Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

RyanRainheart

Nepřišlo mi to zase až tak špatné. Samozřejmě, že kvalita jedničky tu chybí, ale Liamovi to stále ještě jde a je na něj, narozdíl od jiných (pan Seagal mi laskavě promine), sympatický pohled. ()

konysua

Můj oblíbený Taken byl znásilněn, roztrhán na kusy, sežrán a vysrán Olivierem Megatonem. Chlapovi s takovým jménem bych nepůjčil ani na tramvaj. Luc Besson má někdy v svém psacím peru šťastnější inkousky a jindy si ho půjčuje od Uwe Bolla. Liam se snaží držet svého drsného standardu, ale někdy i ten pokulhává. Jemu to však jde odpustit, protože mu všechny aspekty filmu hází klacky pod nohy. Kdo ovšem nekulhá je jeho dcera a bývalá manželka, které se přímo vláčí po zemi. Myslím, že všechny (až na Liama) postavy jsou ve filmu záporné, protože mě přímo sere se na ně dívat. Jeden z nejhorších záporáků, které jsem měl tu čest poznat. Nejenom, že se mohlo kdy ukáže, ale taky toho málo kdy co udělá. Smrt byla pro něj vysvobozením. Nad jeho důvodem pomsty jsem kroutil hlavou. Pomstít své syny a syny svým chasníků ve vesnici, kteří znásilňovali, zabíjeli a unášeli dívky za účelem kuplířství. Hrdost na své děti jim musela přímo chcát z uší. Co mě potěšilo, že je to fakt krátké. 2/10 ()

meemini

Nikdy si neberte Albánce jako hlídače. Místo, aby dělali svoji práci, sledují fotbal, poslouchají ipod, nebo spí a hlavně, zásadně stojí vždy otočení zády k nepříteli. Kvůli takovým blbostem se pak musí ,,revanžovat,,. A ono to pro ně nikdy nedopadá dobře. Dobrý taky je, když je boss už od pohledu ten nejdrsnější kápo v celé Tropoji, ba dokonce Albánii. Otec, děd a praděd. Byl to takový ten chlápek, od něhož čekáte, že z jeho útrob vyleze alespoň jednou slovo pes v kontextu s nějakou drsnou hláškou (třeba zabiju tě jako psa). A víte co se stalo. On to fakt řekl. Jestli to takhle bude pokračovat dál, stane se několik věcí. Jednak to, že v Tropoji nezbude jediný živý chlap. Pak to, že se z Kim stane klon Bryana Millse. A do třetice to, že spousta lidí už nikdy nebude chtít navštívit Albánii. Jo, a víte, jaká je oblíbená zbraň Albánců? Přece nůžky na nehty. Haha. ()

situs

Obrovská škoda! Tvůrcům se podařilo zničit veškeré kvality charakteristické pro první díl. Béčkový, avšak účelově úsporný příběh, který dal plně vyniknout Neesonově buldočí zarputilosti, drsné syrovosti akčnich scén a především obrovskému tempu a intenzitě s kterou se odehrával je pryč. Nahradilo ho rodinné melodrama s klipovitymi souboji a dementním chováním postav na samé hranici snesitelnosti. Škoda. ()

Adámo

Oproti jedničce slabší, ale jako odpočinkový film mi to náramně sedlo. Pěkné prostředí, Neeson nepolevil, i když akce je vlažnější a místy kopíruje jedničku, pěkný soundtrack, kamera... Těm dvouhvězdičkovým hodnocením nerozumím, další bourne to být přeci neměl. | 01/2013 ()

Bobris

Mno tak že bych tento fail nečekal rozhodně tvrdit nebudu. Je to přesně takové, jaké sem čekal. Scénář debilní, záporák primitivní a dokonce sem si všiml stupidních zvukových efektů, kdy při některých lámání krků a pecek do těla se neozval žádný zvuk, nevím proč. Nicméně Liam Neeson je borec a nenudil mě ani vteřinu. 60% ()

kubas369

Proč?? Jednička, pro mě naprostá jízda u které jsem slintal jak po lobotomii, dvojka naprostý výplach střev. Udavte se těmi penězi je naprosto jasný proč tenhle film vzniknul. Do drtičky s váma. ()

Lucius55

Naštěstí jsem to čekal, a tak jsem nebyl tolik zhnusený... Chápu, že tady už je těžké něčím překvapit - všichni víme, že je Liam zkušený špion (tak asi bude po někom pátrat, že), že je to zručný fighter (tak asi zkosí pár záporáků, že) a že má krásnou (bývalou) manželku a dceru, které obě miluje (tak asi půjde o ně), ale tohle se fakt nepovedlo. Liam má sice ještě pořád charisma, ale Maggie Grace je tu tak špatná, že to Liam prostě neutáhne. Přiznávám, že ji "zrovna moc nemusím", a tady navíc hraje o deset let mladší holku... A co mi vadilo úplně nejvíc? Střihačovi nafackovat!!! Jestli byl důvodem Liamův věk a střih měl pomoci dodat jeho úderům chybějící efekt, nebo měl celý film působit "akčněji", nevím. Filmu to však opravdu škodí - veškerá akce je zmatená a nepřehledná. Škoda... (Hodně) slabé tři hvězdy... ()

Esdälon

Tady bych si víc jak dvě hvězdičky neokecal, ani kdybych se rozkrájel. Jedna za polonahou dcerušku (i když jí stejně měli re-castnout, nikdo by si toho nevšiml) a druhou za celkem slušnou naháněčku po Istanbulu končící vjezdem na ambasádu USA, kde po nich střílí kulometem (LOLWTF?!). ()

Tasartir

Podle hodnocení jsem čekal katastrofu, no zase tak hrozný to není. Další film co mě utvrzuje nesledovat hodnocení zdejších ovcí. :D ()

angel.CZ

Na první díl to sice opravdu nemá, ale napětí od začátku do konce jsem už dloho neviděl, film nepolevuje ani za půlkou... určitě si to zaslouží větší hodnocení... 65% (a abych zvednul hodnocení davám 4* místo 3) ()

gicous

Ze skvělé akční jízdy rovnýma nohama do bahna podprůměrnosti většiny Bessonových výtvorů. Akce je redukována na úkor rodinné terapie a to co zbylo nesáhá jedničce ani po kotníky. Ovšem nejhorší na tom je unavený výkon Liama Neesona, který by se měl nad sebou zamyslet a odebrat se na zasloužený akční odpočinek. V akčních scénách už prostě nestíhá. Proto mu asi jako hlavního protivníka museli producenti sehnat starce, jehož pravou rukou je malý, tlustý Albánec. Jak si myslíte, že dopadlo pěstní finále? Ano, odpověď je jasná: špatně. Ostatní herci na tom nejsou o moc lépe a nepomáhá jim ani zmatený a uspěchaný střih. Dvě hvězdičky - za exteriéry Istanbulu a druhou dávám ze soucitu k Liamu Neesonovi. ()

Havala

Zprvu jsem čekal trošku košatější děj, po chvilkovém zklamání se dostavila radost z pěkných scenérií Istanbulu a honiček autem, horší než jednička, to určitě, ale ne zas tak moc. Konec by mohl být víc rozpracovaný, bude trojka? ()

CoreyTaylor4

Je to slabší,než jednička ale není to až tak špatné.Spíš měli vymyslet nový příběh a ne opět to stejné.Únos mladé najivní dívky a tatíček agent ji opět dojede zachránit. ()

jayman

Veľmi by som chcel povedať, že to bolo zlé a že tam bolo milión vecí, ktoré mi vadia a musia vadiť každému, ale v skutočnosti to bolo celkom fajn. Dedko záporák je správne záporný a Liam sa celkom hecuje, na svoj vek. Ale bavilo ma to all the way, aj keď som si celý čas hovoril, že sa to dalo urobiť stokrát lepšie. Pekné tri. ()

carodejb

Je to ako vojsť do reštaurácie, objednať si rezeň a dostať Cézarov šalát. Prvá polhodina je rodinná dráma, ktorá je dobre natočená, ale nikho nezaujíma, lebo všetci chcú akciu, sakra!!! Tá príde, ale je hlúpa až to bolí. Nie len záporáci sa správajú ako blbci, ale aj Neeson má zopár uletených nápadov (Kim, pohľadaj maminku a ocinka, ale hlavne NENÁPADNE. Ozaj a cestou rozhadzuj po uliciach GRANÁTY!). Ono by to neprekážalo, mnoho akčných filmov je blbých a stále sa na ne dá pozerať. Lenže tu pred tým bola nejaká "jednotka", ktorá mala realistický look, veľmi nepríjemnú a naturalisticky poňatú tému (únosy mladých báb...brrr... stále ma mrazí keď si na to spomeniem) s jednoduchou ale napínavou akciou. V Taken 2 nič také nie je! To je proste zlé. Jediné co naozaj stojí za to je hlavný zloduch, celkový nápad a Maggie Grace pri bazéne. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)