Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

Mikino00

Předem musím říci, že nemám rád westernové komedie a tahle na tom nic nezmění, nese se ve velice uvolněném rádoby vtipném duchu. Nezachrání to ani to ani sympaťák Gibson a legendy žánru Garner s Coburnem. Kazí to hlavně extrémně nesympatická Foster. ()

chessbeer

Výtečně. Pustil jsem si tento film především kvůli pokeru, který zde ale není příliš důležitý. Což nevadí, právě naopak. Výborný Mel Gibson a jeho neopakovatelné hlášky z toho dělají úžasnou podívanou, která je navíc dochucená krásnou Jodie Foster. Skvělá téměř parodie na western, u které jsem se ani vteřinu nenudil. Jen těžko bych hledal, co se dá vytknout. 5,5* ()

mira007

Trochu atypický western se sehraným due Gibson a Fosterová, ale je to vtipné, svižné a obsazené legendami ve vedlejších rolích. ()

jarmik

Melovi s Jodie to spolu moc šlo. Na "pouhé" dvě hodiny je film plný kvalitních zápletek, které drží pohromadě. Mela mám prostě rád, nemusím ho přece mít rád jako člověka (bůh ví, co vše je pravda a co výmysl), stačí mít ho rád ve filmu. Je to borec. U hodně herců mě mrzí, že do oblíbených jich jde dát jen 10... ()

Sochorisko

Jako pokerový hráč oceňuji každý snímek s kartami, nicméně Draw poker je dosti hazardní odvětví pokeru samotného a díky němu jsou v dnešní době problémy s legálností.. U klasického holdem texasu totiž zdaleka nejde pouze o štěstí... Nevadí, bavil jsem se. Díky ! :) ()

laepus

Jeden z nejlepších westernů všech dob. Jedna z nejlepších komedií všech dob = rozhodně nejlepší westernová komedie všech dob. Tenhle film můžu vidět stokrát, přesně budu vědět, co se v další sekundě stane a stejně se zase budu řezat jako poprvé, když mě to uchvátilo. Gibson je na vrcholu formy (a s Dlouhého dabingem je to pohádka), Foster je na vrcholu kočkovitosti, Garner na vrcholu klidu, Molina na vrcholu hnusnosti a Coburn na vrcholu stáří. Miluju tenhle film. ()

tlkounev

Je to vtipné, ale něco tomu chybí. Člověk v téhle společnosti čeká komediální odvar Smrtonosné zbraně a westermu s indiány a kolty proklatě nízko. A ono to tam všechno opravdu je. Ale přiznejme si, že tam toho je málo a i když se tam Glover objeví(jenom na pár minut), tak po zbytek filmu citelně chybí. ()

Pavelos

Štístko Mel Gibson a roztomilá Jodie Foster ve westernové komedii.. Pár naprosto vynikajících seků, jeden musím zmínit a to když lupič(Danny Glover) okrádal Mavericka a střetly se jejich pohledy:-)) Je uplně jasné co tím chtěl režisér říci.. A ještě nesmím zapomenout na fingované přepadení indiány:-)) Jinak bych tomu ani nic nevytýkal, protože, ač to bylo tak dlouhé tak to pořád plynulo, bavilo a nenudilo.. ()

MIKESTEIN

Neuveritelne zaujímavo vimyslená zápletka na divokom západe so skvelími hercami ako Mel Gibson a Jodie Foster. Tento film má proste šťavu. Je v ňom velký kus zábavi a dobrodružstva a do charizmatickej hlavnej postavi Breta Mavericka sa prosto zamilujete :) Tento film má proste eso v rukáve. ()

kubyno

Inteligentní a stylová komedie, s dokonalou partičkou herců a skvěle napsaným koncem, ale na 5* bych to zatím neviděl... ()

xxxvodnikxxx

Westerny nemám vůbec rád, ale tohle je něco jiného. Sic starší dílo, ale tak trochu nadčasové- když se člověk zamyslí, tak se vlastně v principech nic nezměnilo- [spojlers]ženy a hra, základní vášně, zloděj co okrádá zloděje[/spojlers]. Nechybí napětí a vtip, nice :) ()

Nolanofil

Ako puberťáka ma to bavilo viac, doslova som sa pri tom výborne cítil. Teraz s odstupom pár rokov, som sa už tak výborne nebavil a miestami som sa aj dokonca nudil. Ale ako film na nedeľné popoludnie, si Maverick svoju úlohu splnil. ()

Hepy13

Jestli ješte nědky v živote uslyšim výraz "Ten má ale šibalský usměv/pohled'' okamžitě si vzpomenu na Mela Gibsona as Mevericka. ()

nonick1

Zábavná "Podrazácká" komedie s překvapivým závěrem - z časů, kdy v amerických filmech ještě nebylo nejčastější frází "chci říct, že..." a nebezpečné scény se točily za pomoci kaskadérů namísto šaškování herců před zeleným plátnem. Film mě (po)bavil - u hlášky s kotletou jsem šel dokonce do kolen, takže tenhle snímek si ty čtyři hvězdy právem zaslouží. ()

petikacka

Tak tohle je zase z jiného Melova ranku a to westernu... Je to velice překvapivé, má to dobrý scénář, dobré obsazení ( hlavně jeho sokyně Jodie) , navíc je to velmi vtipné...Tohle se prostě fuckt povedlo...Za mě 85% ()

Lukoye

Poměrně vtipný film, i když ten konec plný překvapení, který do sebe teda rozhodně nezapadaj to trochu kazí. Takový kovbojská jízda s úsměvem od ucha k uchu. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)