John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Jirka_Šč

Měl jsem dost problém neporovnávat s Pour elle a upřímně, originál (který hodnotím velmi vysoko) se mi velmi dlouho líbil podstatně víc. Russel Crowe dělá, co může, ale francouzský herec Vincent Lindon je podstatně uvěřitelnější a ač to zní zajímavě, mužnější. Syn, kterého oba manželé mají, mi byl vyloženě nesympatický. Vadila mi určitá americká filmová "polopatičnost", scházelo napětí. A Johnův otec, který je ve francouzské verzi vysloveně "skvostný", zde skvostný nebyl. Skóre filmu se podstatně zvedá po útěku, jednak tím, že se odehrává trochu jinak, jednak (a nemyslel jsem, že to řeknu), že je Elizabeth Banks koukatelnější než Diane Kruger. Takže nakonec remake docela silně dotahoval. Přesto však v mých očích zůstává originál o chloupek lepší a shodl jsem se na tom i s dcerou. Doslova (cituji): "Francouzská verze má napětí rovnoměrněji rozložené." ()

heyda

Docela mě mile překvapuje, s jakým pozitivním ohlasem se tento film na CSFD setkává od zdejších uživatelů. Čekal bych nějaké velké odborníky a kritiky, kteří se pustí do všech možných detailů. Ale tenhle film si tu chválu skutečně zaslouží. Není to sice ten případ filmu, který vás uchvátí a dlouho o něm budete diskutovat s kamarády, ale je to film, který funguje po všech stránkách na jedničku a ačkoli nabízí tuctový závěr, tak není kýčovitý, za což patří dík Haggisovi. O hereckém umu Russella nemusím snad ani mluvit. 90% ()

Yardak

Čekal jsem něco ve stylu Prison Break, ale to se nestalo:)). Celý film v podstatě stojí na výkonu (slušném) Russella, neboť ostatní postavy dostávají minimální prostor. První část filmu plyne velmi pomalu, ale druhá část to naštěstí vynahradila. Sice adrenalinový útěk spolehá i trochu na náhodu, tak musím celkově hodnotit ještě za 4 (slabší). Na závěr vzkaz pro uživatele M.a.t.t. - je to lepší než C! :D:D ()

lola3121

Po shlédnutí "originálu" (Nevinná 2008), který jsem ohodnotila čtyřmi hvězdami, musím tady ještě jednu přidat. Ačkoliv se jedná skoro o doslovný remake, ve třech čtvrtinách se pan Haggis odklonil od původního scénáře a tak trochu to celé "zakčnil". Tím sice příběh natáhl skoro o 40 minut, ale kupodivu mi to tentokrát vůbec nevadilo, vlastně jsem úplně zapomněla sledovat čas. Bylo to napínavé do poslední minuty a člověk až žasl, co všechno může vymyslet obyčejný učitel literatury. Russelu Crowovi se mimo jiné tak nějak uvěřitelněji drží palce, protože při vší úctě Vincent Lindon ve francouzské verzi vypadá vedle Diane Kruger víc jako její otec než manžel. Jediné co na mě zapůsobilo víc v originále, byla scéna loučení s otcem, která málem vyloudila slzu na mé cynické tváři, jinak však jednoznačně doporučuji tuto verzi příběhu. ()

jojinecko

S Haggisom- režisérom mám trochu problém. Next Three Days je menej vykonštruovaná hra na city ako Crash, ale aj tak mi tá prvoplánovosť, povrchnosť trochu vadila aj v tomto prípade. To všetko okolo toho (herci, príbeh, napätie, dráma) bolo dávkované celkom znesiteľne. Na jedno pozretie fajn, ako film, ktorý si zaslúži výraznejšiu pozornosť a hlbší rozbor to nevidím. ()

lillien

To jsem nám takhle jednou nachystala Tři dny ke svobodě s vyhlídkou příjemně stráveného pátečního večera. Po patnácti minutách začala drahá polovička nervozně poťukávat prsty do gauče.. po dvaceti minutách mě s tímto „nesporně silným lidským příběhem“ poslala do prdele. Tož jsem sbalila gladiátora Maxima a Miri z porna , polovičce pustila na plazmě Trollhuntera a potupně se sama odebrala dokoukat to na notebooku. No popravdě ..dokoukat to i mě stálo dost sil! Russell už se svým medvědovitým vzhledem na hony vzdálil sexy mašině z Gladiátora a balancuje zjevem někde mezi shakespearovskými dramaty a klubem anonymních alkoholiků. Ale v této roli milujícího taťky to vlastně nevadí. Fandila jsem mu, ale opravdu bavit mě to začalo až půl hodiny před koncem, kdy to konečně začalo mít pořádnu atmosféru a napětí. Za ten roztahaný začátek ze sebe víc jak tři hvězdy nevymáčknu. ()

Flego

Na jednej strane tvorcovia počas celého filmu vyžadujú divákovú pozornosť a rozhodne je to najväčším kladom, na druhej strane sú niektoré postupy v logike deravé ako ementál. Našťastie pozitív je omnoho viacej. Hoci skočíme do deja rovnými nohami, predzvesť "rýchleho" filmu sa čoskoro rozplynie, posledná polhodinka má však slušné tempo. Nejde tu však o akčnosť, ak by ju niekto chcel nájsť v tomto filme, je na omyle. Paul Higgis natočil s veľkou hereckou podporou Russella Crowea rodinnú drámu s prvkami thrilleru a urobil to dobre. ()

honajz

viz verbal. Nevidím jediný důvod, proč sledovat americký skoro doslovný remake, akorát že s americkýma pipkama moderního lifestylovýho looku. ()

Roman.Ticka

Pohádkový princ na bílém koni přesedlal na černého, přitáhl otěže vlastní spravedlnosti, zaťal beraní ostruhy a nastartoval zrychlující sprint za osvobozením zakleté princezny. V reálu by se John časem oklepal, synek už byl beztak nalomený, nechal se sbalit příjemnou sousedkou a život by se vrátil do běžné všední rutiny. Dost té ironie, ale scénář opravdu hodně povlával ve větru. Každopádně hodnotím gradující charakterní výkon Russella Crowea a opravdu kvalitní dostihy. ()

Jinny

Trochu psychologického dramatu, trochu Upríchlíka a Prison Breaku a trocha romantiky. Je to ne zrovna objevná, ale velmi dobře fungující kombinace. Poctivá filmařina a výborná práce s napětím... příjemné překvapení. ()

poz3n

Vůbec jsem o tomhle filmu nevěděl. A pokud vemu v potaz, že se jedná o remake, jsou Tři dny ke svobodě opravdu povedeným a zajímavým thrillerem. Russell Crowe to bezpochyby celé táhne, jeho postava není plochá, časté omyly a neznalosti jí dodávají na realističnosti. Ta sice záhy mizí vzhledem k množství náhod a zvratů, ale myslím, že i Hitch Truffautovi říkal, že na tohle se prostě nehraje. Je to přece film. Moc pěkné, zábavné a nervy drásající. 7/10 ()

rikitiki

Líbí se mi střih, který hlavně ze začátku není polopatistický, ale skokem přesto vše vysvětlí. Pak se odehrává spíš zádumčivé a pomalé drama, kdy mi moc nepomáhala k hladšímu sledování znervózňující hudba a protivná hlavní hrdinka. Scény útěku v závěru jsou zase docela napínavé, kdyby opět nebylo protivnosti ústřední hrdinky, která je nepříjemně umanutá, až se člověk diví, proč ji manžel vůbec chce zachraňovat. A na závěr zbyla trpká pachuť, protože ani správňácký hlavní hrdina tuhle situaci neustojí, aniž by se pořádně morálně ušpinil. SHRNUTÍ: Někdy se dostaneš do průšvihu ani nevíš jak. ()

Ivoshek

Tenhle film je jako když sednete do auta a postupně přidáváte plyn, víc a víc a ke konci už prostě jenom jedete brutální, těžko zvladatelnou rychlostí a modlíte se, abyste to do něčeho nenaprali. Normální chlápek ze sousedství, žádný protřelý kriminálník nebo bývalý příslušník baretů, který jde na maximální riziko, aby dostal svou ženu z kriminálu, kde (právem? neprávem? who cares...) sedí za vraždu. Ze začátku je to spíš stísněné a komorní, ale od momentu, kdy se Brennan dostane do kontaktu s podsvětím při shánění falešných papírů, film - i Brennan - řádně přitvrdí. Super je rozhodně cesta, kterou si opatří peníze, když se nestíhá udělat včas prodej baráku. No a posledních 30 minut je totální adrenalinová jízda. Hodně mě potěšilo, že tu hlavní postava není žádný superman a dost často mu jeho plány a pokusy nevyjdou, nebo aspoň nevyjdou stoprocentně, a že zkrátka i při dobrém plánování seká chyby. Pro mne rozhodně jeden z nej thrillerů za posledních pár let. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 9.11.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2013) = VIKTOR KOLLÁR - Remake sledovateľný bez ujmy na zdraví. (13.11.2013) ()

eraserhead666

Francouzskou předlohu jsem neviděl. Zajímavé obsazení, potěšilo mě vidět některé tváře i v pro mě dosud nezvyklých rolích. Ne, že by mi nějak vyloženě vadila, ale první film/role Elizabeth Banks, která mě fakt dostala. Nechtělo se mi věřit, že to je ona. Naneštěstí film docela sráží samotný závěr, moc se mi líbilo, že se zrovna touhle stránkou příběh nezabývá, ale oni si to prostě nemohli odpustit. Naprosto zbytečné a z mého pohledu pro film poškozující. 3,5* ()

Sofia

Zoufalí muži dělají zoufalé činy. První hodina není pro toho, kdo viděl trailer, žádným překvapením, ale pak to dostane grády a rozjede se to do slušné akční a dramatické jízdy. Postava Russella Crowea je nesmírně sympatická a celou dobu mu držíte palce, jen Elizabeth Banks v roli Lary je docela nevýrazná. Trochu mi taky vadilo, že ačkoli byla odsouzena na doživotí za vraždu a tudíž musela být v docela těžké věznici, o jejím životě vevnitř jsme se toho moc nedozvěděli. A co je to teď za módu dělat remaky evropských filmů starých maximálně 2 roky - Nevinná, Let me in, The girl with the dragon tattoo? Asi už Američanům opravdu dochází inspirace... ()

ARI50

Tohle bylo hodně zajímavé ze začátku tomu chyběl poradny kopanec aby seto rozjelo ale nakonec se tomu dostalo správné šťávy která mohla byt vymáčknutá na maximum že. Užasne drama neustále jste čekali vyjde plán či ne, neustále se objevovali háčky ale nakonec to vše dobře dopadlo. Russell Crowe alias Scofield. ()

becki_tu

Russell Crowe má prostě čich na skvělé filmy. Aktraktivní téma s žánrovým přesahem, dvě hodiny bez výdechu, parádní režie, kamera a hudba a jako bonus minirole Liama Neesona. Haggis natočil inteligentní thriller, který by byl konkurenceschopný na letošních Oscarech. Škoda, že na něj akademici poněkud zapomněli. 90% ()

Beastmaster4

Promakaný scénář, špičkový Russel Crowe. Dobrý film na dobré téma s pěknou zápletkou. Jen se nemohu zbavit pocitu, že tady šlo všechno až nějak moc snadno. Když už se John ocitá při snaze unést a vysvobodit svou ženu z vězení v situaci, kde by v normálním světě byl STOP všem nadějím, tak ve filmu stále pokračuje dál. Režisér jakoby mu odstraňoval úmyslně překážky z cesty a hnal film do šťastného konce. Ať už John plánoval, jak chtěl, nakonec to moc promakané nebylo - on byl taky obyčejný člověk a ne nějaký zlodějíček aj., ale právě proto mi celý útěk přišel moc snadný. Na druhou stranu nemohu nepřiznat pěknou dávku napětí, kdy jsem doslova trnul, jestli tady uteče, támhle stihne tohle a tam zas něco jiného atd. Takže nakonec povedený thriller s mým oblíbeným hercem. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona