Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

PlysovyMacko

Svizna komedia z divokeho zapadu o dvoch podvodnikoch, ktori sa snazia dostat na vrcholovy pokerovy turnaj a musia prekonat rozne prekazky od ziskania dostatocneho mnozstva penazi po vzajomnu (ne)doveru. ()

DearS

Musím se připojit k všeobecné chvále: zábava vtipně odlehčená a lehce ironická (stejně jako úsměv Mela Gibsona). Plno originálních a nápaditých vtípků, překvapivá pointa. Prostě radost pohledět. ()

seba

Jodie i Bret Bert Mel Gibson byli výborní. Komedie jako lusk. A ihned po skončení jsme si doma dali poker o mikulášskou nadílku. ()

Efreeti

V rámci žánru komedie&western naprostá špička...pokuď ten film neberete příliš vážně tak vás může jen bavit ()

dejv01

Napůl komediální žánr je to pravé co Melu Gibsonovi sedí. Odlehčená komedie z divokého západu, kde se také hrajou karty ve velkém. Alfred Molina je padouch, který se mi zamlouvá. ()

Pierret

I když obyčejně komedie neoceňuji, dnes musím udělat výjimku. Maverick je víc než jen vtipný... je plný nápadů a to nápadů vskutku neotřelých. A v jednom místě se vám skutečně zatají dech. Pokerová scéna je daleko lépe udělaná než v Casino Royale. ()

(fjw)

Příjemný, oddychový film. Šarmantní Mel Gibson, neskutečně krásná Jodie Foster a elegatní James Garner. Některé scény jsou na úroveň geniální - např. odstřel indiána, nebo finálová scéna v koupelně:) ()

Toumyk

Výborný film. I když tedy místy jsem byl pěkně zmatený kdo? co? kde? komu? jak?...a konec trochu zvláštní...to že poslední 3 hráči mají ve stejném kole čtveřici, postupku v barvě a royal flush...velmi nepravděpodobné..:) ()

Jamast

neznám víc pohodovej film:) je to vtipný, mel gipson je neuvěřitelnej simpaťák a fandíte mu, i když je to dlouhý tak to ani chvíli nenudí, a když na to koukáta poprvé tak jste až do poslední chvíle napnutí jak to vlastně je:) takovejhle divokej západ bych si dal líbit, tady bych klidně žil... :) ()

Adrii

Čekala jsem od něj teda mnohem víc.. větší zábavu...ve výsledku, za to spálený jídlo, mi ten film nestál :( Jinak ale másty zábavná podívaná.. ()

waltosin

Westerny moc nemusím , ale když jsem viděl že tam hraje Mel Gibson tak jsem si to pustil. Nejlepší je to samozřejmě na lodi kde se paří poker, skvělá komedie plná vtipu a i tý akce. Můžu jenom doporučit. :) ()

Blackadder

Z mého pohledu tenhle film netáhne ani tak vztah mezi Foster a Gibsonem, jako všechny ty "věcičky" okolo. Parodie na Tanec s vlky (Graham Greene), vzpomínka na Smrtonosnou zbraň, střílení indiánů, "nečekané rozuzlení" atd. atd. Každopádně výborná zábava. ()

Mr.Lojza

Gibsonovi jdou dva žánry výborně: historický velkofilmy a komedie. Tento film není výjimkou a člověk se u Mavericka musí chtě nechtě bavit. ()

DuMonT

Toto je pre mna klasika, videl som snad sto krat a stale je to pre mna zabavne a prijemne, pozriem aj 101. krat :-) ()

xDamaj

Snad nejlepší westernová komedie. Výborní herci, skvělý humor a vynikající cameo. Škoda jen překombinovaného a nudnějšího závěru. Jinak je to film skutečně legendární! ()

Marty_cz

Jako hráče pokeru musím říct, že tenhle film je super. Jako hráče pokeru, který začal hrát poker, jako díky prvotnímu popudu toho hle filmu musím říct, že je ne super, ale skvělý. Kdybych mohl cestovat časem, tak bych si udělal určitě na chvilku zastávku nejspíš v 19. Století v Americe zašel do toho klasického salonu, usedl bych na těch jejich židlích nechat si rozdat karty, ochutnat jejich pivo a pořádně prokarbaničit celý večer. Jo to by byla pohoda a relax. Každopádně Mel byl skvělý, zahrál to úžasně ostatní taktéž, kostýmy paráda. Atmosféru, kterou film vykouzlil, byla přesná a pořádně se mi dostala pod kůži a tak to má být. Vždy se na něj budu znovu rád dívat. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)