Snezecka

První film, který jsem viděla ve 3D a jsem ráda, že aspoň vizuální stránka byla co k čemu. O ději bych raději pomlčela. Vážně nechápu, co mají desetitisíce lidí na tom, že nějakej chlápek s bandou postapokalypticky vyhlížejících bab jede půlku filmu přes poušť, pak se otočí a jedou zase zpátky? Nebo jsem viděla jiný film? Původní Max je opravdu zběsilý a šílený, filmy s Gibsonem měly alespoň nějakou myšlenku. O natáčení jsem četla spoustu věcí, viděla jsem i nějaká videa „za scénou", neměli to lehké. Ale zatraceně si rozmyslím, jestli se na tuhle hrůzu ještě někdy kouknu. Za vizuál a Hardyho dávám aspoň tu jednu hvězdu. ()

Soldier_666

Zběsilé postapokalyptické road movie. Originál z '79 s Gibsonem mám rád, pokračování z '81 má "kultovní" status, nové zpracování s Hardym neuráží. Především masky, efekty, akce, jsou přednostmi tohoto snímku. Chytré dialogy, morální dilemata, překvapivé zvraty se nekonají. A tak je to možná i lepší. Snímek příjemně uběhl a překypoval akcí, ale že by to měl být snímek století? Stěží. K tomu je potřeba vice než dvouhodinová řež s perfektně zpracovaným postapo prostředím a absurdním (ale vtipným) humorem. Mezi 4 a 5, takže silný 4 nebo slabých 5... ()

Atrejka1

Jedinými slovy masakr. Jízda, kterou bych chtěla zažít. Magoři, který bych chtěla potkat...postapo, který udává rytmus. A tak to má být. ()

Duffman 97

Akční pecka která se s ničím nemaže.Děj začíná prakticky od začátku a hlavně je tam nonstop akce.Tom Hardy je milionkrát lepší než Mell Gipson a záporák je pořádný parchant.Já jsem Mad Maxe moc nemusel,ale po tomhle filmu bych to měl přehodnotit.Užil jsem si film od začátku do konce. ()

TomQ

Šílený, Maximálně šílený film. V akčních scénách často nepřehledný a chaotický, děj vlastně (téměř) neexistuje, ale nářez to je :-) ()

pajator

Pro mě dokonalý film v daném žánru. Mám ho rád, stejně jako Bojovníka silnic, kterým je možná trochu inspirován. Je to samozřejmě natočené dle současných možností a tak je vše velkolepé, nic není nemožné a vše vypadá úchvatně. Na první pohled se jedná vlastně jen o jednu dlouhou akční scénu. A ono tomu tak vlastně je, protože akce se skoro všudypřítomná. Není to ale na škodu, protože akce je vážně dechberoucí. Navíc i přesto je zde znát vývoj (některých) postav, což dělá film zajímavějším a uvěřitelnějším. Posuzovat zda je lepším Maxem Hardy nebo Gibson nechci a ani se to nedá. Každý je trochu jiný, stejně jako jsou trochu jiné jejich filmy. V jednom je hlavní komoditou benzín, ve druhém voda. V obou ale pro to umírají lidé a kolikrát ne moc pěkným způsobem. ()

J.Crusader

Mám rád všechny Maxe. Různě. Dvojka je jedním z etalonů postapo žánru, jednička takovou ne úplně povedenou předehrou k dvojce a trojka, no, ta je skoro zbytečná. Dlouho jsem si myslel, že závěrečná honička z dvojky nemůže být (nejen v postapo žánru) už nikdy překonána pro svoji fyzickou syrovost a jitím až na hranu (a leckdy za) kaskadérského řemesla. Mýlil jsem se. Fury road je víceméně ona závěrečná honička z dvojky, roztažená do celovečerní stopáže a přerušená jen nakrátko ve své polovině, aby se člověk mohl alespoň nadechnout. Miller vsadil především na klasické natáčecí postupy a je to znát. Veškeré destrukce a výbuchy probíhaly s reálnými vozidly v reálném světě s reálnými kaskadéry (doporučuji si najít na YT dokumenty o natáčení, je to výživné pošušňáníčko) a opět z toho dýchá fyzická syrovost, kterou zatím neumí (v dnešní době) žádné CGI nahradit. Fury road se tak u mě zařadil po bok druhému dílu. A že si někdo stěžuje, že je to bez děje a bez příběhu? No a? Toto není dílo, nad kterým by měli v tichosti debatovat filozofové a hledat skrytá poselství (i když i ty tam jsou). Tohle je dvouhodinové brutální postapo petrolheads hudebněklipové porno. 100%. ()

teekanee

Nemilosrdná akční jízda od začátku do konce. Absence zdlouhavých dialogů tomu dává obrovskej styl a šmrnc. Hardyho mručení spojený s jeho hereckým projevem je fakt jedna velká paráda. Taky se hodí zmínit, že je to naprosto skvěle natočený a vizuálně dokonalý. Co tomu, ale dodává punc dokonalosti je šíleně našlapaná hudba. Ano, můžete namítnout, že příběh je jedna velká honička, což je v podstatě pravda, ale to u tohoto typu filmu vůbec nevadí. Jediný co bych fakt vytknul je pomalejší začátek, který mě na několikeré shlédnutí vcelku nudil. 85% ()

Carpinus

Vše už o tom filmu bylo řečeno, nemá smysl dodávat něco víc. Je to prostě pecka. Jen bych přidal mou nejoblíbenější hlášku z filmu, tedy kromě "Valhallááááááá!!!!: "Drž tu světlici!" "Jóó, držím ji!" "Blíž!!" "Máš ji přímo řed očima!!" "Uááááááááá!!!!!" :-)))) ()

Dr.Gogo

Žasl jsem, když mi táta po shlédnutí filmu řekl, že se mu to ani moc nelíbilo. Proč? se ho ptám... Protože tu hlavní hrdina dostává nějak moc do držky! - odpověděl. A musím mu vlastně dát za pravdu. Po tom co mu šlohli káru, dávali mu furt do držky, udělali si z něho krevní váček a pak ho přišpendlili jako méďu na kapotu, jsem teda čekal větší odplatu. Vedlejší postavy, jako utržené ze řětězů se tu předhánějí kdo bude víc šílenej a Tomík je nějak po celou dobu nemůže dohnat a když už se trochu vzchopí, tak mu hlavní roli ukradne Charlize Theron. Je to celé vlastně závěrečná naháněčka z druhého dílu, roztažená na 120 minut. Gibson by tomu slušel víc ale co se dá dělat za **** ()

Caesarion

Prostě raketa. Nepopsatelné. Oscarové. Od první vteřiny prožité na krev. Pocitově dotažené bez drobných nebo hrubých chyb. Největší možný comeback. Comeback typu-takhle se to dělá. ()

CaptainPixel

"Furiosa: Napric pousti" tak se mel dle meho soudu jmenovat tento vcelku vydareny 'post-apo' snimek. Max tady hraje jenom tzv. "druhe housle". Tato skutecnost ovsem nic nemeni na spadu, akcnosti, vyprave a celkovemu dojmu z teto dnes nevidane akcni podivane. Akce je svizna, herecke vykony dobre a trikove zabery ve skrze praktickeho razu. Dle vyjadreni filmaru, byly CGI efetky drzeny na minimu. BTW: Ten nakladak je postaven na podvozku TATRA :) "Black&Chrome" verze, ac dejove identicka, pro me osobne jeste lepsi, nez barevny original. Videno v kine, 2D. B&W verze na BluRay. ()

Rangifer

Akcemi nabitá podívaná, kde starouše Mela Gibsona nahradil drsný Tom Hardy, který podle mě dokázal Gibsona plnohodnotně nahradit, co by mlčenlivého a samotářského tuláka, toulající krutým a drsným světem, kde zeleň, jídlo a vodu, nahradil benzín, krev a šílenci prohánějící se na vozidlech, které jako by vyvrhlo samotné peklo. K tomu všemu perfektní soundtrack, který se zaryje hluboko pod kůži. Tom Hardy, Charlize Theron, šílený svět, vozidla, a elektrická kytara plyvající oheň, George Miller se opravdu překonal, a tímto dílem své předchozí filmy s postapokalyptickým Maxem doslova pohřbil. Kam se předchozí díly na tento hrabou. Na konec bych dodal toto, ZŘETE MĚĚ!! ()

Dalajlada

Fajn akce, fajn postavy a spousta zábavy. Film se naštěstí nesnaží navázat na prvního Maxe ani jej převyprávět a to je jen pro dobro celku. ()

Ras66

Milujem tento film,na staré kolená pãn režisér urobil úžasnú prácu, ten film to je čistá extãza, vizuãlny orgazmus, no úchvatný, yes. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)