Hobit: Šmakova dračí poušť

• USA The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. (Warner Bros. CZ)

hellstruck

Je mi vážně smutno z provedení tohoto filmu a ještě smutněji z toho, jak to lidé Jacksonovi sežrali. S Pánem prstenů pro jistotu už nikdo nesrovnává, kdyby ano, museli by všichni s hodnocením níž. Tohle koukání na Hobbita s klapkami na očích absolutně nechápu. S výčitkami netuším kde začít. Některé scény na mě působily jako vykrádačka LOTRa (Pavoučí útok, začátek, léčba elfkou), s čímž bych se vyrovnala, přece jen je to stále příběh ze stejného světa. S nevýraznými postavami už ne. Zbývá poslední díl a já si stále nepamatuji jméno jediného trpaslíka - vlastně až na Thorina. Ostatní mi splývají. Tohle je asi největší chyba filmu, protože, se srovnáváním si opět nemůžu pomoci - u Pána prstenů je každý charakter jiný, svůj, rozpoznatelný, milovaný. Když je i hlavní postava necharismatická, je tu opravdu něco špatně. Legolas byl vyumělkovaný až běda a ta vynucená romance, jen aby tam nějaká ta láska byla - neskutečná příšernost. Elfka se zamiluje do trpaslíka po dvou minutách rozhovoru a zradí kvůli němu vlastní lid- hahaha. Natahovaná stopáž nudila a já se několikrát přistihla, jak usínám. Hudby v pozadí jsem si ani nevšimla.. hrála tam vůbec nějaká? Snažila jsem se do filmu jít s pozitivním přístupem s tím, že další LOTR se prostě konat nebude, ale průměrnou fantasy jsem tedy opravdu neočekávala. Nechápu proč, když si z prvního dílu nepamatuji absolutně nic. Zřejmě jsem doufala ve zlepšení. Ale ukecaný Šmak byl jen špičkou ledovce. Vzhledově je to pěkné, ačkoliv digitální skřeti se vskutku nepovedli. A ještě mi někdo vysvětlete, proč šel nejdříve Bilbo za drakem sám.. to vůbec nedávalo smysl. Zrovna tak jako to, že se Šmak schovával kousek od jezerní vesnice, která se jeho přítomnosti nijak neobávala, navzdory minulým útokům. Jediné, co se mi skutečně líbilo byl Medděd, přítomnost Legolase, Gandalf a krajina. Ani si vlastně neumím vysvětlit tři hvězdičky, časem možná snížím na dvě. A lidi, když už v celém komentáři film jen zkritizujete, proč mu pak dáváte pět hvězdiček ? Holt pitomci zmanipulovaní reklamou a nostalgií dělají své. Hodnocení pak absolutně nedává smysl. ()

NinadeL

Trochu jsem se nechala nalákat na draka, ale i tak patřím k těm divákům, pro které byly dopisovány filmové scény, které v knize nebyly, protože by se jinak nudili. ()

Kaka

Díváte se na ten film a říkáte si, že všechno je v naprostém pořádku, přesně podle očekávání. Je to velkolepé, rozmáchlé, poctivě natočené. Jen je tam o dost méně emocí a chybí osudovost, která narozdíl od tohoto "dema" v "plné verzi" je. Pán Prstenů je literárně mnohem vyspělejší a dospělejší a podobně tomu je i ve filmech. Tím pádem je to vlastně správně a přesto nemohu dát plný počet bodů. Z druhého dílu je cítit, že se smráká a závěr bude velkolepý. Možná tam se to už povede. ()

