Americký prezident a britský premiér by šli do války, ovšem ne každý souhlasí, že válka je dobrá věc. Například americký generál Miller (James Gandolfini) a britský ministr pro mezinárodní rozvoj Foster (Tom Hollander) jsou zastánci míru. Když ovšem Simon Foster jaksi nechtěně podpoří vojenskou akci v televizi, získá najednou ve Washingtonu spoustu přátel. Pokud se mu podaří spojit se ve Washingtonu s těmi správnými lidmi a pokud se jeho pobočník (Chris Addison) vyspí s tou správnou stážistkou, možná se jim podaří i zastavit válku... (oficiální text distributora)

Xmilden

Film, který se napoprvé nedá prakticky pobrat. Směsice milimetrově přesných postav rozehrává nelítostnou politickou partii, ve které jde o všechno. Divák se skvěle baví, kdykoliv se na scénu přivalí James Gandolfini a mírně se v sedačce ošívá nad kadencí sprosťáren od Petera Capaldiho. Kdo má rád inteligentní britskou satiru nemůže s In the Loop šlápnout vedle. ()

Big Bear

Simon Foster: ,,ale já přeci zcela jasně sdělil své stanovisko! - řekl jsem na dotaz komise - možná! '' :-) Tak tohle byla ostrá britská záležitost, která si dělá srandu nejen z Britů, ale hlavně spojenců Amíků. A taky z celého toho obrovského světa stážistů, diplomatů, vedoucích výborů, jejich náměstků, poradců, ministrů atd... Souhlasím s ostatními, že oproti Jistě pane ministře (a samozřejmě premiére) to bylo výrazně hrubší. Zatímco Sir Humprey měl vždy vystupování gentlemana a odmítnutí či dokonce nadávku vyslovil pomocí dvaceti slov avšak slušně, tady si bristský minisr Foster nejde pro sprosté slovo daleko. On by se totiž člověk musel nejen ze spolupracovníků, ale hlavně z těch Amíků zbláznit. Jistě nebude na škodu jim připomenout, kdo to v roce 1814 s relativně malým kontingentem vypálil Washington D. C. :-))) !!! Všude jinde by mne to pohoršovalo, ale tady to zkrátka všude sedí jak má. Halt doba se zrychlila a jedno dobře usazené shit, jasně a výstižně sdělí to co má. Bylo to skvělé, bylo to vtipné, bylo to inteligentní. Scénář byl geniálně rozvržen. Určitě to budu muset dát ještě v brzku znovu, protože si jsem jist, že jsem nevychytal všechny vtipy a narážky a že jich tam je ! Do případného konfliktu dávám 4 vojáky! * * * * ()

Boogeyman

Příšerně natočená politická satira, která jen občas zamíří do černého, ale častěji mine stylem, že kroutíte hlavou, co to jako mělo být. Ale ty nepochopitelné rádoby fórky byly dost možná způsobeny a zazděny zcela dementním a pravděpodobně ještě dementněji přeloženým dabingem, s kterým jsem to viděl....Nicméně se tímto filmem zcela očividně inspiroval docela povedený a vtipný seriál Viceprezidentka, což se počítá. ()

Aky

Tak trochu Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, ale přesvědčivější a o to mrazivější. Ovšem o nic méně vtipné. ()

S.Quentin QUALE

Čekal jsem něco jako Jistě, pane ministře, ale dostal jsem jen průměrnou, statickou, užvaněnou, přisprostlou sbírku vtipů, které je nutné věnovat každou chvíli, jinak jste okamžitě mimo hru. Nic moc. 60% ()

Anderton

V poslednej dobe som videl niekoľko "zaručených" britských komédií s typickým anglickým humorom, pri ktorých som onen povestný humor hľadal márne. Preto som aj k In the loop pristupoval skôr skepticky. O to väčšie prekvapenie nastalo, keď som sa po dlhom čase prichytil pri nejakej komédii, že sa nahlas smejem. Na In the loop je najlepšie, že nemusíte ani poriadne pochopiť, o čo tu kráča, komu o čo ide a kto je kto. Jednotlivé dialógy a obrazy sú napísané tak skvostne, že na zábavnosti filmu neuberie nič, ak ho budete brať iba epizodicky. Je to jeden z najukecanejších filmov poslednej doby, takže osobne doporučujem dabing, pri ktorom som vôbec nemal pocit, že by sa niečo stratilo v preklade. Zaslúžený prírastok do edície tisícjednotky a skutočne "the best british comedy in years". Poteší po dlhom čase účasť Anny Chlumsky, ktorú si pamätám z detstva z filmu Moja prvá láska. Pokiaľ film úplne nepochopíte, budete mať po jeho vzhliadnutí chuť si ho vďaka jeho tempu pozrieť znova. ()

boshke

Z počátku dosti nepřehledné, divákovi (to jako mně) dá dost práce zorientovat se v tom, který asistent / poradce / sekretářka / podržtaška patří ke kterému ministerstvu / institutu / výboru / komisi, nedej bože si ještě pamatovat, za kterou stranu ten či onen kope. Nebylo to špatné, ale v průběhu stopáže jsem byl smířen s tím, že mne holt Iannucciho In the Loop netrefilo tak přesně jako jeho loňský Stalin. Avšak závěr, kde se už orientují i pomalejší diváci (to jako já), silně graduje a věřím, že po druhé projekci půjdu do plných... 80% ()

Slarque

Sice mě ze začátku mátlo, že tam stejní herci hrají jiné postavy než v seriálu Je to soda, když Malcolm Tucker zůstal, ale jinak je to opravdu výborný film a bavil jsem se u něj ještě lépe než u zmíněného seriálu. Vlastně jen ta hudba mi k tomu často neseděla (90%). ()

rikitiki

Hysterická digitální kamera najíždí a odjíždí na herce, aniž by k tomu měla nějaký rozumný důvod. Je to jen manýra. Mezi postavami příběhu není jediná aspoň trochu sympatická. Všichni jsou sobci a hráči s mocí. Řvou na sebe a nadávají si, z plátna se linou vodopády slov a já se v tom úplně ztratila. Možná taky kvůli mizernému překladu, takže snad filmu i trochu křivdím. Ale působilo to na mě nepřehledně, zmatečně a nesympaticky. Dosledovat to bylo náročné a nepříjemné. ()

Thomick

Tentokrát už vesměs stoprocentní Iannucci. Smrtící formou odvyprávěná realita několika dnů před invazí do Iráku. Taktovku v rukou opět třímá osvědčená dvojice Skotů, jejíž o fous milejší polovičku ztvárňuje Peter Capaldi. To je asi všeříkající (stejně jako Jamieho teorie se zedníky, hehe). --- "I think of becoming a suicide bomber." ()

Morholt

Jistě, pane ministře, verze s hvězdičkou. Nadává se tu prakticky pořád a všude a najít tu větu, kde se neobjeví alespoň jednou slovíčko "fuck", je docela problém. Ale zároveň je to naprosto fantastická satira odhalující náhled za oponu jak britské, tak americké administrativy na pozadí hrozícího válečného konfliktu na Blízkém východě. Herci do jednoho vynikající, ale všem jim jednoznačně vládne naprosto jedinečný Peter Capaldi v roli ředitele pro komunikaci Malcolma. 100% ()

Richie666

Raketové tempo, ryze britská forma, konverzační humor a k tomu spousta nových sprostých slov k naučení. Skvěle propracované charaktery postav (a že jich tu je víc než dost), výborní herci. Rozhodně to chci vidět podruhé. Zároveň je však třeba dodat, že asi ne zrovna každému to sedne. ___ "Toby, did you just say that you had sex to stop a war?" ()

ScarPoul

Vidieť utekajúceho Petra Capaldiho a.k.a New Doctor Who politickými sieňami s hŕbou papierov vo svojom náručí a so silným škótskym prízvukom kričiac CUNT na všetky strany je vec, ktorá ma nikdy neprestane baviť. Politicky vulgárny a pritom možno práve preto skutočný náhľad do politických kruhov sa sprievodu digitálnej kamery, krásnej Chlumsky, pohodového Hollandera a ďalších pekne zohratých postavičiek. 80% vtipov patrí do zlatej slávy a sú výborne načasované a prezentované. Taký mix House of Cards, Newsroom a v Bruggách. Svieže, zaujímavé a precízne. ()

bouncer

Až příliš ukecaná britská komedie z prostředí politiky a komisí pro plánování války. Mohlo to být lepší, ale má to svoje kouzlo. ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle ano. Naprosto neskutečně dialogově našlapaná politická satira. Skvělé obsazení, naprosto fenomenální Peter Capaldi a zpracování, které lehce laškuje až s téměř dokumentárním zpracováním. Tak jako tak jsou Politické kruhy jednou z nejlepší politických satir, která se nebojí subverze na plný plyn. ()

erased

Rozloučení s Malcolmem Tuckerem podruhé, tentokrát formou nepřímého prequelu z dob, kdy byl na vrcholu. Jedna téměř epizodně rozdělená zápletka mezinárodní politiky bez problémů překonává vše, s čím přišel samotný seriál. Jen se u toho nesmí ani na minutu zaspat, děj je totiž do těch necelých dvou hodin nacpaný tak vrchovatě, že div nepřetéká. Obsazení starých známých herců do nových rolí na jasnosti nepřidává, ale naštěstí jsou jejich postavy povahou těm původním podobné, takže vlastně baví stejně, ne-li víc, třeba takový Ollie totiž vedle nemožného Simona Fostera září ještě víc, než při svém triumfu v závěru seriálu. Pomyslným esem v rukávu je ale nakonec generál Miller v provedení Jamese Gandolfiniho, který přes svou váhu i nečekaně pevný charakter s lehkostí válcuje vše, co mu do cesty přijde. Spolu s Malcolmem jsou to postavy, které díky svým hercům vynikají nad veškerou konkurenci. Jejich precizní slovní přestřelky už jsou díky The Thick of It samozřejmostí, avšak chemie mezi postavami tady funguje ještě lépe než kdy dřív. ()

SarumanKo

Autenticky sa tváriaca dokumentárna paródia na vzťahy v najvyšších politických kruhoch. In the Loop je korenistá satira, ako u Britov býva dobrým zvykom, ktorá má šťavnaté postavy a hlášky s nábehom na kultovosť. Malcom Tucker v podaní Petra Capaldiho je ako odistená bomba a pri niektorých jeho "výbuchoch" mi od rehotu takmer tiekli slzy. Bohužiaľ, film ako celok a jeho príbeh, ak ho tak vôbec môžem nazvať, je totálne neprehľadný. Ako človek so základným prehľadom o politike som sa v tom úplne strácal a ani v závere mi celkom nedošlo, ktorá bije. Škoda. (6/10) ()

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky