Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Až prekvapivo nečakane dobré. Skoro skvelý film a ešte lepší Matthew McConaughey, ktorému tato rola neskutočne sedí rovnako ako to sako. Celý film totižto stojí (alebo sedí) len na ňom. Fakt slušný príbeh, ktorý sa od začiatku rozbieha a až do konca nám Brad Furman neprestáva rozdávať nové a nové karty. Táto hra totižto trvá až do poslednej minúty filmu. 85% - 4*(17.3.2015)

Šikovná výstavba zápletky prezrádza kvalitnú predlohu a spracovanie lahodí oku i mozgu. No chýba tomu nejaký fakt strhujúci zvrat či nezabudnuteľný moment. Navyše McConaughey, hoci je perfektný v polohe "namachrovaný advokátsky žralok", dosť výrazne nezvláda emocionálnejšie scény. Rozhodne som čakal presvedčivejší výkon. 7/10(18.6.2011)

Bill Clinton a já si myslíme, že Michael Connelly je nejlepším spisovatelem thrilerů a detektivek na světe. Ale koho by dneska zajímal názor nějakého zkrachovalého prezidenta, posedlého felací, že ano. To takový já stážistku nikdy nešukal a tak vám něco povím: Je to bomba! Když je napínavý a inventivní základ, nezprasí mi to ani Maťjů Mcqueer v hlavní roli. Ostatní herci byli typově přesní a dokonce i hráli, a tak jsem si to užil od začátku až do konce, ačkoliv jsem věděl, jak to dopadne, ještě dřív než to natočili (asi šestý smysl). A pokud to tu klesne pod 75 procent, osobně si z hodnocení vyzobu celou skvadru těch přechytřelých gayů se "smyslem pro umění", budu jimi veřejně pohrdat a zaplním jim poštu nevybíravými, žalostnými vulgarismy, které si za rámeček určitě nedají!!(28.5.2011)

Nebývale pohotová a bystrá právničina s neskutečně stylovým a výřečným McConaugheym. Scénáristicky spíše průměrná věc, která oslní především v detailech a výtečnými dialogy. Není to extrémně odvážné, ani kontroverzní a nejen kvůli tomu se po čase stane to, že se člověku z hlavy pravděpodobně snímek vykouří jako nic, ale zbyde pozitivní dojem. Moderně natočený oldschool.(16.3.2012)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $58,009,200Tržby Celosvetovo $85,507,593Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,283,536 //počet predaných kusov 277,025Tržby za predaj DVD v USA $10,577,329 //počet predaných kusov 680,177║ Matthew McConaughey sa dobre obul do ponúknutej šance a svoju úlohu advokáta výborne zvládol, celé to je svižné, pútavé, bez slabších chvíľok. /80%/(22.12.2011)

• - V obsazení Matthewa McConaugheyho měl prsty sám autor knižní předlohy Michael Connelly. Herec se mu zalíbil překvapivě ve vedlejší roli komedie Tropická bouře (2008). (dopita)

• - Píseň v TV spotu na tento film, která navazuje na úvodní kytarovou melodii, je skladba „The Catalyst“ od americké kapely Linkin Park z alba „A Thousand Suns“ (2010). Skupina Linkin Park nese název po amerických parcích s názvy Lincoln Park. (navabaca)

• - Všechny scény byly natočeny za 37 dní v Los Angeles County. (Jeremy.jk)