Mafiapau

Millička sice řekne na začátku filmu, že jsou v něm ukázali reálně video-audio záznamy psycholožky Abigail Taylor, ale ty jsou všechny fake. Fake je i to, že "Abigail" která hovoří s direktorem filmu, je též fake. Rozumějte - reanactment. Sic v reálném městečku kde se příběh odehrává, má za sebou skutečně pochmurnou, záhadnou historii, avšak námět na toto zblitektvorstvo má na hřbetu jen jedno: Ústní výpověď reálné Abigail Taylor. Takže aby tu nedošlo k nedorozumění: film je jen duchařská/sci-fi báchorka. Co se týče filmu jako takového.. no.. Napětí tam sice je. OSTčka dobré, sound-design též. A pokud si vypnete mozek a přistoupíte na rejžovu hru, tak i dost drsná atmosféra. Kdyby bylo hned řečeno že je to smyšlený příběh, dal bych filmu průměr. Bohužel film těží z toho, že vyvolal masový hoax, a byl v době jeho vydání velmi virální, na což ještě pamatuji.. Pokud avšak do filmu půjdete s tím, že tyto skutečnosti již o filmu víte, nečeká na vás scifárna, nýbrž podobná nálada jako u Close encounters of the third kind. (The Fourth Kind je stále hoden doporučení, narozdíl od té Spielbergovy hoňkoblitky). Je to takovéto bláznovstvý, kde někdo něco neuvěřitelného ví/viděl, a jeho okolí mu přirozeně nevěří. Herecké výkony uvěřitelné, za celý film vidíte dost dashcam a found-footage styl částí, které nejsou kdoví jak věrné, ale pohroma to není. Film taky dost těží z jumpscarů, takže na ty prevíty bacha. Finále to tak nějak uzavře, a toď vše. V době vydání filmu jsem kvůli tomuhle měl schízu ze sov. Ale od tý doby uplynulo 14 let. Tenhle film nějak nedokážu sám od sebe doporučit, ale ani bych nezakazoval jeho projekci takže, je to jen na vás. Co se týče mého hodnocení, to jde až na jednu hvězdu, za misleading náturu celého filmu. ()

ThomasCrown

Prvotriedny thriller s mrazivou atmosférou počas celého filmu. Každá scéna hypnózy vás zarazí do kresla a budete si len priať, aby ste sa nezobudili 3:30 ráno. Dokumentaristické spracovanie na realističnosti iba pridáva a nikto vás nepresvedčí, že to čo vidíte sa v skutočnosti nestalo. Extra body pridávam za skvelý odkaz na Danikena a jeho bádanie. ()

dormouse

Spoiler! Neskutečná pitomost! Jsem ochotna připustit existenci jiných i vyšších civilizací, málo pravděpodobnou možnost, že se s námi pokouší navázat kontalk, ale nevidím důvod, proč by se k nám měli chovat agresivně. Leda by potřebovali planetu Zemi pro sebe, ale pak by asi provedli promyšlený útok, prostý takových tanečních krůčků, jakými jsou únosy lidí. Tak jako tak jsem se nebála, děj mne nezaujal a postavy iritovaly. ()

_ksilt

Ze zacatku je to ohromna nuda kde se nic, ale vubec nic nedeje, posleze celkem slusny rozjezd ale jen na nekolik malo minut umocneny rychlymi strihy, pusobivymi zvukovymi mixy a pak zase nic. Nasledne dlouhe zabery a prelety kamerou pres objekty, podporene efektni dramatickou hudbou, ktera nikam nevyusti. Nektere sceny byly co se tyce funkcnosti uplne pritrouble, jedna z tech scen nekdy ve 3/4 filmu je naprosto evidentni.Jako popcorn zabava to fungovat muze a jiste bude, fanouscci mysterioznich serialu budou bezesporu nadseni, to je ale vse. Po shlednuti filmu jsem si sel par veci overit a co jsem zjistil me donutilo sebrat jeste jednu hvezdu ! Zkratka, bavil jsem se, ale film me ani nahodou nedostal. Sveho casu me celkem solidne dostali Mothman Prophecies a ted si vybavuju, ze tam vlastne take hral Will Patton. Nahoda. ()

