Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

tomas.malo

Trailer nabudil, ale vyzerá to tak, že scénar sa pri traileroch skončil. Netešte sa na žiadne vyhladzovanie populácie ako vo Vojne Svetov, rovnako nečakajte stret vyspelej techniky s tou pozemskou ako v Dni Nezávislosti a už vôbec nečakajte pohľad na mimozemšťanov ako v District 9. Plusom Invázie je pechotný boj zblízka, ktorý chýbal v Dni Nezávislosti, ale tu zas chýbajú akékoľvek letecké súboje a ťažšie boje o pevninu. Otvorenejší koniec dáva nádej, v prípade zázračných zárobkoch, na pokračovanie ktoré by mohlo byť zmysluplnejšie, s lepším pohľadom na odpor civilizácie. Suma sumárum, Deň Nezávislosti ako mimozemsko-apokalyptický film zostáva aj naďalej neprekonaný, proste Will Smith je Will Smith. (Palace Cinemas, BA - Aupark, 10.03.2011) ()

Rodney McKay

Ok po přečtení několika desítek příspěvku mě opravdu zaráží tak nízké hodnocení. Uvědomte si o čem film je. To snad chcete bůhví jak promyšlené komentáře? Proboha vždyť reagovali tak jak by reagoval každý druhý člověk v jejich situaci. To snad čekáte filosofickou přednášku od každého vojáka? A ten kdo tu vykládá něco o patosu ať si pustí ID ještě jednou, protože nejspíš zapomněl jinak by nespal tyhle kometáře. A rozhodně bych ho neřadil k jiným 1* klenotům. každopádně k filmu: naopak potěšil a dosáhl přesně toho, co jsem od něho očekával. Nemluvě o ztvárnění,že i mimozemšťané mají jakési velení a organizace, včetně věcí jako odtahování raněných z bojiště. Kamera parádně vtahovala do děje, včetně té třesoucí se kamery z pohledu mariňáka. Snad jen trochu kazila ta předvídavost děje. ale tenhle snímek byl hlavně o akci, které zde bylo do sytosti. chtěl jsem dát 4* ale dám 5 už kůli tomu, že tenhle film si prostě nezaslouží tak nízké hodnocení ()

Jarb

Čekal jsem něco trochu jiného, efekty byly slušný, i když ty "alieni" mě moc nepřesvědčily. Zbytečně moc sentimetálních výroků, viz děti. Hodně na tom filmu udělal zvuk, kterej byl v kině vážně dokonalej, jinak slabota....škoda, šlo vytěžit víc. ()

Fhilipo

Samozrejme po zhliadnutí nadupaného traileru by ťažko niekto očakával niečo iné ako nastupcu Dna nezavislosti, no tesne pred premierou a cestou do kina som si precital nelichotive recenzie a tak vsetko nadsenie zo mna opadlo. Prestal som cakat velkolepe scifi a dobre som urobil, pretoze som potom vobec nebol sklamany. Ked si odmyslim ufonov, tak mi to pripominalo film Black hawk down. V podsate to iste. Tiesnivé poulicné boje. Aaron Eckhard je dobry herec a s vynimkou michelle rodriguez a bridget moynahan boli ostatne postavy skutocne len do poctu vratane Ne-Yoa s komickým okuliarmi,ktore by "urcite" mohol nosit ako clen USMC. Vela so toho vo filme ani nenarozprava a scena ked zomrie jeden z civilistov mi pride zbytocne dramatická a silene emocionálna ked sa step sergeant Eckhard snazi upokojit syna zosnuleho civilistu (Michael Pena). Nwm podla coho to vzniklo ale ten kto vymyslel tu invaziu UFo takymto sposobom, tak asi nema vela predstavivosti a velmi si na tom zalezat nedal,alebo nie je proste fanusikom scifi. Ale chcel som vidiet strielacku a strielacku som aj videl. Takze tak. prekvapenie sa nekonalo ale pozriet sa to da. Dobre 3 hviezdicky :) ()

severus

Myslím, že není sporu o tom, že Němci umí Ameriku ničit lépe a efektivněji než Jihoafričané. Jejich pojetí destrukce je velkorysejší a systematičtější, než ten neuvěřitelný zmatek a bordel jenž nás nyní čeká v jinak vždy spořádaném L.A. Ten nicméně dovolí vyniknout statečným a uvědomělým a vůbec i jinak nadaným jedincům, kteří konec světa chápou podobně jako misi v Lógaru. Myšlení a obecný rozhled hold nejsou vlastnosti, které zdobí U.S. Marine Corps. Také neustálé hulákání jejich mantry - K čertu s ústupem!! - během jejich zmatené evakuace, by mohlo kohokoliv svést ke snaze pokusit se jim vysvětlit, že mezi evakuací během bojů a ústupem zas tak velký rozdíl není. Osobně, nemyslím, že by pochodil. Pokud totiž správný mariňák zjistí, jak nepřítele zabít, nic a nikdo už ho nesvede ze správné cesty. Naštěstí nepřítel taky neoplývá příliš velkou inteligencí a tak je našim hochům důstojným soupeřem. Přísloví Nikdy nedávej všechny vejce do jednoho košíku. jim nic neříká, což asi pozitivně vypovídá o stabilitě jejich bankovního sektoru, ale ze strategického hlediska by se jednoznačně hodilo se jím řídit. A tak podle toho dopadli. Myslím, že i armáda České Republiky při ochraně Svobodné Evropy odvedla lepší práci, než útočníci při ochraně jejich verze CML. A tak po zvládnutí této krize se směle lidstvo může postavit dalším hrozbám z temného vesmíru. Jen doufám, že se toho opět ujme nějaký Germán ()

v0jt1s3k

Rozhodoval jsem se mezi ** a ***. Nakonec to jsou tri a to z toho duvodu, ze i pres neskutecne imbecilni wtf momenty, ktere byly moc i na mne, musim ocenit vfx a misty akci. Penez asi nebylo jak na velkofilmy, ale dokazali vytahnout maximum a i docela uveritelne. Ale fakt jsem misty horce plakal, takze doufam, ze se z toho vyklube zamerna nadsazka, neco jako Starship Troopers. ()

Sfeed

Film, od kterého jsem si hodně sliboval, ale bohužel po shlédnutí v kině jsem byl zklamán. Dialogy byly nevhodné až skoro nesmyslné, ale co bysme mohli čekat od Liebesmana. Jedině kladně hodnotím efekty, které tomu dodávají na exkluzivitě. Námět byl dobrý, mohlo se to vydařit podobně jako District 9, ale naneštěstí tomu tak není. Za efekty a námět dávám 3. ()

Fracek

Zajímalo by mě, která počítačová firma si tenhle film zaplatila jen proto, aby mohla co nejdříve nastartovat vydání nové nejakčnější hry století "Battle: Los Angeles". Protože celý film je natočený přesně tímto stylem. No a ta roztřepaná kamera ... nuda, nuda, nuda a zase nuda. Jedna hvězdička jen za ten barevný plakát. ()

milada008

Poměrně slušně udělaný film, kde do poloviny jsem se nenudil, ale pak z tohoto snímku na mě doslova začal pršet ten známý americký patos a patriotismus, který tak nesnáším. Proč třeba jinde na světě nikdo nenašel a nezneškodnil řídící centrum ? Protože nikdo nebyl amík. Celkově mě film nenadchl, ale ani neurazil. Proto slušné tři hvězdy. ()

certik6663

Fakt ako videl som trailer a strašne som sa na tento film tešil teraz po zhliadnutí ako keby my dal niekto facku a je len že čožééé ako sa dá film takto spackať čakal som nejakú perfektnú postapokaliptickú akciu niečo v štýle deň nezávislosti a toto mi ponúklo len znechutenosť k sci-fi a pritom mám tento žáner veľmi rád.Efekty to by aj ušlo no som zvedavý ešte na blu-ray či sa náhodou nezmení nejako moj názor na film aj keď myslím že asi ťažko.Ešte k tým mimozemšťanom musím dodať že vyzerali čisto no piškoťáci s piškotovými hlavami no katastrofa fakt ako ten kto vymyslel tých piškoťakov by sa mal hanbiť.Proste mix scifi s nejakým delta ( fór) či force :-D u mňa nejako neobstál. ()

