Ichi (Ayase Haruka) je slepá Goze, která aby přežila, vydělává si hraním na šamisen. Není však dobrá jen v hraní na šamisen, ale i v boji s mečem, který ji slouží jako slepecká hůl. Už několik let hledá jistého mistra Laidó, který ji nechal jako malou v domě Goze, aby se tam naučila hrát a zajistil ji tak nějakou budoucnost. Někdy ji navštěvoval a učil ji boji, ale Ichi se nikdy nedozvěděla, kdo to byl a jestli to třeba není její otec. Proto ho hledá, aby zjistila jeho pravý původ. Náhodou se dozví, že by se měl objevit ve městě Bitou. Jenomže čekat ve městě, které je zrovna terorizováno klanem Banki, není dvakrát bezpečné. Ichi bude muset využít své dovednosti, aby vůbec přežila, i když se jí snaží pomáhat jistý Toma (Osawa Takao), který ji náhodně potkal. Jenže i on má své problémy a jistý hendikep, kterého se bude muset, aby přežil, zbavit. (Kiyoshi)

Jirka_Šč

Ode mě 88% a líbilo se mi víc, než Azumi. Film disponuje příběhem, atmosférou a určitým vnitřním kouzlem. Zásadní rozdíl je i v motivacích obou postav. Azumi zabíjí, protože je vytrénovaný zabiják a má poslání. Ichi hledá. Zabíjí, když musí. Při obraně vlastní nebo někoho jiného. Ichi je pomalejší, méně akčnější a méně krvavé, což někomu může vadit, mě to ale vyhovuje. ()

eraserhead666

Příběh jednoduchý, akce poskrovnu, výprava na první pohled přesahuje děj i zápletku, ale stejně je to poměrně silný film, který nenudí a uspokojuje hodně filmových očekávání. On je ten příběh sice jednoduchý a tak nějak i lehce čitelný, ale přesto je to právě on, který mně na filmu zaujal nejvíce, ba až bych řekl, že mně dojal. ()

mm13

Mix samurajskej drámy a milostného príbehu, ktorý je veľmi vkusne, chce sa napísať až nežne natočený. Nič nemení, naopak, je čítankový, ale zvolenú kombináciu zvláda (aj vďaka charismatickej ústrednej dvojici) na výbornú. Pokojne si to dajte aj s odrastenejšími deťmi, ešte aj tá nevyhnutná krv tam strieka tak, že nerozruší viac, než veta v knihe "a zabil svojho nepriateľa". ()

Lacike

Ženská variácia na Ichiho má dva hlavné mínusy. Zápletka je až príliš jednoduchá. Vlastne sa behom filmu len tak pofľakujú tri hlavné postavy a ich príhody nie sú dvakrát originálne a ani zaujímavé. Každá z nich trpí nejakým mindrákom z minulosti, alebo je dokonca totálny magor čo je prípad rehocejúceho sa záporáka. Druhým mínusom je samotná Ichi, ktorú aj keď hrá nádherná Haruka Ajase, tak väčšinu filmu len tak čumí do blba. Jej postava nemá čím zaujať. Dokonca ani v bitkách nie je za neporaziteľnú. Mužská verzia Ichiho (či už Kitanova alebo tá pôvodná) bola teda oveľa väčší kaliber. Samotné bitky sú len priemerné, či už choreografiou alebo brutalitou. Na Kitanovu verziu sa bitky nechytajú. Zvláštnou postavou je tretí hlavný hrdina, ktorý sa bojí vytiahnuť meč aj keď je v boji lepší ako Ichi. Takže ho nakoniec zakaždým zmlátia. Herec bol síce sympaťák, ale po čase ma začalo štvať to jaký je chudák. Aj keď zmenili Ichiho pohlavie, tak samotný film nakoniec nič originálne neprináša a výsledkom je mierne nadpriemerný samurajský film. 6/10. ()

Bubble74

Melancholická a krvavá poezie. Záběry nádherné krajiny prolínající se s brutálními jatky a dialogy, kde se mnoho nenamluví. Pozoruhodný snímek, stojí za vidění. ()

ledzepfan

Pro každého, kdo někdy zalitoval, že Zatoichi není sexy ženská-je tohle dar z nebes :D ....Jinak teda-hodně slušná a stylová šermovačka, která se za své vykradačství rozhodně stydět nemusí.....Pravda-Občas bylo toho pitvoření možná trochu moc...ale skousnout se to dá.....Tenhle film by určitě vyzněl lépe jako součást nějáké Ichi série(trilogie nebo tak)-protože to opravdu působí jako takový nějáká úvodní část širšího celku.........ale kdo ví?třeba se ještě dočkáme :) ()

Pirkaf

Spíše průměrný Zatoichiho klon, který na začátku sice navodí příjemnou poetickou atmosféru, ovšem souboje působí velmi béčkově a zhruba od půlky filmu jsem začal zívat a až do konce mě to nepřešlo. ()

Tony.cs

Žánrovka, která více než akční je dramatická, nicméně dobře zvládnutá. Hlavní herecké duo je super. Osawa je sympaťák a Ajase je nádherná. Mohlo by být kratší, nabušenější...ale nakonec rozhodně stačí to, co jsme dostali. ()

CageDepp

Banki, jako záporná postava mě bavil. Škoda, že neměl více prostoru, ale když se ukázal hnedka to bylo zajmavější. Něco málo chybělo a dal bych plný počet hvězd. ()

runner85

"ja nechcem ženu len preto aby som mal milenku, ja potrebujem aby ma niekto zohrial keď je v noci zima" - bez tepla, proste umrznem" ... Z akčného samurajského filmu nakoniec bola melodráma ako vyšitá ... ()

AlistairMir

Pro mnohé je to příjemná "kopírka" Samuraje s ženskou postavou v hlavní roli. Pro mě to je "kopírka" která je lepší než Samuraj a to hlavně po příběhové stránce. Motivace a osudy hlavních hrdinů v tomto snímku mi byly mnohem více blízké a takové opravdovější. Velký plus i za to, že Ichi není nepřekonatelná šrotovací mašina, která každého sebelepšího soupeře sejme na jednu ránu, jako právě masér Zatoichi. Tady se, stejně jako třeba Azumi, zapotí, aby zvítězila a je tak mnohem více uvěřitelná. Skutečnost, že její společník, který má díky dávné tragédii problém vytáhnout katanu, je lepším bojovníkem než Ichi mě také mile překvapila. Finálový souboj s výrazným záporákem se mi zde rovněž líbil více, než v Samurajovi, kde jsem celý film čekal na souboj, který měl asi pět vteřin. Budu tedy, jako už celkem často, opět patřit k menšině, ale Ichi si mě získala mnohem více než Samuraj, který je sice velmi solidním filmem, ale emočně o dvě třídy níže. ()

fmash

Docela hezký, ale taky docela trapný mix romantiky, mečování a humoru. Nevím, jestli si to ještě někdy pustím, jakkoli to bylo v tom dobrém slova smyslu nekonfliktní. 2¾. ()

cubajz

parafráze na Zatoichiho, tentokráte ovšem s krásnou slepou dívkou hrající na šamisen - příjemně hluboké a realistické zpracování, čekal jsem jen komixovou rubačku. ()

Martrix

Jako u spousty jiných japonských filmů, i tady je potřeba být připravený na velmi pozvolné tempo vyprávění, typicky asijskou poetiku, kterou nezahluší ani to občasné mečování a křehkou lovestory. Postava Ichi je ztvárněna přesně tak minimalisticky, aby pěkně kontrastovala se skoro divadelním herectvím ostatních. Pokud je na scéně, nespustíte z krásné Haruky oči. U podobně laděného filmu samozřejmě nemůže chybět smyčcový a šamisenový hudební podklad, které tomu utahanému tempu vydatně pomáhá. Dvě hodiny je hodně a pokud někdo čeká, že jde o akční film, takže to bude od rubačky k rubačce, bude zklamaný. Ichi, slepá samurajka, je především příběh o ztrátě, samotě a hledání důvodu proč žít. Jestliže pozitivní myšlení způsobí, že se vám dějí pozitivní věci,... co se děje těm, kteří jsou prodchnuti smutkem? ()

majo25

V žiadnom prípade sa to nechytá na Zatoičiho, známeho samurajského slepca Ičiho, po ktorom je aj tento film pomenovaný. Už slepý samuraj kosiaci kde-koho je na hrane, ale keď sa k tomu pridá žena-samurajka, ešte k tomu útla a veľmi mladá, logika dostáva poriadne zabrať. Aspoň spočiatku mi vadila aj nadľahčenosť niektorých postáv. K záveru film ale naštastie zvážňuje. Súboje sú na druhej strane dobre nasnímané, k tomu nejaká tá digitálna krv, dobrá hudba a zaujímaví záporáci. Nebyť hlavnej hrdinky, ktorá sa hrá na chudáčku, bolo by to ale určite lepšie. ()

Pája=)

Já na ty samurajské filmy prostě nejsem. No což. A myslím že Shidovi a Takaovi víc sluší ty romantické dramata :) .. ()

Ceres

Nuda, nuda, nuda a nic než nuda. Mít to aspoň o půl hodiny méně, dalo by se to nějak snést, ale tahle opravdu ne! Celou dobu (a ta doba byla pekelně dlouhá) jsem se těšil až bude konec, což u mě značí nehorázně špatný film. Dostalo mě jak Shidō Nakamura hraje tak stupidní postavu jako je v tomhle filmu. Za Haruku Ayase jednu hvězdu, jinak to snad ani nestojí za řeč tento film. Kitanův Zatoichi je skvělý film, tohle je jen nadstavovaná ..ehm sračka. Musím jen kroutit hlavou kolik takovéhle vyloženě špatné filmy dostávají tady tak vysoké hodnocení od zdejších "odborníků", ale jak to tak bývá, není to poprvé a ani naposledy. Tomuhle filmu se obloukem vyhněte!!! 25%. ()

fefee

Ichi je len povrchnou vykrádačkou o triedu lepšieho Samuraja s dojímavou citovou historkou s chabou akciou a nulovou zábavnosťou. ()

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)