Drama založené na skutečných událostech vypráví příběh horolezců usilujících o zdolání severní stěny Eigeru ve švýcarských Alpách. V roce 1936 vyzvala nacistická propaganda ty nejlepší německé a rakouské alpinisty, aby překonali všechny dosud neúspěšné pokusy a pokořili proslulý masiv náročnou severní cestou. Přestože se zprvu zdráhají, pouští se do dobrodružné výpravy i dva němečtí horolezci. (Filmbox)

Titi14

Velmi dlouho jsem neviděl tak dobrý film, jako je právě Nordwand. Napínavý film, ve kterém si přejete, aby skupina horolezců vyvázla bez újmy, i když cítíte, že to dobře dopadnout prostě nemůže. Shoda nešťastných okolností, nepřízně počasí, je prostě proti. Pokud si člověk uvědomí, s jakým vybavením zdolávali tito odhodlaní horolezci horu za horou v první polovině minulého století, nelze než smeknout. Nerad bych se pouštěl do rozborů dnešních možností (Everest 2015), ale rozhodně se na psychice pozitivně projevuje, když víte, že Vás oblečení ochrání v mínus padesti stupni, kompozitní odlehčené materiály neprasknou, batoh máte napumpovaný elektronikou a v nejhorším případě a přízně počasí Vás vyzvedne vrtulník, který Vás díky zařízení najde i pod sněhem. Prostě vše tohle v mnulosti nahrazovala kombinace kuráže, důvěry ve své dovednosti, respektu před horou a odhodlání. Na závěr tedy smekám. ()

pichta

Režisér dokonale vykreslil situáciu z obdobia pred 2.sv.vojnoy, kedy boli možnosti a vybavenie horolezcov iba v tom ako si dokázali vyrobiť výstroj,ktorá bola žalostne zlá. Charaktery postáv boli skutočne dobre zahrané. Občas bol dej taký napätý, že som dúfal, že prejde rýchlo daná pasáž. Vzhľadom na to, že nikto neprežil výpravu aby prerozprával príbeh, mi to prišlo trošku divné...film je dobré vidieť, no po jeho zhliadnutí som mal smutné pocity... ()

Pokri

Mimoriadne sugestívna záležitosť, ktorá nemá v segmente hraných horolezeckých filmov konkurenciu (nerátam Pád do ticha, ktorý je vlastne hraným dokumentom). Prestrihy mimo steny boli možno občas trochu otravné, na druhej strane zdôrazňovali presah do politickej roviny. Zábery zo steny sú natoľko uchvacujúce, že tomu dávam s čistým svedomím 5* a konštatujem, že Kormakurov Everest je preceňovaný blockbuster z vychádzkovej trasy. ()

revere

Zajímavý pohled na předválečné, nacismem prostupující Německo. V samotném příběhu ale záměry filmařů až příliš trčely z děje, servírovaného bez větší invence, podobně jako dort ve tvaru Eigeru návštěvníkům horského hotelu. To doplňuje nevhodný, lacině provedený originální plakát a ještě lacinější, česky polopatický distribuční název, který je vlastně do jisté míry spoilerem a z nás, diváků, činí již předem krvelačné hyeny, podobné konzumentům zmíněného dortu. Nejvíce mi imponoval závěrečný komentář, shrnující informaci o následném zdolání stěny skupinou německo-rakouských horolezců o dva roky později, komentář s lakonickým dovětkem "... a poslední problém Alp byl vyřešen". A neupřímně znějící poznámka z úst novináře Araua (Ulrich Tukur) o "velké tragédii". Upřímně, já ji tu také nikde neviděl. Na velké tragédie narážíme v životě každou chvíli, bohužel. Ale pokud parta adrenalínových borců vyrazí riskovat životy jen proto, aby byla extrémním způsobem první tam, kam už pomalu jezdí vlak, nečiní tak ve prospěch vyššího morálního zájmu, kupí chybu za chybou a nakonec zahyne? Tady se jedná o zákonité naplnění míry pravděpodobnosti, tedy o něco, co se dalo a mělo předpokládat a s čím se muselo počítat, asi tak, jako když hrajete ruskou ruletu. (Pardon, "Vražednou pistoli".) ()