Whoossain

Není to komorní konverzační drama, psychologický thriller, artový film ani nic podobně überintelektuálního. Je to filmová verze Crysis 2 bez nanousuitu a epidemie natočená ještě před samotným vydáním Crysis 2. Je to Black Hawk Down s mimozemšťany, je to reportáž z válečné zóny a v neposlední řadě jediný film vyobrazující mimozemskou invazi takovým způsobem, jakým zde byla vyobrazena. Pokud neočekáváte sáhodlouhé rozhovory o smyslu existence vesmíru, pohnutkách mimozemských kolonizátorů a tak podobně, pak budete jistě spokojeni. Jediné, co tu chybí, je snad nějaká masivnější ofenzíva, využití těžké techniky či vzdušné souboje, které jsem tak trochu očekával. Jinak jsem byl spokojen, nedostavilo se zklamání, ale ani žádné velké překvapení. P.S.: Považuji se za velkého odpůrce amerického patetického patriotizmu a všech těch sraček okolo, ale nechápu, jak může někdo toto vyčítat filmu, kde je nějaký (jakýkoliv) stát napaden a armáda ho brání. Podobné věty by pravděpodobně pronášeli vojáci Německa, Ruska či Zimbabwe. Co by asi tak měli říkat? To je průser, kašlem na to? ()

xpluhace

Když si odmyslíte všechny ty kecy, které svojí pitomostí někdy až skoro bolí, zůstane vám celkem solidní akce, ve které mi ale chybí vyobrazení alienů, sice tam proběhne menší pitva, ale většinu času stejně bojují s robotama a nakonec, nečekaně, spasí svět a to vícemnéně na chlup stejně jako to bylo ve Dnu nezávislosti, podobnost je tu i s DIstrict 9 a bůh ví s čím ještě, ale jak už tu někdo psal, opravdu těmto filmům nesahají ani po kotníky...věřím, že v kině to mohl být o něco vetší zážitek, za mě 50%. ()

babuška

Tak jsem to viděl, trikově paráda. Ale zase ta roztřesená kamera, vždy připravaní (pioníři)američtí vojáci. Zkrátka a dobře jednou a dost. ()

complex

zhrnúť sa to dá málo slovami, naozaj nič moc, žiadne nadšenie... je tu opäť allien druh filmu, ktorý je vlastne o ničom, veľmi zlé spracovanie grafiky niektorých detailov a to nehovorím o kulisách... tie sú naozaj, že brak... ale tak americkým deťom v kine isto búšilo srdce z tejto kvázi akčnej podívanej... a už by ti amíci mohli niekedy si na natáčanie filmov objednať aj pomoc stavbárov... pretože celý film je betón, všetko z betonú a výstuž nevidno žiadnu :D ()

yarda1

Stupidní dialogy podkresléne hrdinskou instrumentálkou, idiotské "hrdinství" supercharakterních mariňáků US Navy. Asi 20 vojáků hrdinsky chrání a snaží se odvést do bezpečí 4 "civilians", 2 znich jsou mexikánci, což má asi ukázat, že mariňák bude svojí krví bránit jakéhokoliv člověka. No, koukat se na to dá, ale je to mezi 1-2 hvězdama... ()

numan

Konečně zase jeden vostrej sci-fi akčňák z nekonečný série o tom, jak hodní amící nakopali pr*ele zlejm emzákům - v rámci dané disciplíny téměř perfektní. Jen zábava - nic míň, nic víc. Můj oblíbenec Áron Eklhadr dokazuje, že levou zadní zahraje i Johna Waynea, všichni muži (včetně Michelle Rodriguez) jsou velmi mužní a stateční přes všechny svoje malicherné životní problémy a tak to má byt. Docela mě fascinují některé komentáře, nemilosrdně odhalující republikánské či dokonce fašistické prvky téhle oddechové akční podívané. U Hvězdné pěchoty jsem je chápal, tady už vůbec ne. Předpokládám, že kdyby na jejich autory někdo vlítnul s tím, že jim nejdřív vychlastá všechnu vodu a pak je zabije, přivítali by ho s věncem květin kolem krku a naplněni všeobjímající láskou by se sami zastřelili, aby mu to všechno hezky usnadnili. :o) ()

ovi77

obesit!!! :)) ach strasne predvidatelne, strasne preamekarizovane a hlavne strasne nudne. Cele zle. Inac scenka,kde lezi mimozenstan na zemi a neznama zenska prehlasi: "pozriem sa na neho som veterinarka" ma docela pobavila, ale potom som sa uz len trapil. 1/5 ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání