Drama založené na skutečných událostech vypráví příběh horolezců usilujících o zdolání severní stěny Eigeru ve švýcarských Alpách. V roce 1936 vyzvala nacistická propaganda ty nejlepší německé a rakouské alpinisty, aby překonali všechny dosud neúspěšné pokusy a pokořili proslulý masiv náročnou severní cestou. Přestože se zprvu zdráhají, pouští se do dobrodružné výpravy i dva němečtí horolezci. (Filmbox)

milos.bradik

Velmi dobře natočené horolezecké drama. Některé scény jsou úchvatné, ovšem trochu to sráží ta romantická dějová linka s novinářkou. ()

Sejkorka

Dech beroucí drama, úžasně natočené, člověk žasne, cítí tu výšku, to nebezpečí. I laik pozná, s jakým oproti dnešku primitivním vybavením se lezci vydali na takto náročný výstup. Je dobré (jako já) neznat tu realitu. Můžu možná věřit, že tam vylezou, že nezahynou. Asi nelze věřit tomu, že Luise s baterkou v noci vyrazí na skálu, přečká noc a pak nemá ani rýmičku ... Spousta zajímavostí v zajímavostech, např. První výstup až na vrchol Eigeru proběhl v 21. - 24. 7 1938. V družstvu byl i Heinrich Harrer proslavený ve filmu Sedm let v Tibetu (1997) ()

TylerD.

Drsný kurz pro všechny naivní představy o horolezectví. Režisér si zřejmě dobře uvědomoval slova toho novináře, že čtenář z článku musí cítit, jakoby tam byl s nimi. No a těmi dvěma větami jsem vlastně řekl vše. 70 % ()