GizmoD

Vynikajuca horolezecka drama. Prestizny vystup na "Poslednu prekazku Alp" sa zmeni na boj o holy zivot. Vynikajuca atmosfera, ktora vtiahne divaka do deja a ten citi akoby sam bol clenom expedicie. Zufalstvo a marazmus nezdolanej hory, kde nemozno ocakavat ziadnu pomoc, su skutocne depresivne a frustrujuce. Velmi zaujimavy pocin europskej germanskej produkcie. ()

madline24

Původně jsem si byla jistá, že dám hodnocení za 3, ale nakonec mě přesvědčila poslední půlhodina. Atmosféra, která přibije diváka do křesla a spolehlivě přesune do solidní depky, rozhodně zaslouží 4 hvězdy. Jinak film nic extra objevného nenabízí, jen jsem od začátku do konce nechápala, s jakým vybavením se před stoletím lidi odvážili vzdorovat Eigeru… ()

hosa666

Neskutečně podařený dílko, kdysi jsem u filmu pracoval, ale to bych nevěřil, že je možné toto natočit, ti horolezci jsou asi fakt horolezci, to by herec nedal, a ta scéna jak Andy prosí o život je srdcervoucí, rozhodně nejlepší horolecký film všech dob, zásadně nesouhlasím z názorem verbala, dost by mě zajímalo co je to za člověka, na pivko bych s ním teda určitě nešel, dost primitiv. ()

joffreydepeyrac

Po stránce filmové nemám výhrad, je to natočeno neskutečně věrně. Zajímalo by mě, jak to udělali, protože na klíčovací pozadí jako u Everestu to nevypadá. Atmosféra zachycena skvěle. Jinak si u filmů "podle skutečných událostí" potrpím na detaily a tady jsem pár odchylek našel. Za ně bych hvězdičku neubíral, nakonec je to pořád film a ne dokument. Ale udělám tak za sekretářku (byť narozenou pod Watzmanem), bivakující a kamzíkující v sukni v půlce nejvražednější stěny Alp. A buďte scénáristi rádi, že jen jednu. ()

Mertlas

Stejně jako u Everestu(2015) jde pouze o horu a její zdolání - následné přežití. Nečekejte od filmu velké lidské příběhy, ale výpravu, která se pokouší čelit těm největším nástrahám přírody. Hlavní herecká dvojice je naprosto úžasná! Mě osobně si získali svým skromným chováním, pokoře k lezení a upřímnosti. Navíc, film se odehrává kolem roku 1940 a v té době horolezecké vybavení zahrnovalo nejspíš jen konopné lano a jistící prostředky, které jste si doma ukovali. Máte-li rádí filmy o horolezení, tak Nordwand musíte vidět :) 93% ()

hujerita

Fantázia. Videl som to až po Evereste, ale Everest sa nechytá. Mrzol som s nimi, držal im palce, aj keď som vedel ako to skončí, nadával smial a aj radoval sa s nimi. Fakt úžasný film. Hory sú krásne, ale kruté a to je pravda. Nikdy netreba podceniť ani krtinec nie to ešte dajakú skalu. A nakoniec sa ešte doteraz smejem ako chlapec odzdravil na pozdrav heil hitler. Niečo úžasné a vyčarí úsmev na tvári :-)) ()

ciapok

prvá liga v horolezeckých filmoch. Krásne cestovanie v čase do čias, keď sa používali prírodné laná a pletené rukavice a čiapky. Príbeh bol už trochu zmätený a akoby naobtiaž, ale tá prvá liga platí. ()

burg

Filmu se musí přidat k dobru to, že být to holyvůdskej biják, minimálně polovina filmu je prošpikovaná CGIčkem, patetickýma kecama a tak vůbec. Ale na pět hvězd mi tam chybí víc akce, minimálně první hodinu se tam moc neděje a i pak je to takový divně nemastný, neslaný... ()

rostsoft

Tento velmi dobře natočený snímek, v podstatě ukazuje, jakou lidé mají totální neúctu k matce přírodě. Těch horolezců a dobrodruhů, na horách, na pouštích, na pólech zemřela velká spousta, a naprosto zbytečně, jen proto, že chtěli pokořit přírodu. Ovšem většinou pokořila příroda je. Každopádně tento snímek i poučný, a zároveň zábavný a divák se nenudí a je udržován v napětí po celou dobu. ()

StandikK

Super film s horolezeckou tématikou. Němci připravili perfekční filmařský zážitek okořeněný skutečnými událostmi. ()