Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

MrEdDy

Občas dobrá hláška jinak dvou hodinová kokotina kde pak ke konci čumíte asi 25 minut na přeslazenou sračku. ()

Desmond04

Hodně pohodová komedie, kterou naprosto fantasticky táhne duo ústředních hrdinů. Steve Carell zvládá své tragikomické postavy na jedničku s hvězdičkou a zde to není výjimka. Goslingovi jeho pozice casanovy také náramně sedí, což dává dohromady pevné body, na který stojí celý film. Humor, který je celým snímkem prošpikován je kvalitní a především, což nebývá všude zvykem, vtipný. Nicméně je pravda, že v první části, zde byly poněkuď trapné momenty, které ubírají Crazy, stupid, love na kráse. I tak se ale jedná o veskrze pozitivní film, který svojí cílovku nemá šanci zklamat. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Radek273

Snímek sám je vlastně soubor již známých skutečností, které se jak puzzle skládají do jediného příběhu. Zaprvé obdivuhodný Ryan Gosling! Ten by snad svým ledovým klidem dokázal utišit i tygra v kleci. A i když vlastně hraje pořád stejně, pokaždé se do příběhu neskutečně přesvědčivě začlení. Za druhé přitažlivá Emma Stone, která s ním vytváří ideální pár a tím doplňuje duo, jež celý snímek zachraňuje. A pak je tu ještě bezvadná Marisa Tomei, střelená abstinující učitelka angličtiny vzdáleně připomínající třeba postavu Isly Fisher z komedie Nesvatbovi (2005). No, a to je tak v podstatě vše. Pak tu máme tradičně nekoukatelnou zmuchlanou "Můrovou" a konečně Steva "rádoby komika" Carella. Těžko pochopit, proč a vůbec jak může někdo brát tohohle herce jako komika. Jedinou (nebo minimálně jednou z mála) rolí, která se mu vážně povedla a pasovala získal ve snímku Vice (2018) jako bezpáteřní křivák Donald Rumsfeld. Toť vše! Jinak se jeho "komediální" výkony blíží více či méně trapnosti (viz. kousky Dostaňte agenta Smarta (2008) či Božský Bruce (2003)), na kterou se nedá koukat. A tím se vlastně dostáváme k tomu poslednímu, čímž je komedie jako taková. Film celkový má pár komických situací, ovšem většina takzvaného humoru se předvádí skrz připitomělé absurdní jednání postav a nachází se na trapno-komické úrovni. Tomu se smát spíš bere energii, než naopak. A ačkoliv setkání všech postav v jediném momentu při odhalování minigolfu nakonec opravdu svou stupiditou rozesměje, tak ve výsledku máte u většiny situací naopak soucit s herci, že se jim něco takového vůbec chtělo hrát. Výsledné hodnocení tak vyznívá ještě poměrně milosrdně! ()

F2003F

V kontexte podľa mňa obrovského nedostatku nadpriemerne fungujúcej romantickej komédie pri stálom presýtení trhu týmto žánrom a teda zapríčineneniu jeho neustálej stagnácii tomu nemôžem dať menej ako 5. Aj práve táto výnimka potvrdzuje "pravidlo" a ja trefné romantické komédie, ktoré mi zostali v pamäti spočítam na prstoch jednej ruky. ()

freemol

Čekala jsem teda o hodně víc. Podle traileru jsem si myslela, že to bude vtipné a svěží. Vtipné to občas bylo (ale jen ty hlášky, co už byly v traileru), ale jinak to bylo srašně předvídatelné a sentimentální. Nevím, co vidí amíci na dětech, které se zamilovávají a všichni je pak berou strašně vážně...wtf? To radši měli víc minut věnovat Goslingovi a jeho břišákům. Taky jsem byla zklamaná, že Emma Stone tam byla asi tak deset minut. Jinak ta bitka těch chlapů byla vtipná. ()

e-pilot

Tento film má dost nevyvážený scénář. Střídání dramatických, romantických a komediálních scén vyznívá dost chaoticky. Z mého pohledu je velká škoda, že u autorů nepřevážilo komediální pojetí. Potenciál k tomu byl. Mezi nejlepší náměty patří nymfomanská učitelka se sklony k alkoholismu, milostný platonický vztah syna k chůvě nebo přerod otce-živitele v otce-proutníka. Jako velmi vtipnou shledávám i rvačku otce, milence jeho dcery, milence jeho manželky a kamárada, kterou nelze než ocenit salvou smíchu. Naopak u závěrečné mravoučně srdceryvné scény jsem vypínal přehrávač. ()

Petra46

Tak přiznám se, že Carella opravdu nemusím, ale zároveň uznávám, že pro tuto roli se hodil, což v tomto filmu částečně vykompenzovalo mé nesympatie vůči jeho osobě. Co se ještě týče obsazení, tak můj oblíbenec Ryan Gosling byl naprosto skvělý (měl velký podíl na tom, že se bylo na co dívat.. navíc můži v obleku, to je moje slabost č.1) a Emma Stone se mi zde také neuvěřitelně líbila (stejně se mi ale pořád zdá, že je na ní něco divného, ale nějak to prozatím nedokážu pojmenovat). Jinak film samotný mě vělmi příjemně pobavil a nejednou pořádně rozesmál (ta scéna na zahradě mě opravdu dostala). Nevím, co se to děje, ale tohle je už 3. letošní nadprůměrně kvalitní komedie. Ať je to způsobeno čimkoliv, směle v tom pokračujte! ()

weris

Tak na tuhle komedii jsem vyrazila do kina nic moc neočekávaje..A mile sem byla překvapena..Třešničku tomu dodal charizmatický Gosling v roli chlápka, kterej ví jak na ženy..A ten konec..prostě bomba..dlouho sem se u filmu tolik nepobavila.. :) ()

zipS

v kine som sa dlho nenasmial od doby Hangover 1 tak ako pri Crazy stupid lóve ... o5 neľutujem peniaze za vstupenky :)) a rád sa na tento film pozriem hocikedy o5... jedná sa o vyšší štandard aj keď občas boli hluché miesta.. btw - Ryan mi v tomto filme pripomenul Honzíka Novotného :)) (na Slovensku je tento "macho" známy z jednej kreténskej tv relácie) ()

surprise

Velcí herci zachraňují romanci o velké lásce a daří se jim to. Více v první půlce, v té druhé upadáme do vysněných schémat a ne do uvěřitelných životních zákrut. ()

ragtime

Hovorí sa, že romantická komédia je v kríze, ale v poslednom období ma zopár snímkov milo prekvapilo (napr. Bridesmaids) a tento kúsok zatiaľ vedie. Po naladení trailerom som sa obával, že všetky vtipy boli vyčerpané v ňom, ale opak bol pravdou. Záverečná pointa sa veľmi vydarila, zaujímavá je aj voľba venovať sa jednej linke takmer 2/3 filmu a až potom pridať ďalšiu. Dlho som sa tak dobre nepobavil. ()

acervena

Nechci působit jako zahořklý hnidopich, jen nechápu tak vysoké hodnocení. Po všech oslavných komentářích ( jak přirozené, další Láska nebeská, apod.) jsem se natěšeně vypravila do kina - a ejhle - nuda, dialogy šroubovaný, několikrát se mi zježila srst po trapných a pro mne naprosto nepochopitelných scénkách ( hysterická učitelka, potřeba amerických filmových hrdinů vyprašovat si své rodinné problémy před co největším publikem), hrozně nesympatický přemoudřelý tlustý chlapeček ( zde paralela s Láskou nebeskou), z kůže stažený králík Gosling v perfektním obleku (parodie na Barnyho z HIMYM), všech happyendové zmoudření. Ještěže tam byla jedna vtipná scénka s opilou Emmou Stone, kterak šťouchá králíkovi do břicha. Prostě nechápu, jindy se mi diváckou většinou oceněné filmy často líbí a jdu s davem, ale toto?! ()

Welsiot

A víte co? Mně se to líbilo a moc, Carell, Gosling, J. Moore, E. Stone ... co víc si přát do takového filmu. Ani závěrečná scéna s proslovem, která prostě musela přijít, věděli jsme to my, věděl to i scénárista v půlce první stránky, nepokazí celkovou pozitivní náladu, se kterou odejdete. Krásná hudba, vtipné dialogy a hlavně, když si odmyslíte ty příběhové berličky, tak je to život a o tom to je. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011