Reklama

Reklama

Šance

(pořad)
Československo, 1992, 65 min

Scénář:

František Polák

Kamera:

Jiří Lebeda

Účinkují:

Roman Holý (moderátor), Martin Dejdar, Miroslav Vladyka, Josef Dvořák, Zdeněk Izer, Marek Dobrodinský, Petr Jablonský, Vladimír Hron, Waldemar Matuška, Ivan Mládek, Lenka Hraj, Ivo Pešák (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Zábavná show uváděná herci Josefem Dvořákem a Miroslavem Vladykou. Každý, kdo něco umí, dostává jedinečnou šanci předvést celému národu svůj talent. Vystupují zde artisté, lidé s neuvěřitelnou pamětí, kouzelníci, břichomluvci a mnoho dalších lidí, kteří v něčem vynikají. V klidu se posaďte do křesel, kouzelnická a artistická show právě začíná. (Jigsaw88)

(více)

Recenze (39)

brzozin 

všechny recenze uživatele

Jeden z posledních mohykánů kvalitní a celkem inteligentní zábavy. Bohužel byl vytěsněn degenerujícími vkusem diváků po nástupu estrád a la TV Nova, která tento žánr zcela zabila. Dnes jeho místo nahradili zpívající nýmandi a Ordinace. Ale zpět k Šanci. Ta dokázala vytěžit a v novém neotřelém kabátě přetavit pořady jako Televarieté či Možná přijde i kouzelník. Na tomto pořadu se doslova udělali lidé jako Izer, Dobrodinský, Mládek (do té doby znám spíš jako muzikant) a další, kteří se pak neštítili vlézt do pořadu Novotnému a podobným obskurním karikaturám. Škoda, že je to už jen dávná historie, na kterou sedá prach. ()

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele

Nevím, jak vy, ale já naprosto miluju Šanci, jak s Martinem Dejdarem, tak s Josefem Dvořákem a Mirkem Vladykou. Pořád u mě samozřejmě převažují ty díly, ve kterých se objevil někdo z Ypsilonky s příspěvkem od Miroslava Kořínka (hudebník z Ypsilonky). A úplně ty nejlepší jsou s přítomností Oldřicha Kaisera. Naprosto skvělý byl nečekaně 💧„Smutný letter“💧 nebo 🎻„Montiho čardáš“🎻 - Oldřich Kaiser spolu s Miroslavem Kořínkem vyhráli v hudební kategorii první místo za svůj velkolepý a velmi originálně pojatý „Čárdyho Montáž“ a dostali andulku. Není tohle sen? (je 👍🏻) Dokonce se, tuším že v kuriozitách, objevil pan Gregor, co umí mluvit pozpátku. Byl i v pořadu Možná přijde i kouzelník a já tomu nevěřila. Tohle je podle mě poslední porevoluční pořad, který za něco stál, i když byly díly postupem času slabší. V 90. letech už to byly víceméně jen bizáry. Tenhle pořad ještě měl nějakou úroveň. Vlastně ještě aby ne, když je autorem ✨František Polák✨. ()

Reklama

Miroslav.Zac 

všechny recenze uživatele

Je vidět, že skutečná vtipná a hodnotná zábava po revoluci už šla šupem dolů. Měli to zachraňovat staří bardi v čele se Sovákem, Satinským nebo Holzmannem, ale když je dáte vedle breakdancové skupiny a operní pěvce vedle čtyřčlenné grupy napomádovaných hezounů, je jasné, že to fungovat nebude. Vtipná videa mě absolutně nezajímala a krom jednoho dvou neumělců, kteří přišli ukázat svůj talent, to taky byla znouzectnost. Vladyka s Dvořákem se snažili (Dejdara záměrně pomíjím), ale jejich snaha byla velmi často kontraproduktivní. Na divácích je často vidět, že se nebaví, a není se čemu divit. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Další z povedených televizních pořadů, kterých je v dnešní době napříč všemi televizemi jako šafránu. Pepu Dvořáka jsem měl a pořád mám coby herce opravdu rád, Dejdar mi taky nevadí a Vladyka rovněž tak (i když u toho - já mám raději jeho hlas coby spolu komentátora při cestopisech). Jak už to tak bývá – kvality jednotlivých dílů byla různorodá, ale tak to bylo dáno tím, kdo se tam zrovna objevil za hosty (ať už z řad celebrit, nebo i kouzelníků a akrobatů) – tak to ale bývá u každého pořadu… ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Typická zábava dané doby, na kterou se dnes už jen může vzpomínat! I na spoustu umělců, co v ní účinkovali. Ve mě záznamy některých dílů vyvolávaj nostalgii jak bič a rád vzpomínám na dětství u báby, kde to frčelo každej večír. Navíc spousta nezapomenutelnejch scének, především od Izera a Dobrodinskýho, Holzmanna či Wimmera... Za ty vzpomínky 80% ()

Galerie (69)

Reklama

Reklama