Drama založené na skutečných událostech vypráví příběh horolezců usilujících o zdolání severní stěny Eigeru ve švýcarských Alpách. V roce 1936 vyzvala nacistická propaganda ty nejlepší německé a rakouské alpinisty, aby překonali všechny dosud neúspěšné pokusy a pokořili proslulý masiv náročnou severní cestou. Přestože se zprvu zdráhají, pouští se do dobrodružné výpravy i dva němečtí horolezci. (Filmbox)

Rozige

Po zhlédnutí filmu Nanga Parbat, jsem narazil i na toto horolezecké drama. Až na slabší romantickou linku však byl film výborným realistickým dramatem o dvou horolezcích s naivní představou a lehké severní stěně Eigeru. Výborná poslední 3/4 hodinka, kdy surově vidíme postupný rozpad nově vzniklé rakousko-německé čtveřice. ()

O_Peki

Výborné horolezecké retro s trochou toho romantického pozadí. Dle dostupné literatury velmi věrné původnímu skutečnému příběhu. ()

Sympy

Neuvěřitelný film který jsem opravdu hltal když pominu prolínání s haldou snopů co žerou ze stříbra zatím co za sněžně bouře probíhá peklo na stěně-bylo to opravdu úžasné dílo!! ()

Tomas_PO

Ďalšia do série horských filmov, s vysokým hodnotením, no pre mňa poslabšie. Možno tým, že sa jedná o Alpy a Európa predsa nevyvolá také emócie a napätie, ako Himaláje. Autenticite osamelosti v horách uberal aj fakt, že noblesná civilizácia popijajúca víno nalievané v bielych rukavičkách bola na dosah ruky a ďalekohľadom sledovala výstup. Ak to bol zámer o vyvolanie kontrastu, tak podľa mňa kontraproduktívny. Vrcholom bola lanovka, priamo prechádzajúca masívom, hneď povedľa horolezcov. Nuž, takto mi dobývanie zatiaľ nepokorenej prírody nepríde. Na strane druhej, človek si uvedomí, že aj bezprostredná blízkosť civilizácie Ti bezmocnosť na horách nijako zmenšiť nemusí. ()

Ronkar

V rámci filmů o horolezství a současně tragédii bezpochyby vynikající a lepší třeba i než Everest (2015), s nímž má dost společného. Myslet si, že když se šplhá jen do 4 tusícovky, že je to nuda - tak to ani omylem! Technická stránka filmu (kamera, zvuk, hudba) perfektní, herci velmi dobří. První startovací třetina se trochu táhne, ale pak nastupuje hodně drsný příběh a dostavuje se slušná dávka napětí. 30 minutové finále je mrazivé a děsivé a překvapivě emocionální (nicméně funkční). Je fajn nevědět, jak to celé skončí. Je to samo sebou takové to standartní klišé, ale s tím do toho divák tak tochu vstupuje, takže za mě ok. Kvalitní film. ()

zigy

Horolezectví nerozumím a tak jsem to někdy nechápal.....po řemeslné stránce filmařské je daleko zdařilejší K2......nicméně Eiger a Alpy jsou krásné a je to podle skutečné události, navíc konec je asi jiný, než všichni čekáte, tak proč tenhle film zatracovat. P.S. Slabší povahy by měly zvážit, zda do toho jít, dva momenty jsou dojemné a brutální zároveň. ()

Kozlowski8

Dva němečtí kamarádi horolezci přijmou výzvu nastupující nacistické propagandy ke zdolání Eigeru severní cestou, což dosud nikdo nedokázal. Píše se rok 1936...Skvěle natočená atmosférická podívaná, působící absolutně skutečně, přirozeně a věrohodně. Po úvodním seznámením se s hlavními hrdiny, příběh nabírá na obrátkách a v poslední půlhodině vrcholí v neskutečné drama. Jasný palec nahoru. 75%. ()

