Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Ze všeho nejdřív bych rád pochválil sám sebe, tentokrát a zcela vyjímečně ne za produkci kvalitního sexu, ale za vynikající výběr filmu podle plakátu. Doslova miluju chodit do kina jen podle názvu nebo podle plakátu a absolutně netušit co mě čeká. Tento "výběr bílou holí" praktikujeme už léta a můžu se pyšnit mnoha zásahy do černýho resp. do čtyř až pětihvězdičkovýho. Samotnej děj je hotová exibička stylovosti a vychcanosti s dokonalým dezertovým finále. Mattha sice ve filmech vždycky rád vidím, ale tady svým výkonem dost silně zabouchal na první ligu. Až se přístě budu dívat na Obhájce vezmu si radši bryndák, protože postavu Micka jsem Matthewovi baštil i s kostma.(22.8.2011)

Očekával jsem obyčejné drama ze soudní síně, ale nakonec se z toho vyklubala kriminálka, která mě něčekané vtáhla do děje a už nepustila. Mrzí mě, že jsem nevěděl dřív, že se jedná o knižní adaptaci. Tu knihu bych si rád přečetl. Chytrý příběh, skvělé postavy a nečekané převraty, které tak miluji. Příjemné překvapení, které mi ukázalo i jiná zákoutí LA než obvykle.(10.7.2011)

Nebývale pohotová a bystrá právničina s neskutečně stylovým a výřečným McConaugheym. Scénáristicky spíše průměrná věc, která oslní především v detailech a výtečnými dialogy. Není to extrémně odvážné, ani kontroverzní a nejen kvůli tomu se po čase stane to, že se člověku z hlavy pravděpodobně snímek vykouří jako nic, ale zbyde pozitivní dojem. Moderně natočený oldschool.(16.3.2012)

Bill Clinton a já si myslíme, že Michael Connelly je nejlepším spisovatelem thrilerů a detektivek na světe. Ale koho by dneska zajímal názor nějakého zkrachovalého prezidenta, posedlého felací, že ano. To takový já stážistku nikdy nešukal a tak vám něco povím: Je to bomba! Když je napínavý a inventivní základ, nezprasí mi to ani Maťjů Mcqueer v hlavní roli. Ostatní herci byli typově přesní a dokonce i hráli, a tak jsem si to užil od začátku až do konce, ačkoliv jsem věděl, jak to dopadne, ještě dřív než to natočili (asi šestý smysl). A pokud to tu klesne pod 75 procent, osobně si z hodnocení vyzobu celou skvadru těch přechytřelých gayů se "smyslem pro umění", budu jimi veřejně pohrdat a zaplním jim poštu nevybíravými, žalostnými vulgarismy, které si za rámeček určitě nedají!!(28.5.2011)

tak tohle člověku procvičí žaludek... úžasné soudní drama, ve kterém jsem se prakticky neztrácel (což u mě v tomto žánru není zrovna pravidlem) a kde jsem pomysleně vytahoval mrazivé jehličky z páteře... gradace gradací nenechá diváka moc oddechnout, ale odměnou je mu úžasná podívaná s famózním závěrem... majkl klejtn se může jít zahrabat, tohle byla lahůdka pro všechny smysly. 100%. [2. wayFUCKý HD FEST](20.7.2011)

• - V obsazení Matthewa McConaugheyho měl prsty sám autor knižní předlohy Michael Connelly. Herec se mu zalíbil překvapivě ve vedlejší roli komedie Tropická bouře (2008). (dopita)

• - Všechny scény byly natočeny za 37 dní v Los Angeles County. (Jeremy.jk)

• - Píseň v TV spotu na tento film, která navazuje na úvodní kytarovou melodii, je skladba „The Catalyst“ od americké kapely Linkin Park z alba „A Thousand Suns“ (2010). Skupina Linkin Park nese název po amerických parcích s názvy Lincoln Park. (navabaca)