Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Rozpočet $40miliónovTržby USA $58,009,200Tržby Celosvetovo $85,507,593Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,283,536 //počet predaných kusov 277,025Tržby za predaj DVD v USA $10,577,329 //počet predaných kusov 680,177║ Matthew McConaughey sa dobre obul do ponúknutej šance a svoju úlohu advokáta výborne zvládol, celé to je svižné, pútavé, bez slabších chvíľok. /80%/(22.12.2011)

Matthew McConaughey ve své nejlepší roli ztvárňuje sebevědomého, bystrého a rázného právníka, jenž dominuje filmu a směle určuje jeho tempo i atmosféru. Zprvu se zdá, že jeho charismatický, avšak nekompromisní charakter půjde i přes mrtvoly, ale nakonec se v souladu s hollywoodskými konvencemi ukáže, že srdce má také na správném místě. Příběh díky tomu nabourává standardy a předpoklady svého žánu méně, než by mohl, což je škoda... Samozřejmě, stále se jedná o intenzivní, prožitý a realistický thriller, který svou chytrostí, břitkými dialogy a chytlavými soudními scénami zprostředkuje kvalitní filmový zážitek a prvotřídní zábavu! 8/10(20.7.2013)

Napínavé, strhující, překvapivé... Uplynuly dvě hodiny filmu, ale já ještě před jeho závěrem v duchu prosila, ať to nekončí, vždyť to má šmrnc a spád. A mělo... neusnula jsem u toho (což nebývá tak nepravděpodobné) a rozhodně mě to neurazilo, naopak příjemně nabudilo na další film. Takové snímky budu pouštět rodičům, aby mi u nich nepochrupovali! Co se týče hereckého obsazení, nemám žádné výhrady. Matthew se zhostil své role naprosto brilantně, navíc jeho úžasně modré oči jednoznačně hráli nejednu scénu. Jeden by nevěřil, že chlápek, kterého znám jen z přihlouplých romantických komedií se tak vytáhne. Mým oblíbencem je ale Earl. Tak má vypadat správný Driving Mr Haller. Soundtrack super, chytlavý a skvěle vystihující tu ganxta atmosféru těch jejich výjezdů. Připadala jsem si jako před lety, když jsem sledovala Block Party a málem si vytančila duši (v tomto případě pouze hlavu, jak se pohupovala do rytmu). U mě dobrý. Vlastně velmi dobrý = 80% , ale tuším, že za nějakou dobu už nebudu vědět o čem byla řeč.(8.11.2011)

|| Scenár: John Romano / The Lincoln Lawyer by Michael Connelly | Hudba: Cliff Martinez | Produkcia: Sidney Kimmel, Tom Rosenberg, Gary Lucchesi, Richard Wright, Scott Steindorff | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Lionsgate, Lakeshore Entertainment, SKE Entertainment | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 85,507,593 $ || Po dlhej dobe konečne zmyslupný, nápaditý film s právnickou tematikou, bez tendencie liezť cez kopírku. Scenár je eňo ňuňo, pretože človek fakt netuší, kto je na jakej strane až do rozuzlenia zápletky. McConaughey si už zaslúžil poriadny film s kvalitným obsahom, tento je zatial jednoznačne jeho najlepší kus, a nebudem sa brániť podobným. Každopádne tento film dá druhý pokus aj rejžovy Furmanovy na najvyššej fronte, v pripravovanom Runner Runner.(3.7.2011)

Dobré. Dokonce víc než dobré. Inteligentní scénář, kterého neruší ani s postupem času logické lapsy, které by na první pohled mohly shazovat předešlé dění. Herecky v pohodě, McConaughey by se měl i napříště držet kvalitních partů – sunny boye může hrát kdokoliv!! Škoda jen totálního nevyužití mé oblíbenkyně Marisy Tomei. Navíc bych odstřelil jejího kadeřníka!!(18.6.2011)