Harapes

Efektně natočené hororové drama nás vyvádí z míry díky natočeným rozhovorů jisté psycholožky se svými pacienty.Fikce nebo pravda?jistě Vás ale nenechá tento film klidnými,ale bude Vás pěkně mrazit v zádech. ()

Hyb_rid

Tak se mi stále potvrzuje, že Milla se perfektně hodí do role Leeloo nebo Alice, ale ve 'vážných' rolích jako Johanka z Arku nebo zdejší Dr. Abigail působí dost prkenně a prostě jí to nežeru. To ale nebyl největší problém čtvrtého druhu. Celé mi to připadlo jako nějaký lehce přepracovaný segment vytržený z X-Files, který se snaží zapůsobit dojmem zfilmovaného dokumentu a je oštemplován 'based on true events'. Navodit atmosféru tím, že nic neukážeme to už tady bylo a upřímně na mě to v tomto případě nefungovalo. Vsadil bych se, že každému se alespoň letmo mihlo hlavou jestli je něco z toho pravda :-)) 35% ()

venom14

Bál jsem se a to celkem dost,protože já věřím na takové věci.Bohužel jsem se bál jenom u záběrů již natočených v roce 2000 a to bylo i jediné,co za něco stálo.Jinak zbytek filmu nestál za nic.A když tam byly skutečné záběry vedle těch nahraných,tak ty nahrané působyly prostě moc uměle. ()

Standito

Nesympatické dielo. Milla nikdy nebola žiadnou poriadnou herečkou, a pri preslove "je to na vás, či tomu uveríte, alebo nie", pôsobí svojou serióznosťou ( a snahou o charakterné herectvo ) až smiešne. A film samotný - klasický pseudo-polo-dokument, klasické based on true story, klasicky blbý oblbovák. Film poplatný tomu, čo dnes fičí. ()

Rendiss

Nechtěl jsem se do toho dlouho pouštět, ale nakonec jsem se pustil. Je zajímavý, že to snad opravdu je podle pravdy, která se nebojí ukázat na tzv. UFO, které unáší lidi všech různých tříd společnosti. „Ufouni“ unesou člověka, který zažívá nesnesitelná muka, o kterých se dozvídá až při hypnóze a po ní se dozví, že neví, co se stalo a co vlastně viděl. Je to docela na přemýšlení, ale stojí za to se podívat. Psychiatrička se zhroutí z únosu své dcery, která se asi už nikdy neobjeví. Pokud se tohle doopravdy stalo, tak je to fakt k zamyšlení hodné. Jen si snad mohli odpustit ty telefonáty na konci filmu, to bylo trošku divný a fakt podle některých výpovědí tam, jsem zpochybňoval celý příběh filmu. A závěrem, Milla Jovovich dodává filmu pěkný šmrnc. ()

Prochy38

Nebylo to špatné, ale ten styl, i když se mi hrozně líbil, nebyl dobrý, pokud šlo o fikci. Dělat z lidí hlupáky mi nepřijde úplně vhodné. Fakt to bylo dobře natočené, husina se dostavovala každou chvíli a použití jakože původních záběrů z reality tomu právě ten nádech reality dávalo. Ale pokud jsou to všechno jen plky, moc radost z toho nemám. Herecké výkony nadprůměrné, film povedené, pocity smíšené.... ()

qxkamo

Niekto asi tocil normalny film a natocil dokumentarny film. Ano, cital som o com to je, ale ak tocim film, tak tocim film a nezliepam len dokumenty. ()

Schuldiner

Pouštěl jsem si to v noci...no a docela to zapůsobilo. Bál jsem se jít pak vychcat.. Ale vážně, bál.. Ale teď už vážně, úplně špatné to nebylo a nějaká ta povedená lekačka se povedla.. A co se týče našich civilizací dávno minulých, je v nich hromada tajemna a nevysvětlených událostí a věcí...takže kdo ví..? Sumerové, Egypt, Ježíš, Mayové... 4.8. 2019 - Tak viděno podruhé a s dabingem a hrůza, dabing - odpad, film - hodnocení sníženo na 2 hvězdy. ()

Tomin88

Záleží pouze na vás, zda tomu uvěříte, nebo ne! První polovina se celkem vlekla, druhá už byla lepší, ale....už od poloviny filmu se ty postavy chovali hodně divně, aby to bylo ,,skutečné" . Rádoby dokumentární videa byli určitě zajímavější než celý film. Ale musím uznat, že plno lidí to hodně obalamutí a budou si myslet, že je to pravda. Herečka, co hrála tu psycholožku byla dobrá a vypadala skoro jak mimozemšťan. ()

Say

[+]: Ideální místo pro navození atmosféry tohoto žánru - Kanadské lesy. [+]: Herečka ,,reálné" Abigail Tylor Charlotte Milchard [+]: Místy napínavé, nikoliv horrorové. Chyby ve scénáři (možný spoiler): [-]: Co by mohlo na těch ,,realistických" nahrávkách způsobovat hrůzostrašně zdeformovaný obraz (ať už digitál, či VHS) k neúměrně zachovalému zvuku? [-]: Jaká měla ve skutečnosti být pauza mezi posledním sebou nahraným slovem doktorky Tylerové na diktafon a skřípěním dveří (když už dávno spala), kde byl zvuk opět téměř nedotčený, i když doktorka zápasila a diktafon už neměla dávno v ruce? [-]: Kam se poděl ten policista, co se na to světlo díval? A mohl bych pokračovat... [-]: Špatné zpracování. Režisérovi Olatunde Osunsanmi se nepovedlo načasovat střih ani si pořádně zahrát (redaktor sedící před dr. Tylorovou) a už vůbec přesvědčit normálního diváka. [♪]: ** Zvuky až příliš realistické (viz. výše). [=]: Jde o natočení jakéhosi dokumentu, který má v divákovi vyvolat pocit přesvědčení a reality. Tak ať staví fantasii na té realitě a drobných detailech. Tenhle žánr bych nechal perfektním Pixar, konkrétně 13. díl - Únos. ()

gumolit

Takže hlavný problém Štvrtého druhu pramení podľa mňa v tom, že sa snáží neúspešne predstierať niečo v štýle ZÁHADY BLAIR WITCH. Do filmu sú zakomponované údajne dochované dokumentárne zábery, čo akože má budiť dojem autentický a stupnovať hrôzu! Určite je to výborne budovaná atmosféra strachu, neistota a beznádej doprevádzaná desivou hudbou.,ale snád si tvorcovia nemyslia ,že už neviem po koľkýkrát uverím tymto výmyslom! Druhým problémom je potom výkon Milly Jovovich, ktorá sa tak usilovne snaží hrať až to občas lezie na nervy najviac asi ten jej utrápený hlas! Pár scén je prekvapivých, ale hrozne málo a až na pár tragických udalostí ma vlastne film nudil a sklamanie spočíva aj v tom presvedčení diváka o skutočnosti a tieto ťahy sú už trochu trápne! Nabudúce nech sa tvorcovia rozhodnú či natočiť psychologický sci- fi thriller alebo pseudokumentárné strašenie, ako thriller by to fungovalo oveľa lepšie a zmenilo by to aj moje hodnotenie. Ak ale náhodou uvidíte v noci za oknom usmievajúcu sa sovu, môže to znamenať že ste v peknom svinstve....a radšej to vzdajte :-) ()

sona123

Proč? Zajímavý námět (rekapitulace "skutečnýho událostí"), střídání "autentických záběrů " s těmi filmovými. Ale to je tak vše. Jovovich nepřesvědčivá, jsou tu asi 2 lekačky, ale na to, že jsem film viděla v kině kolem půlnoci, bych čekala, že se budu bát jít vůbec domů, natož usnout, ale já byla tuhá okamžitě. A film stejně rychle pustila z hlavy. Možná na to narazit náhodně v televizi, zaujmě mě to víc, takhle se dílku ani nepovedlo překonat mé už tak malé očekávání. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje