Drama založené na skutečných událostech vypráví příběh horolezců usilujících o zdolání severní stěny Eigeru ve švýcarských Alpách. V roce 1936 vyzvala nacistická propaganda ty nejlepší německé a rakouské alpinisty, aby překonali všechny dosud neúspěšné pokusy a pokořili proslulý masiv náročnou severní cestou. Přestože se zprvu zdráhají, pouští se do dobrodružné výpravy i dva němečtí horolezci. (Filmbox)

Cedr

Dát tomuhle filmu jen tři hvězdičky je trochu nefér, takže to bude za slabší čtyři. Proč? Nordwand začíná úplně perfektně. Seznámení se sympatickými hrdiny je provedené na jedničku, visuální stránka nejenže vypadá proklatě skvěle, ale navozuje i perfektní (skoro se nebojím říct až strach nahánějící) atmosféru. Film má prostě ze začátku po všech stránkách našlápnuto velmi vysoko (ha ha, get it?), ale pak jakoby mu došly síly a na vrchol to nedotáhne (he he he). V závěru to prostě kapku ztrácí šťávu, což je u snímku s tímto námětem kapku podivné... ale je to tak. Nicméně pořád jde o vysoce nadprůměrný a motivující film. ()

tatanapope

Dojemný film , podle skutečných událostí , který ukazuje svět přesně takový , jaký je .Hladový , rozhýčkaní reportéři , kteří hledají senzaci za každou cenu i na vzdory lidskosti , na druhé straně horolezci zapálení pro věc, kteří se dostanou do potíží právě díky snaze pomoct v nelehké situaci svým soupeřům ve zdolání hory . Film je dobře natočený a dokonale si zahrává s lidskou fantazií i emocemi . Člověk se cítí být přímo vtažen do děje a dokonale prožívá každý nepříjemný okamžik . Propracovaností tohoto snímku právě v tomto ohledu a na reálnosti se nedá nic vytknout . Je to neskutečně chytlavé a člověk nejen že cítí mrazení z nehezkých scén , ale často jsem se přistihla i při kdejaké grimase nepříjemných pocitů a za to nemůžu hodnotit zkrátka film jinak , přesto , že ho nutně znovu vidět nemusím . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

wafc

Proč proboha musí tak napínavej a slavnej příběh kurvit ta nehezká paní? Chlapci němečtí byli kurva dobří, ale klasicky jim jejich cestu za slávou zhatili untermensch rakouští. Sígl hraj a hodně zdaru do dalších hor... teda do dalších, no nic. ()

st.jim

Ač mám do horolezectví fakt daleko, snad jedinná zkušenost je film Cliffhanger, tak Nordwand se mi zaryl pod kůži. Opravdu realistický snímek, při kterém mi naskakovala až husí kůže. Co dodat? snad jen.......tohle sami radši nezkoušejte. ()

Karush

Na jednej strane úžasný a strhujúci film, ale prvá polovica filmu tam nejak vôbec nepasovala. Bola nevýrazná a nemala čím zaujať, a tak druhá časť z toho dôvodu ma nechala takmer úplne chladnou, a pritom bola až nad očakávania veľmi dobre spracovaná a pôsobivá. Ako celok mi to pripadalo, že to trvá celú večnosť asi aj, preto tento film stratil čaro. Podobný film:Pád do ticha. ()

asirtes

Človek príde o posledné zbytky zdravých nervov a takmer umrzne, ale stojí to za to. Každopádne by možno niekedy bolo priateľnejšie, keby pohyby v najnapínavejších okamžikoch boli nasnímané aspoň v reálnom, resp. pre diváka nie tak rozvlečenom čase, alebo možno aj nie. Ja som si na tom doslova uletel. ()

noriaki

Kdo je proboha ochotný tohle absolvovat ? Kór v takových dřevních podmínkách. Hlava mi to nebere o to víc, že vrchol Eigeru byl slezen skoro o osmdesát let dříve (pravda jinou stranou, ale to je pro mě detail) a navíc vede do půlky hory železnice. Buď jak buď, bylo to pořádné drama, u něhož jsem občas ani nedýchal. Nordwand působí extrémně realisticky, což je na začátku skvělé, později možná i trochu nepříjemné. Až jsem si říkal že tam ti chudáci doopravdy trpí zavěšení někde na těch širších prádelních šnůrách. S přehledem nejlepší horolezecký film co jsem viděl a neztratí se ani v konkurenci klasických životopisných dramat. ()

yeniczek

Syrové drama na stěně nakonec převáží okoukané pletky, které se dějí mimo (v hotelu) a zůstane velmi velmi "příjemné" a mrazivé překvapení, co se nejen německých filmů týče. ()

Jacob23

Paradni horolezecky film natocen vpravde autenticky..Kdyz clovek uvazi ze dneska lidi jezdi v gore-texu v tramvaji tim vetsi obdiv musi dat temhle ,prukopnikum,Dlouho mi nebyla takova kosa v lete.Vyprava je dle me supr(doted uvazuju jak se to podarilo asi za levny peniz takhle skvele natocit)Hodne mi to pripomina http://www.csfd.cz/film/197197-horska-hlidka-kekexili/ kdy usili a nadseni pro vec prekona silu cloveka ()

ghatos

Nedoceněný evropský snímek maximálních kvalit. Měl jsem obavy, že sekvence věnována lezení nebude moc dlouhá. Spletl jsem se. Divák dostane takovou porci napětí a emocí, až to pěkné není. Tohle drama s přehledem zválcuje 95% podobné žánrové produkce. Nordwand je filmový Eiger. ()

RumbleFish

V rámci filmů s horolezeckou tématikou patří Nordwand mezi špičku. Jak už to tak bývá "nehorolezecká" část je slabší, ale samotný výstup a především pak sestupové finále to plně vynahradí. Psychologicky docela drsná a tísnivá podívaná. Škoda, že nebyly více propracovány charaktery postav, ale zobrazit dobu, kdy se Německá říše chystala ovládnout svět a vše co do něj patří, se povedlo. Respekt před tím, s jakým vybavením se tehdy dobývaly vrcholy... Suma sumárum velmi příjemné překvapení z německé produkce. ()

manonfire

Drtivá většina filmů se Vás snaží dojmout, ale Nordwand to v závěru prostě udělá a nebude se Vás příliš ptát. Ve chvíli, kdy Luise vylezla v noci ven se svítilnou, aby nebyl Toni "na skále" sám, a v dalších momentech, kdy umíral pár metrů od záchranářů, jsem byl fakt dojatej. Sorráč, ale fakt byl. Tenhle nemilosrdnej příběh totiž vymýšlela skála, nikoliv člověk. Z pohledu reálné předlohy bohužel, z pohledu filmařského bohudík. Nejdojemnější žánrovka. 90% ()

venca163

Potom, co jsem strávil Sedm let v Tibetu, jsem byl celej žhavej pustit si nějakou pecku fakt o tom horolezectví. A můžu rozhodně říct, že jsem měl při volbě šťastnou ruku. Já v tom "ohrané dejové klišé" nevidim, ale možná je to tim, že tenhle žánr nemam zrovna nakoukanej. Ale i samotný převedení skutečný události do filmu považuju za velmi zdařilý a rekonstruktivní (ehm) a tudíž jestli je tenhle film klišé, pak je i realita klišé. Horolezecká část je filmařky dost atraktivní, bez (očividných) digitálů, fakt paráda! Příběhová část nehraje (naštěstí) podstatnou roli, jedna podivná love story + všudypřítomný narážky na to, že "ne všichni jsme byli zapálení nacisti". (85%) ()

ZkuKol

Horolezecký film okořeněný dobovou stylizací dokazuje, že západní sousedi ušli dlouhou cestu od "nosáčů" a Ein Kessel Buntes. Stölz si dal záležet na výpravě (velmi šikovně prodává "malý film" na velkém plátně), vybral si zajímavý scénář a dbá na tempo i zábavu. Benno je německá hvězda s vysokou úrovní hereckých výkonů, takže si film odtáhne na jedničku. Florian Lukas je dobrý sidekick a Johanna má sice nejfigurkovitější roli, přesto jí zvládne se ctí. Vůbec celá "novinářská" linie je silně vlepená a příliš schematická a film by se klidně bez ní obešel. Horolezci asi půjdou s hodnocením výš, ale tahle mrazivá cesta prostě ještě dokonalá není, přesto že Philipp a jeho tým udělali hodně proto, abychom si po shlédnutí mnuli odřeniny od lan a padajícího kamení. Eiger byl v roce 1936 víc než jenom výzva, byla to ikona, kterou chtěl každý uzmout sám pro sebe, ale ikony se nerady lehce vzdávají své samostatnosti... 80% ()

Maynard.

Další film o horolezcích podle skutečnýho příběhu. Tentokrát ještě mnohem vostřejší a tragičtější než Pád do ticha. Co se mi hodně líbilo, tak způsob lezení v roce 1935, prakticky žádná kvalitní výbava, žádný super hadry, ale jen svetr, bunda a palčáky. Taky se mi líbilo, že se film odehrával ve švýcarských alpách a né někde v Himalájích. A teď jeden pořádnej SPOJLER : není mi jasný, jak se ten příběh dostal mezi lidi, kdo ho jako převyprávěl, když tam všichni zúčastnění zařvali? Velmi působivý byl kontrast mezi nelidskými podmínkami bivaku a večeřením při svíčkách v horském hotelu. Co se týče konce, tak totální deprese a beznaděj, uf. Podobných příběhů je určitě mraky, škoda, že filmů z tohoto prostředí není natočeno tolik. Každopádně mě tenhle film ujistil v tom, že horolezec nikdy nebudu, páč umrznout někde na laně na skále, to by nebylo nic pro mě… Co ještě vypichuju, tak hudba, nebo spíš rytmické podkreslení vypjatých momentů , kde místo perkusí zněly zvuky zatloukání skob do skály… ()