Zakázaná láska uvnitř spolku neonacistů. Když Lars odejde z armády, protože je mu kvůli nařčení z obtěžování znemožněn kariérní postup, dostane se přes starého známého náhodou na sraz dánských neonacistů. Jejich předseda v inteligentním Larsovi vidí velký potenciál a snaží se ho získat pro svou věc. Lars se postupně skamarádí s Jimmym, jedním z nejaktivnějších členů skupiny, který ho má připravit na plnohodnotné přijetí do organizace. Zatímco společně opravují přímořskou chatu, kterou organizace využívá pro ubytování zahraničních hostů a oslavy, postupně jejich vzájemné pošťuchování a špičkování přeroste ve vášeň. Jenže být gay, je v očích pravicových extremistů ještě horší než být imigrant. Dramaticky napjatý film se díky mixu queer a proti-extremistických témat stal žádaným artiklem na festivalovém trhu a obrazil několik desítek mezinárodních přehlídek i bez GLBT zaměření. (Česká televize)

andrii

"Romeo a Romeo." Páni mají radši... jeden druhého. V dobrém i zlém, klevetníků šém. O citech přísně tajných pomlčte, polibkům nebraňte. Povoleno zákonem lásky, zapovězeno zákonem "konšelů společenství." Kdo chce ctít náš řád, nesmí vybočit z jeho řad. S dezertéry stanov rychlý proces vykonejte a již je mezi nás nepouštějte. Stalo se jedné noci...Milostná scéna se v tichý akt probouzí, na intenzitu rozkoše nahlíží, zmítá se ve volném pádu, křičí smyslnou něžností, odpoutává se, dostává se pod kůži, se vší to romantičností zve ku lásce vás. Vztek a zášť však servaly intimitu z nás. Prozrazeni něhou svou, potrestáni rukou (ne)chtěně bezcitnou. Když se city nevzdají, každé rány poleví. Tento cit nelze p(r)ominout, ani čas nemůže trhnout milostnou oponou. Budu tě držet za ruku tvou, oddaně čekat na větu zamilovanou. ()

kocik1

Já na bráchu, brácha na mě a když zjistíš, že to je s bráchou vlastně prima uprostřed kroužku holých hlav, tak je to průser..... Děj je bohužel o trochu víc překombinovaný, než bych čekala, protože, co si budeme povídat, šance, že se zrovna mezi nácky najdou ti dva správní, co to mají jinak, se na stupnici pravděpodobnosti pomalu blíží nule, nicméně atmosféra filmu to zvládne vyvážit. 75% ()

Sfinkter

Snímku nelze nic moc vytknout, vybrané téma zpracoval Donato velmi dobře. Nicméně téma je to natolik kontroverzní, že chvílemi normální člověk pochybuje o tom, co všechno chce na plátně vlastně vidět. ()

Tosi

Křehký milostný příběh mezi holejma šiškama. Pro podobné nacispolky a jejich slepé následovníky nemám v reálném světě v srdci místo, ale v rámci filmu bylo zajímavé sledovat, jak ti dva kluci hledaj své štěstí. Pohříchu, film mě svým dějem opravdu zaujal až ve své poslední třetině a to je málo. ()

rockwoman

"Co bys dělal, kdyby ostatní zjistily že spíš s chlapem?"....Pocitově mě tenhle film dostal hned napoprvé. Po jeho skončení jsem si ještě dlouho v hlavě přehrávala všechny ty emoce & smutek & vášeň & lásku. Myslím, že to co ho dělá tak zajímavým, je v jeho v hlavních mužských postavách, v jejich povahách a v prostředí kde spolu monentálně žijí dva na povrch "drsní" kluci. Tam je ta jiskra, to erotično, který je cítit od začátku co se Lars a Jimmy spolu potkají a provokují se. Na druhou stranu ve vší tý krutosti, v nepochopení co je všude okolo nich, tak v jejich srdcích se rodí nádherný cit, který je silnější než nějaký pravidla a zákazy. ()

vyfuk

Tak ony slečinky existují i takhle. A pak že není horší hněv než zhrzené ženy. A co teprve hněv teplého nácka! Film je v rámci námětu a příběhu obecně docela sájenc fikšn, ale o to více zajímavý a kuriózní. Jinak je to ve výsledku poctivá filmařina. Skoro nic není zanedbáno a tvůrci si potrpí na klasiku, kdo nic nového nedělá, nic nezkazí. A zde to vychází v celku dobře. Žádný zlom v historii filmografie, ale stále laťka která je vysoko. ()

Maynard.

Tak, ale teď už vážně poslední film o náckách. Druhej kousek, co sem viděl na vlastní voči hrát Neckáře za mlada :o). V tom prvním zahrál týpka, kterej unesl a znásilňoval malou holčiku, tady hraje teplýho nácka. Teď co je lepší? :o). Tak jako tak se do tědlech rolí hodí a já sem jen zvědavej s čím dalším přijde příště :o). Je to sice film o náckách, ale mnohem víc o přátelství a o povrchnosti tědlech zvláštních lidí. Smutný na tom je, že za chvíli budou všecky tyhle filmy mnohem víc aktuálnější než teď. Od čeho sem teda odvracel voči, tak od líbačky dvou borců, to už prostě nešlo. Hákáčů tam bylo celkem dost, ale zase je to slaboučkej odvárek American History X. ()

klukluka

Že je ale ta homosexualita decimovala... :) Tohle byli vojáci zapovězené lásky, a ne bojovníci za nadřazenost bílé rasy. Dánská trojka to měla jistý, další adepty jsem viděl v každé plešce, která se tam objevila. Aspoň už víme, co je vlastně skutečně spojuje. :) A film? Taky žádná sláva. ()

bari68

Filmov o pravicových lysinách je v kinematografii už celkom požehnane. Sever nám ponúkol novú formu príbehu vyplnenú o ďalší diel námetovej mozaiky. Skinhead a homoxesuál , to je rovnaké slovné spojenie v extrémnom kontraste ako diabol a kríž. Keď si do toho pridáte trochu tej typickej dánskej surovosti a artu, musíte sa tešiť. No ja stále pýtam, prečo preboha znovu to nejde bez toho patosu a humanizmu?! ()

bloodcountes

Zcela standartní příběhová linka o zakázané lásce mezi muži mezi muži. Ti muži to dají těm mužům pochopitelně sežrat. Jelikož umí jenom mlátit lidi, tak zkrátka nepřekvapivě následuje nakládačka. Film má svoji silnou stránku v castingu a vynikajících hereckých výkonech. Vynikající erotická scéna, výborně nasvícená a snímaná. Tu vášeň a jiskření šlo ve vzduchu úplně hmatat. "Muslimové v Dánsku jsou prostě proti přírodě." Jo a pěkná hudba :) Velice silné tři hvězdy. ()

Ixbalanke

Vztah dvou mladíků mi připadá příliš uměle naroubovaný na neonacistické pozadí. Lars mi připadá příliš inteligentní, než aby se k něčemu takovému přidal. Jednání hlavních je podle mě občas nelogické. Ale celý film zachraňují herecké výkony hlavních protagonistů. Jejich lásku jsem jim fakt věřila... ()

Santino7

Filmov z prostredia kdejakých neonacistických organizácií už bolo natočených skutočne neúrekom a to znamená, že prostredie, kostýmy, vizáž ako aj charakteristické znaky danej skupiny (či strany?) a podobne boli na prvý pohľad takmer totožné s jedinou jednou (nepodstatnou) odlišnosťou - tentokrát šlo o náckov dánskych. Na prvý pohľad to však naozaj nehralo žiadnu výraznejšiu rolu, nakoľko ničoho charakteristického výlučne pre danú krajinu sme sa nedočkali, čo mi možno tak trochu aj chýbalo - mám rád, keď do toho európski filmári (a u tých severských to platí dvojnásobne, mám rád to ich prostredie, atmosféru atď.) vložia niečo "svoje", typické len pre danú oblasť. Hneď po chvíli som sa však presvedčil o opaku a severský rukopis sa predsalen v čomsi prejavil, a to fakt že dosť. Oni sa s tým totižto vôbec neserú a tým pádom nemali absolútne žiaden problém ukázať nám (na môj vkus pomerne dlhú a aj podrobnú) milostnú scénu, pri ktorej - hoci sa považujem za človeka tolerantného a homosexuálov nijako neodsudzujem - som krútil hlavou, či to nie je predsalen až priveľmi prehnané. Každopádne na akési dotvorenie celkového koloritu daného dramatického príbehu to určite nejaké to opodstatnenie malo, čiže fajn, cez to by sa prehrýzť dalo. Ono tá homosexualita sama o sebe pochopiteľne pôsobí v spojitosti s neonacizmom dosť absurdne a tak vyznieva aj celý film - hoci tu tentokrát nie je v spojitosti s absurditou ani štipka humoru (nie, dokonca ani čierneho), tiež tak typického pre danú oblasť - ibaže by vám pripadalo komické verbovanie nových členov, stratégia vymývania mozgov či celkové správanie tamtých neonacistických "hodnostárov" :-). Film ako taký však pôsobí po celý čas vážne (a tak to aj má byť), atmosféra je do značnej miery ťaživá a pritom sa to nijak nevlečie, skôr naopak, "odsýpa" to celkom slušne, no a záver? Ten sa vskutku vydaril. Herci taktiež fajn, i keď blonďáčik Thure Lindhart mi bol značne nesympatický od začiatku až do konca, hereckého výkonu sa to však našťastie nedotklo, tam to bolo v poriadku - ale aj tak o poznanie viac ma presvedčil jeho herecký náprotivok David Dencik, ktorého postava si prešla zaujímavou premenou (a tým pádom asi aj mal viac čo hrať). Každopádne hoci som s filmom viacmenej spokojný, na plný počet to aj tak nevidím, to by chcelo ešte čosi viac - nemyslím tým v odvahe, skôr po príbehovej stránke. Zaujímavý počin to však rozhodne je a keď vezmem do úvahy aj fakt, že sa jedná o režijný debut, tak za zmienku to naozaj stojí, o tom niet pochýb. 4/5 ()

