Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Filmová lahůdka, ze které jsem byl tak potěšen, že veškeré námitky ihned smetu ze stolu a budu jen chválit. Jsem rád, že v Hollywoodu stále někteří producenti mají koule na to poskytnout čtyřicet melounů na podobný právnický drámothriller. Navíc takhle kvalitní filmovou právničinu jsem neviděl hodně dlouho a musím pátrat v paměti drahnou chvíli, než najdu podobně inteligentní kousek. Matthew konečně hraje oblečen (i když scény bez trika se nevyvaroval ani tentokrát), ale v obleku a před porotou mu roli věřím víc než v prosluněném ráji, kde je na každém rohu obklopen desítkami nápadnic. Lincoln Lawyer se zkrátka povedl a možná při druhém zhlédnutí přidám i tu pátou hvězdičku, takhle je to za 4 a 1/2.(4.7.2011)

Od začátku do konce nesmírně napínavý film, na němž je znát, že se zrodil v hlavě jednoho dobrého spisovatele a ne v lebkách tří a více hollywoodských scenáristů. Promyšlené, překvapivé, zajímavé, skvělé. Matthew McConaughey je v další právnické roli (špičkový Amistad, bídný Čas zabíjet) dost přesvědčivý, obsazení dalších herců a hereček nemá chybu, díky bohatému ději a svižné režii utečou dvě hodiny jako nic.(4.8.2012)

Takhle dobrý krimi thriller jsem už dlouho neviděla. Napínavý a poutavý od začátku do konce. Výborný scénář, chytré dialogy, nechyběla zde ani ta správná naléhavost. Film mě dokonale vtáhl a nenudila jsem se ani trochu. Největším překvapením byl pro mě ale Matthew McConaughey, který nepatří zrovna mezi mé oblíbence, ale tady byl skvělý. Doufám, že už tímto vystoupí z těch romantických komedií a objeví se v nějakých podobných rolích, protože tato poloha mu velice sedí. The Lincoln Lawyer je velice poctivý soudní thriller, který má všechno, co by měl mít. Rozhodně zatím jeden z nejlepších filmů, který jsem v roce 2011 viděla. Velmi silné 4*.(18.6.2011)

Pohodová zábava s hviezdami 90. rokov, obzvlášť s McConaugheym, ktorý sa vracia s najvýraznejšou rolou toho obdobia (obhajca v A Time to Kill). Škoda, že si scenár tohto opusu servírovanie niektorých zvratov a ich spojitostí v ináč pútavej zápletke zjednodušuje a poľahčuje, a prednejšie je preň byť čo najviac cool. To filmu trochu uberá na výslednom vyznení, oslabuje ho čoby thriller, úplne pochováva čoby drámu, a robí ho iba onou "cool zábavou".(11.8.2011)

Kolikrát již filmové plátno nabídlo dravé sympaťáky do roztrhání těla hájící movité zmetky a budící se ze sna hrůzou, že by měli jednou hájit někoho nevinného a snad i chudého? Přestože mi paměť nijak zvlášť neslouží, tak, i bez užití podpůrných prostředků, by i ze mne pár jmen vypadlo. Z toho soudím, že o originalitě hrdiny či příběhu lze mít oprávněné pochybnosti, ale náznaky slušné atmosféry mé bystré oko zaznamenalo a gang motorkářů mi byl vysloveně sympatický.(1.6.2012)