Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

M. McConaughey konečne namočil nos do niečoho poriadneho. Úvodných asi 20 minút to nebolo nič moc, ale vedel som, že jeho suverénne vystupovanie i povesť dostane časom riadne zabrať. Od prvého stretnutia s mladým namysleným pracháčom vo vyšetrovačke v podaní R. Phillipa film postupne naberá slušné obrátky, dej sa popstupne zamotáva viac a viac a ostrieľaný právnik zistí, že sa nechal zatiahnuť do pekných hovien. Film má výborné obsadenie a McConaughey predvádza asi svoj najlepší výkon v kariére a aj R. Philipovi som toho namysleného pracháča uveril, čo je pre film dosť podstatné. 80%.(24.2.2012)

tak tohle člověku procvičí žaludek... úžasné soudní drama, ve kterém jsem se prakticky neztrácel (což u mě v tomto žánru není zrovna pravidlem) a kde jsem pomysleně vytahoval mrazivé jehličky z páteře... gradace gradací nenechá diváka moc oddechnout, ale odměnou je mu úžasná podívaná s famózním závěrem... majkl klejtn se může jít zahrabat, tohle byla lahůdka pro všechny smysly. 100%. [2. wayFUCKý HD FEST](20.7.2011)

Klasická krimi zápletka filmů z 80. a 90. let, která je nesmírně zábavná díky Conaugheyovi a jeho dokonálemu převtělení do role vychcaného egoistického právníka. Film má klasickou dějovou linii: seznámení s hlavním hrdinou -> vyšetřování -> proces. Nic inovativního, přesto kvalitní zpracování a příjemné obsazení dokázalo tento film udělat více než zajímavým. 76%(3.6.2011)

Konečně mě zase po dlouhé době nějaký film naprosto dostal. Matthew McConaughey byl úžasný, takhle hrát jsem ho ještě neviděla. Je to jeden z mých oblíbených herců a tímto filmem svou pozici jen upevnil. Po celou dobu jsem byla šíleně napnutá a dlouho ve mně žádná postava nevyvolala tolik nenávisti, jako ta, kterou ztvárnil Ryan Phillippe. Rozhodně jedno z nej soudních dramat.(4.8.2011)

Matthew McConaughey ve své nejlepší roli ztvárňuje sebevědomého, bystrého a rázného právníka, jenž dominuje filmu a směle určuje jeho tempo i atmosféru. Zprvu se zdá, že jeho charismatický, avšak nekompromisní charakter půjde i přes mrtvoly, ale nakonec se v souladu s hollywoodskými konvencemi ukáže, že srdce má také na správném místě. Příběh díky tomu nabourává standardy a předpoklady svého žánu méně, než by mohl, což je škoda... Samozřejmě, stále se jedná o intenzivní, prožitý a realistický thriller, který svou chytrostí, břitkými dialogy a chytlavými soudními scénami zprostředkuje kvalitní filmový zážitek a prvotřídní zábavu! 8/10(20.7.2013)