Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Padme_Anakin

Dvě hodiny koukat na starýho, unavenýho chlapa, jak soustavně padá z koně, za doprovodu krátkozrakýho holobrádka, co pro jistotu střílí na všechny světový strany a opotřebovanýho parťáka z dob minulých, který už nevystřelí vůbec, bylo zábavné asi jako sledování závodu lenochodů. Příběh smějící se děvky, které hošani vylepšili fasádu, mě nějak minul. Trochu vzrůša vnesl sadistický šerif, jenže i on sklouzl do známého rčení „s jídlem roste chuť“ a ztratil jakoukoli atraktivitu. ()

liquido26

Sice to ukazuje Divoký západ bez příkras, jak už tu přede mnou někdo poznamenal, ale jinak se jedná o dosti nudný snímek bez jakéhokoliv náboje. Z hlavních postav jsem si během celých dvou hodin nezískal sympatie ani k jedné. Snad jenom závěr byl podařený ()

Cubinho

Hodně zvláštní western. Clint chtěl ukázat, jak to doopravdy bylo. Ale přece jen, já mám raději ty s neomylnými hlavními hrdiny, s těmi, co na sto yardů trefí sokola do oka. To tady neuvidíte. 8/10 ()

El Pistolero

8/10. Hezky špinavý, temný western, který se vymyká pravidlům všech kovbojek, které Clint Eastwood do té doby natočil. Tady totiž Divoký západ zobrazuje pěkně naturalisticky a bez přikrášky. Surovost, alkohol, podlost, násílí, ponižování, mučení, placený sex, vulgarity – to všechno v „Nesmiřitelných“ je. Jsem velkým příznivcem westernů a Clintovým obdivovatelem, takže skvělý zážitek, byť dost netradiční. A to je vlastně moc dobře. ()

curunir

,,DOBRE, IDEM VON. KAŽDÉHO MUŽA, KTORÉHO TAM UVIDÍM ZABIJEM. AK NA MŇA NIEKTORÝ SVINIAR VYSTRELÍ, ZABIJEM NIELEN JEHO ALE AJ JEHO ŽENU A JEHO PRIATEĽOV. A EŠTE MU AJ PODPÁLIM DOM. TAK RADŠEJ NESTRIEĽAJTE. ...A UŽ NIKDY NIKOHO NEPOREŽTE, ANI ŽIADNU K*RVU, LEBO SA SEM VRÁTIM BASTARDI A ZABIJEM VÁS." __ Myslím si, že tento film si zabezpečil popredné miesto medzi klenotmi kinematografie a rozhodne sa jedná o najlepší western aký bol nakrútený (vôbec nechápem tak vysoké ohodnetenie Vtedy na západe). Divoký západ ukazuje v tej tej pravej, neprikrášlenej forme a aj keď sa to z väčšej časti točí okolo hriešnej minulosti hlavných hrdinov, čo je mnohokrát krát obohratá téma, tu funguje vynikajúco. Zároveň je zaujímavé, ako Eastwood vystaval celý film tak aby nenudil, pričom prestrelka je až v závere filmu a prvý mŕtvy sa objaví až skoro po nejakej hodine a pol. Z hereckých výkonov sa mi páčila epizódna úloha Richarda Harrisa v úlohe ,,anglického Boba" a poteší (aj zasmeje) pasáž, kde je vo väzení a jeho spoločník Saul Rubinek číta Hackmanovi jeho životopis, kde sa objavuje Harrisove zosmiešňovanie (Švihák a smrť číta Hackman ako Všivák a smrť, ale v češtine je to ešte zábavnejšie Kníže smrti - Kuře co smrdí). Záverečná prestrelka v salóne je jedna z najlepších, aké som v tomto žánri videl - vždy ma priam pri nej mrazí. Oscary sú teda po zásluhe. ()

