Šance (TV pořad)

Československo, 1992, 65 min

František Polák

Jiří Lebeda

Účinkují:

Martin Dejdar, Miroslav Vladyka, Josef Dvořák, Zdeněk Izer, Marek Dobrodinský, Petr Jablonský, Vladimír Hron, Waldemar Matuška, Ivan Mládek, Lenka Plačková, Ivo Pešák, Jan Mrázek, Leona Machálková, Světlana Nálepková, Jaroslav Čejka, Lucie Bílá, Jiří Wimmer, Václav Faltus, Felix Holzmann, Tereza Kerndlová, Petr Machala, Július Satinský, Petr Janda, Marta Jandová, Zdenek Merta, Zora Jandová, Jiří Sovák, Eva Pilarová, Petra Janů, Daniel Hůlka, Petr Rychlý, Helena Vondráčková, Ivanka Devátá, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Petr Vondráček, Jiří Korn, Hana Zagorová, Štefan Margita, Jiří Krampol, Michal Nesvadba, Miroslav Donutil, Petr Ulrych, Hana Ulrychová, Josef Alois Náhlovský, Josef Mladý, Pavel Vítek, Miroslav Horníček, Tomáš Trapl, Eva Urbanová, Ladislav Křížek, Dalibor Janda, Marcela Holanová, Daniel Nekonečný, Barbora Munzarová, Ilona Csáková, Olga Blechová-Matušková, Jan Nedvěd, Karel Gott, Radoslav Brzobohatý, Pavel Bobek, Yvonne Přenosilová, Karel Zich, Martin Klásek, Helena Štáchová, Iveta Bartošová, Josef Zíma, Gabriela Osvaldová, Marek Vašut, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Miloslav Švandrlík, Luděk Sobota, Antonín Procházka, Alžběta Kušnírová, Laďa Kerndl, Juraj Kukura, Petr Muk, Milan Drobný, Jolana Smyčková, Lucie Vondráčková, Jitka Zelenková, Miroslav Kořínek, Pavlína Filipovská, Věra Špinarová, Karel Černoch

Tradiční zábavná show mého mládí. Sledoval jsem ji pravidelně a docela se u toho i bavil. Znělku si pamatuji do dneška, stejně jako příjemnou dvojici Dvořák + Vladyka. Nikdy se k ní pravděpodobně již nevrátím, zase takový zázrak to nebyl, ale mnoho dnešních podobných show ji nesahá ani po kotníky. Poctivé tři hvězdy jsou tak akorát.(15.4.2016)

Typická zábava dané doby, na kterou se dnes už jen může vzpomínat! I na spoustu umělců, co v ní účinkovali. Ve mě záznamy některých dílů vyvolávaj nostalgii jak bič a rád vzpomínám na dětství u báby, kde to frčelo každej večír. Navíc spousta nezapomenutelnejch scének, především od Izera a Dobrodinskýho, Holzmanna či Wimmera... Za ty vzpomínky 80%(25.4.2020)

Šance se vysílala od roku 1992 do roku 2003, vysílalo se 46 dílů, všechny kromě prvního uváděli Pepa Dvořák s Mirkem Vladykou a Martinem Dejdarem, první díl uváděl Roman Holý. Kromě scének byli hosty také šoumeni, kteří ukazovali své různé dovednosti a kuriozity. Nebyl to vůbec špatný pořad, bavil velmi dobře a spolehlivě. V roce 2013 uvedla ČT speciální vydání k oslavě 60ti let vysílání (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10563993283-sance/21352216216/). Pořad uvádělo opět zkušené trio, hosty byli imitátor Petr Jablonský, Luděk Sobota s Jaruš v parodii na Poště pro tebe, Tonya Graves, Jitka Zelenková, Leona Machálková, Michal Nesvatba a Zdeněk Srstka. Na plátně se sem tam promítaly vzpomínky na staré pořady a oblíbené hosty. Navíc před pořadem byla úžasná uváděcí předscénka z televizního prostředí. Jeden z nejlépe nachystaný a natočený zábavný pořad z řady vzpomínkových pořadů k výročí ČT.(2.6.2013)

Další z povedených televizních pořadů, kterých je v dnešní době napříč všemi televizemi jako šafránu. Pepu Dvořáka jsem měl a pořád mám coby herce opravdu rád, Dejdar mi taky nevadí a Vladyka rovněž tak (i když u toho - já mám raději jeho hlas coby spolu komentátora při cestopisech). Jak už to tak bývá – kvality jednotlivých dílů byla různorodá, ale tak to bylo dáno tím, kdo se tam zrovna objevil za hosty (ať už z řad celebrit, nebo i kouzelníků a akrobatů) – tak to ale bývá u každého pořadu…(4.2.2019)

Taková předlistopadová zábava po listopadu. Zpočátku to bylo velmi slušné, mělo to spád i vtip, později se dostavovala už trochu křeč, protože vše okolo (i vkus diváka) se začal vyvíjet jiným směrem. Josef Dvořák se snažil, seč mohl, aby si pořad udržel vtip, ale ta zábava se přecejenom postupně vytrácela.(7.9.2012)