Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

blazir1

Tak to je prusvih. A zklamani, pritom recenze nevyznivaly spatne. Jednu hvezdu davam opravdu kravinam, coz by vuci tomuhle nebylo fer, parkrat jsem se zasmal, nablbla blondyna nemela chybu, ale... Ale jinak je to strasna slepenina, a zavarenina navarenina jednicky. Ani ta atmosfera prazdne planety s par prezivsimi uz tu neni, normalnich lidi tam je jako sr... hodne. Videno s titulema, mozna ze s dabingem to bude o fous lepsi, ale na *** to nevytahne ani tak. Snad nenapadne nekoho natocit jeste trojku... ()

winetach

Zombieland z roku 2009 sa u mňa zaradil medzi kultovky, tak prirodzene som mal očakávania aj obavy obrovské. Keď som zistil, že na tom robia rovnakí tvorcovia, obavy sa zmenšovali a po návšteve premiéry v Liptovskom Mikuláši úplne zmizli. Výborný sequel, ktorý je v kadencii vtipov za minútu dokonca lepší ako jednotky, Pre mňa zatiaľ prekvapenie roka :) ()

Brejlil

Před deseti lety jsem Zombieland minul, ale asi jsem o nic nepřišel. Dvojka je zřejmě to samé. Trocha zombies, spousta keců, nějaká ta absurditka, ale všeho pomálu. Kromě těch keců, těch je hodně. Klasifikace zombíků na začátku naláká na extrémně absurdní humor, pak ale scénáristé s režisérem sundali nohu z plynu a zas tak moc to nehrotili. Škoda. No, ale abych jen nehaněl, Harrelson těžce v pohodě, Madison je tak rozkošně blbá, že bych jí ten mozek z hlavy taky nevystřelil (kdo by taky chtěl rizkovat implozi) a zbytek taky funguje. ()

majec4

Film do takej pohodicky. Vsetko tam malo svoje miesto, hlavne postavy zohrate, niektore humorne extremy dokonale. Hlupucka Madison je fakt silny material. Pobavilo ma to minimalne tak ako jednotka. Mozno to straca na tom, ze tam nie je nejaky novy napad ktory by zaujal, ale ak sa pacila jednotka, bude sa aj dvojka. ()

Illy

Komu se líbila jednička bude absolutně spokojený. Stejná prča, stejně dobře natočené a herci si film vyloženě užívají. Super oddechová věc. ()

Flopik

Kto by nepoznal prvý Zombieland, ako veľký fanúšik som sa na pokračovanie ohromne tešil a popravde po tých 10 rokov som troška sklamaný. Partička ostala skvelá, dobre sa na nich pozerá a film je ohromne v pohode. Akcia nechýba, a vtipné scény tak isto nie aj keď je ich pomenej. Soundtrack ostal skvelý. Ja som sa bavil, aj keď citeľne horšie ako jednotka. Za pár rokov by som nejaké to pokračovanie prijal, minimálne nejaké vtipné uzavretie. ()

Johny303

Rozhodně se nenechte odradit. Dvojka je ve skutečnosti o chloupek lepší než předchozí díl. Více fórů, více násilí, více krásných žen... přesto zůstávám na třech hvězdičkách, a pochybuji, že bych si to někdy cíleně pustil znovu. ()

Jaroslaf

...Jednička byla milá kravina, kde převažovala survival atmosféra a bylo to i trochu temný a vážný. V neutěšenosti a opuštěnosti okolního světa nenakaženými se daly najít i nějaké postapokalyptické prvky a Abigail Breslin nevypadala jako zmutované prase. Jesse Eisenberg byl méně otravnější a Emma stone víc sexy. V novém zombielandu je zástup lidských postav, takže postapo atmosféra mizí.V novém zombielandu je všechno větší, zdablovaný a fádnější. Opravdu bych nečekal, že ve filmu tohoto typu najdu už milióntou druhou variaci na tupou blondýnu, což je neskutečný klišé a smrdí to scénáristickou bezradností. A dělat si srandu z nejlepší triphopové kapely na světě? z PORTISHEAD? To je fakt na dvě hvězdy. ()

Hernycztek

Veleúspěšný Zombieland se, po deseti letech, dočkal svého pokračování a dopadlo to lépe, než mnozí očekávali. Protože jestli byl první díl nejlepší zombie komedie historie, tak vězte, že tohle je ještě o něco lepší, čili můžete začít přepisovat žebříčky. Vrací se celé původní obsazení, které je s přibývajícím věkem lepší a lepší, vyjma Abigail, která tu nevypadá zrovna přitažlivě, ale vzhledem k jejímu ,,screen timu", nás to nemusí trápit. Jakoby si tohoto faktu byly tvůrci vědomi, tak napsali novou postavu, hloupoučkou blondýnku, které propůjčila tvář, talentovaná, Zoey Deutch a při každé její scéně budete chytat záchvaty smíchu. Největší hvězdou samozřejmě zůstává mistr Woody, v jehož podání jsou všechny hlášky dokonalé a rozhodně jich tu není malé množství. Zombie masky jsou to nejlepší, co daný žánr nabízí a navíc jsou, nyní, rozděleni do skupin, podle jejich intelektu, jelikož ani těmto stvořením se evoluce nevyhnula a je to velice vítaná novinka. Příběh je určitě méně zajímavý než v jedničce, navíc je velká část děje ,,road movie" filmem, ale vzhledem k běžné celovečerní stopáži, by to nikomu nemělo dělat problém. - Pokud, tedy, hledáte oddechovou popcornovku, klidně pro celou rodinu, tak oba Zombielandy jsou to pravé. ()

husokachna

Už sám první Zombieland nebyl kdovíjaká řachanda. Měl ale v rukávu pár trumfů v čele se sympatickými hrdiny a nejlepší scénou minimálně roku a tak se na něj dobře koukalo, užil jsem si to a myslím, že mě to nenaštvalo ani při repete. Druhému dílu zůstaly postavy, které jsou o něco míň sympatické a neokoukané. Všechno ostatní je o level horší než v první díle a v tomto případě je to level zlomový. Zasmál jsem se jednou, bavila mě paradoxně jenom postava otravné blonďaté pipiny, která je tak akorát přepálená a zároveň zůstala docela sympatická. O ději nemluvím, celá zápletka se ztučnělou utečvší sestrou je zbytečná, zbytečně se odbočuje (metaforicky i skutečně), objevují se nové zbytečné postavy, aby hned zase zmizely. Pokud vás ale první díl bavil a případně vám přišlo, že měl v sobě zbytečně moc vtipů, s Ránou jistoty neuděláte chybu. Neurazilo mě to, ale už si na to v životě nevzpomenu. ()

Antaeus

Burani.. Zábavná hovadina a aj tak sa tu nájdu "borci", čo to oodpadujú? Dohajzlu, čakal som na dvojku a nebol som sklamaný. Povedzme si ako to je: jednička nenastavila latku bohvieako vysoko, takže od dvojky som čakal akurát tak zalepenie dier a nový facelift. A presne toho som sa dočkal. A bol som spokojnučký. A ako bonus ružová pizda a banda pacifistov uprostred zombi nákazy. No na pána! Lepšie ako jednička a komu se to nelíbí, ať mi prdel políbí. ()

TheSpearCZ

Od prvního Zombielandu uběhlo již deset let, ale ústřední postavy (které i po takové době zůstaly stejné!) si to pořád dávají jako za starých časů a mluvme narovinu... tohle je bezkonkurenčně oddechovka roku a kdo tu chce psát ve stylu "chyběl tomu lepší scénář", tak je idiot! Tohle je totiž sto minut plných hlášek, akce, skvělých postav (starých i nových - růžová Zoey Deutch top!) a v neposlední řadě parádního soundtracku s třešničkou na dortu... Burning Love v podání Woodyho Harrelsona! Upřímně, tohle je opravdu snad první filmová série, kde by mohlo vyjít třeba osm dílů a stejně by se mi všechny nejspíše zamlouvaly. 5* ()

Bozvav

O proti jedničce výrazně slabší záležitost. Což je škoda, neb já se doopravdy těšila na super odvaz, ale dostala jsem jen slabý odvar. Až na pár momentů se vlastně nic moc nedělo, nějaký promyšlený posun přiběhu k nějaké pointě se taky nekonal, hlášek výrazně ubylo.Herci dobří, ale v podstatě neměli moc co hrát. Když k tomu přidám klišé s nablblou blondýnou a hromadu sraček se smažkama z Bejbylonu, včetně naprosto odfláknuté sekvence při hromadném ničení zombíků, musím zkonstatovat, že jsem dosti zklamána. Přitom by se z toho dalo vyždímat mnohem více. Nebýt impozantního finále s Billem Murray, tak nedám ani ty tři a půl hvězďule. Pokud by chtěli udělat trojku, měli by se do toho scénáristi pořádně obout, ne jako houmeles, ale jako osmistovka. ()

Saur.us

O 10 let novější a o jednu hvězdu horší. Slabší (ale stále zábavná) zombie taškařice se starými známými tvářemi. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)