F.man

Western? Asi jo, ale určitě ne tak obvyklý jako většina ostatních. Obvyklé klišé těch zlých kteří padají po stovkách a hodných kteří vše vyřeší, tady určitě nehledejte. Naopak, hlavní hrdina William Munny býval pěkně zlej parchant a co na tom, že teď je jiný. Zoufale potřebuje prachy a když se naskytne příležitost lehkého zisku v podobě vraždy dvou zlosynů, proč ji nechytnout za pačesy. Spolu s parťákem Nedem Loganem (Morgan Freeman) se tak vydávají na svou osudovou výpravu... Jasně, nic originální ve scénaři nehledejte. Tady jde spíše o psychologii jednotlivých postav, o to, že vraždění není tak jednoduchá záležitost, o přátelství... Taky jsem se, netypicky, u westernu na spoustech místech zasmál. To vše plus Eastwood ve své parádní roly, ve které vypada vážně pekelně drsně :) Nemůžu dát jinak než pět hvězd i přes to, že konec je už jen klasickou westernovkou. "Je to pekelně těžká věc zabít chlapa. Vzít mu vše co kdy měl a co kdy mít mohl" ()

PauloZ

Výborný western, jeden z nejlepších vůbec. Divoký západ opravdu na drsno a hlavně protiprávně. Navíc výborné obsazení elity starých pardů dominujících tehdejší době! ()

baribal

další clintovo dokonalé dílko... tomu staříkovi se nedá nic vytknout. Pro pár dolarů, hodný zlý... tyhle westerny se mi moc nelíbily, naopak Nesmiřitelní, to je něco jiného... a hlavně, clintovi to jako starýmu sekne víc, než jako mladýmu... ()

Krissty

Musím se přiznat, že westerny opravdu nemusím.. Nemám proti nim nic zásadního, prostě mě jen nebaví.. Ale čekala jsem, že mě třeba western od Eastwooda překvapí a udrží si moji pozornost.. Bohužel se tak nestalo, a víceméně jsem pozorně dokázala sledovat jen začátek a závěr.. Nicméně ale musím říct, že tohle je rozhodně nejlepší western, který jsem kdy viděla a vlastně ani nevím, co bych mu měla vyčíst.. Nenapadá mě žádná kritika, jen je to prostě western :) Clint se předvedl opět jako skvělý režisér a zároveň jako vynikající herec.. Jak je to možné, že on vždy hraje ty nejsympatičtější týpky, kterým pokaždé fandím? :)) ()

agentmiky

Od pana Eastwooda by se měli přiučit všichni režiséři, kteří se hodlají natočit či již natočili westernový snímek, neboť zde v Nesmiřitelných je vše dáno najevo tak, jak do doopravdy vypadalo, a to bez žádných příkras. Takto špinavý western jako zde staré doby jsem dlouho neviděl. Příběhová linka byla velmi poutavá, postava Eastwooda dost zajímavá (no nebyl to takový beránek). Nejvíce mě ale dostal drsný šerif ze staré školy, který se nebrání udělit bičování ani pořádnou nakládačku tomu, kdo v jeho městě neodevzdá střelnou zbraň. Hackman ho ztvárnil fakt přesně, až jsem si myslel, že při natáčení tam musel hrát doopravdový drsňák. Potěšila mě přítomnost Freemana i Harrise v miniroli amerického Boba. Možná se nějaký jiný film z Divokého západu může pyšnit větším počtem přestřelek a mrtvých těl, ale Eastwood na to jde jinak. Vše je skvěle odvyprávěno až do samotného epického finále, kde dojde k vyřizování účtů, a to vám říkám, tam nastává to pravé peklo (nepokoušejte se prostě Clinta naštvat, notabene mu zabít jeho nejlepšího přítele). Niehaus se svou hudbou opět zabodoval. Za docela malé peníze brilantní výsledek, kterému chybí k dokonalosti málo (kromě zmíněných herců mi ostatní přišli se svým výkonem jako panáci). Za mě dávám 86 % ()

Rosana

Místy jsem se trochu nudila, ale pak mi došlo, že to není klasický akční western, kde se chlapi pobijou a jedou dál. Film se snaží ukazovat skutečný život a skutečné chlapi, kteří nejsou jen chladnokrevní zabijáci, ale i citliví hoši, co můžou mít strach. Mám pocit, že každá postava měla nějaký charakter a nějakou odvahu a nebyl to jen ten zlý divoký západ. ()

kobejn

Starej harcovník Klint tu předvádí, že western je hlavně jeho parketa, a zúročuje tu svoje celoživotní zkušenosti, který pochytil u Sergiho, dobrá práce, starej blázne. ()

