poster

Obhájce

 • USA

  The Lincoln Lawyer

 • Slovensko

  Obhajca

 • Slovensko

  Diablov obhajca

 • Austrálie

  The Lincoln Lawyer

 • Velká Británie

  The Lincoln Lawyer

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Nebývale pohotová a bystrá právničina s neskutečně stylovým a výřečným McConaugheym. Scénáristicky spíše průměrná věc, která oslní především v detailech a výtečnými dialogy. Není to extrémně odvážné, ani kontroverzní a nejen kvůli tomu se po čase stane to, že se člověku z hlavy pravděpodobně snímek vykouří jako nic, ale zbyde pozitivní dojem. Moderně natočený oldschool.(16.3.2012)

 • J*A*S*M
  ****

  A zrovna nedávno jsem si říkal, jaká je to škoda, že se v posledních letech příliš netočí kvalitní čisté thrillery. The Lincoln Lawyer do téhle škatulky přesně zapadá. Kvalitně odvedené řemeslo, inteligentní příběh s několika zajímavými zvraty, dobří herci - celkově prostě velmi sympatická dávka thrillerového napětí. Malinká výtka ke scénáři, občas se děj hýbe kupředu ne úplně přehledně a jasně. Jinak jsem ale nad očekávání spokojen.(4.6.2011)

 • hirnlego
  ***

  Proč by se nějaký film chtěl tvářit ještě jednodušeji a plošeji, než jaký ve skutečnosti je? Nevim, ale Obhájce to teda dělá fest. Tolik více či méně (či vůbec) překvapivých zvratů (co si budem nalhávat, ta střílecí pointa byla jasná už pár chvil potom, co se "to" stalo) je podáno tak nevýrazně a "rovně", že divákovi ani necukne koutek. Jinak je to pohodová podívaná (i když s otravnou kamerou) za 3,5*, na kterou se dá i zalézt do kina, když nevíte coby. Za ty prachy to ale asi nakonec těsně nestojí, v obýváku se to možná usadí líp.(1.9.2011)

 • Shakers
  ****

  Až prekvapivo nečakane dobré. Skoro skvelý film a ešte lepší Matthew McConaughey, ktorému tato rola neskutočne sedí rovnako ako to sako. Celý film totižto stojí (alebo sedí) len na ňom. Fakt slušný príbeh, ktorý sa od začiatku rozbieha a až do konca nám Brad Furman neprestáva rozdávať nové a nové karty. Táto hra totižto trvá až do poslednej minúty filmu. 85% - 4*(17.3.2015)

 • Aluska88
  ****

  Tak takovou pecku jsem myslím opravdu nečekala:) Matthew McConaughey nepatří mezi mé oblíbené herce, není mi příliš sympatický, ale role protřelého a ambiciózního právníka mu perfektně sedla a byl v ní skutečně excelentní. Za to má můj obdiv. Ryan Phillippe si po Velmi nebezpečných známostech opět zopakoval roli rozmazleného prachatého zmetka, místního playboye, který si dlouhé chvíle krátí brutálními zločiny na náhodných dívkách. Obhájce má vyšperkovaný scénář, od začátku do konce narvaný chytrými a skvěle napsanými dialogy. "Starám se o něj od deseti let a on mě podrazí, k Vánocům už nic nedostane."(21.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace