AshT

Fincherovo slabší pokračování. Tentokrát vetřelec ohrožuje trestaneckou věznici, kde se nenacházejí zbraně. Úplně jiné jak předchozí Cameronův Blockbuster a to je velká škoda. ()

vozralec

Speciální edice. Lehké zklamání. Vetřelec občas nepěkně počítačový. Spíš psychárna než horor. Několik dobrých hlášek. ()

celticek

Začátek obstojný, líbí se mi jak se námět rozvíjí. Dobrá kamera. Poprvé vylíhnutí ze psa, alien je hodně čilý. I ten závěr není špatný, je dost těžké navázat na takové kulty jakými jsou Alien a Aliens. Solidně uzavřená trilogie. Co je ale vyloženě špatné je nudný střed filmu. Povedený hudební podmaz. ()

Petike

Pokračovanie pekne od štúdiovej komisie. Zn. Dochádzajú nám nápady, vkus a súdnosť. Všivavosť, doslova. ;-) A film sa stáva ešte horším, keď si uvedomíte, že chuderu Ripleyovú opäť privliekli medzi živých v nasledujúcom filme, hoci tu v závere skočí hlavičku do vysokej pece, aj s Gigerovým usmiato zuby ceriacim prevítom. Ak ani tento diel nepresvedčil poniektorých divákov už pred štvrťstoročím, že Votrelec nikdy nemal byť umelo natiahnutý na sériu, tak im ozaj niet pomoci. Efekty a práca s kamerou jakž-takž, márna snaha o avantgardu tu podľa mňa začala pôsobiť zastarane omnoho rýchlejšie, než pôvodný film (ktorý na rozdiel od tohto pôsobí presvedčivo a sugestívne aj po 40 rokoch). Niekedy mi vŕta v hlave, či nemali dať Wardovmu scenáru s vesmírnymi mníchmi šancu. Bola by to v tom prípade aspoň ako-tak zaujímavá trilógia a tam to aj mohlo navždy skončiť, hoci aj za cenu dvoch zbytočných pokračovaní pôvodného filmu. Ale nie. Fandovia slintali ďalej a tak tu dnes máme už nehoráznych 7 pokračovaní, spinoffov, predkračovaní a čoskoro určite aj termofórov pre starú mamu "značky" Votrelec. Sodoma-Gomora, Cecilko. //// Zaujímavé komentáre: e-pilot, numi, marek1991 ()

Scraffy

Votrelec je každým filmom niečím iným. Bohužiaľ tento už nedosahuje 100 percentného hodnotenia, ale aj tak ho mám veľmi rád. Sigourney Weaver tu je vyholená a aj tak vyzerá dosť dobre a možno ešte viac drsnejšie ako v prvých častiach. Veľmi vydarené pokračovanie. ()

Bezda22

Já jsem do teď žil v tom, že trojka je nejlepší díl. Asi je to tím, že jsem ho viděl jako první film a bylo to někdy ve třetí třídě na Škole v přírodě. A protože teď mám období, kdy doháním svoje resty a snažím se do svýho podvědomí nacpat hrozně filmů, tak ani série o Vetřelcích se mi nemohla vyhnout. Třetí díl není nejlepší a to zdaleka ne. Nejlepší je pro mě dvojka a trojku bych možná s trochou nadsázky hodil jako druhej nejlepší, před jedničku. Která sice je přelomová, kultovní a celou tuhle sérii odstartovala, ale trochu mi tam vadí taková ta "osmdesátková šeď", která byla dost typická pro fillmy z tý doby. Trojka není k posrání dobrá a chvílema je to dost utahaný, protože si z nějakýho důvodu nedokáže udržet dlouhodobě napětí. To je skvěle udělaný až v závěrečnym "honu"... 75% ()

Comida

Na jednu stranu jsem rád že se trojka vrací ke kořenům hororového žánru, ale takovýmto způsobem ne! Skoro žádný pocit strachu. Napětí minimální. Strach z vetřelce žádný. Za to poslední může nejen to že je nám tu vcelku brzo ukázán, ale taky to že občas je s ošklivými, nereálnými pohyby a efekty ukázán ve vši digitální kráse. Nemějte mi to za zlé, ale na tento "horor" se s pocitem strachu vážně koukat nedá. Co se týče ponurosti, tak jediné z čeho mám deprese je to že mi tento film kazí dojem z posledních dvou dílů, a to aby mi snímek připadal deprimující, nenapraví ani kdyby se na zrození xenomorpha složilo deset psů. Na jednu stranu, pochválit se zde dají herecké výkony, to že "alien" není v celém snímku jen digitální a cca z poloviny tvůrci vsadili na staré dobré efekty a občas nějaká ta dokonalá scéna to společně zachraňují. Ať už je to ikonická scéna s prvním setkáním Ripleyové a vetřelce, nebo vcelku obstojné nahánění monstra jenž jen kazí ošklivé efekty. 4/10. ()

prometheusXX

scenár mohol byť lepší a zdigitalizovanie votrelca bola velka-velká chyba. nechápem prečo to tak spravily vo vela pasážach ,vyzera smiešne a amatersky.otrasné. myslim ked je ešte malý,proste neni realisticky ked je digitalny. s tymto to fakt pokazily. na plnych 5 hviezd to nema. oproti 1 a 2 casti o stupne dole. ()

Duke90

Je vidět, že počítačové triky "rychlého vetřelce" nebyly úplně na nejvěrohodnější úrovni a klasický pohled zblízka mi připadal mnohem přirozenější stejně jako u předchozích dvou dílů. Zběsilá kamera při "loveckých scénách" však měla své kouzlo a v jistém slova smyslu lze tento počin brát v některých ohledech jako mírný upgrade jedničky, akorát s podstatně nižší mírou napětí. Ač po předchozích masjtrštycích nemůže třetí vetřelec z podstaty věci nabídnout mnoho nového, stále se jedná o delikátní svižnou podívanou odehrávající se v depresivním vězeňském prostředí, které ještě více znásobuje téměř klaustrofobický pocit minimálně šance na útěk před zlověstným monstrem. Kromě tradičně výborné S. Weaver mě potěšila účast jednoho z mála civilizovaných obyvatel věznice - Charlese Dance - a zamrzelo mě, že nedostal více prostoru. Líbila se mi nepředvídatelnost smrtí jednotlivých účastníků a v druhé třetině pak perfektně vygradovala doslova zběsilá honička zakončená dojemnou scénou, kterou tvůrci mohli zachovat nepozměněnou i v prodloužené verzi, ale to už je taková malá výtka ke stále důstojnému pokračování vetřelecké ságy... ()

J.e.r.e.c

Special Edition: Největší slabinou trojky je samotný xenomorph. Když je v záběru loutka/model, tak to ještě jde, ale těch pár scén s trikově tragickým digitálním pajďulákem dost boří jinak velice pečlivě budovaný a hutný atmosfear. Dokonce si myslím, že by i dnes stálo za to scény s počítačovými triky předělat, protože pak by se mohl Fincherův Vetřelec beze strachu postavit těm od Ridleyho a Camerona. Obludná nekompromisnost debutujícího režiséra, s jakou beze špetky sentimentu trhá na krvavé cáry nejen osazenstvo vězeňské planety Florina 161, ale také snažení svých předchůdců (chudák Newt!), se v Hollywoodu moc často nevídá a celý film byl vlastně takovou malou předzvěstí velkých věcí příštích. Tady měl ovšem příběh Ellen Ripleyové skončit. Čtyřka mi sice nijak nevadí, ale kvalitativně už to byl pád dolů. 80 % ()

Sir Ludvig

Dost podcenovany diel. Uvedomte si: nema to chybu! Ta atmosfera, vyholena Ripleyova, milostny vztah, drzky vazni, pes, skok do roztavenej ocele, hudba, Fincherovske farby, pitva, maximalny uvod {hned po jednotke} etc. ()

Ethano

Celkem vydařené pokračování, akorát ta typická "vetřelčí" atmosféra z předchozích dvou dílů je ta tam. ()

vitac.

22. 1. 2009 - Tak konečně jsem měl možnost vidět SE... Na původní versi jsem byl v době vzniku filmu v kině a od té doby ji viděl ještě přibližně pětkrát, takže času na vypořádání se s tímto dílem bylo dost... a film u mě rozhodně obstál. Ne tolik jako první vetřelec, možná ani ne jako druhý (ale to stále nejsem schopný rozsoudit). SE se mi líbila ještě víc. Třetí vetřelec má zvláštní atmosféru (v kladném slova smyslu), nádhernou výtvarnou stránku a jen o chlup slabší hudební. Některé scény (namátkou proklad úvodních titulků událostmi na Sulacu, pitva Newt, pohřeb/zrození vetřelce, rozsekání ventilátorem se střihem na Rip, sfouknutí svíček, otevření pasti) jsou luxusní. Vítám i jiný typ humoru (srážka dvou chlapů při náhánění vetřelce - báli se sami sebe, "letecká" kukla při pokusu o znásilnění, konec správce věznice), ačkoliv ten ve stylu "spletli si tě s chlapem?" nás (bohužel) také opět neminul. Takže čtyři hvězdičky, lehce slabší. ()

Grondal

Tak tento film sa mi hodnotí extra ťažko. Videl som ho dvakrát - prvýkrát, to som mohol mať odhadom nejakých 16 - 17 rokov, a vtedy som si ho zafixoval ako film s primitívnymi trikmi, ohavnou Sigourney Weaver, depresívnymi (zväčša) interiérmi a príliš riedkym dejom. Teraz mám 22, nemôžem povedať že všetko vyššie spomenuté nie je pravda, ale ... ale Sigourney si podľa mňa túto rolu užíva od prvého dielu stále viac, depresívne prostredie páchnuce potom trestancov je omnoho lepšie ako doslova sterilné prostredie, ktoré nám ponúkajú niektoré iné vesmírne sci-fi, a od tohto film som už videl veci z takými trikmi, že tie ktoré sú tu mi vôbec nevadili. Napriek tomu, sú tu veci čo mi bránia obšťastniť tento film maximálnym hodnotením, a to napríklad stopáž, ktorá mi prišla mierne prestrelená, ale to je podľa mňa problém celej Votrelčej série, snáď s výnimkou štvorky. ()

Havala

Pozoruhodný díl z několika směrů: především je zde opět návrat k jedinému alienovi, což u masově založených diváků může být sklamání po té řežbě z dvojky, ale můžu říct že je toto mistrovsky zvládnbuté. Dále Dějová linie zde v podstatě končí a tradiční kontinuita se trhá - dále už počítejme jen s klonem Ripleyové. O to víc všichni čekali co bude v dalším díle, a jestli někdy bude. Třetí díly fimů většinou už upadají ale zde je trojka moste k poslednímu dílu který se nese v novodobějším duchu.82% ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?