GodComplex

Zacina to jako pomerne klasicka westernova nuda, ale s pribivajicim casem je to cim dal lepsi. Vse graduje finalnim solem Clinta Eastwooda, ktery dokazuje ze western je jeho zanr. Unforgiven je syrovy a realisticky, pohadka typu Vinetou se nekona. Clint je skvely, Freeman a Hackman zde sice nepredvadi sve zivotni role, nicmene si drzi svuj vysoky standard. Skoda neskutecne protivneho Jaimze Woolvetta, ktery zde mel mnohem vice prostoru nez by bylo vhodne. Na western je to dobre, prekvapive dobre. 7/10 ()

Riddick77

Clinte, vždyť je to stejné jako "Gran Torino". Já čekal něco osobitějšího. Ačkoliv jdu proti proudu času, tak nemohu lépe 8/10! ()

Laxik

Drama, kde je western pouhou kulisou a zdrojem pro citace a parafráze. Takoví jsou Nesmiřitelní. Celou dobu průměrný film, který nad vodou drží akorát sešlý Eastwood, sympaťák Freeman a frajer Hackman (plus epizodní Anglickej Bill v podání Richarda Harrise), ze kterého se na konci vyklube srdceryvná pecka, jakou umí jen Eastwood. Ale i když mě při přestřelce v hospodě mrazilo, perlou tenhle film rozhodně není. ()

Tommass95

Nenadchl, ale ani nezkalamal. Westernové filmy nejsou mým šálkem kávy, nicméně i tak si myslím, že Clint Eastwood umí lepší filmy, třeba Million Dollar Baby mi sedlo mnohem víc .... ()

PKD

Něco jako novodobá klasika. To nepopírám. Ta drsnost bez těch už totálně klišovitých a značně naivních představ, jak to tenkráte v US pohraničí v 19.st. vypadalo, je přidanou hodnotou. Ale tak jak to všichni vychválili až do nebes...no, zase takový nářez to není. Aspoň, před těmy 20 nebo kolik...lety. Na 2.str. pro Eastwooda to není žádný velký propad, páč ty největší fláky ho teprve čekaly. Tady se teprve rozjížděl. A rozjezd to není vskutku špatný. 3.5 A ta délka je taky dosti přepálená. ()

erased

Hodnotit tento film je pro mě opravdovým oříškem. Na jedné straně stojí famózní herecké výkony (vyzvedl bych především Gene Hackamana, sledovat totiž jeho ztvárnění "klaďase" byl dokonalý zážitek), silný příběh a v neposlední řadě originální zpracování celé problematiky. Na straně druhé jsou to opět famózní herecké výkony, silný příběh a originální zpracování. Možná trochu podivné, ale v mém případě si snad ani nedokážu představit jiný postoj. Po těch několika viděných spaghetti westernech, které ve mě probudily novou vášeň, mi už samotný úvod do filmu málem způsobil infarkt. Z westernu jak jsem ho dosud znal se stalo drama bez jakýchkoli příkras - žádní čestní pistolníci, odporní bandité, oslnivé zbraně ani spalující slunce. Místo všech těchto milovaných klišé jsem dostal nemilosrdně realistické zobrazení Ameriky 18. století v plné kráse. Nic nezměnilo ani seznámení se s (anti-)hrdiny a vývoj celého příběhu, stejně tak ani samotný konec, který nemůže mít dál od jakéhokoli romantického v celé westernové filmografii. Je naprosto pochopitelné, že takové zpracování klasického tématu nemůže sedět každému, mě ale tento film probudil z jakéhosi omámení, které způsobili mistři Marricone a Leone a ve výsledku mě nejen dojal ale zároveň oslovil, potěšil i zklamal a popudil, nutno však dodat, že kladné pocity jasně převažují. Přesto už jen kvůli takovému rozporu, jaký jsem snad zatím nezažil, si své hodnocení rozhodně zaslouží. Clint Eastwood mě znovu přesvědčil, že si dokáže vybírat neskutečně silné téma a zpracovat jej mistrovským způsobem. ()

Orlau32

Jako obvykle, báječný western pod taktovkou Clinta EASTWOODA. Je to pohled na dění v osidlovaném západě, na různé lidské charaktery a celkově na dobu r.1878, kdy se tato země hemžila vrahy, lumpy a dobrodruhy. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize