VasaX

Velký potenciál, břídil na režisérské sesli (a další s perem píšící scénář). Nápadité a vizuálně krásné. To ale kazí celkem prostý příběh, s řadou scénáristických zkratek a zbytečností. Pro mě ale největší zlo bylo fungování, fyzika, těchto světů. Když už si autoři něco vydefinují, tak se toho mají držet a ne ohýbat to, jak se jim to hodí. Takhle těch 107 minut bylo naplněných "proč...když, jaktože..., jakto...vždyť, a tak dále... Takhle je to jen podivná fantasy, co si hraje na sci-fi. A ani to se nedá svést na fantasy, ale prostě na fušerství scénáře a režie. A jestli jsem hnidopich? Na, příběh buď nebyl vůbec dobrý, a tak jsem se mohl věnovat detailů, a nebo byl příběh dobrý, ale nebyly to detaily ale do očí bijící věci, takže je příběh nespasil. Tak či tak je to prohra. A je to škoda, protože námět má velký potenciál. Jen to asi měli dostat do rukou lidé, co na to mají dost schopností, a ne režisér-nováček a spíše podprůměrní scénáristé. Vsadit na Španěly byla jako obvykle, chyba lávky. ()

fefee

Tak čakal som naozaj niečo viac výnimočnejšie, zaujímavejšie, jedinečné po tých prekrásnych plagátoch a vizuáloch. Krásne spravený Fantasy romantický príbeh bez hlbšieho vnímania nejakej podstatnej myšlienky či príbehu, pre niekoho to stačilo ale mne bohužiaľ nie. ()

venalce

Výborný nápad, ale ušitý značně horkou jehlou. Tak zaprvé planety jsou ze své podstaty kulaté, tzn. světy by se dotýkaly jen malou částí, tady to vypadalo na celkové propojení a i kdyby ne, rotace planet by nedovolila stavět mezi nimi budovy. Nadměrné zahřívání předmětů v opačném světě bylo samoúčelným a navíc nedotaženým pravidlem (lidé nehořeli), nehledě na nedořešené příběhové linie. Ale, jak říkám, základní myšlenka byla zajímavá, jen ji měli zpracovat podle jiných zákonitostí (třeba zrcadlové dimenze nebo něco takového). Jinak to byl příjemný romantický film s opravdu pěkným vizuálem, ale bohužel si umím představit, že to mohlo být o dost lepší. ()

romajz15

Sice se to absolutně vymyká zákonům fyziky, ale ten nápad je boží. Příběh je celkem pěkný, ale člověk se místy ztrácí v tom, co padá kam atd. ()

MiGi87

Po dokoukání musím reagovat dost, jako předpisatelé. Zajímavý, byť nelogický nápad, se dal využít lépe, ale to mi až tak nevadí. Spíše mi ve filmu chybělo vysvětlení spousty drobných detailů, které svou nesmyslností poškozovaly prostředí vytvořeného světa. Hlavně se sociální systém 90% filmu tváří jako těžká autokracie megafirmy, která ovládá všechno nahoře a většinou i dole, kromě pár posledních minut, kdy vydírání vystřídá jedna věta o registraci obchodní známky a v závěru nástin "růžové budoucnosti pro všechny". Trikově a vůbec graficky zvládnuto dobře, ale ve všech svých kritikách filmy drtím pro nedomyšlený scénář, což mi tady vadilo nejvíc. Ale určitě si to nezaslouží hodit ke špíně dolních 50% procent (Down Below), proto dávám 3*, ale s odřenýma ušima a do státnic se to pane Solanasi raději doučte! ()

Zagi20

Všechny ty zápory a výtky co tady čtu mají něco do sebe a většina je pravdivých. Přeslazený a narychlo spatlaný konec, pár nepochopitelných momentů a děr v logice. Jenže z velké části všechny tyhle nedostatky dokážou přebít 2 věci. Za prvé: úžasné vizuální a výtvarné zpracování plné nádherných záběrů na dva protilehlé světy, které mi často zamotali hlavu. A za druhé: kouzelná ústřední dvojce Jim / Kirsten. Když se to sesumíruje, vychází mi z toho trikově a herecky precizní sci-fi love story s děravým scénářem a uspěchaným koncem. Mě se to, ale stejně líbilo. ()

D28

Láska niekomu prevráti svet hore nohami, iný priam horia láskou.A väčšine z nás nestačí pozerať to na filmovom plátne ako sled krásnych obrázkov. Ako video z dovolenky u vášho známeho - fantastické, ale bez osobnej citovej zaangažovanosti zákonite i trochu nezáživné.Presne taký pocit ma sprevádzal celým filmom a stále som čakala na "veľký moment".Úžasnému vizuálu sa vyrovnal len zamilovaný kukuč hlavného hrdinu, a to nestačí. ()

Roseinka

Zajímavý a obdivuhodný nápad zkažený přehnanou lovestory a děsnou Kirsten Dunst. V kině jsem se vyloženě nudila a odcházela jsem se zklamaný slovy "to se mi teda nelíbilo". Tři hvězdy dávám pouze a jenom za nápad a skvělou grafivku. ()

drackula

Scifi romantika ? Prečo nie ? Ústredná myšlienka je skvelá a som rád, že bola dotiahnutá do detailov. Ropný dážď, scéna s močením na strop alebo opačné drinky zamestnávali moju myseľ a vždy som sa tešil na každú ďalšiu perličku, ktorá môže existovať iba v paralelných svetoch. Zo šéfa hlavného hrdinu išiel strach, avšak tu vidím absolútne nevyužitý potenciál. Čakal som, že to v závere rozbehne a že v snahe zistiť tajomnú ingredienciu pôjde cez mŕtvoly, ale nestalo sa. Záver bol neskutočne rozpačitý, scenáristicky sterilný a akosi som nemohol uveriť, že už je koniec. Veľká spoločnosť ktorá vládne svetu bola odstavená ako nejaké skautské združenie a záverečná idylka vyznela bez predchádzajúceho napínavého diania viac menej trápne. Škoda. Záver tomuto naozaj originálnemu a príjemnému filmu neskutočne podrazil nohy. 65% ()

blackJag

Líbil se mi nápad (už ne tak ta přitroublá fyzika a potřeba ji vysvětlovat), také bych ale ocenil, kdyby to celé nebylo umaštěné od červené knihovny. Mělo to být hard core a ne repase libovolné romantické zápletky. 3D tradičně úplně na kokot. 60% ()

Lukyn007

Fakt téměř geniální nápad. Škoda, že je to využito, tak jak jest. Píše to tu skoro každý, ale ta poslední 20minutovka je vážně debilní. Obrovská škoda. Ale špatný film to není. Procenta přidávám za Kirsten Dunst :) 60% ()

Eoin

Skvelý nápad ktorý mohol prerásť do niečoho lepšieho a hodnotnejšieho, miesto toho je to klíše vymáchané v gýči a o fyzikálnych zákonoch ani nehovorím. Škoda. Trailer, ktorý mi tlačili do šišky každé januárové premietanie, vyzeral lákavo a nedalo mi nepozrieť to aj napriek takémuto hodnoteniu. Dostal som to čo som očakával, aj keď možno trochu menej. 55% ()

kklepkaa

Tak tady někdo parádně šlápnul vedle. Hereckému obsazení nemám co vytknout, bohužel tenhle film je vlastně jen romantická hovadina, která ničím zvláštním nezaujme. Spousta nelogičností je do očí bijící... možná s lepším scénářem, ale už stalo se. Za vizuál a herecké obsazení dávám dvě hvězdy. Tenhle snímek mě ani na okamžik nedostal a nedočkavě jsem čekala na konec. ()

Henk123

Ani nevím kde začít. První vyřčená slova mě velice upoutaly a pokládal jsem si otázky, jak to dopadne. Přišlo zklamání. Celý film funguje jako pohádka. Když jste děti, tak nevychází na povrch tolik otázek a prostě sledujete a dívate se. Očima dítěte bych byl hodně spokojený, pěkné sci-fi, skvělý nápad, příjemné herecké obsazení, ale místo toho, jsem se čím dál víc ztrácel a mlátil hlavou o zeď a opakoval si: Proč to tak odflákli, sakra !!! For fuck's sake !!!... I přes vše je to pěkný film, který může něco nabídnout, výborný je příklad toho, jak funguje reálně společnost ve světě a i ta romantická část nebyla úplně ztracená, no na rovinu koukatelné spíš kvůli té sci-fi stránce. Upside Down je výstižný název, scénář a celý potenciál se postaví vzhůru nohama a uteče pryč. Prosím udělejte remake, chopte se toho někdo schopný, protože tech 107 minut mohlo být secvaklých do 77 a vyšlo by to nastejno. Moc dětsko-myšlenkářské pro lidi nad 15 let a málo atraktivní pro obecenstvo pod 15 let, cílová skupina mi uchází i když znam spoustu hloupých lidí, u kterých by to mohlo sklidit větší ovace. Na závěr to přeci jen nadhodnotím, za ten pokus, i když nezdařilý, a za ten kus dítěte ve mě, které by si to užilo o něco víc, kdeby se aspoň trošku víc podařila vykreslit láska hlavních postav. Sotva 50% ()

Kosmik 1

Ikdyž jsou Paralelní světy poněkud více přecitlivělé (než je obvykle normálně zdrávo), tak i přesto se jedná o originální nápad (ne-li přímo dokonalý pro vytvoření skvělého sci-fi), navíc perfektně vizuálně zpracovaný a dotažený až do samotného konce bez nějakých větších nesrovnalostí. Bohužel se najdou i stinné momenty, paradoxně nejvíc spojené právě s tou romantickou částí a ikdyž mi Kirsten Dunst v tomto snímku imponovala, tak i přesto to na mě působilo hodně přeslazeně. Takže pro zamilované páry určitě, ale pro jednotlivce mužského pohlaví poněkud hůře stravitelné, nikoli však špatné. Já tedy hodnotím především vizuál, nápad a originalitu. 75% ()

Autogram

Začiatok vrátane úvodného dlhého preslovu rozprávača ma nechával dúfať, že to bude prvotriedny zážitok. Vizuálna nádhera, dobré nápady prenesené do obrazu aj hudba sľubovali veľa, ale postupne filmu došiel dych až sa dotrmácal k neslávnemu koncu. Tušil som to už podľa tunajšieho hodnotenia, že to bude podobné a že keď má láska prekonať gravitáciu, tak sa toho musí chytiť niekto ako Nolan. Tak zostal len kostrbatý príbeh Romea a Júlie, kde úlohu neprekonateľného berlínskeho múru nezohrala nenávisť, ale gravitačné sily. –––– V našem světě je možné upadnout nahoru a vystoupat dolů. Ale tenhle příběh je o lásce. ()

Kurikmoon

Ja som tento krát príjemne i nepríjemne prekvapený. Nepríjemne, že má film tak málo % a príjemne filmom samotným. Sympatický herci, ktorí spolu pekne ladili, dobrý sci-fi nápad a zaujímavý dej, jemný a romantický namiesto sileného až primitívneho. I kulisy boli miestami čarovné. Mne sa veľmi páčilo. ()

Andrew78

Strašně mě mrzí poslední třetina filmu, která dokázala během chvíle dokonale zničit pečlivě budovanou atmosféru tohoto originálně vyhlížejícího snímku. Spousta nedotažených věcí se dala vypozorovat samozřejmě již od začátku, ale díky skvělé hudbě, castingu a fantastickým scenériím se snadno odpouštělo. Nedotažený konec, který by potřeboval nejméně dalších 20 minut, se však přehlédnout nedá. Je to velká škoda, zvlášť když byla neotřelá romance ještě úžasnější díky Kirsten Dunst a Jimu Sturgessovi. ()