Šílený Max: Zběsilá cesta

Šialený Max: Zbesilá cesta

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie / USA, 2015, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 334)

Bizarní, monstrozní a doslova a do písmene šílené (ujeté) ve všech směrech a ohledech. Tahle epicka, nadupaná akční a audovizuální parádička (skutečně velkolepá pocta všem těm klasickým 70/80's béčkovýmpost-apokalypťákům) v čele s klasickým Mad Maxem, kterému ted určitě stoupne sledovanost, šlape jak hodinky a ani na vteřinul díky téměř nonstop-akci (neuvěřitelně kreaitvní, nádherné kaskaderské kusy) nenudí. Tomuto filmu (správnému trashy) nechybělo prakticky vůbec nic (samozřejmě někdo může namítnout, že film mohl mít propracovanější dějovou zápletku, lepší vývoj postav, že tam byly i některé věci které nedávaly moc smysl, pokud ale máte z tohoto soudku už něco málo nakoukáno, tak nadtím jen mávnete rukou a sami uznáte, že tohle vše nikdy není tou hlavní podstatou-prioritou u těchto a podobných filmů). "Zběsilá cesta" je neuvěřitelně špinavý a hlavně pak zábavný film, film který předčil veškerá moje očekávání, a troufám si říct že je to jeden z nejlepších (nebo spíš nejpovedenějších) filmů ve své kategorii, všem trash-maniakům mohu tento kousek vřele doporučit. Dlouho jsem neviděl nic podobného a asi zas dlouho neuvidím jak se zdá, na odreagování a výplach mozku ideální kousek:-) Jo, i já tu musím zmínit toho šíleného magora s elektrickou kytarou šlehající plameny (doprdele co to bylo? mimochodem fakt skvělej nápad - kdy tímto aktem se film už teď zařadil mezi nesmrtelné a pamětihodnotné!) to se jentak nevidí, parádní vsuvka a hurá do akce, která nikdy nekončí!(13.5.2015)

Mad Max se mi moc líbil o kladech se tu rozepsalo mnoho lidí, ale dle mě jsou zaslepeni a ignorují některé zápory, takže osobně to vznášení do nebes nechápu. Proto se nabízí těžká otázka: Kdo je víc šílený? Já nebo všichni ostatní?(3.12.2015)

• Alojs

100% vizuál, 0% obsah. Snímek, který jsem přes veškerou snahu nebyl schopen dokoukat. Receptura je matematicky jednoduchá: honička, výdech, honička, výdech, honička... Režijně sice na výši (a dost možná na toho Oscara), ale po stránce dějové, hloubkové a citové až příliš prázdné.(29.12.2015)

Stříkat si z toho do trenek jako většina obecenstva fakt nebudu, ani to nebudu nikde hajpovat jako nejlepší film roku, což není, ale můžu to doporučit jako solidní audiovizuální akčňák, bez ucelenějšího příběhu či zajímavých postav. Natáčení asi muselo být masakr, srát se s takhle velkým štábem v takových vedrech a celý se to snažit ukočírovat, to chce fakt obdiv. Ono se to povedlo na výbornou, to jo, protože to všechno hezky vypadá i jede, ale i u takhle na oko jednoduchýho brutálního filmu by to chtělo aspoň nějaké emoce a postavy udělat výraznější - vždyť i sám Max je na sympatie hrozně chudej. V mých očích tenhle film nejvíc žene vizuál a sednoucí hudba (ano, kytarista je rozhodně cool), ale vše ostatní jaksi nenaplňuje pocit kvalitního-kulervoucího-ultrabombastickýho nářezu, takže se pocit lehkého zklamání přeci jen dostavil. To bude ale asi tím nezdravým hypem.(4.1.2016)

Akční nářez.Furiosa nejvíc cool ženská hrdinka za hodně dlouhou dobu.Víc napsat netřeba.(15.1.2016)

