Camelot

Epizody(10)

Král Uther nečekaně umírá a následkem toho je Anglie zmítaná chaosem. Mysl mocného kouzelníka Merlina zatemňují vize temné budoucnosti, a proto se rozhodne na trůn dosadit mladého a vášnivého Artuše, Utherova nemanželského syna a dědice, který byl vychován jako prostý poddaný. Na scéně je ovšem i další hráč - Artušova nemilosrdná a ambiciózní sestra Morgana, jež neváhá vyvolat nadpřirozené síly, aby si nárokovala korunu a bojovala s Artušem až do hořkého konce. Nastává čas epického boje o nadvládu a mladý král projde v těchto temných časech krutou zkouškou ve snaze spojit království roztříštěné válkou. V této svízelné situaci bude Artušovi jediným světlem naděje krásná Guinevera. (oficiální text distributora)

JohnCZ

Pilot je dost hroznej, ale jakmile jsem si zvykl na všechno, jen ne padnoucí casting, tak mě to začalo bavit. Divák se musí oprostit od toho, že to s artušovskou legendou nemá moc společného a že to rozhodně není seriozní historický seriál, i když se to krásnou znělkou možná snaží tak prezentovat. Na poměry televize Starz to působí dost béčkově i co do výpravy a kulis. Ale i přes to všechno mě to fakt bavilo. Slušně to graduje, je to napínavé, Morgana je svinsky prohnaná, Guinevere s tváří Tamsin Egerton patří mezi nejkrásnější stvoření, co jsem za poslední dobu viděl a Merlin s šibalsky úchylným výrazem Josepha Fiennese - lol to se prostě musí zažít. Jak říkám, seriózní podívaná to asi úplně není, ale bavil jsem se náramně. ()

Pegas1632

Hezké obsazení bohužel příšerné provedení. Dodnes nechápu kde jsem v sobě našla sílu dokoukat celou sérii. Už nikdy více prosím. ()

Lamiczka

I po shlédnutí pátého dílu je to pořád béčkový seriál, exteriéry snad vymýšleli za pochodu, Camelot vypadá jako byt 4+1 ve skalách s břízkama, Artuš je pěkný mládeneček (z toho ještě něco bude), Merlin je psychopaticky se usmívající, místy už mi lezoucí na nervy, něco jako odborný dohled, zbytek tak nějak ujde. Co se týče záporných rolí, v nich bezproblémově vyniká Morgana a v počátcích její vrchní uspokojovač James Purefoy. Na zahnání nudy to je vhodný materiál, historickou logičnost v tomto paskvilu však nehledejte. ()

Macejko

Po piatich epizódach sa vzdávam, pretože toto sa skrátka nedá. Príšerná hlavná postava, slabí herci, mizerný scenár, nelogické chovanie postáv, hrozná práca s vývojom charakterov, výprava nahovno (snáď s výnimkou kostýmov), kvantá WTF scén... Strašné, naozaj strašné. Neobetujem tomu už ani minútu. ()

Thomassi

Já čumím. 50%? To si snad děláte prdel ne? Z komentářů zde to vypadá, jakoby jste viděli jeden dva díly a šlus. Mrdnete tomu jednu hvězdu a nehorázným způsobem to zkritizujete. Já to poctivě dokoukal celé, a možná také proto, že tyto historické seriály mám rád, ale taky proto, že je ten seriál dobře udělaný a poutavý, neváhám a klidně dám vyšší hodnocení. Camelotu strašně ublížilo, že byl vysílán ve stejné době jako daleko propagovanější a rozpočtem dražší Hra o trůny. Většina pak na Camelota zapomněla nebo porovnala a neuspěch byl na světě. Ne ale pro mě. Já si ho užil, vůbec mi nevadilo, že tvůrci si zvolili příběh podle sebe a v těch deseti dílech, které mimochodem uběhly jako voda a slušně gradovaly, tak jak měly, se událo mnoho pro oko diváka zajímavého, promiňte pro oko mé. Někdy mi dokonce přišlel Camelot zábavnější než zmíněná Hra o trůny. Nemám ani co vytknout hercům. Eva Green? Excelentní potvora s krásným poprsím, J. C. Bower mi ze začátku přišel dost otravný a kolikrát jsem si říkal, jak může být tak slepý a pitomý, ale na konci se z něj stal kovaný Artuš, Joseph Fiennes coby Merlin divný, ale zároveň skvěle zahraný. Další byli stejně dobří. Navíc úvodní znělka bombastická, tak jak to má mít dobrý seriál. Bohužel kvůli neúspěchu se nedočkáme další řady, což je pro mě velká škoda, protože si Camelot pokračování zasloužil. ()

