Šílený Max: Zběsilá cesta

Šialený Max: Zbesilá cesta

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie / USA, 2015, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 331)

Vývoj nezastavíš. Nejdřív jen pomstychtivý Max, pak Mad Max a jeho pes a teď Mad Furiosa a její pes Max. S ukradnutou harémovou líhní a na podvozku Tatra se ti dva postaví všem, chybí už jen Čagin na Kamazu.. Popojíždění po australských okreskách vystřídalo akční hromobití na planetě Tatooine, šéfkuchař Seale slavnostně zahájil vizuální bakanálie, kaskadéři předvádí božský vítr a co si budeme nalhávat, nějaká větší košatost příběhu by byla stejně nepatřičná jako Nedvěd hrající na elektricko-plamenometnou kytaru Stánky. Miller s tučným měšcem Warner Bros. za pasem neuvěřitelně zamachroval a já doma vysypal z oblečení tolik písku, že by to stačilo na atletické doskočiště. Zkrátka tam, kam před 35 lety přijel režisér na kole bez přehazovačky a odrazek, vjel nyní na nadupané silniční motorce. Ale abyste si nemysleli, já cyklistiku docela rád.. P.S.: Přál bych si, aby nyní z režiséra napojením na přístroje udělali Immortana George a já se mohl za dalších 35 let podívat, kam až zase vystoupaly možnosti filmových tvůrců. Vývoj nezastavíš..(22.5.2015)

Mě tady hlavně přišlo uveřitelnější to šílenství postav a vůbec celá mytologie světa na mě působila lépe než v předchozích dílech, což je hrozně důležitý, pro takovejhle film... Jinak težko říct jestli se mi ten film vlastne líbil. Kazdopátně madness to bylo a přišlo mi, že to leckde opravdu posunuje hranice filmu a když ne filmu, tak aspon imaginace... Skvělý vizuál laděný jednoduše do dvou barev je také neokoukaný a impozantní...(3.6.2015)

Proč mi přijde, že šílený Max je tam ze všech vlastně nejvíc normální? Super akční nářez a i když se celý film překvapivě netočí jen kolem Maxe, tak to není určitě zklamání. První půlka je v super tempu a na druhou část se v sice v tempu lehce poleví a finální střet není asi vrchol filmu, protože v první části se začalo fakt tvrdě. Opravdu v celém filmu mi přijde, že jediná velká chyba je právě v jeho gradaci. I tak jsem si ho ale skvěle užil a jiné výhrady asi nemám.(4.6.2015)

Najlepší akčný film nového milénia a to nie len kvôli samotnej neuveriteľnej akcii. Ak si niekto myslí že tento film nemá dej alebo nedáva zmysel a stojí len na cool akcii a vizuále tak jednoducho nebol dostatočne pozorný pretože témy totality a otroctva ktoré ho sprevádza, feminizmu a náboženského fanatizmu skutočne nemohli byť viac zreteľné a navyše sú prepojené skutočne originálnym spôsobom, Maximalistický Max ma jednoznačne najviac prekvapil svojou hĺbkou a víziou ktorá vysoko predčí čokoľvek z originálnej trilógie. A to že sa dostávame do veku kedy feminizmus začína byť cool ma ako feministu pochopiteľne teší.(4.6.2015)

Neuskutečná audiovizuální nálož! Post-apokalyptické reálie, kamera, hudba... A vznášející se válečný kytarista k tomu. Tleskám!(5.6.2015)

Zběsilá jízda která nenudí.Tom Hardy se doopravdy předvedl.Šílení padouši. Mad Maxe jsem si doopravdy užil asi nejlepší akční film co jsem viděl 5 hvězd zaslouženě. (TATRA !! )(6.6.2015)