Dvojirakri

Výborné ztvárnění jedné slavné horolezecké tragédie z doby kdy se schylovalo k tragédii mnohem větších rozměrů - druhé světové válce. Krásné záběry alpské krajiny a vynikající masky! Dovedu si představit že natáčení nebylo vůbec snadné, ale protože je to můj první snímek tohoto žánru, nechám si jednu hvězdu v záloze. Jinak ale nevím co bych vytknul, snad až na papaláštvo v hotelu. ()

frenkie

Výborné, realistické drama dvou(posléze čtyřech) německých a rakouských horolezců při jejich zdolávání severní stěny Eigeru. Film je velmi atmosférický, scény lezení realistické. Vybavení a oblečení horolezců třicátých let je z dnešního pohledu skoro až primitivní, člověk si řekne, jak mohly na té hoře vůbec fungovat. Ale jak vidíme ve filmu, šlo to i bez špičkové výbavy. Hlavní byla odvaha, nadšení vůle a pevné kamarádství. Krásné záběry Alp, slušné herecké výkony, zvláště Benno Fürmann byl dobrý. Napětí, které vydrží skoro až do konce, by se dalo krájet. Máte-li rádi dramata podle skutečné události, neváhejte. Toto je skvělý kousek, který mi v hlavě zůstane určitě velmi dlouho. Plný počet *. ()

Cubah

Taky trochu hory znám a vím, co dokážou. V tomhle filmu je to ukázáno se vší krásou i nebezpečím, které nabízejí. Když se podívám jaké vybavení do skal nosíme my dnes, musím smeknout před každým, kdo se pustil do takového výstupu, jako je Eiger v těch "dávných" dobách. Tenhle výborně zpracovaný příběh líčí bez zbytečné sentimentality lásku, odvahu a odhodlání, za které se v horách platí ta nejvyšší cena. Po shlédnutí tohohle filmu se zrovna týden na to chystám do hor a náhodou budu nedaleko Eigeru. Určitě si tam na tenhle příběh vzpomenu a na úpatí hor se pokloním všem, co na nich zemřeli i těm, co je dokázali dobýt. Zadarmo to nebylo, není a nebude nikdy... ()

GsPiDeR

Mrazivě děsivé horolezecké šílenství ... viděl jsem v původním znění, což jenom umocnilo celkový dojem ... ()

dejvikpils

Ten film se mi moc líbil, hlavně jeho děj, v něm se ukázalo jak může být zdánlivě jednoduchá cesta tou poslední cestou, a ačkoliv jsem doufal že alespoň jeden z horolezců přežije, tak jsem se nedočkal a to mě trošku zklamalo ()

jozz

Žiadne klišé, len vynikajúco natočený príbeh, ktorý mrazí nielen prostredím. Kto niekedy nevystúpil na vrchol, sotva pochopí pohnútky tých, ktorí vedia, že ich vkladom do súboja s horou je ich vlastný život. V tomto filme som sa necítil ako nezainteresovaný divák v teple domova pri kávičke, ale vnútorne som trpel s mladými horolezcami. Miestami som si aj kontroloval prsty, či nemám omrzliny... ()

Johgas

Film se mi velmi líbil. Přátelství, touha být první....špatné počasí, špatné konce. Hory jsou tu pánem, ne lidé. Mrazivý film, byla mi zima i u obrazovky. Dobová atmosféra byla pěkně zobrazená. Zajímalo mě, jak to natáčeli, ty scény v blizzardu vypadaly velmi věrohodně. Jo, a novináři jsou supi. ()

Loganberry

Filmy o horolození jsou mojí vášní, ale Helga, pardon, Johanna (je sice dobrá herečka, ale nejsem si jistá, zda v tomhle snímku měla skutečně prostor své herectví ukázat) mi tu byla tak protivná, až jsem měla chuť ji z té stěny strazit ovladačem. ()

Agnostik

Němci umí!Pro mě opravdu milé překvapení po skvělé K2,na téma horolezeckých dramat další výborný a napínavý snímek.Film má náboj a jeho atmosféra na pozadí tehdy nastupujícího fašismu dokonale dokresluje náladu a intenzitu filmu.Téměř 4km vysoká Alpská hora EIGER a závod o její dobytí,které je posléze prohrané,způsobené tragickým omylem dle skutečné události.80%. ()

raru

Filmy z horolezeckého prostredia nie sú mojou šálkou kávy.Po prečítaní recenzíí na čsfd som si ho však pozrel.Musím povedať,že pred tvorcami klobúk dolu.Vynikajúce filmové zábery a nekonajúci sa happy end ma donútili dať 5*. ()