Fermatův pokoj (festivalový název)

• Španělsko

Habitación de Fermat, La

• angličtina

Fermat's Room

Thriller / Mysteriózní

Španělsko, 2007, 88 min

• J*A*S*M

Ne a ne a ne. Pro podobné filmy odehrávající se v uzavřených prostorách mám celkem slabost, tohle se ale nepovedlo. Když čtveřice geniálních matematiků řeší hádanky, které znám už z prvních čtyř let osmiletého gymnázia, a tváří se u toho, jako by to pro ně mohl být problém, nelze brát film vážně. Občas se sice vyskytne nějaký náznak, že se nebere vážně ani on sám, ale moc tomu nevěřím. Finální rozuzlení je pak natolik pitomé a pitomě překombinované, že nemohlo fungovat ani na papíře. Smůla.(22.8.2010)

• Bakllazaan

Tento film jsem shlédl ve Varech a jen potvrdil ono pravidlo, že těm popiskům v brožurce se nedá věřit! Pravda, byl to celkem odpočinek mezi dramaty a podobně, ale namíchl mě scénarista který zřejmě navštívil pár fór s názvem -Hádanky- a vygůglil několik rébůsů co nás obklopují od ranného dětství, připsal pár nechtěně vtipných dialogů a měl vyděláno. Očekával jsem rozhovory matematiků na úrovni, zatímco mi naservírovali pár mladíků(+ 2 vyjímky) recitujících ty nejstarší hádanky co se na netu povalují.(10.7.2008)

Bavila jsem a to docela dost dobře. Nesála jsem všechny hádanky spolu s mateřským mlékem (jak se alespoň snaží naznačit někteří další diváci), a proto mne neurážela jejich omšelost. Film nepostrádal napětí, postupné odhalování motivů jednotlivých aktérů a nebýt poněkud překombinovaného konce, mohlo být mé hodnocení i vyšší.(29.4.2012)

Tenhle film dost ztrácí na dvou věcech - hádanky, které jsou jak ze střední a čtveřice matematiků s nimi zápolí, jak kdyby se to sotva učili a závěrečné vysvětlení a obecně konec jsou hloupé a odbyté. Proč nikoho nenapadlo tu stěnu rozbít dřív? Těch nelogičností je víc, ale nechci spoilerovat. Ještě úvod je trochu utahaný, to mi taky vadí. Jinak to je celkem poutavé, nápad s pokojem je dobrý, ale je tam tolik chyb, že to je jenom na 3*(16.12.2018)

• Lukoboss

Nejdřív jsem si říkal, jak to může být zajímavý, ono to tak působilo a tenhle styl filmů mám vcelku rád. Záhady, hádanky, něco na přemýšlení atd. Ale když víte, že se z místnosti mají dostat 4 vědci (vynikající matematici), a oni mají problém rozlousknout matematický hádanky, který se dávají do Klokánka, je to na pováženou. A největší vrchol je jejich chování. Místnost se zmenšuje, jde jim o život a oni místo aby řešili hádanky, který posun zdí zastavujou, tak se radši ptají sami sebe na úplně zbytečný otázky (jakože jeden z nich počítá a přemýšlí, další dva tlachají a ten poslední čumí kolem). Uff, no a tak to plyne až do závěru... a ani ten trn z paty nevytrhne.(1.10.2015)

• - V čase 1:05:04 spadne PDA na zem. Na displeji se objeví „ERROR NUMBER 4-8-15-16-23-42“. Toto číslo je odkaz na seriál Ztraceni (od r. 2004). (Muldy)