Výborný pohled do špinavosti právnického řemesla, o zavírání nevinných a hájení grázlů, hledání pravdy, riskování a procitnutí. Hlavní hrdina Matthew McConaughey je zde jednoznačně nejsympatičtější postavou, člověk mu fandí a to i přesto, že hájí tu nepravou stranu. Příběh neztrácí na své poutavosti v žádné pasáži snímku, diváka baví nejen ústřední zápletka, ale i drobné odbočky do soukromí hlavního hrdiny. Potěší také soundtrack a rozuzlení. S hodnocením není proto třeba váhat.(15.9.2013)

Až jednou těžce zkoušená nitka mého sebeovládání praskne a já konečně někoho zamorduju, chci za advokáta toho slizkého Texasana Matěje MekKoně. Už dříve prokázal, že umí kvalitně zabrnkat na city porotě, když navzdory odporu KoKoKotů hájil černého taťku vrahouna Samuela a obhájil, že někdy zkrátka je Čas zabíjet. Tentokrát si slizký Matěj zabalancoval na ostří etiky a nechal mě v napětí čekat, jak se vyhrabe z té hromady sraček, která na něj zhučela. Nezklamal, mělo to koule! Sice mě nenapadá, co bych filmu vytkla - potěšil mě inteligentní scénář i dobré herecké výkony, ale na plný počet pěticípých to asi není: jsem hóóódně spokojená, leč nadšením netrsám lambádu. Vždyť 80% je taky skvělých, ne?(19.2.2013)

Vyvážené po všetkých stránkach. McConaughley je presvedčivý, príbeh má čo ponúknuť a v istom smere sa všetko odohráva v tradičných princípoch dobrého krimi. Príbeh fičí tak, že nepotrebuje dramatický zvrat či iné ohromujúce prvky, aby zaujal. Má výborného právnika, pútavú súdnu sieň, zaujímavý prípad a hlavne IQ.(25.7.2011)

,,JSEM NEVINEJ!“ ,,PAK BY JSTE MI MĚL ŘÍCT, CO SE STALO.....“ /// Kristus Pán byl taky nevinnej a ....., to víme. Hold měl smůlu, že M. McConaughey tehdy asi neměl čas. (Nebo že by byly problém prachy?) 100 litrů jako záloha, 550 na hodinu a další kilo, když se jde k soudu – no prostě úspěšný mladý muž, kterej na to, že zastupuje takový gaunery, spí docela dobře. Ale čekají ho události, na jejichž konci se bude muset rozhodnout, na který ,,straně“ vlastně je...... Koho by nezajímalo, jak funguje právní systém v rukách těch úspěšných. Nebo jeho zvrhlost v plné kráse. Každopádně zajímavej případ, právní intriky a krimi kličky, které z něj dělají víc než jen film z právnického prostředí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem známej balič barovejch holek (jako sbalit na jednu noc, ne na furt a do krabice..). 2.) Přemejšlím jestli číst knížky od Michaela Connellyho. 3.) Zjistím, proč by měl dobrej právník zastupovat motorkářskej gang. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(31.5.2011)

Mám rád filmy právnického žánru a musím uznať, že The Lincoln Lawyer ma nadchol nad očakávania. Výborný herecký výkon Matthewa McConaughey a výborný scenár Johna Romana mi priniesol parádny pôžitok zo sveta právnikov. Soundtrack Cliff Martinez: 1. Ain't No Love in the Heart of the City - Bobby 'Blue' Bland [3:53] ,2. Lincoln Lawyer - Marcus Seige White/Big Hollis [3:18] ,3. Music - Erick Sermon/Marvin Gaye [3:47] ,4. Don't Sweat the Technique - Marvin Gaye/Erik B/Rakim [4:24] ,5. Nightcall - Kavinsky/Lovefoxxx [4:21] ,6. Bobblehead Girl - Danny Chaimson/The 11th Hour [4:07] ,7. Now - Ari Hest [4:03] ,8. 107 Degrees - Citizen Cope [5:11] ,9. The Wilderness - Colin Smith [4:16] ,10. Hot Lazy Porch Swing - Cinema Guitar Works [3:02] ,11. Suspect - Setty/The Miracle [3:46] ,12. I Remember - Deadmau5/Kaskade [9:11] ,13. Moment of Truth - Gang Starr [4:10] ,14. California Soul - Marlena Shaw/Ya Boy [3:09],(30.7.2011)

• - Všechny scény byly natočeny za 37 dní v Los Angeles County. (Jeremy.jk)

• - Mick má na Lincolne značku z 8 písmen - NTGUILTY (not guilty = nevinný), hoci v Kalifornii je maximum 7. (LJLeon)

• - V obsazení Matthewa McConaugheyho měl prsty sám autor knižní předlohy Michael Connelly. Herec se mu zalíbil překvapivě ve vedlejší roli komedie Tropická bouře (2008). (dopita)