Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

McConaughey byl pro mě vždy hercem, kterému vždy chyběla k většímu úspěchu jedna nezapomenutelná role. Myslím že teď už má splněno, protože ta vytoužená chvíle právě nastala. Podobně se to stalo Rennerovi v Hurt Lockeru. Od té doby se samozřejmě Renner objevuje, kde to jen jde. Předpokládám, že pokud nejsou producenti padlí na hlavu tak nášemu Mattymu začnou přistávat na stole dost zajímavé nabídky. Lincoln Lawyer trošku připomíná křížence Hopkinsonova Fracture a Street Kings. Z prvního si chce půjčit chytrost a z druhého zase prostředí horkého Los Angeles. Noční L.A. se mě vždy líbilo, pro svou nezapomenutelnou atmosféru. Konec mě přišel trošku natahovaný, ale odpouštím.(9.8.2011)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $58,009,200Tržby Celosvetovo $85,507,593Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,283,536 //počet predaných kusov 277,025Tržby za predaj DVD v USA $10,577,329 //počet predaných kusov 680,177║ Matthew McConaughey sa dobre obul do ponúknutej šance a svoju úlohu advokáta výborne zvládol, celé to je svižné, pútavé, bez slabších chvíľok. /80%/(22.12.2011)

Ze všeho nejdřív bych rád pochválil sám sebe, tentokrát a zcela vyjímečně ne za produkci kvalitního sexu, ale za vynikající výběr filmu podle plakátu. Doslova miluju chodit do kina jen podle názvu nebo podle plakátu a absolutně netušit co mě čeká. Tento "výběr bílou holí" praktikujeme už léta a můžu se pyšnit mnoha zásahy do černýho resp. do čtyř až pětihvězdičkovýho. Samotnej děj je hotová exibička stylovosti a vychcanosti s dokonalým dezertovým finále. Mattha sice ve filmech vždycky rád vidím, ale tady svým výkonem dost silně zabouchal na první ligu. Až se přístě budu dívat na Obhájce vezmu si radši bryndák, protože postavu Micka jsem Matthewovi baštil i s kostma.(22.8.2011)

Lincoln Lawyer (2011) aneb jak se před soudem přečůrávají strategická místa psí technikou. Kdo přechčije naposled, vítězí. A safra, tak jsem poprvé v životě viděl film, kde se mi shampoon jménem Matthew McConaughey zamlouval. Inteligentní film, který vás naprosto vtáhne fantasticky napsaným příběhem. Tohle by si zasloužilo vlastní seriál, protože právník s černým šoférem nemá chybu. A ponaučení na závěr - mít za kámoše legii pretoriánů na motorkách vůbec není od věci, hmm:-)... Řekněte Amíkům, ať točí víc takových filmů....(11.8.2011)

Napínavé, strhující, překvapivé... Uplynuly dvě hodiny filmu, ale já ještě před jeho závěrem v duchu prosila, ať to nekončí, vždyť to má šmrnc a spád. A mělo... neusnula jsem u toho (což nebývá tak nepravděpodobné) a rozhodně mě to neurazilo, naopak příjemně nabudilo na další film. Takové snímky budu pouštět rodičům, aby mi u nich nepochrupovali! Co se týče hereckého obsazení, nemám žádné výhrady. Matthew se zhostil své role naprosto brilantně, navíc jeho úžasně modré oči jednoznačně hráli nejednu scénu. Jeden by nevěřil, že chlápek, kterého znám jen z přihlouplých romantických komedií se tak vytáhne. Mým oblíbencem je ale Earl. Tak má vypadat správný Driving Mr Haller. Soundtrack super, chytlavý a skvěle vystihující tu ganxta atmosféru těch jejich výjezdů. Připadala jsem si jako před lety, když jsem sledovala Block Party a málem si vytančila duši (v tomto případě pouze hlavu, jak se pohupovala do rytmu). U mě dobrý. Vlastně velmi dobrý = 80% , ale tuším, že za nějakou dobu už nebudu vědět o čem byla řeč.(8.11.2011)

• - Predlohou pre film je prvá kniha zo série príbehov o advokátovi Mikeovi Hellerovi od spisovateľa Michaela Connellyho. (zulo)

• - Mick má na Lincolne značku z 8 písmen - NTGUILTY (not guilty = nevinný), hoci v Kalifornii je maximum 7. (LJLeon)

• - Spoiler: Mick (Matthew McConaughey) je postřelen do levé ruky. Z nemocnice však vychází s zavázanou pravačkou. (KucC)