kritiklon

Na Broderskab je sympatické že se jako film o neonacistech dívá na problematiku z úplně odlišného pohledu než obdobné snímky o "Boneheadech". Navíc je to o to kontroverznější že zpracovává ještě jiný pohled a to jest homosexualita! Paradoxně v hnutí které bytostně nesnáší buzny! A má proti nim až radikální odpor. O to působivější je tento film oproti jiným snímkům o neoNazi!!! 4* za 80% ()

Garch

Zajímavý námět (homosexualita v komunitě neonacistů) a také Thure Lindhardt velmi dobrý. Vadí mi občas nesmyslně roztřesená kamera. ()

bolan

Na téma rasismus či noenacismus byla už natočena spousta filmů a na téma homosexualita ještě víc. Tohle je celkem slušně zvládnutý mix obojího. ()

kubyno

Melancholické drama, s výbornou ponurou atmosférou. Decentní hudba, výborní herci - takový sympatický nízkorozpočtový snímek, který vůbec nepůsobí nějak strojově, ale velice autenticky, a to i díky svému tématu - propojování extremistické skupiny s menšinovou skupinou. Ale pořád je to jen takové pomalé vyprávění, ovšem se svým sympatickým severoevropským stylem. Takže asi trochu horší 4*. ()

Vesecký

Tenhle film - to byla samá negativa. Snad jen to, že Lars odešel na začátku filmu z armády. Ale pak nevěděl ani jak a dostal se do spárů místních národních socialistů s potetovanými zády říšskou orlicí a hákovými kříži, Lars prošel křest ohněm, když zmlátil Pákistánce u azylového domu. No a jak už víme ze začátku filmu, měl sklony k milování se shodným pohlavím, což já nemusím ani na dálku. Když pak Bratrstvo potrestá Larse za to, že je buzík (což je taky špatně), tak se pak ukáže krásná láska Larse a Jimmyho (z čehož se mi také dělalo špatně, i když to měl být jakýsi kladný morální prvek filmu). Vlastně vůbec nešlo o ty imigranty, ale na poukázání nebezpečí návratu nacismu... Ale způsob, jaký zvolil Donato, se mi pranikterak nelíbil. ()

bllm

Náckové patří k jednomu z témat, kterým se vyhýbám, ale tenhle film jsem si z několika důvodů nechtěla nechat ujít. A dobře jsem udělala, za těch pár hodin, co jsem ho dokoukala, ho nemůžu dostat z hlavy. Zajímavá zápletka, pefektní herecké výkony, skvělá hudba a hlavně parádně a netuctově natočeno. Co se týče hlavní zápletky, je to v podstatě dost málomluvnej film - hlavní postavy svůj vztah a komplikovanou situaci slovně skoro vůbec neřeší, vše se spíš odehrává v jejich hlavách a my to můžeme vyčíst pouze z jejich tváří a pohybů. A tomu úžasně kontrastují náckovský vymaštěný blbáboly a dementní násilnický a chlapácký řeči. Jediná věc, co bych malinko vytkla, je pro mě dost nejasná Larsova motivace - proč se k náckům vlastně dal, když se spoustou jejich myšlenek od začátku nesouhlasil. ()