Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

FairyTejl

Berta, tedy Breta prostě nejde nemilovat. Nejlepší westernová komedie všech dob, Jodie Foster je tady neodolatelná a s Melem tvoří skvělý pár. ()

BR23

Videné viac než 12-krát a stále ma to baví... tento film je obľúbený film mojho otca a on ma k tomuto filmu doviedol- odporučil mi ho (long, long ago) ale odvtedy je Maverick ala Gibson môj obľúbený film. ()

Postradateln

Příběch je jednoduchý hlavní postava neboli hrdina si chce dokázat jak moc je dobrý v pokru a tak se vydá na největší pokrový turnaj. Během této cesty prožívá mnohé dobrodružství kdy mu jde i o zdraví a někdy i o život. Nenudil jsem se od začátku až do konce. Skvělé je s čím vším film dokázal překvapit a pobavit přesto žebyl příběch tak jednoduchý. Jsou zde nějaká utajovaná fakta před diváky ale to slouží spíše k pobavení. ()

Atavan

Zábavná vyprávěnka o "čestném podvodníkovi" hrajícím poker. Celovečerní megafilm to nebude, ale tady to ani nečekáte - milý nenáročný humor vás vede jednoduchým příběhem celou dobu, pár překvapení taky přijde. Spoiler: "Teď na nás ukaž prstem a vrč" stojí za to. ()

EricNor

Na Mavericka se vzdycky rad podívám znovu. Skvela zabava temer bez hluchych mist. Serie zabavnych prihod smerujicich k velkemu pokerovemu finale. Nadherne exteriery, specialne moje oblíbené Yosemity s kouzelnymi Mirror lakes. I Lake Powell mi bylo povedome. Jinak vzdalenost z Glacier pointu, kde strili Rus na Mela, dolu k jezerum je na par hodin pesky. Vertikalne ovsem jen asi 800 metru. Jodie i Mel si role uzivaji. Velke plus je neromanticka romanticka linka. Seznam lokaci:  Lake Powell and Warm Creek in Utah, Lee's Ferry and Marble Canyon in Arizona, Lone Pine, Manzanar, Big Pine, and Yosemite National Park in California, and Columbia River Gorge in Oregon. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Komu musím dát ještě po tlamě, aby zde byl konečně klid?" Příběh o prohnaném podvodníkovi, který umí hrát karty a podvádět. Jodie Foster v roli vyčůrané zlatokopky super! Mel Gibson zase co slovo, to perla! Je to komediálně laděný western o hře pokeru, který nabídne řadu povedených srandovních situací, jimž se člověk s chutí zasměje. - 70%. ()

Elanornegra

Skvelo obsadený parody western, výborný gag s Danym Gloverom. Mel aj Jodie sú super. Šikovný scenár, malo predvídateľný. Samotný Záver je dosť nečakane prijemne prekvapenie... skvela oddychovka... 75% ()

majlaan

Poněkud nerozumím několikrát se opakující zmínce o inteligentní komedii v souvislosti s tímto snímkem. Ano, vtipné to místy je, avšak vzhledem ke stopáži je těch míst žalostně málo a film v první řadě průběžně neustále děsně nudí. O nějaké chytrosti celého snímku nemůže být ani řeč, nenechte se, přátelé, vysmát. Laciná a příšerně zdlouhavá kravina. ()

BigJohn02

Výborně obsazená a taky velmi zábavná westernová komedie, které se dá vytknout snad jen zbytečné natahování některých scén. ()

VladoCZ

Říkám si, jakto, že mě takový skvost opravdu tolik let míjel? Velmi příjemná komedie s mnoha absurdními, ale zábavnými situacemi a hláškami. Příjemný lehký (a nefekální) humor s velmi sympatickou ústřední dvojicí. Musím říct, že Jodie Foster byla tehdy opravdu k sežrání. Váhal jsem, zda dát 5*, říkal jsem si, že tohle dávám mým opravdu TOP zážitkům, ke kterým se vracím, tak to nemůžu dát zde. Ale když jsem se na konci filmu přistihnul, že se stále usmívám, což se mi mnohdy nepodaří u leckterého dnešního filmu, který má nálepku "komedie", tak myslím, že si to film zaslouží. Skvěle a neplánovaně jsem se bavil. ()

KritAIk

Maverick z roku 1994 je filmová adaptace populárního televizního seriálu, který se odehrává v divokém západě. Hlavní roli ztvárňuje Mel Gibson, který se snaží získat peníze na vstupné na velký pokerový turnaj. Film nabízí spoustu humoru, akce a napětí a obsahuje řadu známých tváří včetně Jodie Foster, Jamese Garnera a Alfreda Moliny. Gibsonův výkon jako hlavní hrdina Mavericka je přesvědčivý, a i když se film někdy zdá být trochu předvídatelný, diváky určitě zaujme svou zábavnou a lehce sarkastickou atmosférou. Je důležité upozornit diváky, že Maverick není spin-off filmu Top Gun z roku 1986, který se odehrává v prostředí letectva. Navzdory podobnostem názvů se Maverick nevztahuje k tomuto filmu a ani se jím nijak nesnaží napodobit jeho styl nebo atmosféru. Celkově lze říci, že Maverick je zábavný film, který nabízí spoustu zábavy a dobrou zábavu pro všechny, kteří se chtějí pobavit. I když se některé prvky zdají být trochu předvídatelné a stereotypní, film stále nabízí vynikající herecké výkony a zábavnou atmosféru, která zaručí, že se diváci nebudou nudit. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)