Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

_-jirina-_

Moc sem se těšil, což byla asi chyba, přítelkyně v kině usla, já to dokoukal, hvezdičku dávám za akci, jinak nuda, bohužel :( ()

bobajz1

Neoriginální, umělé, příliš americké, neslané-nemastné a hlavně špatně natočené. No bohužel člověk když se moc těší je pak hodně zklamanej ()

ghostwo

Tak k tomu nemám moc co říct. Hlavně si lidi od toho moc neslibujte, častá krity uživatelů je naprosto oprávněná.Dávám tři hvězdy, ale moc nevím za co (asi z úcty ke scifi žánru nebo co) ()

Michal13

Akcie je v tomto snímku síce dostatok, ale to je v podstate tak všetko čo vám ponúkne. Najväčšími slabinami sú primitívny scenár a hlúpe dialógy. Prvú polovicu som doslova pretrpel. Našťastie, druhá polovica toho ponúkne viac, a ku koncu film zvyšuje obrátky. Bohužiaľ až ku koncu. / 45% ()

floppy4

Celkom pozeratelne, efektovo a kostymovo uplna bomba, to iste akcia ale filmov o mimozemstanoch ktori kolonizuju zem je na mraky a toto je len dalsi sedy priemer s vysokym rozpoctom ktoreho graf kvality klesa s pribudajucim casom stopaze. Vzdy cakam jak to tvorcovia ku koncu uhraju, ci sa poserem od uzasu alebo si budem chytat hlavu nad nekonecnym cliche. Aj tak najlepsie filmy tohto zanru bola Vojna svetov a Den nezavislosti... a aj tak vzdycky vieme jak to skonci... ()

+sfinx+

Vůbec nelituju 4 hvězd u tohoto díla. Akce střídá akci a tak děj nemá problém v podobě přebytečného vykecávání a jiných hluchých míst. Potěšil mě i počet mrtvých na obou! stranách - ne že bych byl tajným sympatizantem emzáků, ale nemám rád lidské superhrdiny, proto ta poznámka. Závěrem snad už jen dodat, že Michelle ta bouchačka prostě sluší, což už dokázala více krát. ()

Figuto

Mělo to chybu. Emzácký útok se zase zhroutil po zneškodnění řídícího centra. Proč? Kolik takových Independence Day už tu bylo? Asi už není co vymyslet, aby z toho byl film. ()

norbik

Ti emzáci musejí být absolutně vypatlaní. Svoje řídící středisko šoupnou na povrch planety, kterou dobývají. Jsou tak hodní že nechají být všechny zdroje energie. A s jejich taktikou v boji muže proti muži by neuspěli ani v první světové. Kdežto vojáci lidí samozřejmě ztělesnění všeho dokonalého, chytří, stateční, fearless, co neváhají s kamikaze ani vteřinu. Kamera v rozhodujících fightech chaotická, emzáci nejdřív immortal, a postupem času padají jak švestky, armádní technika sice cool, ale co dál? Nevím jestli mi na filmu vadila ta nelogika, nebo ještě stupidnější scénář. Ale nejvíc to byla asi náborová tématika. Akce od začátku až do konce, ale bez pointy, bez ničeho, asi jako když hodim do oceánu šumivou tabletku, zašumí a čau. ()

JLo

Prekvapivo dobre technicky a vizualne natocena zanrovka prepletena zbytocnym patosom. Vo svojej kategorri ale velmi dobry film. 70% ()

Geňa

Americké patolízalství je dnes bohužel všude. A jediné, co stím mohu dělat je se stím smířit. Bitva i přes veliké hodnocení je trošku zklamání. Ta třešnička opravdu chyběla a já stále na něco čekal. Vojáci včele s Aaronem na mě moc vojensky nepůsobili a prostě neseděli, kdyby v tom nehrála moje oblíbenkyně z Avataru, tak mi nepřijdou ani za pozdrav. Celkově 4 z 5 a to za zklamání Skyline a výhoda, že to byl film, na kterým jsem byl letos poprvé v kině. ()

Dodge-I

Myslel jsem si, že ID4 stačilo, jak hodnotit béčko béčka? Ztráta času - hodnotím jen techniku, tady to celkem šlape. Odsouzeno k zapomenutí... ()

Thrakan

Proč? Proč Irenko? Proč? Tak jsem se na tento snímek těšil, až bych se teď nejradši zblil... Kamera chtěla bejt za každou cenu ultra-mega akční až to s tím třesením přeháněla. Ty dialogy jsou jak od strýčka Sama, v každé větě hrdinství, odvaha, povinnost - bežte s tím už do pr**le. Skupinka 6ti nesmrtelných a vlastenectvým napumpovaných mariňáků zniči mateřskou loď nepřítele během dopoledne, pak si daj cigárko, doplní ammo a jedou dál... No nic, tak snad zase příště. ()

Deivulak

Filmy s mimozemštanama jak nam dávaji na p*del mam moc rád a o to sem byl štastnější když sem sem zjistlil že další takovýá se klube na svět.Nejdřív to byly trailery co mě moc nenechaly spát,protože sem si řikal že to musi dopadnou dobře a taky (pro mě) dopadlo.Vesmířani proti amíkům tváří v tvář proti sobě muž proti muži.Akce svižná nenudící občas hluchá místa ale to nevadi kulky lítaly vzduchem alieni umíraly!!!!!!(žadné silové neviditelné pole kolem nich).Řezba jak má být.PS- Oni přece nezachranily Zemi jen přišli na to jak zničit jejich letectvo. ()

NAILBOMB

někdo vzal filmy jako Den nezávislosti, Válku světů a jim podobné, dal to do velkého filmového mixéru a umixoval tuhle filmovou břečku, která se ze začátku jeví zajímavě, ve středu děje akčně, ale přitom je zde vše, co už bylo vidět jinde a konec....... myslel jsem si, že zkouší lidé, co se podíleli na tomto filmu, co vše si můžou k divákovi dovolit.... Váhal jsem v hodnoceni i nad odpadem, ale jednu hvězdu za snahu :-) a co mne nejvíc vadí, že to celé smrdí americkým patriotismem a to nemám rád. být PATRIOT, je dobré, ale tady je to přes čáru. ()

crossík

Trailer vyzeral zaujímavo a pri tomto filme som mal veľké očakávania čo sa týka solídneho akčného sci-fi filmu. V konečnom dôsledku je to však na takej istej úrovni ako nízkorozpočtové béčko Skyline, pretože sa hrá na niečo čo nie je. Hlášky typu: "strielajte na pravo od srdca" alebo "som veterinárka" ma veľmi rozosmiali a to asi nemali. Efekty a výprava ušli, emzáci mohli mať aj viacej priestoru, všetko vyzeralo pekne a dopadlo to bohužial zle. ()

damara

hroznej doják a btw kdybych zrovna sundal emzáckou mateřskou loď, šel si zaslouženě odpočinout a můj seržant začal znova ládovat zbraně a chystat se na druhý kolo, tak ho zabiju sám ()

fidas24

Skvěle, stručně a bez obalu tento film popsal POMO, neustálá, neutichající akce stále dokola. Jenže právě na takový film jsem poslední dobou čekal. Co potřebuju vědět o mimozemšťanech, který přiletěli na naší planetu kolonizovat? Jak je zabít.... Psychologických filmů, trilerů, poloakčních filmů tu bylo dost, ale žádný typycky a pouze jen akční. Co se mi ještě navíc líbilo, byla postava hlavního hrdiny, který sice střílí emzáky o sto šest jako každý jiný, ale chová se dle mého názoru v jakých si reálných mezích.... ()

text77

Určitě zajímavé a rozhodně se nebudete nudit. Taková pozemská sci-fi střílečka. S velmi dobrým osazením. ()

Deacon59

Po zhlédnutí Skyline musím hodnotit tohle dílko čtyřmi hvězdami. I když filmy hodně podobné oproti Skyline je v tomhle filmu nikdy nekončící frenetická akce, ano je tam patos, ale k těmhle typům filmů prostě patří. Mimochodem vojáci Americké armády jsou banda terminátorů. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání