Greenpeacak

Ten obrovský týpek s vyleštenou lysinou, ktorý nosil plienky, cuckal materské mlieko, vytrhával turbá z áut a za celý film prakticky nevyslovil žiadnu drsnú hlášku, si získal moje srdce :) ()

Gogo333

Od chlápka co má za sebou Babe a Happy Feet jsem takovou pecku nečekal. Žádný vysvětlování a rovnou nás hodí do akce. Celé to je šílené a akční a člověk se nestačí kochat výbornou kamerou. Film se hned na začátku perfektně rozjede a valí na plný pecky celou stopáž, která děsně rychle uteče. Celé to byla naprosto úžasná jízda se spoustou šílených nápadů a doufám, že dopadne další díl a bude to stejná pecka, protože tohle se nehorázně povedlo. ()

Janega

Názov filmu neklame, je to fakt riadne zbesilé, nadupaná akcia od začiatku až do konca, ktorá nenudí, napriek tomu, že je taká jednoliata. Po tejto stránke napĺňa film maximálne očakávania. Ale prichádza ale. Všetko to ide na úkor deja a postáv, ktoré by som tiež rád bližšie poznal. Takže kvôli tomu idú hviezdičky dolu. ()

AdamesWWE

[6/10] Zručne natočený film, obklopený efektami od začiatku až po koniec, s tým nemám problém. Bohužiaľ, príbeh ma zaujal iba minimálne. Je to môj subjektívný názor na základe ktorého hodnotím film ako iba priemerný, ale určite ocenujem perfektné efekty, výber prostredia a zaujímavé kostýmy. Na tom si dali fakt záležať, aj na akčné scény sa dobre pozerá, ale príbehovo za mňa slabé. ()

jakeer

Sedem rokov som o tom počúval, že aké je to skvelé a zábavné. A pritom to je len ďalšie chladné sci-fi bez deja. V treťom tisícročí hádam už nemôže stačiť len dobrý vizuál. Udržali ma pri tom len dve hlavné herecké hviezdy, ktoré odviedli svoj štandard. ()

Hadriel

Když jsem poprvé viděl trailer, hned mě napadlo že to bude přeakčněná kravina a že na to snad ani nebudu chodit. Pak se objevili další verze traileru a už to nevypadalo tak zle. I tak jsem šel ale do kina bez očekávání. No, byla to teda jízda. Kam se na to hrabou Avengers. Jasně, má nějaký mouchy, jako snad každej film. Je to akce, trochu superhrdinská akce. Ale to celkový podání to dělá tak nějak líbivé. Postapo svět je super, ty pekelný stroje jsou promakaný do posledního detailu. V8! V8! V8! Suprová akční kamera. Viděl jsem ve 3D Dolby Atmos. 3D je pěkný, trochu asi i umocňuje zážitek Ale není to nic stěžejního. Za to Dolby Atmos, to je jiná. To tomu opravdu přidává. Rozhodně doporučuju. Po očekávaném zklamání z F&F a nevýrazných Avengers je Mad Max spolu zatím největší překvapení roku. Nevím jaký má Max poměr CGI k reálným trikům, ale rozhodně to vypadá na velkou převahu reálných triků (a nebo jedno z nejlepších CGI ever), což je mezi záplavou digitálních hnusů poslední doby (Hobit, komiksáci) opět krásný pohled. Další projekce je žádoucí, teď ve 2D (stále si nemůžu zvyknout na to jak 3D udělá obraz nepříjemně tmavší), ale rozhodně s Dolby Atmos. EDIT: Tak jsem si to dal znovu, tentokrát ve 2D s Dolby Atmos. Světlejší obraz mi sedí víc. Jde si všimnout daleko více detailů, jak jsou jednotlivé mašiny opravdu propracované. Na druhou stranu, ale je také daleko víc znát, co bylo později doděláno CGI. Max byl dělán rovnou pro 3D. ()

Doomerator

Přisedněte blíže, povím vám tajný recept k vytvoření DOKONALÉ akční podívané. Nejprve vezmeme kvalitního a oblíbeného herce (Hardy), tutéž formuli použijeme i u herečky (Theron) a přidáme trochu té mladé talentované krve (Hoult). Jako základ použijeme akci, nahrubo nakrájenou a 100% reálného původu (žádné digitální náhražky). Přihodíme tu nejkvalitnější a nejpřehlednější kameru, podlijeme netradičními lokacemi, vytříbeními kostýmy a perfektně sladěným soundtrackem. Výsledek zlehka posypeme dialogy (opravdu jen trochu!) a poté pořádně protřepeme. Koktejl poté velkou silou vrazíme zákazníkovi přímo do obličeje a necháme 2 hodiny účinkovat. Extáze zaručena! ()

iampatrik

90% Jak jinak popsat film, když samotný název ho vystihuje nejlépe? Šílená a zběsilá podívaná od začátku do konce, kterou stačí popsat jen heslovitě. Jedna dlouhá honička. Vybroušený audiovizuál. Plný nápadů. Bizarní. Výtečně odpudivý post-apo svět. Šilený nejen Max, ale drtivá většina postav. Jeden z nejlepších čistokrevných akčňáků?! ()

Warle

Nářez. Obrovský, šílený, dechberoucí, boží nářez. Šílený Max? ANO. Zběsilá cesta? ANO. Mad Max: Fury Road je naprosto skvělý letní blockbuster plný akce, skvělé kamery, parádních efektů a především neskutečným soundtrackem. Především tento parádní rockový soundtrack mi bude hodně dlouho znít v uších a hlavě. Normálně bych řekl, že dělat remake 30 let starého filmu asi nebude fungovat, ale v tomto případě bych se šíleně spletl a musel bych si dát pořádně pěstí. Nebo se obětovat a doufat, že objevím Valhallu. Mad Max je žhavým kandidátem na film roku, ale na tom se tu asi shodnou úplně všichni. Díky Georgi Millere za parádních 120 minut v kině, už dlouho jsem z kina nevycházel tak nadšený. Asi mi prostě ke štěstí stačí elektrická kytara a bubny hrající do rytmu jedné šílené party vedené nechutným a šíleným diktátorem. WHAT A DAY.. WHAT A LOVELY DAY PS: Pokud jste herní fanoušci a film se vám líbil, tak si zahrajte Borderlands a RAGE. ()

Sufferer

Pokorne si sypem popol na hlavu, pretože som tomuto projektu od položenia prvej tehly až po prestrihnutie pásky neveril. Ja viem, hanba mi. (Kino) ()

vodafone

Vůbec nedokážu pochopit to vysoké hodnocení.. ano je tam plno efektů a jsou tam docela dobré pasáže i záběry .. ale 90% vážně? jsem tak na 3,5* ale na just dám 3.. ()

FARGO

Vysoko oktanová akce, ze které čiší nadšení a šílenost tvůrců. Psychologický podtón dodává filmu prokreslení postav a vysvětluje v náznacích pravidla tohoto postapo svět. Šílené, ale vlastně proč taky ne? ()

angloumene

Po kratším rozmyslu měním na 5 hvězd :) Mad Max je opravdu zběsilá cesta, ta nejzběsilejší, co jsem viděla! V kině jsem se rozhodně ani na chvilku nepřestala bavit, A vůbec nejlepší na tom všem je, že to dokonale dává smysl. Žádné vykonstruované postavy v nefungujícím světě... To vůbec ne. Tak tohle rozhodně nebylo moje poslední zhlédnutí. Celkově 93 %. ()

Honzeek95

Proboha, co toto zase bylo.. Šílená hovadina, toto se naprosto vymyká myšlenkám zdravého rozumu. Poslední dobou se snaha tvůrců o vytvoření nejoriginálnějšího filmu v historii stále více stupňuje, po Kingsmanovi přichází toto bláznivé road movie. Je sice pěkné, že oba filmy se věnují aktuálním problémům lidstva (jedno riziku přelidnění a druhé je z utopické budoucnosti, kdy na Zemi téměř došla voda), ale to, jakým stylem jsou tyto myšlenky prezentovány je přinejmenším pochybné. Narozdíl od Kingsmana je tento film naprosto stupidní, bez noblesy Kingsmanovi vlastní a s minimem děje a dialogů. Je to vlastně taková nekonečná jízda, ale je to naprosto O NIČEM! Devadesát procent, to je snad zlý sen, tady v té republice už snad fakt fetuje každý! A poslední poznatek, myslel jsem si, že vzhledem k primitivnosti tohoto snímku zde občas hlavní postavy sem tam pronesou nějaký vtipný gag, ale opak byl pravdou, Mad Max si drží kamennou tvář Terminátora. ()

Itar

Absolutní masakr. Sedněte si, vypněte mozek a nechte se znásilnit atmosférou a parádním vizuálem. Nikdy bych nevěřil, že film může snést dvě hodiny ve stejně frenetickém tempu. ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi