poster

Šance (TV pořad)

Komedie

Československo, 1992, 65 min

Scénář:

František Polák

Kamera:

Jiří Lebeda

Hrají:

Martin Dejdar, Miroslav Vladyka, Josef Dvořák, Zdeněk Izer, Marek Dobrodinský, Petr Jablonský, Vladimír Hron, Waldemar Matuška, Ivan Mládek, Lenka Plačková, Ivo Pešák, Jan Mrázek, Leona Machálková, Světlana Nálepková, Jaroslav Čejka, Lucie Bílá, Jiří Wimmer, Václav Faltus, Felix Holzmann, Tereza Kerndlová, Petr Machala, Július Satinský, Petr Janda, Marta Jandová, Zdenek Merta, Zora Jandová, Jiří Sovák, Eva Pilarová, Petra Janů, Daniel Hůlka, Petr Rychlý, Helena Vondráčková, Ivanka Devátá, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Petr Vondráček, Jiří Korn, Hana Zagorová, Štefan Margita, Jiří Krampol, Michal Nesvadba, Miroslav Donutil, Petr Ulrych, Hana Ulrychová, Josef Alois Náhlovský, Josef Mladý, Pavel Vítek, Miroslav Horníček, Tomáš Trapl, Eva Urbanová, Ladislav Křížek, Dalibor Janda, Marcela Holanová, Daniel Nekonečný, Barbora Munzarová, Ilona Csáková, Olga Blechová-Matušková, Jan Nedvěd, Karel Gott, Radoslav Brzobohatý, Pavel Bobek, Yvonne Přenosilová, Karel Zich, Martin Klásek, Helena Štáchová, Iveta Bartošová, Josef Zíma, Gabriela Osvaldová, Marek Vašut, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Miloslav Švandrlík, Luděk Sobota, Antonín Procházka, Alžběta Kušnírová, Laďa Kerndl, Juraj Kukura, Petr Muk, Milan Drobný, Jolana Smyčková, Lucie Vondráčková, Jitka Zelenková, Miroslav Kořínek, Pavlína Filipovská, Věra Špinarová, Karel Černoch
(další profese)
 • majky19
  ***

  Příjemný pořad v režii moderátorů Miroslava Vladyky a Josefa Dvořáka, který byl naplněn celou řadou velmi povedených čísel napříč všemi uměleckými obory - zpěv, tanec, imitace, skeče a mnoho dalšího. Mě osobně nejvíce bavily a vlastně baví stále výstupy Marka Dobrodinského se Zdeňkem Izerem, které podle mého názoru patřily k tomu nejlepšímu, co tento pořad nabízel.(17.7.2018)

 • bankula
  ****

  Jeden z posledních mohykánů kvalitní a celkem inteligentní zábavy. Bohužel byl vytěsněn degenerujícími vkusem diváků po nástupu estrád a la TV Nova, která tento žánr zcela zabila. Dnes jeho místo nahradili zpívající nýmandi a Ordinace. Ale zpět k Šanci. Ta dokázala vytěžit a v novém neotřelém kabátě přetavit pořady jako Televarieté či Možná přijde i kouzelník. Na tomto pořadu se doslova udělali lidé jako Izer, Dobrodinský, Mládek (do té doby znám spíš jako muzikant) a další, kteří se pak neštítili vlézt do pořadu Novotnému a podobným obskurním karikaturám. Škoda, že je to už jen dávná historie, na kterou sedá prach.(2.5.2014)

 • otík
  ****

  Šance se vysílala od roku 1992 do roku 2003, vysílalo se 46 dílů, všechny kromě prvního uváděli Pepa Dvořák s Mirkem Vladykou a Martinem Dejdarem, první díl uváděl Roman Holý. Kromě scének byli hosty také šoumeni, kteří ukazovali své různé dovednosti a kuriozity. Nebyl to vůbec špatný pořad, bavil velmi dobře a spolehlivě. V roce 2013 uvedla ČT speciální vydání k oslavě 60ti let vysílání (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10563993283-sance/21352216216/). Pořad uvádělo opět zkušené trio, hosty byli imitátor Petr Jablonský, Luděk Sobota s Jaruš v parodii na Poště pro tebe, Tonya Graves, Jitka Zelenková, Leona Machálková, Michal Nesvatba a Zdeněk Srstka. Na plátně se sem tam promítaly vzpomínky na staré pořady a oblíbené hosty. Navíc před pořadem byla úžasná uváděcí předscénka z televizního prostředí. Jeden z nejlépe nachystaný a natočený zábavný pořad z řady vzpomínkových pořadů k výročí ČT.(2.6.2013)

 • Zagros
  ***

  Tradiční zábavná show mého mládí. Sledoval jsem ji pravidelně a docela se u toho i bavil. Znělku si pamatuji do dneška, stejně jako příjemnou dvojici Dvořák + Vladyka. Nikdy se k ní pravděpodobně již nevrátím, zase takový zázrak to nebyl, ale mnoho dnešních podobných show ji nesahá ani po kotníky. Poctivé tři hvězdy jsou tak akorát.(15.4.2016)

 • topi80
  ****

  Taková předlistopadová zábava po listopadu. Zpočátku to bylo velmi slušné, mělo to spád i vtip, později se dostavovala už trochu křeč, protože vše okolo (i vkus diváka) se začal vyvíjet jiným směrem. Josef Dvořák se snažil, seč mohl, aby si pořad udržel vtip, ale ta zábava se přecejenom postupně vytrácela.(7.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace