Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

nikoletkaa

Bylo to vtipné. Bylo to zábavné. Mělo to spád. Bylo to i napínavé. Mělo to zajímavé charaktery postav. Mělo to perfektně zvolené herce, kteří těm charakterům dodávali ten správný obraz. Byla tu dokonale zvolena hudba. Mělo to skvělé hlášky. Bylo tu i několik vynikajících scén, které se člověku nevykouří z hlavy ihned po zhlédnutí. Ale co je nejdůležitější: bylo to poučné zároveň a já si odtud odnesla i několik mouder do života :)) ()

Greg25

Pro všechny věkové kategorie s lidskými problémy. V jedné desetinně komedie a ve zbytku drama na způsob Hollywoodu. Vyznění filmu je jednoznačné, ale forma kterou to tvůrci natočili je poněkud roztržitá. Myslím, že hlavní zásluhu na pointě filmu má střihač, protože režisér skáče mezi dramatem, komedií a pseudoproblémy, které by v reálném světě nenastaly, bez plynulosti. Každý takovýhle "přeskok" místo černohumorného vyznění má tendenci spíše k nucenému "znásilňování" předchozího. Vůbec mám pocit, že děj neplyne moc samovolně, jako kdyby ho někdo tlačil jak čtyřicet let starého trabanta, kterému cestou do kopce upadlo kolo. Přes pár skvělých dojemně hlubokých momentů a pár scén, kdy vám vyletí koutky úst nahoru, je to nuda. Nepromyšlený film, jehož hlavní devízou jsou herecké výkony v čele s výborným Ryanem Goslingem, díky němuž jeho postavě nakonec rozumíte zdaleka nejvíce. Zmatený film, který zalili hollywoodskou omáčkou (použitelnou pro každou příležitost, něco jako uho - unvierzální hnědá omáčka - ve školní jídelně), aby držel při sobě a který bloudí stejně jako jeho hrdinové. U toho filmu, na rozdíl od postav, to ale asi předem nikdo neplánoval. 60% ()

M1k9

Jak jsem si ze začátku říkal - "sakra to je ze života". Ke konci jsem si říkal - "bože to je umělé". Další docela povedená komedie, která to nedotáhla do konce. Někteří herci mi byli vyloženě nesympatičtí! Pan Ryan Gosling mě naopak nadchnul. 3.5/10 ()

Andresito

Trailery slibovaly komedii s nádechem romantiky a stopovými prvky životních mouder. Zhruba do poloviny filmu to tak funguje, ale pak si někdo řekl, že by bylo fajn vymýt nám mozek tunou moralizování, srdceryvných proslovů a vět typu "She's your soulmate!" Čárky jsem si nedělal, ale tahle věta zazní ve filmu v různých obměnách a variacích asi tak tisíckrát a to dokonce i z úst postav, ke kterým se ani trochu nehodí. Zbytečné kombinování dvou žánrů, přičemž ten druhý posílá do háje všechno to, co pečlivě budoval ten první. 70% ()

LukyNike

Po dlouhé době komedie, která dokáže zaujmout jak dějem, tak vtipem, a není přitom stupidní. V tomto případě se přidala skvělá hudba a herci, a vznikl dokonalý odpočinkový film, který nesmírně baví. ()

waits

Možná to je moje chyba, čekal jsem od Cteve Carella přímočařejší humor anebo potom vyloženě vážnější polohu, tak jak to umí jeho kolega Ferrell. Přeměna Weavera pod taktovkou profesionálního barového svůdníka Palmera byla zábavná, Weaverův syn mi ovšem trochu lez na nervy, mladá baby-sitterka byla podivná, konec bych si představoval méně štastný a čemu jsem vůbec neuveřl, byl vztah Palmera s mladou, nehezkou (můj názor, samozřejmě) a že by fvakrát zajímavou.. Pro mě slabší tři, a to jsem si film pustil dvakrát, abych si byl jistý, že to na mě mělo působit lépe. ()

majec4

Komedia so super castingom. Fakt podareny vyber hercov. Prekvapila ma ucast Goslinga, na ktoreho som zvyknuty z inych filmov. No urcite spravil dobre, ze nam nieco zo svojho umenia ukazal aj v romantickej komedii. Aby som neostal pri hercoch, musim pochvalit aj rezisera a scenaristu, ved chvilu to bola rodinna drama, potom to bola komedia, kto by odolal takejto kombinacii? Jedna zo zaverecnych scen, kde sa stretli prakticky vsetky postavy bola poriadne vtipna a bavil som sa na nej tak ako na celom filme, z chuti. Mozno mi vadil klasicky holywoodsky happyend. Stacilo malo a dal by som 5*. ()

Vendo86

pomalsie sa rozbiehajuci dej, ale ten zaver bol ceresnicka na torte celeho filmu, oplatilo sa kukat, hoci velky fanusik love story filmov niesom ()

Spiizy

Nemám obvykle v oblibě filmy o hezkém frajírkovi, který je v podstatě povahově tak strašně moc hodný....ale zde to slušně funguje. Ryan Gosling potvrzuje pozici jednoho z nejtalentovanějších herců Hollywoodu a i v uvolněné komedii působí věrohodně a každý moment zahraje s naprostou přesností. Slušně mu sekunduje i další parťák ve flirtu - Steve Carell. Tento snímek stojí za opáčko. Za mě 75%. ()

JK-Stinger

Fajnová romantika u které jsem se ani chvilinku nenudil. Steve Carell konečně v nějaké normálnější roli, která mu výborně sedí. ()

Steel32

Nikdy, ale vážně nikdy bych nečekala, že se mi bude líbit takovýhle typ filmu, a to ani když tam hraje Ryan! No ale stalo se, už od prvních vteřin filmu se na mě valila jedna zábavná a zajímavá scéna za druhou, až to nakonec vyvrcholilo naprosto úžasnou garden scénou (od které to už bohužel jen průměrné a typicky romantické, což tomu strhává tu jednu hvězdu, ale i tak to nemění nic na tom, že je to prostě sakra povedený). Poklona i za naprosto skvělý výběr herců a jejich výkon, za promakanost charakteru postav a i za jejich vzájemnou promotanost (a to i těch vedlejších). ()

Pawlisman

Až na závěr filmu bez jakýchkoliv klasických kýčů vytvořený romantický snímek, který by se skoro spíše mohl řadit mezi dramata / komedie než klasické romanťáky., Kdyby film končil hromadným setkáním na zahradě, bylo by asi nejlépe. Škoda. I tak je s podivem, že podobných rodinných a životních filmů o vztazích s adekvátní kvalitou nevzniká více. 8/10 ()

husokachna

Celou dobu jsem se usmíval, šlape to, klišé se objeví a zase zmizí, herci jsou příjemní a některý vtipy jsou skvělý. Jen snad love-linka Ryana a Emmy není úplně uvěřitelná a je do filmu naroubovaná, aby se to tak nějak pěkně uzavřelo a jde vidět, že na ni nezbyl moc čas. Normálně bych dával průměr, ale už se mi dlouho nestalo, že by mě něco udrželo v osm hodin večer u televize. ()

nonick1 odpad!

Hm, tak tohle se vážně nepovedlo... Zdá se, že nápis "Americká romantická komedie" by měl být na obalech DVD stejným varováním jako "Kouření škodí zdraví" na krabičkách cigaret. Možná, kdyby dostali tenhle námět do ruky třeba takoví Coeni, mohla z toho být docela slušná porce zábavy, místo toho ale zoufalý divák jen tiše trpí a nevěřícně zírá na nechtěnou parodii filmařsky nezvládnutého spletence lidských vztahů, plného těch nejtrapnějších klišé pěkně po americku. Výčet toho, co všechno je v tomto filmu špatně, by byl dlouhý jak pokladní stvrzenka z Lidlu, ale opravdu dlouho se mi nestalo, abych nějaký film dokoukal až na třetí(!) pokus a to pouze s ohledem na to, že jej zde hodlám ohodnotit... Je to, bohužel, řečeno s filmovou "klasikou" stejné ráže: ještě větší blbost, než jsme doufali... Mimochodem: originální název filmu obsahuje slůvko "stupid". To jediné sedí. ()

no2

7/10 - Nemůžu si pomoct, ale strašně nevyrovnaný film. Na jedné straně některé nezapomenutelné scény (Calův "přerod" pod dohledem jeho donchuanského "guru" Jacoba a následné balení žen v baru, Emma "v akci" a jejich sbližování u Jacoba doma), jedna poněkud přepálená pranice a jinak hodně "vztahové" šedi. Když to opakují v TV, rád se na to podívám, abych opět zjistil to samé - dobré pasáže si užívám, u zbytku se chvílemi nudím. Ale právě díky těm nadprůměrným scénám nemohu tomuto filmu udělit nižší hodnocení. Carell s Gosingem jsou borci, Emma jim šlape na paty, "dětští" herci se snaží a Julianne mě tady nebaví. Komediální pasáže film táhnou, dramatické potápí. Toť vše. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011