New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

tomo41

Nemôžem sa vyhnúť porovnávaniu so snímkom Paris, I Love You, ktorý je pre mňa o level vyššie. Európske kúzlo a hravosť Paríža vo mne zanechali oveľa silnejší zážitok ako závan cigarety z New Yorkskej ulice. Film sa nesie celý v jednej línií šedého priemeru, z ktorého až na príbeh Shekara Kapura a Joshua Martson nič nevyčnieva. ()

Mona-Lisa

Paříž promine 'cause' New York, I love you more! Byl jsi víc sexy a odvážný v těch správných dávkách a držel pozornost u roztroušeně těkavého historkového formátu až do poslední minuty. Mými favority se stali rozhovory nad cigaretou. Hned bych si zapálila. ()

TETŘEF

Těžko, těžko hodnotit. Líbila se mi Wenova, Ratnerova,Attalova první (ale už jsem tenhle nápad viděl někde jinde alternovaný a lépe) a Hughesova. Absolutně mě nedostala ta se Shiou, obě Natálky, Akinova...vlastně zbytek. // Některé věci se mění. ()

vickeyek

Neopakovatelný film Paříži, miluji tě není s tímto snímkem srovnatelný, ale to hlavně proto, že New York není srovnatelný s Paříží. Všechny charakteristické rysy města jsou ve filmu zapracovány - taxíky, moře, národnostní různorodost, i ona pochmurnost, která lidem vadila oproti filmu Paříži, miluji tě, je pro New York typická. ()

gogoroxy

Velké zklamání o proti prvnímu snímku Paříži, miluji tě! Nicméně pár kouzelných příběhů se najde i v tomto pokračování. ()

Rockerman

Krásný film, složený z několika minipříběhů. Některé jsou humorné (herečka se vžívá do role, proto je 20 hodin denně na vozíku pro postižené), jiné smutné (malíř a nenamalovaná Číňanka), jiné zase dojemné (staří manželé jdoucí na pláž) a mnoho dalších. Celé to ale drží velmi dobře pohromadě a úplně mě to dostalo. Skoro jsem cítil tu krásu a zároveň hrůzu z tohoto velkoměsta. Tu nesmírnou pestrost různých ras a národů, jejich představitelé žijí v tomto městě. Jak se mísí a zároveň liší různé kultury toho kterého národa. Pro mě tedy lahůdka, kterou vřele doporučuji! Děkuji "larelay" za skvělé titulky! ()

korok

Tak toto se povedlo více než pařížský předchůdce. Jednotlivé příběhy jsou jaksi koukatelnější, vtipnější a není nouze o příběhy, kde na konci vás čeká překvapení v podobě toho, co že se z určitých osob nakonec nečekaně vyklube. ()

Harts

Perfektní krátké příběhy, koukalo se na to velmi dobře, prostě takový obraz života v osudech různých lidí. ()

jacko

zajimava mozaika kratkych pribehu a prolinajicich se postav, tuhnouci v cigaretovem dymu...nektere povedene, jine mene...kazdopadne pribeh, ve kterem ethan hawk bali kurvu, je bravurni :)...3,5* ()

siloalampa

Na veľkom plátne som správne zapadol do poviedkovej atmosféry a niektoré z nich si pri správne naloženej hudbe plným dúškom vychutnal. Lepšie 4*... ()

maizze

Film na mě působil více dojmama...Krátké příběhy, některé zvlaštní některé mi nic neříkaly, ale našli se tam i takové za který sem rád, že sem film viděl.Proto 80%. ()

charmin

tak na necelych 50 per ma tento film potesil. Nemal spad, filmy boli akoby bud okopirovane z Paris je´taime, alebo absolutne nemali hlavu a patu. No fakt neviem, ale urcite som cakal nieco hodnotnejsie a lyrickejsie, nie americke žvásty, na ake sme zvyknuti. Skoda. ()

Mr.FreeZer

Nic extra, čekal jsem lepší pojetí tohoto snímku. Tradičně pár povídek, ale tak jedna, možná dvě mě opravdu zaujaly. Jinak nuda. ()

Hovado

Když to srovnám s Paříží tak je to slabota. Tady mozaika moc nefungovala. Některé příbehy byly nejednoznačný jakoby nedotažený, děj v nich nemastný neslaný a když už přišla zajímavá story tak ryhle vyšuměla. Celkově mi herci nepřirostli k srdci a nebyli mi nijak sympatičtí až na pár vyjímek. Bohužel ani film nevytvořil zajímavou a lákavou pohlednici města, která by vás navnazovala k návštěvě. Celkově je to nesourodá koláž u které čekáte jakési vyvrcholení a ono nepřijde. ()

bolf!k

Jako celek to není dokonalé, ale přesto jsem si tam našel několik několik kousků, co mi náramně sedly. 80% ()

Dimo

Oproti "Paříži", která měla neskutečnou sílu v každém díle, navíc odděleném, tu se snaží jít autoři společně, neodděleně (a neodělitelně) do hloubky. Nefunguje to, žel jsem to celé sledoval s nezapíratelným nezájmem. Zklamání. 50%. ()

studo

Väčšinou ma filmy tohto druhu bavia, no toto bola nuda. Nezáživné dialógy ktoré mali za účel nedávať zmysel a toho sa držali. Keby niet Yelchina a tej kočky na vozíku asi by som použil odpad, no už len kvôli nim a Maggie Q som pri tom filme nezaspal. ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)