Falconica

Podle zdejších komentářů jsem čekala kdovíjakou katastrofu...nevim, možná je to tim, že já nesrovnávám dva seriály kvůli stejnýmu roku vzniku, přijde mi logičtější verzi mýtu o Artušovi a Morganě porovnávat s ostatními verzemi téhož mýtu...a jelikož mám Artušoviny hrozně ráda a ráda se vztekám nad tim, jak je dokážou dějově zprznit, ani jsem moc neočekávala, že bych se mohla nudit:-D A tahle verze byla pořád nadprůměrná. Hodně nadprůměrná. Snažila se těm příliš zmýtičtělým postavám hledat lidštější podoby a to oceňuju. A byla to hezky slaďoučká romantika:-D Jen škoda, že tam nebyl Purefoy víc, dobře se na něj dívá. Ženskejm směle doporučim. ()

halogenka

Hm, to abych se v duchu omluvila Králi Artušovi s Owenem... Toto je totiž skutečně největší výplach s tématikou artušovské legendy, jaký jsem kdy viděla. Krále Artuše z nějakého záhadného důvodu hraje zlatý retrívr, Merlina trapák Fiennes s výzorem polodementního teplého nácka, všechny postavy jsou ploché, že by se daly použít jako rohožka před dveře. Jediný, kdo celou tu frašku herecky trochu drží nad vodou, je Eva Green, ačkoli teda znám i lepší Morgany. O scénáři a provedení snad radši nemluvit vůbec, to bych si musela vzit tak dvacet lexaurinů. ()

Sheldra

Nechápejte mě špatně - jsem velkou milovnicí legendy o Artušovi a rytířích kulatého stolu... a to je právě důvod, proč bych s chutí popadla Excalibur a narvala ho tvůrcům do prdele. Takhle sprasit tuhle nádhernou pohádku a ještě se přitom ohánět serem Mallorym! Herci vypadají jak vytažení ze soutěže miss a missáků (výstavnost koz Evy Green nechť posuzují jiní, ale snad můžu říct, že Bower není chlap ani náhodou a čest zachraňuje snad akorát tradičně skvělý Purefoy), scénář je blbovzdorný až hrůza a snaha napodopit produkci HBO se odráží snad akorát v míře nahoty a muckání. To si radši pustím starýho dobrýho Boormana... Verbal má recht, je to sračka! ()

Wladi.mir

Dal jsem si to celé a myslím, že poslední díly vynahradí tu obyčejnost prvních dílů. Zkrátka průměr, plus již několikrát zmíněné kozičky Evičky. ()

okkac

Po takových nářezech jako Spartacus: Blood and Sand a Gods of the Arena a vydařené adaptaci The Pillars of the Earth jsem čekal od Starz další povedený seriál. Bohužel zde už to tak slavné není. Viditelně nízky rozpočet se ukazuje ve výpravě, tak i občas ve scénáři, kdy se celou epizodu nic moc nestane. Závěrečné episody dojem vylepšují, ale otevřený konec jako příprava pro případnou druhou sérii naštval. Navíc pro mne nejvíce sympatičtí herci zde pobydou jen velmi krátkou dobu (Sebatian Koch, James Purefoy, Sean Pertwee a Liam Cunningham) 4/10 ()

dr.fish

Z principu nerad odsuzuju historické filmy. Tohle je ale spíš fantasy, s dějinami to nemá co dělat. Obrázky jsou hezké, v HD je to fajn, jenže. Slečinka místo Artuše, samí hezouni, dialogy jako z 20. století, rozvleklost děje (aby bylo těch 10 dílů). Nutno říct, že místy je to i dramatické. Eva Green je záchranou, ona jediná věří tomu co hraje a drží to alespoň nad lehce vodou. Jakmile zmizí ze záběru, jde to do kopru. Jak se tam objeví ten blonďáček, jdo to rovnou do hajzlu. Taže celý díl čekáme, až se něco stane, ke konci to nabere rychlost, a tak si v očekávání pustíme další díl, a zase nanovo. Po třetím jsem to vzdal. Možná jsem byl jen málo trpělivý. 50% ()

Laerry

Srovnám-li tento seriál s britským Merlinem, Camelot je vedle něj více realističtější počin, založený na středověké věrohodnosti, z níž bylo vyextrahováno magično a nadpřirozeno, které je zde zastoupeno především přírodními silami. Zatímco v Merlinovi si celý mýtus buduje základy pozvolna, na pozadí epizodických dílů, ve kterých kouzla hrají zásadní roli; tak Camelot již vychází ze zavedených pověstí, které upravuje tehdejšími konvencemi a magii odsunuje na okraj. Příběh tak míří za jasným cílem a snaží se nahlížet na známé charaktery z jiného pohledu, ne jako na chrabré hrdiny středověkého eposu, ale jako na obyčejné smrtelníky, se všemi charakterovými vadami a slabinami. Zda vám tento styl sedne více, záleží už jen na vás. Já raději zůstanu u zábavného a sympatičtějšího Merlina a Artuše z produkce BBC. Jelikož v téhle verzi jsou mi téměř všechny postavy silně nesympatické a jejich osudy jsou mi s každou další epizodou víc a víc ukradené. Jediné, co občas situaci zachraňuje, je Eva Green, jejíž Morgana povýšila na plnohodnotnou, chybující, zrazenou a ublíženou postavu, jejíž psychologický vývoj je lépe načrtnut, než v jiných adaptacích. O Artušovi či Merlinovi (Joseph Fiennes je neskutečně irritující) se raději zmiňovat nebudu, protože jejich výkony nestojí za řeč. ()

arbitr

Po skončení první řady hodnotím průměrně, tohle novodobé seriálové zpracování Artušovské legendy prakticky ničím nezaujalo, snad jediná Evička v roli Morgany, nejhůře hodnotím Fiennese jako Merlina a druhou řadu (pokud nějaká bude) v podstatě považuji za zbytečnou a o ničem.. ()

VanTom

Tak tento pokus o dospělý dobrodružně-romantický fantasy/historický seriál vůbec nevyšel. Hlavně kvůli naprosto debilním zápletkám, postavám a jejich chování. Příklad: Získáme informace, že se blíží nepřítel a nejpozději zítra zaútočí na hrad, je proto nutné provést co nejrychleji korunovaci, aby nový král mohl vést vojáky do boje. Korunovace proběhne, co tedy potom? Správně, uspořádá se oslava, kde se všichni radují, popíjí, sám Artuš řeší vzplanutí citů k zadané Guineveře. Stráže a rytíři se hlasitě ožírají v trůnním sále a pak jsou všichni velmi vyjevení, když tam nad ránem vpadne nepřítel... A podobné zhůvěřilosti se tu dějí pořád, takže těch 10 epizod jsem přežil jenom díky démonickým koz... očím Evy Green. Ano, tak málo mi stačí. (A přece jen se seriál ke konci zlepšoval, takže jsem se i skromně bavil. Neodsouhlasení 2. série mě ovšem opravdu nerozesmutnilo.) ()

strelenaL

Viděla jsem jenom pilotní díl a dál koukat na seriál nebudu. Byla jsem na seriál zvědavá, protože se v něm objevil můj oblíbený herec Joseph Finnes. Nějak unešná jsem nebyla. ()

kenkaku

Jediné co seriál drží od hodnocení odpad je, že je mi líto to spláchnout na úplné dno když to vypadalo tak slibně (po první epizodě). Seriál jsme totiž se sebezapřením dokoukal celý a... jo lituju toho. Legenda o Artušovi dostala zase na prdel. Jinak se to napsat nedá. Z děje se postupem čsu pro mě stalo hledání negativ (místo pokusu si seriál užít). Jinak to ale vydržet opravdu nešlo. V hlavě mi zůstaly celkem tři klíčové věci: --- a) zcela totálně iritující Artuš (víc protivného a nesympatického člověka jsem neviděl... KDOKOLIV z použitého hereckého ansámblu by udělal seriálu lepší službu) --- b) nikdo opakuji NIKDO se nechová smysluplně a logicky, až na vrchního maniaka seriálu - Evu Green (bohužel toho "úchyla" hrála až moc dobře). --- c) Merlin měl celý seriál jeden totožný výraz v obličeji. Fakt nekecám. Jakákoliv scéna - stále stejný výraz. ()

DavidS.

Po čtyřech dílech zcela jasno - na Camelotu se povedla jen znělka a obsazení Evy Green společně s Jamesem Purefoyem...Artuš je tragédie už od pohledu a Merlin Josepha Fiennese vypadá, že má permanentně vysokou horečku...Vlastní pojetí legendy nevadí, ale doslova uráží hloupé a naivní dialogy...Pak se již nemá cenu bavit o čemkoliv dalším - třeba o výpravě, která je, i na televizní počin, průměrná až chudá bez čehokoliv osobitého nebo výrazného... ()

jasiska

Musím uznať, že vopred som k tomuto seriálu pristupovala s pochybami, lebo hoci je artušovská legenda zaujímavá a bohatá studnica námetov, štyridsiate siedme spracovanie toho istého furt dokola ma akosi neláka. No mená Eva Green, Claire Forlani, Joseph Fiennes či James Purefoy ma ku Camelotu nakoniec pritiahli. Musím však povedať, že kvalitné herecké obsadenie je zatiaľ jeho najväčšou silnou stránkou - ostatné sú totiž len priemerné. Mladý Artuš nemá ani kvapku tej charizmy, ktorú by som u tohto legendárneho kráľa očakávala a ako som už spomenula, dej má u mňa už vopred nevýhodu. Prestala som sledovať niekedy okolo 6. dielu. ()

Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

31.01.2013

Tak, a je rozhodnuto. Robert Rodriguez si obsazení titulní femme fatale v Sin City: A Dame to Kill For nechal až úplně na konec. Asi věděl, že budeme uznale přikyvovat. Zelenooká Francouzka je totiž… (více)

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (více)

Merlin se vrátí, Camelot ne

Merlin se vrátí, Camelot ne

19.07.2011

Dnes na televizní notu: kvalitně obsazená série Camelot stanice Starz chtěla být vážnější, dospělejší a hlavně drsnější protiváhou k teenagersky pojatému britskému Merlinovi. Nepovedlo se. První… (více)