Spiker01

Sákryš to byl nářez. Nevim ani kde začít. Také se mi nelíbí, že je malá knížečka (někdy až krkolomně) roztáhnuta na něco kolem osmi hodin stopáže, co se mi ale naopak líbí, je Jacksonova snaha filmového Hobbita rozšířit o dodatky z LotRa a o svou vlastní fantazii, kterou skvěle zužitkovává k propojení právě s filmovým Pánem prstenů. Vlastně ani nemůžu nadávat na zpracování, protože už v prvním filmu jsme byli svědky perfektně natočené podívané. Je to prostě jiné, než ta starší trilogie. Chybí tomu sice taková ta LotRovská velkolepost , ale třeba se jí dočkáme ve trojce. Desolation of Smaug má narozdíl on Neočekávané cesty (ve které se v cameech vrátila spousta původních herců) hned několik nových postav. To stvoření na začátku asi netřeba rozebírat, Benedict Cumberbatch má skvělý hlas, takže super. Evangeline Lilly v roli elfky Tauriel, kterou vymyslel sám Jackson, je taktéž výborná a možná to je mou náklonností k elfům, ale ta mi prostě sedla. No a poslední z těch velkejch rolí uzmul rakeťák Luke Evans, který mě zas až tak nezaujal. Možná proto, že je to jen obyčejnej člověk s lukem. Ono celkově mě dějová linka v Jezerním městě a vůbec druhá půlka celýho nějak extra nebavila až nudila (2,5 hodina je prostě pálka a je třeba to chytlavě zaplnit, navíc to násilné useknutí děje také moc nepomáhá). Evanse nechci nijak hanit, rozhodně mu účast ve filmu přeju a jeho výkon nezpochybňuji, pouze jeho postava mě příliš nepřesvědčila. A nakonec je tu starý známý Legolas, který ale zásadně změnil rysy v obličeji a přijde mi, že se trošku změnil i jeho styl boje. Jeho kosení tuctových orků je však ve filmu to nejzábavnější. Soundtrack ani tentokrát není žádné terno a když to jde, tak opět remixuje to staré známé a osvědčené. Vlastně nejvíc se povedla závěrečná píseň, ta je super. Abych to teda nějak uzavřel. Určitě nejlepší sekvence je ta bájná scéna se sudy v řece tam se to opravdu hemží nápady a i když vám některé vtipy budou připadat až dětinské a budete si řikat, že v lotru nic takového nebylo a ani by to tam nesedělo, tak v Hobbitovi se občas pousmějete. Peter ale naštěstí nešetřil ani easter eggy, takže fanoušky potěší alespoň tímto způsobem. Pokud někoho zklamala jednička, tak rozhodně před dvojkou nekoukat na Lotra! Protože pak byste mohli získal pocit, že je LotR boží a Hobbit vlastně taková blbůstka, která vás nepřesvědčí ani napodruhé. Sakra fakt sem to nechtěl až takhle moc porovnávat, ale to prostě jinak nejde...80%...[11.12.2013_Čsfd projekce_Cinestar Černý most] ()

Eddard

Chvíli jsem přemýšlel, jak se k tomuhle komentáři postavit - jestli jako odtažitý kritik, který viděl lehce přihlouplou, těžce nedotaženou akční fantasy s několika tuze krásnými momenty, nebo jako Tolkienovský purista, který zhlédl vykuchání a plastickou chirurgii knihy, která mu jako desetiletému změnila život. Ať tak či onak, druhý díl trojdílné adaptace 250 stránek teňoučké knihy se mi zkrátka nelíbil. Než ale začnu vysvětlovat proč, rád bych zdůraznil, že jde čistě o moji osobní nelibost a myslím, že spousta cinefilů, či lidí, kteří se chodí do kina hlavně bavit, si film vysloveně užije. Už jenom kvůli jednomu nádhernému CG skvostu, kterým Jackson opět překonal sám sebe. Takže - snad největším prokletím filmu je nepřítomnost jakéhokoliv formálního začátku, či konce, způsobené... ano, uhádli jste, nenažraností tvůrců (a je mi celkem jedno, jestli rozdělení Hobbita na tři díly vymyslel sám Jackson, nebo k tomu byl studiem dotlačen). I epizody televizních seriálů mají často smysluplnější dramatickou strukturu. Dalším slonem v porcelánu je způsob, kterým Jackson nakládá s předlohou a zde se dostáváme k tomu zmíněnému purismu - tahle výtka může mnohým přijít bezpředmětná, já bych k tomu ale své řekl rád. Přetavit poeticky laděnou, křehkou fantasy pro děti v dvou a půl hodinovou genocidu skřetů (kteří v téhle části knihy do děje ani nečmuchli) je jedna věc, odsunout titulního hobita (a tím vynikajícího Freemana) do veskrze vedlejší role a vzniklý prostor vyplnit pofiderní (byť docela milou) romancí trpaslíka a elfí kapitánky trochu jiná. Jestliže byla kniha především o tom, kterak se pohodlný Biblo na cestě k Hoře postupně přetavuje v kompletně jinou osobnost, Jackson ve svém bez mála tříhodinovém filmu, který sleduje děj cca pěti kapitol knihy, jeho vnitřnímu životu věnuje... jednu repliku. Už jenom kvůli kongeniálnímu Šmakovi, efektnímu duelu Gandalfa s Nekromantem a opravdu nádherné výpravě rozhodně nelituju, že jsem na Hobita v kině byl. Ale Jackson mě začíná točit. 60% ()