• pesbara

už dlouho jsem neviděl tak marnej a přeceňovnej film plnej zbytečnýho násilí a nesmyslnýho jednání. Ano, je to docela originální, ale to je všechno, jinak jen smutek a pocit zmaru. Divný nevěrohodný postavy chovající se jako blázni, furt se jede a furt se bojuje tím nejnesmyslnějším způsobem co jen kdo dokáže vymyslet. Jestli to má být nějaké podoběnství o boji dobra se zlem, tak jsem zcela nezasažen(7.6.2015)

Pro mne celkem zklamání. Uznávám, že natočeno bylo bravurně, technické detaily na vysoké úrovni, výkony herců slušné. Ncméně scénář, kdy někam všichni jedou a pak zase jedou zpátky mi dost zklamal. nebyla tam špetka invence a ani moc dějových nápadů. Čekal jsem o hodně víc. Je mi líto....(12.6.2015)

Obdivuji George Millera hlavně za ten nápad. Drží se od samého začátku i když první díl mě zklamal, tak zase ten dosavadní poslední mě překvapil. Všechny ty auta jsou reálné což je pecka. Svět se zbláznil a takhle to dopadne.(14.6.2015)

To nemělo chybu.(16.6.2015)

• oli9

Zklamání ! Těšil jsem se do kina jak malý kluk, čekal jsem pecku , bez děje jenom dvouhodinovou jízdu, jenže ano nudilo to a postrádalo něco. Káry, efekty supr jenže a co dál ?? Starý max byl teda lepší. Nechápu tu euforii tady u všechneberu vám hodnocení. Přitom já téma postapokalyptická budoucnost miluju.(16.6.2015)

TRIUMF. Mad Max v dnešnom prekomixovanom filmovom svete plnom snímkov na zakázku dokázal priniesť niečo, čo som ešte nikdy v takejto podobe nevidel. Mal som štastie na výbornú projekciu v Londýne, kde sa celé kino doslova triaslo pri každom výbuchu a náraze auta. Za podpory úžasne našlapanej hudby a nádherného vizuálu som mal pocit, že sledujem niečo nevídané, niečo dokonalé. Stred filmu bohužiaľ stráca na tempe a niektoré časti by som z neho bez váhania vystrihol (nočné sekvencie, rozhovor so starými ženami), ale koncová sekvencia znova prináša akčnú nálož, ktorá nemá obdoby. Charlize Theron úžasná a krásna aj s krátkymi vlasmi, Tom Hardy predvádza taktiež zapamätatelný výkon a spoločne s Nicholasom Houltom završuje svätú hereckú trojku, ktorá film posúva ešte do väčších výšin. Celkovo nejde o dokonalý film, ako by sa mohlo zdať po približne štyriridsiatich minútach filmu, ale v dnešnej dobe ponúka niečo tak nevídané, že mu všetky menšie neduhy odpúšťam.(17.6.2015)

Ještě sem to neviděl ale určitě to bude na 5 hvězd.(18.6.2015)

• NeverEver

Takovahle blbost neni hodna nazvu "Mad Max". Nejen ze puvodnimu Silenemu Maxovi nesaha ani po kotniky, ale navic je to fakt pic*vina. Dej je mizernej, rezie je prvoplanova a scenar je ubohej. 2** jsou spis z nostalgie (film jsem musela dokoukat se zaprenim).(18.6.2015)

• MisterSister

Film, jehož protagonista v efektyprošpikovaném úvodu pronese cosi o tom, že kdysi patřil k chlupatejm a následně je zabásnut partou maníků na klišéovité poušti, by za normálních podmínek měl bezpochybu obrovskou šanci stát se tím ''cool'' bijákem po kterém se letní publikum s propoceným vkusem utluče úžasem. Soudě na základě hodnocení na csfd.cz se to i stalo, avšak s tím rozdílem, že tentokráte si zmámení fanoušci vzali na paškál dílo trochu jiného kalibru. Jiného v tom, že pan režisér se očividně poučil z tvorby Michaela Baye a narozdíl od něj seká ještě více akčních scén, které mají ještě méně smyslu; to je přeceněné - nemají totiž žádný. Prvních 20 minut tak člověk přemýšlí nad tím co se to tam děje? a proč vlastně? no dobře tak aspoň, že to vypadá docela dobře, ale vážně, proč se tam furt objevuje ta malá holka?. Film naprosto nevyužívá obrovský herecký potenciál Toma Hardyho, hlavní roli vlastně mohl hrát úplně kdokoliv a nikdo by si toho neměl šanci všimnout, je tedy evidentní, že tento herec byl zvolen, aby na ''to'' aspoň někdo chodil. V tomhle filmu vlastně vůbec nic nemá smysl, což se u akčních ''vymýváren'' dá čekat, ale ''přidaná'' hodnota zde spočívá v jakési nechutné, obskurní snaze o to evokovat v divákovi emoce, a to, ať už prostřednictvím té údajné dcery Hardyho, či obtloustlými ženami produkujícími mateřské mléko pro veřejné potřeby, dále pak ženský motorkářský gang a stařeny na chůdách, kdo má tohle za potřebí ksakru? Tenhle film zkrátka neobsahuje nic než hromadu né-až tak dobrých efektů které už pár let nedokáží utáhnout dvouhodinovou stopáž. Poprvé v životě jsem po zkouknutí filmu litoval vynaložených nákladů, takovéhle filmy by měli zakázat a rovnou za ně lámat tvůrcům hnáty.(19.6.2015)

Nehorázný audiovizuální masakr. Ti, co vymysleli ty masky lidí a modely aut by zasloužili Oskara. Všechno už by to bylo dokonalé i tak, ale s tim bláznem, co tam brnká na tu kytaru to teprve dostalo ty správné grády. Člověk, který ho má na svědomí musí mít o kolečko víc, nebo míň. V tomhle filmu je prostě všechno propracované a nezapomenulo se ani na takové detaily, jako permanentně stojaté bradavky čokoládové krásky. Hardyho i Theron si tu oblíbí každý. Nemůžu se dočkat, až film uvidím znovu. Bohužel se po tomhle na předchozí trilogii asi nepodívám, protože bych si nudou okousal nehty až po první článek prstů. 95%(20.6.2015)

Vizuální orgie v nejlepším akčním nářezu z ranku post-apo movie za poslední roky! A důkaz, že i v 21. století můžou mít hollywoodský blockbustery koule... Jinak už vše napsáno kolegy, souhlas např. s komentáři: woody, DaViD´82, Karlos80 apod.(21.6.2015)

Pojmy jako je styl, akce, originalita získávají tímto snimkem nový rozměr!(21.6.2015)

Ten Miller si fakt dal dost dobrej koks aby tohle natočil. Je to nejlepší díl z celé série a určitě by si to zasloužilo Oscara. A navíc tam byl i Guitar Hero. Sečteno podtrženo a je to mega vynikajících 110% Né vážně, ale míň jak sto bych tomu nedal. Tento film si můžete koupit na Bluray zde:http://www.filmarena.cz/blu-ray-sileny-max-4-zbesila-cesta a dvd zde: http://www.filmarena.cz/dvd-sileny-max-4-zbesila-cesta(26.6.2015)

Trilogie Šílený Max s Mel Gibsonem Starší o 25 let u mě jednoznačně vítězí. Jediné plus v novém Maxovi - Charlize Theron, pokrok ve filmových efektech a opravdu šílená dávka akce od začátku až do konce. Dějově na můj vkus velmi slabé a co se výše zmíněné akce týče, sice skvělá, ale sledovat 120 minut nic jiného než zběsilou destrukci mě opravdu nebere. Nicméněje to samozřejmě věcí vkusu a já to respektuji. Ale u mě je to jeden z filmů, ke kterému se vracet nebudu, narozdíl od původní trilogie.Za mě tři hvězdy za akci a Charlize Theron.(27.6.2015)

Chtěla jsem pořádnou jízdu, polonahý ženský a žádný patetický řeči. No a dostala jsem pořádnou jízdu, polonahý ženský a téměř žádný patetický řeči. Já myslím, že dobrý :)(27.6.2015)