Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Pohodová zábava s hviezdami 90. rokov, obzvlášť s McConaugheym, ktorý sa vracia s najvýraznejšou rolou toho obdobia (obhajca v A Time to Kill). Škoda, že si scenár tohto opusu servírovanie niektorých zvratov a ich spojitostí v ináč pútavej zápletke zjednodušuje a poľahčuje, a prednejšie je preň byť čo najviac cool. To filmu trochu uberá na výslednom vyznení, oslabuje ho čoby thriller, úplne pochováva čoby drámu, a robí ho iba onou "cool zábavou".(11.8.2011)

Ten odžube toho, ten odžube toho čo ho odžubal, a ešte pár odžubov k tomu a všetci sú odžubaní. Takéto filmy mám fakt rada. Jediné čo ma mrzí je to, že som najskôr nečítala knihu. Prevelice ma potešila scéna s motorkármi pred tým domom. Nebudem to rozpisovať aby som nespoilerovala ale som rada, že sa dotyčnému dostalo zadosťučinenia formou zmlátime ťa baseballkami tak, že ťa ani vlastná mater nespozná. Očká mi žiarili pri tej scéne ako keď vidím malé roztomilé šteniatka. Spokojnosť, super film.(14.6.2013)

Od mládí jsem žil v domnění, že soudní případy jsou scény, které mě nikdy nezačnou bavit. Byly momenty, které příjemně překvapili, ale nikdy jsem nečekal, že mě sejme film, který je na soudních případech postavený. A to především proto, že je o právníkovi. Právníka tady k tomu všemu ještě hraje Matthew McConaughey, kterej se pro takové povolání nejspíš narodil, protože kdekoliv se jako právník objevil, pokaždé zaúřadoval tak, že jsem neskonale pokývl hlavou na dobře vykonanou prací. Matt prostě umí. No a jakmile se sejde takový film o tom všem, co by Vás na první pohled těžce přesvědčilo, že se bude jednat o pěti hvězdičkový zážitek, stojí se na takový film rozhodně podívat, protože nic víc nepřekvapí více, než film, od kterého to nečekáte a on si těch pět hvězdiček zaslouží. A nejenom za to všechno, co jsem psal, ale i za tu krásnou a přirozenou filmovou atmosféru a hlavně za závěr, který vytvořil krásné filmové zakončení, jako jsem hodně dlouho neviděl. Obhájce má parádní filmovou duši a přiznám se, že jsem skoro zapomněl, jak taková filmová duše vypadá. A tady je.(23.4.2014)

Od začátku do konce nesmírně napínavý film, na němž je znát, že se zrodil v hlavě jednoho dobrého spisovatele a ne v lebkách tří a více hollywoodských scenáristů. Promyšlené, překvapivé, zajímavé, skvělé. Matthew McConaughey je v další právnické roli (špičkový Amistad, bídný Čas zabíjet) dost přesvědčivý, obsazení dalších herců a hereček nemá chybu, díky bohatému ději a svižné režii utečou dvě hodiny jako nic.(4.8.2012)

Až prekvapivo nečakane dobré. Skoro skvelý film a ešte lepší Matthew McConaughey, ktorému tato rola neskutočne sedí rovnako ako to sako. Celý film totižto stojí (alebo sedí) len na ňom. Fakt slušný príbeh, ktorý sa od začiatku rozbieha a až do konca nám Brad Furman neprestáva rozdávať nové a nové karty. Táto hra totižto trvá až do poslednej minúty filmu. 85% - 4*(17.3.2015)