Drama založené na skutečných událostech vypráví příběh horolezců usilujících o zdolání severní stěny Eigeru ve švýcarských Alpách. V roce 1936 vyzvala nacistická propaganda ty nejlepší německé a rakouské alpinisty, aby překonali všechny dosud neúspěšné pokusy a pokořili proslulý masiv náročnou severní cestou. Přestože se zprvu zdráhají, pouští se do dobrodružné výpravy i dva němečtí horolezci. (Filmbox)

Platom

Příběh dle skutečné události, který byl trochu přikrášlen, aby více lahodil oku diváka. Ať už jedna verze, nebo ta druhá, tak jako tak zůstává silná dávka napětí. Ze začátku má možnost divák k hlavním postavám přilnout, takže pak není těžké, prožívat jejich osudy i v dalším průběhu snímku. Herecké výkony jsou na velmi vysoké úrovni, kousky, které jsou ve filmu k shlédnutí, vypadají opravdu realisticky a celkový počet hluchých míst se omezuje na takřka nulovou hodnotu. A ač je konec trochu přikrášlený, bylo sděleno hlavní poselství filmu. A já, ač prahnoucí rovněž zdolávat horské vrcholy (rozhodně ne takové, jakým je severní stěna Eigeru) smekám a zároveň nechápu, s jakým vybavením se dřívější horolezci pouštěli do výstupů na kolmé štíty, bičované sněhem, lavinami a pokryté ledem. Neskutečné... ()

Hapretor

Netušil jsem, že i Němci by dokázali natočit zajímavý a celkem napínavý snímek o horolezcích. Dokážou. A na rozdíl od některých amerických počinů to vypadá sakra reálně. Jeden z filmů, co divákovi připomenou, jak hory vypadají zdola krásně a neškodně a naopak shora hrozivě a vražedně. Konec tohoto filmu je dokonalý návod na "AntiHappyEnd" se všim všudy. Tak emotivní a poutavé to ale není, takže za tři hvězdy. ()

mala_kea

Ve svém žánru poměrně laskominka, ovšem ve srovnání se svými cizojazyčnými vrstevníky tomu do dokonalosti přece jen chybělo. Na neamerickou produkci skvost, ovšem 5.* si přece jen zatím ponechám. ()

Eluin

Asi (určitě) nejlepší horolezecký snímek, který jsem kdy viděl. Nebylo jich sice moc, ale tento mě dostal propracovaným a věrohodným prostředím. ()

Wargoo

Celkom dlhý film, v niektorých častiach mu chýbalo niečo zaujímavé, ale samotný výstup, a vlastne celá druhá časť to okorenili sa výbornú. Koniec som nečakal, nejak som dúfal v "americký koniec", ale sklamaný vo finálnej fáze niesom určite ! Idem si dať šálok horúcej kávy, na zohriatie. 4****, 77,519% ()

Harts

pěkné německé horolezecké drama, nicméně moc vláčné a nejdramatičtější byly posledni minuty, jak už to bývá ()

Jeand´Boa

Celé je to tak nějak běžné, stejně dobré jako jiné filmy této tématiky...stejně dobré, to je potřeba vyzdvihnout...plus ten závěr samozřejmě...posledních pár metrů člověk prožívá mnohem více než tu předchozí zdánlivě nekonečnou cestu... ()

Lucas87

Eiger velice obávaná hora a zároveň také pořádná výzva pro všechny zkušené horolezce, ovšem při výstupu na tuto severní stěnu zaplatilo životy za toto dobrodružství mnoho lidí. Ne každý je horolezec, ale díky tomuto filmu pozná jak nebezpečný koníček to je. Na Eiger vystoupil i Heinrich Harrer známý hlavně z filmu Sedm let v Tiberu ()

Stíba

Silné autentické drama se stupňující se mrazivou atmosférou, která na vás s postupem času začně čím dál víc dýchat. V subžánru horolezectví jedna ze špiček. 4,5* ()

