Wicky

No páni! Parádní romantická sci-fi pohádka která mi totálně vyrazila dech. Jako první bych chtěl pochválit ten krásný vizuál dvou světů které leží naproti sobě. Režisér odvádí skvělou práci a děj úžasně baví až do úplného závěru. Když u tohoto typu filmu divák po celou stopáž chce aby obě dvě hlavní postavy byly spolu a je napnutý každou minutu tak je jasné že se jedná o veledílo. Přenádherná Kirsten Dunst roli zvládá výborně a její druhá polovička Jim Sturgess kterého jsem viděl poprvé v hlavní roli je taktéž skvělý. Pozdější chemie mezi dvěma hlavními postavami je neuvěřitelně magická, že jsem jim přál aby byly každou budoucí minutu spolu. Upěchané finále je určitě pro někoho trochu nesmyslné až trapně provedené, ale i když jsem také toho názoru že je to velice uspěchané tak mi to stejně dojem z filmu nekazí. Nezapomenutelný a rozhodně nečekaný zážitek. PS:Na podruhé to už zas taková bomba není. ()

cachina

Neokoukané motivy v okoukaném příběhu. Paralelní světy stojí na pomezí sci-fi, fantasy ale hlavně tradiční romance. Na počátku jsou stanovena pravidla a fyzikální zákonitosti dvou světů, které existují v bezprostřední blízkosti. A právě zde je také i kámen úrazu. Snímek stojí a hlavně padá na těchto originálních nápadech. Režisér nám tedy v úvodu jasně vymezuje pravidla, s kterými ale posléze zachází podle libosti. Snímek v některých okamžicích nedává smysl a divák se nestačí divit. Příběh disponuje klasickou romantickou zápletkou, jejíž zvraty odhadnete s velkým předstihem. To vše završuje happy-end, ke kterému přijde hlavní hrdina, jak slepý k houslím. Velkým plusem je ale především vizuální stránka filmu, která nemá jedinou chybičku. ()

Benedygtus

Paradni myslenka, krasne vizualni efekty, prijemni herci, ale kam tvurci dali mozek? Tolik logickych chyb...ani nema smysl je jmenovat, protoze bych urcite na nekterou zapomnel. Pokazilo to celkovy dojem z filmu a to opravdu hodne. ()

Indy

Výborný nápad, zabalený v priemernej love story. Výborným nápadom je vízia dvoch svetov, ktoré existujú jeden voči druhému hore nohami, pričom presuny ľudí medzi týmito svetmi sú zakázané. Love story sa tak samozrejme točí okolo hrdinov, ktorí pochadzajú z rôznych "paralelných" svetov. Je škoda, že príbeh zasadený do týchto svetov je málo zaživný a chýbajú mu top momenty. Herci sú tiež tak trochu nemastní-neslaní, a to mám Kirsten Dunst stále medzi mojimi obľúbenými herečkami, aj keď je to dnes už hviezda nižšej svietivosti :( Filmu trošku chýbal aj vyšší rozpočet, a tak niektoré vizuály pôsobia trochu umelo, ale najväčšie rozčarovanie prichádza vo finále, ktoré fakticky neprináša žiadne rozuzlenie a pôsobí dojmom "pokračovanie nabudúce." Problém však je, že žiadne pokračovanie zrejme nikdy nebude. 5/10 ()

joora1

Velice zajímavá sci-fi pohádka, kde bohužel tvůrci veškeré zákonitosti gravitace berou tak vážně, že člověk si uvědomí spoustu nepravd a nelogičnosti (létající kulky, různé přelety atd.), které ve filmu jsou. Možná, kdyby se vše bralo s nadhledem a "pohádkovým" přístupem, dalo by se nad tím mávnout rukou. Nicméně vizuální stránka a zajímavý nápad lze přičíst jen k dobru a ústřední sympatická dvojice rovněž. Ovšem jejich lovestory byla trošku kostrbatá a podle mě nezafungovala, tak jak by měla. ()

Saf123

Konečně po dlouhé době nějaký film, který je originální a je to absolutně nejlepší nápad. Sice jsem stále čekala na vyvrcholení zápletky, které jsem se na konec nedočkala, ale i tak to na mém úžasu nic nezměnilo. ()

Seti

Jaký to hřích promrhat tak skvělý námět na tak uchcanou cukrovou vatu! Proti romantickým filmům vážně nic nemám, ale tohle si přímo říkalo o nějaký pořádný sci-fi thriller s nosnou zápletkou a našlapanou akcí. Solanas nám místo toho nabízí romantickou klasiku "zakázaná láska mezi chuďasem a dámou z vyšší třídy, jež nakonec překoná všechny společenské překážky, politická nebezpečenství...i gravitaci?!" (no tak přeci je jen ta klasika trochu pocukrovaná). Problém je ovšem v tom, že to bohužel mezi ústřední dvojicí téměř nejiskří, jejich poznávání i znovupoznávání je příliš překotné a zkratkovité a celkově mi přišel jejich vztah takový mdlý a bezšťavnatý. Hlavním lákadlem proto zůstává načrtlý bipolární svět, který sice má své mouchy a díry v logice (fyzice), ovšem z jeho potenciálu by šlo vymáčknout setsakra hodně. Takhle mi to přišlo jako souložit třiceticentimetrovým penisem nafukovací panu. ()

Zagros

Vizuálně krásné nic nebo jeden prostý milostný příběh v zajímavých kulisách. Jednoduché definice jednoduchého filmu. Bohužel já dám více na příběh než na kulisy. Občas nefungovala logika a více než občas jsem se nudil. Sympatičtí herci + no dobře ten vizuál, ale to je vše, víc než dvě nedám. ()

666Carnage

Těšil jsem se na to protože to vypadlo fakt parádně a toho se mi taky dostalo. Vizuál byl neuvěřitelně nádherný. Propojení dvou světu vzhůru nohama bylo moc pěkný a vrcholky kopců s měsícem či sluncem byly neuvěřitelně nádherný. Ale dostala mě pouze vizuální stránka filmu. Náznaky sci-fi a zákony gravitace mi občas přišli matoucí a to, že to celé vlastně bylo posazené na nějakém romantickém příběhu, který mě vlastně ani moc nebral a nějak jsem s dvojicí ani nesoucítil. Je to velice zajímavý film to ano, akorát to chtělo lepší scénář protože nápad takhle postavených světů je dost originální. 60% ()

KoRner

Zaujímavá doslovná realizácia spojenia "sú každý z iného sveta". Filtre sú pekne bezfarebné a asi sa tvorcovia snažili navodiť atmosféru fašizmu, alebo čo, pretože pohyb po svete je prísne monitorovaný. Len nedomysleli koniec, ktorý vyzerá ako alternatívny záver pre 15-ročných pubertiakov, ktorí by nestrávili reálny pohľad na vec. ()

Han22

Nezávislé, nemainstreamové sci-fi, které se překvapivě dostalo až k nám do kin a zcela nepřekvapivě v USA propadlo. Paralelní světy přináší možná jeden z nejoriginálnějších nápadů, co jsem za hodně dlouho viděl. Dva světy nad sebou z nichž pro každý platí vlastní gravitace, která se týká i všech předmětů, lidí a to i v opačném světě. Režisér si s tím skutečně vyhrál a tak tu máme na každém kroku záběry magické (dva vrcholky hor), vtipné (čúrání do stropu), napínavé (různé pády a skoky) i všemožně zajímavé. A celou dobu to krásně funguje. Problém je, že pod tím vším je vlastně jen obyčejná romance s obyčejnými lidmi a aby to dobře dopadlo, musel by režisér nějak porušit vlastní pravidla, nebo vymyslet nějakou tu deus ex machinu. No řekněme, že se to nějak povedlo a nebudu se v tom rýpat, jak je to možné. Koukalo se na to celkem pěkně a ty tři hvězdičky si to minimálně za nápad a zpracování zaslouží. ()

Dohaja

Obdivujem tvorcov čo dokázali vymyslieť. Dva rozlišné svety, z ktorých jeden prosperuje a druhý je v úpadku. Dve planéty s opačnou gravitáciou. Príbeh o láske, ktorá si hľadá cestu a nakoniec si ju nájde a spôsobuje revolúciu... ()

Hanys_

Solanas tahá z kapes skvělé nápady plnými hrstmi, vizuál je taky hodně vymazlený, Kirsten Dunst to ohromně sluší, ale přesto to na mě nějak zvlášť nezafungovalo. Nebýt ten příběh jen pouhou pohádkou o světech chudých a bohatých, ale pořádnou rebelující sci-fi, mohlo to být revoluční. 6.5/10 ()

Dixiee

Rozhodně zajímavý nápad. Sledovat řešení problému s gravitací je zábavné a přemýšlet nad tím jak to funguje ještě víc. Bohužel zajmavé neokoukané prostředí je spíše kulisou romantickému příběhu, a proto problém dvou různých gravitací na konci tak nějak vyšumí do ztracena a pak se již díváte na obrázek dvou stejně prosperujících planet. Čekala jsem nějaké větší rozuzlení a vysvětlení toho jak růžový prášek vlastně funguje, protože právě ten jiný svět dvou planet dělá film zajímavým. ()

provitamin

romantické scifko, dobrá kombinácia. príbeh sa odohráva v dvoch rôznych svetoch, pričom jeden je nad druhým a druhý nad prvým. ten horný je chudobný a dolný bohatý. obidva svety spája korporácia transworld, ktorá čerpá lacnú ropu z dolného sveta a vyrába za ňu drahú elektrinu. tiež tu platí niekoľko gravitačných zákonov, pričom včetko čo pochádza napr. z dolného/horného sveta, je gravitáciou priťahované k dolnému/hornému svetu. ak chce niekto žiť v opačnom svete ako sa narodil, musí byť vyvážený inverznou hmotou (hmotou z opačného sveta), avšak táto hmota asi po pol hodke zhorí. a do tohto prostredia je zasadený romantický príbeh holky pochádzajúcej z horného sveta a chalana pochádzajúceho z dolného sveta, ktorí sa snažia napriek prísnym zákazom kontaktov medzi svetmi byť spolu. príbeh uchváti svojou (audio)vizuálnou stránkou. nie je to na plné hodnotenie, ale keď vidím ako je tento film podhodnotený, tak pridávam aj piatu hviezdu. ()