Epizody(16)

BoPo

To že tento seriál bude populárny aj za desať rokov, tak o tom som pevne presvedčený. Okresní: Přebor sa totiž nesnažil zachytiť žiaden svetový trend, ani byť úžasne originálny. On vsadil na tú atmosféru, na tú mentalitu ľudí, na ten každodenný život. Teda na to, čo je každému nejakým spôsobom známe. Ale hlavne skvelý výber hercov z toho robí kultovú záležitosť. Ondřej Vetchý je bezchybný. Najlepšia časť je Na váhu. Hosťovanie Ivana Trojana bol skvelý ťah. ()

maseer2

skvost mezi ostatními (pseudo)výtvory současné české seriálové tvorby, která exceluje v žánru výplach mozku tuctového diváka.. Přebor má atmosféru, jednotlivé zápletky jsou vtipné, postavy sympatické a dobře napsané a hořkosladké finále zanechá v divákovi upřímnou touhu po nášupu.. prostě palec nahoru a neskrývaná radost z toho, že i ve dnešní době může v našich končinách vzniknout kvalitní a chytlavý seriál :) ()

Tommassi3

Okresní přebor platí především za jeden z nejzajímavějších televizních porevolučních projektů, rozhodně však ne nejlepších, jakkoli patří k mým nejoblíbenějším.. Začneme-li u pozitiv a předností seriálu, pak jde zřejmě o jediný český kus filmařiny, který nešustí papírem a neodehrává se v nějakém jiném vesmíru jako naprostá většina všeho ostatního, díky čemuž ho lze považovat za navýsost chvályhodný počin, protože tuzemští scenáristé by se od Petra Kolečka, který dokonale vnímá a variuje obyčejný český venkov, potažmo maloměsto, mohli učit, jakkoli by tedy právě tato filmová disciplína měla být vlastně samozřejmostí.. Bohužel však není.. I proto byl Okresní přebor tak téměř bezvýhradně přijat českým divákem bez ohledu na to, zda jim jinak fotbal samotný vůbec něco říká, právě pro tu jeho životnost postav a upřímnost a obyčejnost zápletek i samotných jednotlivých situací, samozřejmě podpořenou výtečným hereckým obsazením, když zejména Ondřej Vetchý s Luďkem Sobotou si užívají svoje životní role.. Okresní přebor vlastně i neúmyslně nastavuje dnešní společnosti zrcadlo, jakkoli odmítá zaujmout nějaký postoj vůči ní, díky čemuž snad i vlastně tolik baví, navzdory vyprázdněnosti některých epizod, prostřednictvím Prušinovského banální, leč maximálně svižné a vtipné grotesky.. Sympatický Prušiňák si zkrátka na nic nehraje, neopisuje a téměř nikdy se nepodbízí, což nedokážu nedocenit.. ()

McClane

Snaha by byla, Přebor rozhodně patří k tomu lepšímu, co produkuje nova, ale přesto mě nedokáže příliš pobavit. 50% ()

Terva

Už jsem zakoupil dvd. Mám raději vše pohromadě, protože nemám čas každé pondělí nebo úterý čekat až to budou dávat. ()

El Pistolero

Nejlepší porevoluční seriál? Spíš nejlepší tuzemský seriál od „Chalupářů“. A pro člověka, který žije na vesnici a zbožňuje fotbal, tak trochu splněný sen. Neskutečně přirozené, civilní a přitom vtipné. Výkony herců Vetchého, Novotného a Soboty jsou na Oscara. Seriál má navíc tu skvělou a velmi vzácnou vlastnost, že je díl od dílu lepší a lepší. ()

ConanVJ odpad!

Další českej seriál, kterej je pro mě to samý jako Růžová zahrada, Ulice atd. Protě pro mě odpad, kterej vůbec nemusím Za mě 0% :) ()

Marsik

NOVA HD - 1. díl: Startujeme, pilotní díl takový vlažný rozjezd. 65% // 2. díl: Už se to parádně rozjíždí a Vetchý si to začíná dávat :) Určitě zlepšení oproti prvnímu dílu. 75% // 3. díl: Jak měl David Novotný sny o houslích mě tolik nerozesmávalo. Ale ostatní scény byly opět fajn. 70% // 5. díl: Nejslabší, nejméně vtipný. Kikincuk, forbes a jeho krádež-nuda. Tenhle dil mě nebavil. 55% // 7. díl: Zatím nejlepší. Jak lezl Kohák šéfovi do řite, aby mohl kopat penalty, bylo fakt mega funny. 80% // 8. díl: 80% // 9. díl: 72% ()

Kryton

To je ono! To je ono! To je ono! Okresní přebor je malým zázrakem na seriálovém poli. Dlouho dobu tu nebylo něco co bylo zábavné a zároveň tak ze života. Oblíbené díly >>> Trenér, Schůze. Zatím seriál roste díl od dílu. ()