Jezinka.Jezinka

Trpaslíci a hobit za sebou mají dalších sto jarních kilometrů a já se děsím toho, že to pořád ještě vlastně jdou TAM, pak ještě půjdou ZPÁTKY a při tendenci z každé věty, která z knihy zavane akci, udělat bitku nebo aspoň dramatický cval, sázím na to, že si příště užijeme spoustu dojetí a srdceryvných písniček a hlavně další pochodové cvičení. Zpátky k tomu, co jsme si užili tady. Teplo chléva, Medděda, který v lidské podobě má obočí jak já a Brežněv a trpaslíky snídající korbele mléka. Cestu lesem, pavouky a nekonečný boj, u kterého jsem, přiznávám, poprvé během filmu začala zívat. Moc se mi líbí, že pavučinou spoutaný trpaslík je němý a přežije i docela dlouhý volný pád. Vím, jak je pevná pavučina, ale ta vlákna by to nezpomalila natolik, aby trpaslíci hop, jako ten mraveneček ráno vstali z postele. I když řeč je o trpaslících, kteří svou nerozbitnost prokázali již před rokem. Pak tedy přikvačí čiperně banda hipíků a děje se ujímá Rosamunda Pilcher, aby to získalo tu správnou šťávu (jestli si tady kdo představil nějakou konkrétní tělní tekutinu, tak upozorňuji na to, že jsem měla na mysli nějaký sladký, ale fest sladký, sirup). Moc pěkně funguje v elfích kobkách akustika, divák jen zírá a žasne. Trpaslík je dobrý plavec, ale nevydrží, zato v sudu by sjel i Niagarské vodopády - nezkoušejte doma! i když upřímně pochybuji, že někdo má doma vodopád. Rvačka se skřety je ze začátku i napínavá, ale jak se stejný vtip opakuje podruhé, potřetí, začne to být nuda. Málem jsem si vyvrátila oko, jak jsem u toho obracela zrak vzhůru s otázkou kolikrát ještě uvidíme useknutou letící hlavu, než se posuneme dál. A když jsme se posunuli, na koho jsme nepopatřili, jako že na Legolasovo jednovaječné dvojče? K prvoplánovým fekálním žertíkům už bylo napsáno dost, i když jako odpověď na otázku - co dobrého nám trpaslíci přinesou? to vlastně funguje perfektně. Pak už zbývá jen dostrkat trpasly k drakovi, ty, co zůstanou ve městě, nechat trochu sladkobolně slintat, znovu přetrpět useknuté létající hlavy (opakování matka kde čeho, já už vážně čekala jen, že Legolas řekne - je čas dát hlavě pápá) a podivit se nad tím, proč pod skřety střechy praskají až poté, co je jiný skřet v místnosti. U draka to vypadá hezky a zajímavě, o to pokoj, při pohledu na tekoucí zlato jsem měla patologickou chuť na kakao. To o pocitech ve chvíli, kdy má být divák napnutý, vypovídá dost. Když Šmak pohlédl na výbušného krále, tvářil se asi jako George Bush starší při návštěvě Osvětimi. Ten se rozhlédl a pravil: "Páni, ti ale uměli stavět." Drak tedy byl skutečně parádní, ale než se to dobralo konce, to byl porod koncem pánevním. I tak je za Šmaka jedna hvězda, druhá je za Radagasta, kterého jsem si velmi oblíbila (neptejme se, co tam dělá a proč, už tam je a je to sympaťák). U prvního dílu jsem se nechala okouzlit jeho králíky, spravedlivě musím jít i tam s hodnocením dolů (ale ti králíci by si, stejně jako Ewokové, zasloužili vlastní film). Podtrženo, sečteno, na třetí díl se podívám, ale myslím, že trojka bez popcornu nepůjde. () (méně) (více)

castor

Když srdce netluče, nastává problém. Přiznám to bez okecávání, naposledy jsem trpěl. Vím, že jsem v extrémní menšině, ale je to tak. Tentokrát ale příjemně překvapí, že se konečně našlo místo na plynulý netriviální dialog i na humor. Trpaslíci mi tolik nevadili. Akční scény jsou mnohem snesitelnější, přehlednější, některé bych dokonce označil za jedny z nejlepších v celé téhle zatím pětidílné dobrodružné procházce po Novém Zélandu. Moc potěší baletní naháněná s pavouky i třeba únik z elfího zajetí v prázdných sudech. První Hobit se vlekl. Druhý díl je mnohem energičtější, plynulejší, nápaditější. Ač je kouzlo původní trilogie nenávratně pryč, těch téměř tří hodin jsem nelitoval. ()

ClintEastwood

Bílej skřet vypadá trošku jako Dan Landa (bez urážky, rád si ho poslechnu), pavoučí dialogy baví, vlkodlak byl též super a čekání na Šmaka (zlatý hřeb nejen tohoto filmu, ale i celého příběhu) díky tomu hezky utíká. I když je první díl lepší, Šmaka si pouštím nejčastěji. P.S. Jen přemýšlím, kdo je lepší jako dračí dabér, jestli Benedict Cumberbatch či Aleš Procházka? Bilbo, raď! ()

*CARNIFEX*

Výrazné zlepšenie oproti prvému "Hobit" príbehu. Kvalitu "Pána prsteňov" ešte nedosahuje, ale tak či onak, veľká spokojnosť. Rozhodne pominuli hluché, nudné pasáže a vďaka väčšej akcii, bolo načo pozerať. ()

Rex Mundi

Prekvapujúco dobre som tolerovala dosadenú elfskú lamačku sŕdc, hoci pred filmom som sa na toto trápne (povinné) klišé dívala skrz prsty. Horšie nesiem fakt, že síce už v Pánovi prsteňov netiekla červená, ale tiekla aspoň čierna... v Hobbitovi niet po telesných tekutinách ľudí či orkov takmer ani stopy (jednu ranu, rozbitý nos a poškriabané čelo nepočítajme). Čerstvo brutálne zosnulí tak vyzerajú, akoby ich kóšer odkrvili už pred smrťou. Škoda, že popri režisérskych a predĺžených verziách sa dodatočne nevyrábajú aj tie pre dospelých :-p ()

D.Moore

Jsem nadšený podobně jako v případě prvního Hobita, tedy s jistými rezervami, které pravděpodobně zaplní další zhlédnutí a prodloužená verze (čekám více Medděda, více Jezerního města, více Tauriel a Kiliho a možná i Thraina). Prolog velmi dobrý, Temný hvozd ještě lepší, scéna se sudy absolutní špička, typicky jacksonovská akčnost, která jedničce vlastně chyběla (útěk z podzemí se s ní rovnat nemůže) a při níž si řeknete, že Bombur je bourák (doslova). U Jezerního města je opravdu vidět, že čeká na rozšíření (však by si to Stephen Fry zasloužil), Dol Guldur strhující... No a potom už Šmak, Šmak a Šmak. Parádní dračisko, které vypadá jako starší a zlejší brácha Draca z Dračího srdce. Konec senzační. To roční čekání na úplný závěr bude velmi dlouhé. Čtyři a půl.___P.S. Howard Shore je pašák a komu v prvním Hobitovi chyběly nové motivy, ten, pokud není elfský pokrytec, musí tentokrát přímo vrnět blahem.___P.P.S. Rozšířená verze je zase lepší, a to nejen díky přidaným zábavným scénám (setkání s Meddědem, více bloudění Temným hvozdem, svačinka Stephena Frye), ale především - konečně - díky Thrainovi! Takže pátá hvězda přidána. ()

MM_Ramone

Výprava trinástich udatných trpaslíkov (Balin, Gloin, Oin, Filli, Killi, Dvalin, Bifur, Bofur, Ori, Bombur, Nori, Dori a ich vodca Thorin Dubbin) a jedného odvážneho hobita (Bilbo Baggins) stále napreduje. Ich cieľom je oslobodiť svoju vlasť a zabiť draka (Smaug). Cesta k Osamelej hore je plná nástrah a nebezpečenstiev. Oni však idú vytrvalo ďalej, pretože pre nich už niet návratu. Zaväzuje ich sľub, láka pomsta a posiľňuje trpasličia česť. Úžasná jazda Stredozemou pod taktovkou režiséra Petra Jacksona pokračuje vo veľkolepom, megalomanskom štýle. ***** ()

Dan9K

Existuje ještě nějaký jiný fim jehož sledování zabere více času, než přečtení knihy? To, co mi vadilo už na Pánovi prstenů, je zde ještě znásobeno - příliš mnoho nesmyslné a trapné deus ex machina akce, digitalismů, patosu, stupidních dialogů a nesmyslných romancí. To, co bylo, krom toho, špatné na Hobitovi jedničce, zůstalo - nedobré přidávání věcí, co v knize vůbec nejsou a slouží jen k natažení času či komerčních účelům a naprostá vyprázdněnost obsahu. A pak je tu ještě jedna věc; hudba. Kolik vzniklo v Pánovi prstenů klíčových, notoricky známých a úžasných hudebních témat, které nejsou jen povinnou výplní, v podání Howarda Shora? cca 15 (Společenstvo 8, Dvě věže 5. Návrat krále 2) Kolik jich vzniklo v Hobitovi jedničce? Jedno. Kolik v Hobitovi dvojce? Nula. ()

kulyk

Spolu se Sokolíkem Segrestorů musím zaplakat po absenci ,,temných závanů" - a myslím to doopravdy, jak říkávají Němci - ohne prdel. Zatímco v Pánovi prcinů se Legoland sklouzl po chobotu pro určité odlehčení masakrózní atmosféry, ve Šmakovo sracím moštu klouže permanentně, sviští jako nějaký guru surfingu, skateboardingu či lubrikateingu, čímž nám z toho chvílemi dělá vyhajpovanou parodii. Neuvěřitelná nesmrtelnost hrdinů a ještě nepochopitelnější smrtelnost všech ostatních začne časem unavovat. A opět - všude tam, kde se Pítr neráčil držeti předlohy. No nic. Freeman není jen free, ale i cool a in, nějaká ta tisíciletá kurvička, znuděná ze sexu s dokonalými a hledající fousaté šidítko, mi žilku netrhá a drak je prostě debílek, což se dalo predikovat. Vizuál vynikající, snaha dorvat do toho nějaký přesah ala LOTR skomírá, retardovaného čaroděje blboděje se mi podařilo vytěsnit. Takže se docela těším, až tu budeme všichni společně Honit tam, a zase zpátky. Já říkal, že tuto epesní slovní hříčku ještě někam narvu! ()

PinokKio

O moc lepší podívaná než v předchozím díle, ovšem ze začátku se nám to nějak moc vleče. Pár skvělých záblesků se sice objeví (Medděd, pavouci v Temném hvozdu), ale ta pravá zábava přijde teprve až při útěku v sudech či ve Šmakově společnosti. Hobit, respektive Peter Jackson, se ve dvojce překvapivě vydal vlastní cestou, takže jsem se v sedačce lehce ošíval a bloumal, jestli si tohle z knížky pamatuju nebo ne, ale beru to spíše jako velké plus a důkaz toho, že PJ je pořád tím mrňavým děckem, co kdysi hltalo každou řádku napsanou o Středozemi a vidělo v ní mnohem víc elfů a skřetů než kdokoliv z nás .. ale přesto mu pořád nemůžu odpustit to rozdělení do tří částí .. ()

Hild

Jednička u mě mohla alespoň silně těžit z nostalgie, to dvojka už nemůže Hodně natahovaný film, tolik zbytečných pasáží, které zde jsou jen kvůli požadované stopáži a působí tak jen jako bezvýznamná výplň. Možná jsem jen blbá, ale například úlohu Gandalfa v tomto filmu jsem vůbec nepochopila, ty střihy na něho, jak pořád jen někam jde, byly pro mě už doslova ubíjející. Smysl zde neměl ani moc Legolas a vlastně ani Tauriel, ale u její linky se alespoň člověk občas pousmál. Můj největší problém s Hobitem je ten, že má strašně moc nevýrazné postavy a to včetně Bilba, vůbec jeho životní dobrodružství neprožívám, vzpomínám si, jak silně jsem kdysi prožívala, když Frodo se Samem opouštěl Dno Pytle a mohla bych jmenovat dalších takových 20 momentů, v Hobitovi mi zkrátka tyto silné osudové okamžiky chybí. Trpaslíci jsou pořád jen ty srandovní postavičky, u kterých si nepamatuju ani jedno jméno. Mrzí to a hodně, nejvíce mě to mrzelo při závěrečném souboji se Šmakem, který je úžasný, jen škoda, že jsme na to museli čekat dlouhých 6 hodin. ()

Spooner

Už když se na vás samotný Peter Jackson v úvodním záběru zakření přímo ksichtu, tak je jasné, že tentokrát to bude o hodně hravější a hlavně zábavnější. Po malinko pomalejším, ale stále nadprůměrném, úvodu tak konečně dostáváme tu správnou fantasy jízdu plnou akce a dobrodružství, na kterou jsme čekali. Ano, ta natahovanost je chvílemi stále hodně vidět a těch digitálních triků je opravdu až příliš. To vše se dá ale hravě prominout, když je to zahaleno do čím dál temnější atmosféry plné nápadů a čím dál zajímavějšího příběhu, do něhož se skvěle hodí i Jacksonovy novoty. Tempo je navíc natolik strhující a akční scény jsou natolik přehledné a boží (akce se sudy patří k mým Top scénám roku), že nudit se zkrátka nemáte ani kde. Tauriel v podání Evangeline Lilly je navíc konečně ta správná sympatická elfka, kterou tuhle série potřebovala. Luke Evans je borec, Legolas je jako vždy za frajera a Cumberbatch si svého Šmaka také nehorázně dává. Jen škoda, že ti trpaslíci jsou stále spíše horda nezajímavých individuí, u nichž si divák nezapamatuje ani jména. Víra v Jacksona je zkrátka opět obnovena. Teď to jen v závěru nepokazit. 90% ()

MMR

Jsem více než zklamán. Po pěkném prvním dílu jsem se na druhý díl těšil. Jenže už od začátku mě to nebavilo, táhlo se to a svými scénami mě to spíše odpuzovalo. Z toho i vyplynulo, že jsem se nějak ztratil v ději a zapomněl jsem, proč to zobrazovalo chvíli Bilba a pak z větší části tu druhou partu těch trpaslíků... A scéna s drakem? Asi 45 minut koukat na to, jak drak pluje v mincích a nic moc se neděje bylo opravdu úmorné. Jestli bude třetí díl taky takový, budu smutný. ()

Faustka

Jako divák jsem uchvácena(velikostí Jacksonova "díla"). Jako čtenář se ptám: Kam se poděl ten kouzelný Tolkienův příběh? A odpovím si: Přece zmizel v záplavě digitální magie. Buďme upřímní, není to trochu škoda. Jak napsal pan Hnědý: Hobit je čistě komerční záležitost, bez emocí, bez srdce a já s ním naprosto souhlasím. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (více)