Válka světů 2: Další vlna

David Michael Latt

Mark Atkins

David Michael Latt
  • Musak

Plně se všemi, kdo dali odpad souhlasím, jenom ještě přidám další poznatek a to, že hudba ve filmu je často více nahlas než hlasy (ne)herců, takže jim není moc rozumět. Ale to v tomto filmu je stejně uplně jedno. Každopádně doporučuji shlédnout, abyste viděli, co je opravdu, ale opravdu špatný film!(11.8.2008)

• brasek

MegaOdpad! Bol som prekvapený, keď sa mi do rúk dostalo akože pokračovanie War of the Worlds... žiadna reklama, že pokračovanie kinohitu?! Už prvé zábery mi dokázali, že prečo je tomu tak. Naozaj otrasná kravina až sračka! Vrcholom je interiér kozmickej lode... to je vážne igelit, krepový papier. Štyria herci čo pobehujú na nejakom vrakovisku áut, to akože je super tajná vojenská základňa... atď. proste škoda strácať čas nad týmto "filmom".(19.8.2009)

• Rex Mundi

Čerstvo po dopozeraní (v závere filmu som si pomáhala čítaním Premiere) mám v hlave taký galimatiáš a nervy totálne na dranc, že ani neviem čím začať a či má význam vôbec vymenúvať všetky zápory. Pri pozeraní tohto "filmu" môžete logiku spláchnuť do záchoda a vkus vyvracať hneď potom spolu so zdravým rozumom. Vydržala som to do konca len preto, aby som sa mohla s čistým svedomím vyzúriť (veď čo ak by táto perla aspoň na záver ponúkla nejaký naozaj inteligentný prvok?). Pri niektorých filmoch sa človeku zdá, že aj dve hodiny ubehnú ako voda - tu som pri cca 101 minútach mala pocit, akoby ubehli dva týždne môjho života!!!! Buééé, nikdy viac! Takéto "veľdiela" by sa mali demonštratívne páliť na námestiach.(6.1.2009)

• maverick10

Ve vyctu veci co vytknout drive, zda spatny herecky vykon vsech zucastnenych, jejichz herecky projev byl strnulejsi nez vykony vetsiny pornohercu. Nebo snad neoriginalni pribeh s fascinujicim scenarem, nad kterym by se podivoval i nemy Bobes. Nebo snad .... ne nema cenu se rozplyvat nad zaplavou sracek, kterymi se honosi tohle veledilo, ktere vytvoril clovek s horsi hereckou reputaci nez Paris Hilton.(24.9.2009)

• L_O_U_S

Když jsem se před pár dny díval na první díl, netušil jsem, že existuje i druhý a že ho za pár dnů budou dávat na Barrandově. Tentokrát dávám bez milosti odpad. Nedodíval jsem se. Možná mi na konci něco ušlo, hodně se tam mluvilo o cestování v čase, takže je možné, že veškeré rozdílnosti oproti jedničce byly vysvětleny právě na konci filmu. Georgeova žena se v druhém díle nevyskytuje, takže tentokrát divák neuvidí žádné kozy. Pokud si dobře vzpomínám, měly mimozemské transportéry v prvním dílu šest nohou, takže netuším, proč mají v druhém díle nohy jen tři. Největší záhadou je pro mě ale změna pohlaví Georgeova potomka, který byl původně dívka a teď je kluk. Nejspíš se jedná o chybu dabingu, Alex je přece jen mužské i ženské jméno a k záměně mohl přispět i jeho androgynní vzhled, ale pokud si dabéři nedokáží pohlídat něco takového, je to smutné. Dále je směšné, že ačkoliv dokázali tvůrci (jinak naprosto mizerných) efektů vytvořit stovky stíhaček, z důvodu nízkého rozpočtu se podíváme do kokpitu tak maximálně dvou. Ze stejného důvodu pak film působí neskutečně vyprázdněným dojmem, kdy se o záchranu světa starají dva vědátoři v improvizovaných podmínkách a lidskou tvář aby člověk pohledal. Režie se tentokrát ujal sám C. Thomas Howell, představitel hlavního hrdiny, což by jinak mohla být zajímavá změna, ale u takovýchhle filmů je to úplně jedno. (1 170.)(30.1.2017)