsem nebyl vyloženě překvapen. Plný počet nedám, ale akce byla dobrá, příběh taky (jen to prostě nebylo tak šokující, jak to vypadalo) a vlastně je to dobrý film, jen prostě nemá na pět. P.S. Vždy mě v Amerických filmech potěší zmínky o České republice :) ()

Ichabod

Angelina je klasicky velice solidní (byť méně charismatická než třeba v Mr. & Mrs. Smith), zápletka je atraktivní, jen to není úplně to pravé ořechové a sympatie k tomuto filmu nejsou zrovna okamžité, směrem ke konci i přes jistou přitaženost za vlasy a okoukanost tématu nejde o zázrak, ale o solidní práci nepochybně. Viděna verze director´s cut. ()

Guzo

Ale jo, Angelinu moc nemusím, přesto Evelyn Salt hraje poměrně slušně (i když si dokážu představit spoustu hereček, které bych v té roli viděl radši). Je to takové trochu MI bez Cruise, ale na slavnější sérii se může dívat jen zdola. 55 % ()

strelenaL

Akční podívána s Angelinou Jolie. Angie poslední dobou překvapuje filmové diváky v průměrnějších hereckých výkonech a to díky tomu, že si vybírá nemoc lichotivé scénáře. Věřím, že poslední dobou si vybírá hlavně filmy kde se prokáže že je velmi dobrá kaskadérka a milovnice hazardu se životem. Protože je tato herečka pověstná tím, že si ve filmu salt , kaskadérské scény točila bez pomocí dablérky. Film je až na skvělý výkon Lieva Schreibera a pár scén Angie průměrným. ()

R1CH1E

Příliš překombinovaný děj mi zkazil celý dojem, a to nepočítám třaslavou kameru, která pokazila i některé akční scény. Ale rychle to uteklo a akce byla velmi dobrá. ()

horacko

Angelina sa nezastavuje od začiatku až po koniec, čo je obrovským plus. Nebyť tej neutíchajúcej akcie, neviem neviem, či by som to vôbec dopozeral do konca. S príbehom si veru tvorcovia hlavu nelámali. Vyzerá to skôr, že použili zmes tých najväčších hlúpostí čo im prišla na um. No spojiť hlúpy dej s peknou dávkou akcie malo v konečnom dôsledku celkom dobrý náboj. ()

Autogram

Ako blondíne jej to veľmi nepristane. Naháňačky so skokmi na diaľnici sú celkom fajn, aj keď lepšie boli v Matrixe. Nič viac som na filme nenašiel, snáď iba zistenie, že keď mi ujde pred nosom výťah, tak netreba váhať a skočiť za ním. ()

TheRoller

Och, aká zlatá, milá, čistá Amerika a FUJ! zlé, hnusné, špinavé Rusko. Takéto klišé ma dokáže vytočiť. Tu sa to podarilo obstojne. Priehľadný dej s tupým scenárom ma len utvrdil v tom, že ak by tu nehrala Angelina tak by som to DVD rituálne spálil. Ešte aj tie akčné scény, ktoré to mohli ako tak zachrániť boli "cez". A keď si človek už povie, že tú blbosť aspoň dokope do konca, záver ho vytočí ešte väčšmi. Na konci som sa nezmohol na nič viac než na jedno: DAFUQ? ()

mirec88

Senzačný akčný thriller vynikajúco zrežírovaný a skvelo zahraný. Angelina je skvelá a perfektná herečka. Dve predĺžené verzie na Blu-ray stoja tiež za to. ()

KarKulA

Angelina bez debat cool, bohužel zápletka filmu ničím neoslnila - výsledkem je tak sice koukatelná, ale velmi průměrná podívaná. ()

Composter

Příjemně odsýpající, zábavná akce. Letní blockbuster jak vyšitý! Co na tom, že téma ruských špionů nasazených v USA (a kdekoliv jinde) je přečerpané, když poskytne dobrý základ pro zápletku a následnou akci. Co na tom, že scénář prakticky neexistuje - jde přeci o zábavu a akci! A akční scény se povedly perfektně a navíc tvoří většinu filmu. Žádné trapné vycpávky, žádné proslovy ani projevy vlastenectví a pro amíky tak oblíbeného patosu! Salt jde tvrdě za svým, podobně jako UPRCHLÍK (kdyby měl znalosti McGyvera). Angelina je dokonalá jako vždy, hudba strhne stejně jako střih (vše je dokonale přehledné). Takže: vy, co jdete na akční zábavu do multiplexu a pak se stydíte za to, že jste se bavili, klidně tu jednu hvězdičku, co jste z hodnocení raději smazali, vraťte, nikdo Vás za to pranýřovat nebude ;). Viděl jsem celý sál, jak se baví. Dokonce ani blondýny nechodily na půlhodinové čůrání :)) ()

HomeAlone

Nadpriemerny triler vtesnany do velmi prijemnej dlzky , tak akurat zamotanym dejom a velmi slusnou akciou . Prijemne prekvapenie . Hodnotenie - 80% ()

zolo23

Salt je kupodivu vcelku slušný akčný filmík na spôsob Jamesa Bonda s tým rozdielom, že namiesto drsného Jamesa tu máme sexy Evelyn(na tú Angelinu sa jednoducho nemôžem vynadívať). Akčné scény sú zaujímavé (hlavne Evelenyn útek na autostráde, preskakovanie z auta do auta, búračky apod.) a musia uspokojiť aj náročnejšieho diváka. Že je kamera rozstrasená ako hovorí Enšpígl mi v tomto prípade ani moc nevadilo. Filmy z prostredia špionáže ma vždy vedeli zabaviť takže ja som bol spokojný. Ten koniec mi trošičku pokazil dojem, ale čo už. ()

P1tr

Ideální letní popcorn, u kterého nemusíte dávat příliš velký pozor a pořád se tam něco děje. Angelina Jolie je cool, a nesluší jí to jen v převleku za českého majora. Salt je poněkud přeplácanou zábavou, ale stále zábavou. Pokud nejste odpůrci nelogických, či za vlasy přitažených příběhů, příjemně si u Salt odpočinete. ()

LondonGirl

* naviac pre Angelinu Jolie, ktorá to zahrala bravúrne. Celkom dobrá dejová línia, ktorú niekedy nie je také ľahké predvídať. ()

Salt nám to ještě osolí

Salt nám to ještě osolí

08.06.2011

Akční špionážní thriller Salt vlastně nikdo nemá moc rád, natož aby měl nějaké oddané fanoušky. Vlastně je to jeden z těch snadno zapomenutelných „letních“ filmů. Avšak díky Angelině Jolie solidně… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky

28.02.2011

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

Nominacím na Oscary vládne koktavý král