10 přikázání

Animovaný

USA, 2007, 88 min

Ed Naha

Reg Powell

Velice dobré ztvárnění ! Animaci s hudbou bych hodnotil opravdu kladně. Ohledně přesnosti - no nevím, mohlo by to být přesnější, NA DRUHOU STRANU, mohlo by být hůř, a takto tam bylo to důležité a zajímavé... a s tím, že je to nejslavnější příběh, no nevím, já za nejslavnější příběh hodnotím příběh o zmrtvýchvstání Ježíše... Ale už dost kritiky. Jak jsem říkal, animace s hudbou opravdu povedené, přesnost na 75-80% no a zbytek, povedený. Myslím, že tento animák si užijí jak děti, tak dospělí.(18.9.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $952,820Tržby Celosvetovo $1,051,907(1.4.2010)

Pekné spracovanie, hoci sa mi nepáčili niektoré nepresnosti - najmä tá "rodinná náklonnosť" Mojžiša k Ramzesovi, čo rozhodne je v úplnom rozpore s Bibliou , zase sa mi páčilo to, čo sa nepáčilo Diamantovi, že tam bolo použité ozajstné Božie meno "Jehova", ktoré bolo pôvodne v Biblii, čo potvrdzujú aj historici.(14.11.2009)

ačkoliv neznám starý zákon a vše co souvisí s náboženstvím, tahle animace byla pěkná a myslím si, že je tato pohádka nejen pro děti, ale i pro dospělé, aspon se něco dozvíme z bible, i když toto není můj oblíbený žánr- náboženství, ale budiž, vše je poprvé, tak proč né taky toto, ale nemyslím si, že bych se dala na dráhu pochopit náboženství to určitě ne,(17.1.2011)

• Lovely.Bones

Ošklivá stará a pravděpodobně dost levná animace. Příběhu se nedá nic vytknout, protože se to tak nějak drží předlohy. Jedna * je za hudbu, která se stala příjemným překvapením a je opravdu výrazná a vcelku dobrá. A druhá * je za pěkně udělanou titulkovou sekvenci na začátku a za cool scénu, kde Bůh tvoří Desatero. Tohle DVD jsem sehnal za 5 Kč a myslím, že je to tak adekvátní cena. Ale stejně je lepší si znovu pustit Prince Egyptského ;-)(27.3.2015)