• filipvrbik

Tadá , fanfáry...absolutně nejhorším filmem všech dob se stává Mad Max, už původní dílo se mi moc nelíbilo....ovšem že toto zvěrstvo dostalo 10! nominací na oscara, to si ze mě udělali pánové akademici jednu velkou kulatou zadel. I na dostání maliny je to příliš špatné. Nemá to nejhorší scénář všech dob, protože to nemá vůbec žádný scénář (leda postapokaliptická auta jedou a vybuchují na poušti cestou tam a cestou zpět-konec scénáře), Efekty béčkové, herecké výkony katastrofa- jak mám rád Charlize Theron, taky se mně z ní chtělo zvracet, kamera příšerná masky doslova kalamitní,(leda že to bla komedie/parodie protože jsem se nasmál) nemůžu jinak než 0,0%! (opravdu viděno celé!)(18.1.2016)

• hero_bk

10 nominací na Oskara???? Toto?? 25 minut jsem to vydržel, dál už jsem prostě nemohl. Autíčka, výbuchy, autíčka, výbuchy. Žádný děj (vybuchující auta nejsou děj). Zase mám pocit, že jsem něco nepochopil. V čem to je? Proč má takováto sračka na úrovni studia Asylum 81%? Kdo dal pět hvězdiček, má IQ pod 80, ale v takovém případě by bylo průměrné IQ na CSFD velmi nízké... Nechápačka prostě.(24.1.2016)

• regentor

Nenaplněné očekávání. Slaboduchý odvar skvělé dvojky Maxe bojovníka silnic. Přes třicet let dělí tyto filmy a dnešní tvůrci mají podstatně lepší možnosti než dřív ale natočili bezduchý blábol. Humungulus a jeho albinos komando co směřuje do valhaly...Nemluva Max krevní konzerva a jednoruká Amazonka na cestách, trocha benzínu, prachu a několik výstřelů . Ztráta času i peněz , Howgh.(11.2.2016)

• dj.coffee

Dávám dvě hvězdy za kytaristu na náklaďáku s hořící kytarou a parádní aparaturou :-D. Počin dostál svému názvu - je to skutečně šílené.(23.2.2016)

Škoda, že to nevyšlo Millerovi v Cannes, lebo vytvoril sci-fi, ktoré prepracované do tých najmenších detailov a niekedy z ktorých sa budete chytať za hlavu (dojičky, masky (pery, oči, motorový olej, ako forma masky), kostými, autá a ten gitarista skutočne nemal chybu - jedná z vecí, z ktorej sa zasmeje). George Miller tú zvýraznil aj problémy, ktoré sú veľmi blízke súčasnej dobe a stačí sa len pozrieť na film. Charlize Theron skutočne sedia silné ženské postavy, ktoré poslušne nenasledujú chlapa. K tomu ešte sa podarilo Millerovi vypichnúť emocionálnu stránku. Počas filmu budete poznať, že režisér už skutočne má niečo za sebou a nemá problém si točiť kvalitné filmy. Jedna z tých sci.fi, za ktoré nie je hriech utratiť peniaze alebo nájsť si čas a pozrieť si. „Režisérov film“. /90%/(1.3.2016)

K návratu šíleného Maxe jsem byl, po celé té lavině nepovedených remaků a restartů, celkem dost skeptický. O to víc jsem byl mile překvapen projekcí, která člověka od prvního snímku usadí do polstrované sedačky a nenechá ho se zvednout, dokud se na plátně neobjeví závěrečné titulky. Tenhle film by se dal shrnout do jednoho slova - akce. Vlastně do dvou slov - nekončící akce. Pro mě osobně je to bohužel ale i důvod, proč nový Max uniká pětihvězdičkovému ohodnocení. Je to velká škoda, že tak mistrně vystavěné akční scény postrádají hlubší dějovou linku. Určitě bych vyzdvihnul skvělý soundtrack, který podkresluje do detailu vyšperkované kulisy. Ať už jde o pouštní pláň, post-apo kostýmky nebo vytuněné káry jejíž motory spalují palivo tak mocně, že cítíte vůni benzínu přímo v sále. Zběsilou cestu šíleného Maxe můžu vřele doporučit, tak vypněte mozek, nastartujte a užijte si tuhle akční jízdu.(18.6.2016)

Mad Max: Fury Road nie je dokonalý film, no miestami (často) geniálny najmä svojou akciou ktorá je nastavená na 110% a tak keď sa cca niekde v polovici filmu nachvíľu zastaví aby nabrala dych je to ako z iného sveta, je to veľký kontrast a zprvu to tam nesedí, no potom si uvedomíte že je to dobre, lebo nie len film ale aj divák potrebuje nabrať dych na ďalšiu spektakulárnu akciu. Príbeh je úplne jednoduchý, priamočiary (to nie je výčitka) , proste sa len treba dostať z bodu A do bodu B a naopak (a minimálne prežiť). Minulosť hlavných postáv je len zľahka načrtnutá, a tak sa dozvedáme o ich motiváciach či povahových vlastnostiach, len ich sledovaním pri vypätých situáciách. Dej sa nesústreďuje na nejaké odbočky, nezaoberá sa veľmi minulosťou, jednoducho nás a aktérov hodí do postapokalyptického sveta a sústreďuje sa na prítomné okamžiky z, ktorých sa snaží vytiahnuť maximum (a že mu to ide). Niektoré scény, zábery, postavy pôsobia fakt divne, komicky (alebo trochu brakovo? :)), až afektovane napr. "gitarista"(skvelý nápad! a zároveň úplne wtf). 90%(24.6.2016)

Tržby v USA za první víkend: 45 428 128 $ (3702 kin) // Tržby v ČR za první víkend: 4 388 683 Kč (113 kin) // Diváci v ČR za první víkend: 29 984 diváků // Náklady na výrobu: 150 mil. $ // Nenormalne sialena akcna jazda. Podla mna najlepsi film roku 2015.(17.8.2016)

Zažijete Sandstorm, avšak bez Darude. Nič to, baviť vás bude. Čaká vás pár šialeností ako gitaroplameňomet, ľudia ako krvné banky (aspoň je logické, prečo záporáci nechávajú zajatcov), aj albíni žijúci v tme a zbožne ucievajúci svojho ľudského boha. Títo fanatici názorovo podobní niektorým voličom Kotlebu alebo Fica (samozrejme hlavne ISIS) sa tešia svojimi úspechmi pri pokriku Be Whitness! Až má človek pocit, že toto bude Vasky Jugend, ktorá začne krvavú revolúciu roxorovými tyčami, len aby vám mohla uje.. ehm.. ukradnúť bojlery. Mottom hlavného hrdinu je prežiť, ale ako to už s mainstreamovými postavami býva, svoju kožu zlého chlapca zhodí aj Max a dá sa nahovoriť na boj proti bezpráviu. Tom Hardy v hlavnej úlohe diváka poteší, no svoju zbierku charakterov a významných výkonov si tu nerozšíril, len fanúšikovskú základňu. Takisto Charlize Theron v roli rebelskej imperátorky Furiosy. Výkonom tu poteší ale Nicolas Hoult, ktorého fanatický prisluhovač hlavného antihrdinu Nux je potecha pre oči a ďalší z jeho významných hereckých zárezov. Nuxova premena z nadšenca fanatizmu a automechaniky na nadšenca len automechaniky na strane kladných hrdinnov(života, morálnych hodnôt?) je však prirýchla a je nám podaná cez sklamanie a jedno kratšie utešenie jednou z krásnych žien hlavného antihrdinu, ktoré sa bohužiaľ ani nepotrebuje cenzurovať. Mela Gibsona vystriedal Tom Hardy. Škoda, šialenosti z Maxovej tváre ubudlo, ale šialené nápady a zbesilá akcia ostali. Režisér svoj projekt oproti predchádzajúcim filmom zlepšil. Teraz mu výdatne pomáhajú aj lepšie efekty a kamery ako v minulosti. George Miller pre nás opäť pripravil adrenalínovú akciu, teraz vďaka novšej technike priam videohernú (skalní fanúšikovia môžu siahnuť aj po graficky vydarenej videohre). Keď nemáte čas ani nabiť zbraň, aby ste odstrelili zúrivého motorkára, nemáte čas povedať ani svoje meno, nieto ešte nájsť si vhodnú chvíľu na predstavenie svojej osobnosti, takže znova nečakajte žiadny psychologický rozbor postáv, lebo vám uniká benzín a vy sa potrebujete dostať čo najďalej od bývalého šéfa a jeho posluhovačov, najlepšie do bezpečia. Dostanete načrtnutie morálnych hodnôt postáv cez pár vážnych slov a ich činy v klasickom mainstreamovom šate, ktorý sa dotkne diváka tak, aby fandil tým dobrým s charakterom a odmietal záporákov, lebo s tými divák strávil čas len keď chceli kladných hrdinov zabiť alebo zneužívali svoju moc. Dej tiež nie je náročný, dal by sa charakterizovať jedným slovom: dopredu. Tak ako uniká od nepriateľov Max, unikajú aj minúty a v tom rýchlom tempe zmesi zmesi rýchlosti, krvi a benzínu sa dejovej výstavby nedočkáte. V prípade, že chcete postapo s menšou dávkou akcie a väčšou dávkou psychológie, siahnite po The Road Johna Hillcoata podľa predlohy Cormaca McCarthyho. Georgeovi Millerovi sa upgrade jeho slávneho filmu podaril. Okrem akcie, ktorá je vďaka dnešnej dobe vizuálne atraktívnejšia potešia aj lepší herci ako v starších filmoch Mad Max. Film s hlbokou myšlienkou podanou plytko. Tak, aby ju dokázali stráviť všetci konzumenti. Postavy a dej sú opäť spravené cez mainstreamovú šablónu, ale tempo filmu a akcia to bohato vynahradia. Dúfam, že sequel sa vydarí a bude mať minimálne toľko šťavy, ako Fury Road. Ak nie, treba ju doplniť z krvnej banky.(20.8.2016)

