Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

tak tohle člověku procvičí žaludek... úžasné soudní drama, ve kterém jsem se prakticky neztrácel (což u mě v tomto žánru není zrovna pravidlem) a kde jsem pomysleně vytahoval mrazivé jehličky z páteře... gradace gradací nenechá diváka moc oddechnout, ale odměnou je mu úžasná podívaná s famózním závěrem... majkl klejtn se může jít zahrabat, tohle byla lahůdka pro všechny smysly. 100%. [2. wayFUCKý HD FEST](20.7.2011)

Až prekvapivo nečakane dobré. Skoro skvelý film a ešte lepší Matthew McConaughey, ktorému tato rola neskutočne sedí rovnako ako to sako. Celý film totižto stojí (alebo sedí) len na ňom. Fakt slušný príbeh, ktorý sa od začiatku rozbieha a až do konca nám Brad Furman neprestáva rozdávať nové a nové karty. Táto hra totižto trvá až do poslednej minúty filmu. 85% - 4*(17.3.2015)

Tak takovou pecku jsem myslím opravdu nečekala:) Matthew McConaughey nepatří mezi mé oblíbené herce, není mi příliš sympatický, ale role protřelého a ambiciózního právníka mu perfektně sedla a byl v ní skutečně excelentní. Za to má můj obdiv. Ryan Phillippe si po Velmi nebezpečných známostech opět zopakoval roli rozmazleného prachatého zmetka, místního playboye, který si dlouhé chvíle krátí brutálními zločiny na náhodných dívkách. Obhájce má vyšperkovaný scénář, od začátku do konce narvaný chytrými a skvěle napsanými dialogy. "Starám se o něj od deseti let a on mě podrazí, k Vánocům už nic nedostane."(21.2.2013)

Dobré. Dokonce víc než dobré. Inteligentní scénář, kterého neruší ani s postupem času logické lapsy, které by na první pohled mohly shazovat předešlé dění. Herecky v pohodě, McConaughey by se měl i napříště držet kvalitních partů – sunny boye může hrát kdokoliv!! Škoda jen totálního nevyužití mé oblíbenkyně Marisy Tomei. Navíc bych odstřelil jejího kadeřníka!!(18.6.2011)

Filmy z prostředí právnického a z prostředí soudní síně, miluju. A kolem tohoto jsem pořád nějak "chodil", ale nic mě k němu nelákalo (možná to bylo tím, že Matthewa mám zaškatulkovaného jako toho týpka, kterému ke hraní stačí, když svleče tričko). Ale pak jsem si přečetl komentář Hal_Moorea a řekl jsem si, že tomuto filmu dám šanci. A vyplatilo se. Vždycky, když jsem přemýšlel, kterým směrem se teď bude film ubírat, vždy to bylo jinudy. Navíc, kde by průměrný (nebo méně vydařený, abych byl politicky korektní ;-)) film skončil, The Lincoln Lawyer pokračoval ještě dvacet minut, aby mi ještě pár zvratů připravil. A teď přijde ta nejlepší část - ty zvraty jsou funkční, logické (alespoň jsem si nevšiml nějakých nelogických věcí) a hlavně opravdu nečekané. Matthewa jsem snad poprvé viděl opravdu hrát (a upřímně, nebyl vůbec marný a hlavně většinu času strávil v saku!), Ryan taky podal svůj part přesvědčivě. Jediné, co zamrzí, je nevyužití potenciálu Marisy Tomei, ale o té už vím, že umí hrát (Wrestler). Zkrátka a dobře, nečekal jsem nic, dostal jsem inteligentní a svižný film, který má o čem vyprávět. Rozhodně jsem ho neviděl naposled. 100 %.(25.7.2011)

• - Spoiler: Mick (Matthew McConaughey) je postřelen do levé ruky. Z nemocnice však vychází s zavázanou pravačkou. (KucC)

• - Mick má na Lincolne značku z 8 písmen - NTGUILTY (not guilty = nevinný), hoci v Kalifornii je maximum 7. (LJLeon)

• - Mick Haller (Matthew McConaughey) nosí ve filmu hodinky Tag Heuer Grand Carrera. (Roland Sands)