Lokutus

Jako by nestačila celková vymaštěnost tématu, teď se na stejný téma ještě točí seriály, v nichž jsou všechny hlavní postavy jen koláží vymaštěnejch hospodskejch dementů. Co jinýho taky čekat u NOVA produkce?! Jediným pozitivem tak je, že to nevypadá jak točený na hnusnou VHS jako ostatní perly se stejným produkčním zázemím. Na vydržení srovnatelný předvídatelný křeči dýl než pár minut to je ale přecejen trochu málo! O pseudohumor ve stylu každý druhý slovo "ty" a každý třetí slovo "vole" fakt nezájem! ()

agentmiky

Jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů za poslední léta společně se seriálem Případy 1.oddělení,kde shodou okolností taktéž hraje Ondřej Vetchý.Režisér Jan Prušinovský společně s Jakubem Kohákem přesně ukázali tu atmosféru venkovského fotbalu a celkově života vůbec.K hercům nemám ani jednu věc,co bych mohl vytknout.Někdy byl nějaký díl o trochu horší než ostatní,ale i tak se mi líbil.Objevili se zde všichni naši známí herci oplývající výbornými vtipy a hláškami.některé z nich jsou pro mě pořád nezapomenutelné.Jsem rád,že někdo natočil seriál z fotbalového prostředí,neboť já sám tento sport zbožňuji.Rád bych někdy další řadu,ale vím,že to je celkem nesplnitelné přání.Hodnocení:95% ()

Adasin

Tohle je důkaz, že i bez spolupráce s HBO jde v Česku (v komerční televizi) natočit geniální seriál. Prostředí venkovského fotbalového mužstva je zachyceno dokonale a co se týče postav, jedná se o herecký koncert. Seriál se zaslouženě stal kultovním, dá se sledovat znova a znova. Těsně soupeří s Comebackem o to nejlepší z produkce TV Nova. 9/10 ()

Cimr

Dobří herci, super studie malého českého člověka. 8. díl Schůze má až formanovské momenty a je působivé, jak jde v kritice fotbalových buranů až na hranici grotesky. Podobně díl 12. Láska, který si dovolí kritiku homofobie tak ostrou, až to skoro přesahuje hranice komediálního seriálu, protože je to daleko spíš smutné než zábavné. Nicméně jsem čím dál tím víc přesvědčen, že dobrý seriál dělají dobré postavy - a v tom mi Okresní přebor selhává. Sympatický tu není snad nikdo, každý je zloděj, vychcánek, cholerik, alkoholik či idiot. Asi by to nebyl zas takový problém, ale chtělo by to přicházet na to tak nějak postupně, objevovat jejich nové vlastnosti a barvy, ne že hned v prvním dialogu pochopíme, co je kdo zač, a pak už se to jen 16 dílů motá dokola. Herci pak vlastně nehrají, jen ukazují - tohle je svůdník, tohle je cholerik atd. A to ani nemluvím o tom, že v poměrně realistickém seriálu je největším Don Juanem otylý veterinář s řečovou vadou, co smrdí i z obrazovky. Nu dobrá, berme to jako podivnou nadsázku. Zvláštní je, že jsou tu často ponechané přeřeky, skákání si do řeči... Zpočátku se to dá přijmout jako snaha o realismus, ale někdy je toho (hlavně u Luďka Soboty) už opravdu dost, takže to spíš začne působit dojmem, že se s tím nikdo nechtěl příliš párat a často se zkrátka brala první dobrá. Často chybějí pointy - něco se rozjede, pak se to nedokončí, díl prostě skončí. Možná je na komediální seriál tohoto typu 16 dílů prostě moc, je to pak taková řídká kaše. V jednom dílu se například řeší jen to, že Houslice zakoupily nový míč, a hlavně ať ho nikdo nekopne do vody!! No to byste neuhodli, co se na konci stane. Ve Čtvrté hvězdě, neřkuli v Mostu, Prušinovský udělal ve výstavbě fórů i celých dílů rozhodně veliký posun. Tohle všechno v kombinaci s tím, že fotbalovému prostředí absolutně nerozumím, mi dohromady dává takový televizní průměr, co mě neurazí, když si ho pustím k obědu, ale ve fanklubu SK Houslice mě budete hledat marně. ()

pan.Kaplan

Po prvním díle dávám velmi silné tři hvězdy s tím, že jestli to udrží tuhle laťku dál, o jednu zvýším. Ten seriál má nápad, jemný humor a celkem solidní potenciál. Uvidíme.// V druhé polovině seriálu se kvalita výrazně zlepšila a seriál kromě komických momentů přinesl i velká témata (homosexualita) a u mě je to jeden z nejpřekvapivějších seriálů za poslední dobu. ()

SaNcHeZ_cz

Překvapivě příjemná česká komediální záležitost, která spolehlivě využívá tématiku a přednáší poněkud jednoduchá ale přesto chytlaví a účinný humor. V rámci aktuální televizní tvorby taková malá perla v nánosu bahna. ()