Vysokooktánová zábava!(26.3.2017)

Keby si film udržal tú správnu šibnutosť z prvej polovice až do konca, bolo by to za päť, ale za ten motorkársky gang starých mám a pokazený záver ide jedna hviezda dolu.(28.7.2017)

Nejlepší film roku. Audiovizuálně je to lahůdka, kterou si vychutnáváte každou scénou. George Miller odvedl parádní práci a jeho poctivost ve tvoření scén je na filmu neskutečně vidět. Všechno do sebe zapadá. Rychlé tempo střihu a hudby jenom doplňuje už tak vydařený film. Tohle všechno podtrhávají vynikající herecké výkony Toma Hardyho a Charlize Theron. Asi můj neoblíbenější film za posledních pár let. 5 hvězd a spoustu oscarů.(8.8.2017)

Max je konečně doopravdy šílený! Trvalo to spoustu let, ale stálo to za to. Miller se jako starý pán překonal ve všech ohledech a přinesl něco neuvěřitelného a zběsilého v každém jednom okénku.(8.11.2017)

Divoká road movie pro obdivovatele bizarností. Akce na akci, potrhlost na potrhlost, úchylárna za úchylárnou. Mad Max čtyři šlape jako nadupaný šestiválec a pro příznivce žánru a maxovské série nabízí nekonečné orgie. Smrdí to tu benzínem, krví a potem, mezi zuby skřípe písek a slovo naděje je horší než nadávka. Ta hvězda dolu je jen za dost hloupoučký a neoriginální nosný příběh.(6.2.2018)

No co napsat k tomuto filmu....asi tohle: Pokud jste neviděli starého Maxe, tak možná budete zaraženi zdejším šíleným a zvráceným světem, který je naprosto geniální a kouzelný. Film vás zarazí do sedačky od první minuty a pustí vás asi tak tři hodiny po promítání, protože tempo je tak zběsilé a film na vás vychrlí tolik věcí, že je ani nebudete stíhat vstřebávat při první projekci. Prostě a jednoduše zatím nejlepší film roku a nebál bych se říct, že nejlepší akční film této dekády.(14.5.2015)

Z celej stopáže filmu je 90% čistej akcie. Dvojhodinový rockový koncert a hoc toho Max veľa nenahovorí, vždy keď otvorí ústa a prenesie niečo svojim drsným hlasom tak to stojí za to. Je to úchylné, šialené a hlučné, ale nie je tu pocit béčkovosti. K dokonalosti nechýba hádam nič. Mad Max ala posledný akčný hrdina za čistých 5 hviezd, videné 3x.(14.5.2015)