mupimup

Pokud vám někdo bude tvrdit, že se současným vybavením je horolezectví bezpečný sport, je pravděpodobné, že byl ve svém životě skále nejblíž, když si v Chorvatsku na mělčině natrhnul prdel o útes. Nordwand však představuje dobývání hor ještě v době, kdy konopná lana našich hrdinů vyráběl provazník z Hohenbrunnu sice s láskou, ale při delším pádu jste mohli udělat zkušenost, jak asi vypadá vaše dolní polovina když se bez vás vrací zpátky do chaty. Stoupací železa nahrazovaly často cvočky v podrážce a skoby si nadšení alpinisté vyráběli samo domo třeba z vidliček. Nutno říci, že materiál tehdejších výrobků byl poněkud trvanlivějšího charakteru, zatímco dnešní příbory lze, při troše snahy, ztupit i o knedlík. Příběh z válečných let popisuje snahu dvou německých horolezců o zdolání poslední, neslezené, alpské výzvy. Severní stěna Eigeru je čarokrásná a děsivá. Její popularita nespočívá jen v její obtížnosti nebo počtu obětí, ale i v možnosti sledovat dalekohledem, spolu s natěšenými rodinkami turistů, pinožícího se horolezce po celou dobu jeho výstupu a čekat kdy skape. Vstupné 10 Euro. Děti a vojsko polovic. Příběh se zhruba drží skutečnosti, romantická vložka je lehce navíc. Mezi filmy z horolezeckého prostředí působí Nordwand ještě realisticky, úplně nejlepší je ho sledovat z deky s hrnkem horkého čaje. Přes přirozenou dramatičnost však na mě udělal dojem jen lepšího průměrného filmu. Tedy skoročtyřihvězdy. ()

darkreider

Idea, že by som sa stal horolezcom ma veľmi rýchlo prešla. No na nejakej miestnej lezeckej stene to je celkom prdel, ale mimo civilizáciu, na hore, ktorá sa honosí prezývkou vražedná stena, ide všetko ha-ha bokom. Solídne hlavne v strednej časti, záver až moc rozťahaný a celkovo podľa vertikálnej šablónky, ale nemecký dôraz tomu dáva šmrnc. ()

Kingjiri

Ačkoliv nejsem horolozec, většina horolezeckejch filmů mě dokáže spolehlivě zabavit. Nordwand neni výjimkou, i když bych byl radši, kdyby samotnýmu výstupu na Eiger (jakožto nejnapínavější části snímku) bylo věnováno více stopáže. Jinak je ale Nordwand ukázkou slušný fimařský práce od dobovejch kostýmů přes kulisy až po výpravu. Poctivou práci taky odváděj herci, takže neni pro diváka takovej problém fandit ústřední dvojici horolezců. Dost se mi líbio, jak se z fanatickejch horolezců stali v ohrožení obyčejný lidi, který si uvědomněj, jak moc chtěji přežít. Objektivně spíš tři sinější hvězdu, čtvrtou slabší hvězdu přihazuju za neholywoodskej konec a hudbu. ()

Jakubik

Hodně slušné drámo z oblasti horolezectví. U filmů točených podle skutečných je dobré si nezjišťovat podrobnosti, neboť se ošidíte o moment překvapení. Tady to platí dvojnásob. Šablona je možná stejná jako u všech ostatních filmů ale tady se mi líbila navíc ta doba, která je tu znázorněna opravdu dobře. Německé herce neznám ale všichni byli v pohodě. Záběry a lezecké části jsou opravdu dech beroucí. Za mě dobrý… ()

Toochman

Konečně realistický film z horolezeckého prostředí. Napětí by se dalo krájet i přes to, že osud hrdinů mi je dávno znám. Krásné záběry a povedené věrohodné triky. ()

Franc1s

Pro mě silnější zážitel, než Nanga Parbat.. Ať už zpracováním, že až na konci zjistím jak tohle vše dopadlo, ale i kontrastem toho co se děje na stěně o proti tomu jak si užívají novináři a zbytek dole v penzionu.. Herci super, o nervy nebyla nouze a při slaňování přišlo to neštěstí opravdu v nevhod.. Ke konci mě omrzly ruce a nohy za ně. Lezení není žádná pr*el, zvlášť když není výbava a příroda je proti.. 8/10 ()

Margarettka

Cvak! Pardon, spadla mi čelist... Dostala jsem totiž naservírován velkolepý emocionální a napínavý zážitek, který jsem od tuctově vyhlížejícího snímku ani v nejmenším neočekávala. Drsné, velice drsné, jen co je pravda. Při pohledu na tehdejší horolezecké vybavení mi běhal mráz po zádech a to v tu chvíli ještě ani nezačali lézt! Přiznám se, že jsem se nedokázala dívat na film v kuse, co chvíli jsem musela pauzovat. A to se u mě častokrát nestává. Jednoduše vynikající filmařina. ()

kwaicheng

Parádní drámo. Pobavilo mě vždycky ta scéna, kdy hlavní hrdinové opouští kasárna, kterak na pozdrav "Heil Hitler" reagují nenuceným "Servus, nazdar". ()